Originální díly PARTSDEPOT

Téma: Zápis PAV 40
25.10.2018 v 18:56
Mám v dokladech u Čz 175 ( originál knížka TP z roku 75) zapsaný již ze Strakonic v kolonce spojovací zařízení "návěsný vozík pav 40". Ne rukou, ale stejne strojově jako ostatní údaje. Dle info z STK to tedy znamená, že mám pávíka zapsaného v dokladech a platí to stejně, jako kdyby údaj o něm byl zapsaný od technika. Má to někdo také takto zapsané a tedy i platné ve svém TP?
Předchozí
1 2
Následující

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Zápis PAV 40

30.10.2018 v 18:58 | Nahoru | #31
bimbo750> to bych chtěl vidět ten typovej list a zápis v techničáku dědku nezodpovědnej,to nám mladejm dáváš moc hezkej příklad

Naposledy editováno 30.10.2018 18:59:03

(reakce na) Zápis PAV 40

30.10.2018 v 20:20 | Nahoru | #32

nemako píše: bimbo750> to bych chtěl vidět ten typovej list a zápis v techničáku dědku nezodpovědnej,to nám mladejm dáváš moc hezkej příkladhlavně se neposrat....

Zápis PAV 40

31.10.2018 v 07:19 | Nahoru | #33
To tady moc řešíme

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Zápis PAV 40

30.11.2018 v 13:00 | Nahoru | #34
Brůča.> Čau. Máš recht, zlegalizovat PAVa není žádná sranda. Teď jsem se vrátil z DI a jsem z toho, co jsem se tam dozvěděl, úplně "štajf". Mám Jawu 640, prohlášení od Krafta o možnosti připojení vozíku PAV41, PAVa i s typovým průkazem a tažným. Naivně jsem si představoval, že mi dopišou do velkého TP a malého TP na základě prohlášení výrobce motorky a typového průkazu vozíku údaje, na koupenou tabulku plechu namaluju SPZ mašiny a hotovo. Ale kdeže! Ani omylem! Podle platných předpisů je to jak píšeš: vozík samostatně zaregistrovat - tj. evidenčka, STK a následně přidělí samostatnou značku pro vozík. S tím samozřejmě souvisí i jeho pojištění a nutnost pravidelných návštěv na STK. Značka bude mít rozměry jako na moto. To bude ozdoba pro PAV! Snad jedinou výhodou tohoto krkolomného řešení je možnost výjezdu za hranice bez obav, že mne Rakušáci nebo Germáni napálkujou pokutu za, kdybych to měl po staru, pro ně neznámou věc. Tím ale veškeré výhody končí a zbývá jenom přebujelá buzerace.

(reakce na) Zápis PAV 40

30.11.2018 v 13:27 | Nahoru | #35
oojirka> Máš to dobrý, když máš PAVa napsaného ve velkém TP. Nikdo nezjistí, kdy jsi si reálně PAVa pořídil, protože v databázi DI se dříve podle výrobních čísel a na majitele neregistrovaly. A když nemusíš na DI kvůli dopsání do velkého TP kvůli možnosti připojení vozíku za mašinu, stačí Ti k jeho provozování typový průkaz a plechová tabulka se SPZ motorky. Do roku 2001 se to řešilo takhle jednoduše. Já ho zapsaný v TP J.640 nemám, takže jsem v .... Dnes jsem se dozvěděl, že nově už se vozíky musí registrovat samostatně - tedy extra číslo, pojistka a pravidelná STK. Jako u auta, s tím rozdílem, že tažné je součástí vozíku. Ukazovali mně i prováděcí vyhlášku. Nepomohlo ani prohlášení Jawy Brodce, ani oregoš typový průkaz, kde je jasně napsané, že nepodléhá registraci. Dle nové legislativy EU už to tak není. Je to neprůstřelné. Buď rád za těch pár písmenek v Tvém TP. Prostě vozík jsi zapojil ještě v době platnosti dřívějších předpisů a nikdo Ti nedokáže opak.

(reakce na) Zápis PAV 40

1.12.2018 v 08:37 | Nahoru | #36
Jeňula> z tvých poznatků vyplývá, že PAVík bude mít první uvedení do provozu v roce 2018/19 Být tebou, nechal bych si od úředníka vypsat všechny vyjimky z dnes platných požadavků. Na STK by jsi totiž již nemusel projít. Zajímalo by mě, co bude úřada do TP zapisovat a na základě čeho.......prováděcí vyhlášky?
Správně návěs motocyklový............tato kategorie neexistuje, vozidlo nemá osvětlení dle požadavků EU, světlo bez E, schází blinkry, není vybaveno trojúhelníkovou odrazkou, schází normalizovaná reflexní nálepka o maximální povolené rychlosti, RZ nebude umístěna na místě určeném výrobcem, jediná schválená pneumatika nemá hloubku vzorku 1,7 mm po celém obvodu ani jako nová, vozidlo není vybaveno mlhovým světlem, VIN ev. v.č. pouze na štítku - nevyraženo

V podstatě by asi stačilo se zeptat, do jaké kategorie bude PAVík zařazen...............kategorie vozidla O1 je totiž nesmysl. Rozdělení přípojných vozidel na přívěs / návěs by zřejmě úředník nevysvětlil. Vyjimky z platných předpisů uděluje MD, tak ať úředník ukáže, jaké byly pro PAVíka uděleny...............STANE SE TO,ZE UREDNIK BUDE V PRDELI A NEDOKAZE ODPOVEDET ANI SE SVYM VEDOUCIM V ZADECH.........stačí se jen ptát na logické věci. A oblíbená argumentace úředníka......schválené do provozu to bylo již v roce 196x.........no výborně, já v povolení k provozování ( typový list ) mám napsáno, že vozík není vybaven vlastní RZ. A KRUH SE UZAVIRA

Naposledy editováno 03.12.2018 09:05:24

Zápis PAV 40

20.2.2019 v 16:32 | Nahoru | #37
Fascinující, jak jde doba dopředu. Nerad bych kecal, ale někde jsem četl, že PAv je vozík NÁVĚSNÝ právě proto, aby se s ním nemuseli dělat všechny tyto obštrukce (evidence ne DI, pojistka...).
Prostě když to vymysleli, tak věděli, že by s tím byly problémy a podařilo se jim z toho vymanit právě touto jednoduchou kličkou. Návěsný vozík, který je příslušenství k motocyklu, nikoliv samostatné vozidlo a hotovo.
Dnes jak vidno byrokratický aparát pracuje bez zdravého selského rozumu a pod heslem "Když jde něco udělat složitě, proč to dělat jednoduše?"

Zápis PAV 40

21.2.2019 v 12:52 | Nahoru | #38
http://www.motomagaz...;page=1&post=nic

Jinak vloni jsem zapisoval PAV a nebyl problém. Ve velkém TP byl zápis na osmé straně "motocykl může mít připojen vozík" nebo tak něco,..... a na DI na NAŠI ŽÁDOST paní dopsala do malého TP že taháme PAV,..SPZ mám teda kreslenou.

Zápis PAV 40

21.2.2019 v 12:53 | Nahoru | #39
Teď ěm to čeká repete na druhou motorku....jsem zvědav!

Zápis PAV 40

25.2.2019 v 14:55 | Nahoru | #40
značka namalovaná na PAV je chyba a je proti zákonu, protože náš zákon malovanou SPZ jako takovou nezná. Formáty SPZ jsou dané zákonem.

2 - Starou SPZ (tlačenou) se zkosenými rohy neumí vyrobit (čtěte mezi řádky). Ale je relativně těžjé vysvětlit kde jste vzali druhou stejnou značku,.... ehm..

3 - Pokud chcete novou velkou SPZ a vydat dvě SPZ to na motocykl nezle. Ztracená SPZ a vydání duální SPZ je možné, ale je pak těžké obhájit to, že nemáte tu první ztracenou....

4 - Možností je vydání SPZ s hvězdičkami, tu co je na nosič kol za auto. Ale.....problémy očividné.

Samo jsem byl ujištěn, že flastr za malovanou SPZ, samodomo SPZ..a podobně je pět až deset lirů a půlroku až rok bez not.

Teoreticky je možné se odvolat na typový průkaz PAV, kde je uvedeno že v době uvední do provozu musela být na vozík namalována SPZ! Hájit se tím, že PAV je návěsný vozík, pojistku na moto můžete mít, to jsem si zašel na pojišťovnu zjistiti, napíší tam jen výr.číslo vozíku, TYP a poplatek je dík roku výroby nízký (info z ČPP). Protože při něhodě, kdy naprdnete do něčeho PAVem je sice PAV pojištěn, ale stejně jde pojistka z tažného vozidla,..ale pojištění je dobré mít jako jistotu prej. je tostejné u vleček, vozíků za auto, i vleků.

Defakto se jedná v dnešní době oficiálně neřešitelný problém, a prej na to bude vznášet dotaz i na ministerstvu v Praze. Píšu oficiální stanovisko technika. Zbytek je na Vás.

Jen informuji. Vaše zkušenosti?

Zápis PAV 40

25.2.2019 v 15:47 | Nahoru | #41
Řeším to tak, že v ČR jezdím se značkou malovanou...........a v zahraničí přendám značku z motorky na PAva a motorku mám bez značky. PAv je součást motorky, takže by to mělo být OK. Pouze formát motocyklové značky je jiný, než byl formát předpokládané značky na vozíku..............tak by mohl někdo argumentovat pouze tím, že RZ není umístěna na místě pro RZ schváleném........což by bylo asi značně sporné.
V ČR argumentuji tím, že druhou RZ pro schválené příslušenství motocyklu neumí nikdo dodat - ani za poplatek - a protože vozík zakrývá originální RZ a v typovém listu je psána malovaná náhrada, učinil jsem ji. Bohužel jazykové znalosti nemám takové, abych toto obhajoval i v zahraničí. PAva mám ale zapsaného ve velkém TP jako variabilní provedení motocyklu...........v malém TP nemám zcela nic. Tak s sebou vozím kopii povolení od výrobce motorky a kopii velkého TP. Typový list k PAvu samozřejmě také.

Zápis PAV 40

28.2.2019 v 23:15 | Nahoru | #42
Na základě podkladů věcně příslušného Odboru provozu silničních vozidel
Vám k dotazu, jakou registrační značkou musí být při provozu na pozemních
komunikacích vybaven návěsný vozík na motocykl PAV 41 poskytujeme následující vysvětlení.

Citovaná výjimka: „Ministerstvo dopravy povolilo výjimku z ustanovení § 2
odstavce b) vyhlášky MD 145/58 Ú.I., a to, že návěsný vozík PAv-41 nemusí
mít samostatnou SPZ. Na návěsném vozíku musí však být napsáno SPZ totožné
s SPZ tažného vozidla." zůstává v platnosti. Z uvedeného je zřejmé, že
v současné době je stále možné přívěsný vozík používat se shodnou
registrační značkou jakou má tažné vozidlo.S pozdravem

Jakub Stadler
ředitel Odboru komunikace

[2]cid:image001.jpg@01D27AF8.D06E18C0
Vyřizuje Jana Klenotová
[3]+420 225 131 317
[4][emailová adresa] | [5]www.mdcr.cz
[6]nábř. Ludvíka Svobody 1222/12, 110 15 Praha 1

Děkuji tímto Jendovi, který vznesl 9.2.2019 dotaz ohledně RZ přímo na MD. A doufám, že i bez jeho souhlasu se zveřejněním zde na fóru, mu nebude vadit uveřejnění stanoviska nejpovolanějších. Tímto se dotazy mohou ukončit, pávík nebude vybaven vlastní RZ............máme to s posvěcením MDCR . Dobrá práce Jendo. Díky.

lex retro non agit, zákon nepůsobí zpětně - tak asi k zákonu 56/2001 kterým se tak rádi úředníci ohánějí.
Jak mám tedy označit vozík, když nemá vlastní RZ, a jiná RZ než schváleného typu je dle platného zákona nepovolena - 6 - 12 měsíců bez not s pokutou 5 - 10 000kč.
Asi si to vytisknu a budu vozit s sebou........v textu je uvedeno - Na návěsném vozíku musí však býtnapsáno SPZ totožné s SPZ tažného vozidla. Takže to jinak než protizákonně udělat nejde MD nám ale posvětilo "protizákonnost" námi vyráběných RZ pro vozíky - HURÁ.

Naposledy editováno 01.03.2019 00:12:41

Zápis PAV 40

1.3.2019 v 08:15 | Nahoru | #43
Děkuji. Tisknu a ukládám si to!!
Předchozí
1 2
Následující
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.
Související témata
Téma Autor Odp. Posl. příspěvek
Spotřeba ČZ 175/477 Popsa 19 28.12.2020 v 20:21 Popsa
hoří mínusový drát [1, 2] ČZ 175/477 ujec76 34 25.12.2020 v 15:45 dfghjk
elektrické zapojení ČZ 175 ČZ 175/477, ČZ 175/478 zdenda321 7 21.12.2020 v 17:01 cmiral
Ložisko rozety ČZ 175/477 Popsa 21 15.10.2020 v 09:26 DRN.
ČZ Posilube 125 vs 175 ČZ 175/477, ČZ 125/476 RockNRolenc 10 13.10.2020 v 20:45 Matýsek-GSX

TOPlist