motozem_rijen

Téma: parkování motorky spolu s automobilem na jednom garážovém stání
23.10.2018 v 18:03
Kolegové motorkáři,
narazil jsem na problém:

Hromadná parkovací stání pod bytovým domem jsou navrhována tak, že se uvažuje s jedním automobilem (popř. jedním jednostopým vozidlem) na jednom parkovacím stání. Motorka představuje jednostopé vozidlo, které musí být parkováno na dalším parkovacím stání. Na jednom stání nemůže parkovat více vozidel. Tak praví expert přes požární bezpečnost a vychází z ČSN 730810.
Tuto normu ale na webu nenajdete ke stažení - lze ji jen koupit za cca 600 Kč. Není na ni někde odkaz ?

Takže,
to, že motorka má kapacitu nádrže cca 3x menší než automobil nikoho nezajímá.
to, že motorka stojí v garážích, kde je obsazeno maximálně 60% parkovacích míst /lze ověřit na kamerovém záznamu/ také nikoho nezajímá.
S přepisy se nepolemizuje, ty se plní i kdyby to bylo životu nebezpečné.
Striktně vzato, ani auto požárního technika, jenž ve svém elaborátu upozornil na hrubé porušení požárních předpisů, v garáži nemělo co dělat, protože jeho vozidlo neúměrně zatížilo náš dům rizikem požáru. To se samozřejmě týká všech automobilů servisních organizací udržující chod domu, stejně tak policie. Vyjímky neexistují.

Pokud snad má někdo z Vás odborné znalosti k této problematice, zkuste prosím poradit, jestli se z této situace dá nějak vybruslit - například:
a) motorka bude bez benzínu. Tj. nebude požárně nebezpečná
b) parkování motorky "vypáruji" se sousedem, jenž tam neparkuje (tj. parkuji spolu s autem na vlastním stání, ale soused na svém neparkuje)
c) přijde někdo z HZS a řekne, že parking X ks motorek na 50 stání je v toleranci, aby s tím lidi neprudili.

Naposledy editováno 23.10.2018 18:08:39

1 reakcí na tento příspěvek parkování motorky spolu s automobilem na jednom garážovém st...

Skvělá odpověď, děkuji! 24.10.2018 v 13:45 | Nahoru | #1
Pokud to nechceš řešit salámovou metodou, odepsal bych správci s kopií všem sousedům něco jako "Jakožto člen SVJ žádám o uvedení části zákona č. 133/1985 Sb., o požární ochraně, ve znění pozdějších předpisů, ve které se zakazuje stání osobního automobilu a motocyklu na jednom parkovacím stání. Zároveň žádám dokumentaci a studii, na základě které bylo rozhodnuto o maximálním množství parkovacích míst v našem domě s ohledem na riziko požáru. Dále jakožto člen SVJ nejsem spokojen s prací revizního technika, který na základě neúplné dokumentace vypracoval revizní zprávu. Z logiky věci tato zpráva nemohla být náležitě vypracována." Atd, atd, co vše tě ještě napadne. Správce bude otravovat toho technika, technik bude otravovat správce se vším, kde bylo "nebylo předloženo" a rádi ještě nechají motorku motorkou.

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) parkování motorky spolu s automobilem na jednom garážovém st...

24.10.2018 v 19:13 | Nahoru | #2

Lad22 píše: Správce bude otravovat toho technika, technik bude otravovat správce se vším, kde bylo "nebylo předloženo" a rádi ještě nechají motorku motorkou.to je nejspíše velice naivní představa - skutečnost bude pravděpodobně taková, že správce nebude na takové argumenty reagovat, slovo jím najatého odborníka je svaté, a kolega motorkář bude za prudiče, kterému je potřeba nechat sežrat každou blbost, přičemž v tomto ostatní vlastníci správce rádi podpoří, protože prudiče přece nemá rád nikdo

Porterfield píše: V případě, že v hromadné garáži parkuje na jednom parkovacím stání dvě vozidla( norma podle které projektant požárně bezpečnostního řešení objektu počítá požární zatížení daného prostoru nerozlišuje dvoustopá a jednostopá vozidla) je to závada a v zápisu z PPP se to musí objevit. Otázkou je náprava stavu.a ta norma pracuje čistě s počtem stání anebo i s jejich velikostí? - nápravou by mohlo být prostě přemalovat to na dvě stání; domnívám se, že pro neveřejná stání nejsou závazné požadavky na jejich velikost(?)
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.

TOPlist