Téma: Boty na endruro MBW Bravo - máte někdo zkušenost
 
3.12.2018 v 18:38
Chci si k Vánocům koupit boty na Africu a pochopitelně hledám nějaký kompromis "cena/výkon". Při hledání na webu mě zaujaly právě tyto boty (https://www.dalfos-moto.cz/mbw-enduro-boty-bravo). Máte někdo s těmito botami osobní zkušenost z nošení nebo jste je měli možnost aspoň osobně si prohlédnout?

Naposledy editováno 03.12.2018 18:44:19

Boty na endruro MBW Bravo - máte někdo zkušenost

5.12.2018 v 07:57 | Nahoru | #1
Ahoj, nevyjádřím se ti konkrétně přesně k těmto botům, ale mám velice podobné, v podobné cenové relaci do 4 t, také lepená gumová podrážka, vyztužená špice ,pata a nárt, stejný styl a vzhled, ty moje mají ale tři přesky, jinak tedy velice podobný typ. Asi jako tyto: https://www.dalfos-...G-ADVENTURE-Aquatech
Na první dojem se zdají dosti, respektive dostatečně tuhé pro dobrou ochranu v oblasti kotníku a chodidla, po čase ovšem používáním o něco změknou. Na jednu stranu je to výhoda pokud chceš z motorky občas slézt a někam, alespoň kousek, popojít a mám v nich ještě dostatečný cit při řazení a pro zadní brzdu. Po čase se mi ale do kamenitého terénu, např. na Balkáně, zdály měkké a proto jsem pořídil ještě jedny boty se silnější přišitou podrážkou, celkově bytelnější, takové ty "motokrosové", něco jako tyhle https://www.dalfos-moto.cz/oneal-mx-boty .
U těch jsem ale při první jízdě zjistil, že ochrana nohy bude sice výborná, ale jsou tvrdé a málo ohebné, jsou jako lyžáky. Je v nich méně citu pro řazení a brzdění, občas jsem se přistihnul, že ve stoje ve stupačkách už mírně nevědomky přibrzďuji zadní brzdu, přesto, že jsem pošteloval z důvodu větší tloušťky podrážky její polohu, a chodit v nich jde pouze v rozepnutých a jako v lyžácích...nebudou asi pohodlné na nějaké celodenní adventure výlety, spíš na kratší jízdu v terénu s preferencí dobré ochrany nohou.
Možná by časem taky v oblast kotníku změkly a šly trochu ohýbat, ale nyní jsou zatím ty "motokrosové" odložené bokem.
Takže ty tvoje vybrané budou na cestovní enduro, kde bude ca 90% silnice vhodné.
Takže tolik moje zkušenosti.

Naposledy editováno 05.12.2018 13:37:50

Boty na endruro MBW Bravo - máte někdo zkušenost

6.12.2018 v 21:30 | Nahoru | #2
MBW je obecně zástupce levných věcí šitých snad v pakistánu...

pokud jezdíš terén,tak jdi do pevných MX bot.
pokud silnici,tak bych volil nějakou prodyšnější variantu,tyhle gumáky s igelitovou memránou budou v létě za trest.
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.

TOPlist