vše pro chopper Přidat reklamu

Téma: parkování motorky spolu s automobilem na jednom garážovém stání
23.10.2018 v 18:03
Kolegové motorkáři,
narazil jsem na problém:

Hromadná parkovací stání pod bytovým domem jsou navrhována tak, že se uvažuje s jedním automobilem (popř. jedním jednostopým vozidlem) na jednom parkovacím stání. Motorka představuje jednostopé vozidlo, které musí být parkováno na dalším parkovacím stání. Na jednom stání nemůže parkovat více vozidel. Tak praví expert přes požární bezpečnost a vychází z ČSN 730810.
Tuto normu ale na webu nenajdete ke stažení - lze ji jen koupit za cca 600 Kč. Není na ni někde odkaz ?

Takže,
to, že motorka má kapacitu nádrže cca 3x menší než automobil nikoho nezajímá.
to, že motorka stojí v garážích, kde je obsazeno maximálně 60% parkovacích míst /lze ověřit na kamerovém záznamu/ také nikoho nezajímá.
S přepisy se nepolemizuje, ty se plní i kdyby to bylo životu nebezpečné.
Striktně vzato, ani auto požárního technika, jenž ve svém elaborátu upozornil na hrubé porušení požárních předpisů, v garáži nemělo co dělat, protože jeho vozidlo neúměrně zatížilo náš dům rizikem požáru. To se samozřejmě týká všech automobilů servisních organizací udržující chod domu, stejně tak policie. Vyjímky neexistují.

Pokud snad má někdo z Vás odborné znalosti k této problematice, zkuste prosím poradit, jestli se z této situace dá nějak vybruslit - například:
a) motorka bude bez benzínu. Tj. nebude požárně nebezpečná
b) parkování motorky "vypáruji" se sousedem, jenž tam neparkuje (tj. parkuji spolu s autem na vlastním stání, ale soused na svém neparkuje)
c) přijde někdo z HZS a řekne, že parking X ks motorek na 50 stání je v toleranci, aby s tím lidi neprudili.


Naposledy editováno 23.10.2018 18:08:39
Předchozí
1 2 3
Následující

2 reakcí na tento příspěvek parkování motorky spolu s automobilem na jednom garážovém st...

29.10.2018 v 11:47 | Nahoru | #61
Zdravím. Už je toho napsáno hodně a pro jistotu popíši problém znovu - raději v plném znění.

Takže postupně. Naše SVJ navštívil revizní technik
a píše:
V prostoru hromadné garáže - jsou umístěny předměty které zvyšují požární zatížení prostoru. Porušení článku ČSN 73 0810 - foto Č. 1-5 (následují fotky popelnice, krabice s čisticími prostředky ... a motorky na jednom stání s autem)

a následuje email správce:
Vážení vlastníci,
na základě zápisu z preventivní požární prohlídky a písemného upozornění odpovědného pracovníka kontroly žádáme o odstranění předmětů z prostor hromadných garáží v objektu, které zvyšují požární zatížení prostoru. Současný stav dle zprávy je v prokazatelném rozporu se zákonem č. 133/1985 Sb., o požární ochraně, ve znění pozdějších předpisů, neboť „v prostoru garáží (na garážových stáních a mimo ně) se nesmí skladovat žádné hořlavé materiály a na jednom garážovém stání může stát pouze jedno motorové vozidlo. Za motorové vozidlo je považováno i jednostopé vozidlo. Tedy nesmí stát na jednom garážovém stání například auto a motorka zároveň, nebo více motorek.“
Tímto si Vás dovolujeme vyzvat k odstranění věcí ze společných prostor s odůvodněním nezbytných nápravných opatření, které je nutné provést nejpozději do 31.12.2018.

Neřešme, že všude jinde se takto parkuje, že se na to mám vykašlat a parkovat dále souběžně s autem, nebo jakou mám smlouvu. Zákaz vychází pouze z výše uvedeného zákona a výhlášky. O stanovách, nájemních smlouvách, řádu garáže aj. není zmínka. Spíše bych uvítal právní názor.

Zdůrazňuji, že vlastní garážování mohu vyřešit parkováním ve 2 stáních. Ale jak výše píše "klasik" "... tím, že bude poníženě žmoulat v ruce čepici a prosit SVJ o odpuštění kvůli každému prdu, nebo dokonce možná i za vykonstruované přečiny, které se nikdy nestaly, se svět v prdel obrátí zase o kousek dřív".

Domnívám, že pokud není v garážích více motorových vozidel než je projektováno tak není možno nikoho osočit z nedodržování požární bezpečnosti.
(Projektant dle velikosti prostoru určuje počet garážových stání aby mu vyšlo požární zatížení prostoru, dle normy 15 kg/M2)
O nelogičnost výkladu - jedno stání = jedno vozidlo snad přemýšlivé přesvědčím takto:
V menším garážovém stání stojí přívěsný vozík. Ve větším stání stojí auto.
Pokud dám motorku do stání k vozíku, je vše OK.
Pokud dám motorku do stání k autu, jsem vyvrhel, jenž chce vypálit garáže, nedodržuje 133/1985 Sb, ČSN 73 0810, ...
Pro úplnost dodávám, že auto od vozíku bude odděleno čárou. (možná je nehořlavá)

(reakce na) parkování motorky spolu s automobilem na jednom garážovém st...

29.10.2018 v 12:41 | Nahoru | #62

pk52 píše: Neřešme ... jakou mám smlouvu.ale to je docela podstatný

pokud je to družstvo a pronajatý, s čímž tu někteří operují, tak seš v úplně jiný pozici, než pokud je to osobní vlastnictví v rámci SVJ (jak jsem to pochopil já)

pokud ti jde o předpisy, tak bys měl tlačit především na toho, kdo tvrdí, že něco porušuješ, aby ti doložil co porušuješ

ze zkušenosti předpokládám, že odpověď bude, že už ti to přece řekli, že je to zákon 133/1985

takže budeš tlačit dál, na další odpověď se buď vykašlou nebo daj nějakej obecnej paragraf, ze kterýho nic relevantního nevyplývá

ty napíšeš, že to z toho nevyplývá a budeš tlačit dál na to, aby ten rozpor s předpisama doložili, nejlíp s kulatým razítkem jak psal kolega výše

pak se na to buď už fakt vykašlou, anebo si předseda sežene kamarádíčka, kterej napíše nějakej nesmysl, ze kterýho se nic relevantního nedozvíš, a to razítko pod to dá

takže budeš tam, kde na začátku, rozdíl bude akorát v tom, že z tebe předseda udělá debila, protože on přece všechno vysvětlil a ještě to má podložený tím razítkem - což mu budou všichni nadšeně žrát jak Babišovi koblihy, nikdo nezajde aspoň tak daleko, aby si skutečně přečetl, co jsi dostal za odpověď, a tedy viděl, že máš pravdu ty, že ta odpověď na nic neodpovídá - v horším případě se najde aktivní blbec, kterej si to sice přečte, ale protože je to blbec, tak nebude rozumět základní logice, že potřebuješ nějakej souvislej řetěz co z čeho vyplývá, aby ses od textu zákona dostal k aplikaci na svojí situaci, a podpoří předsedu, že je to v tom pamfletu napsaný, tak je to přece pravda

z tohoto hlediska je pak úplně jedno, co se k tomu dozvíš tady na fóru

čímž nechci říct, že to máš vzdát ... naprosto souhlasím s tím výrokem ohledně obratu světa v prdel, takže přeju hodně sil a štěstí, ať se naopak tobě podaří do prdele poslat toho buzeranta, co ti to parkování nepřeje

parkování motorky spolu s automobilem na jednom garážovém st...

Skvělá odpověď, děkuji! 29.10.2018 v 13:01 | Nahoru | #63
Ahoj, zeptal jsem se na toto u nás v práci člověka co nám dělá preventivní kontroly PO a BOZP.
vyjádření je toto:

Vyhláška č. 268/2009 Sb., o technických požadavcích na stavby, v platném znění
§ 5 odst. 2
„Odstavná a parkovací stání se řeší jako součást stavby, nebo jako provozně neoddělitelná část stavby, anebo na pozemku stavby, v souladu s normovými hodnotami, pokud tomu nebrání omezení vyplývající ze stanovených ochranných opatření.“

Norma řešící garáže je ČSN 73 6058, kde je uvedena mj. definice parkovacího stání: „plocha určená k odstavení nebo parkování jednoho vozidla“.

Dle zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů, v platném znění, platí následující:
„vozidlo je motorové vozidlo, nemotorové vozidlo nebo tramvaj“
„motorové vozidlo je nekolejové vozidlo poháněné vlastní pohonnou jednotkou a trolejbus“

Z výše uvedeného vyplývá, že je to, jak jsme se bavili – jedno stání = jedno vozidlo (za vozidlo se bere i motocykl).

parkování motorky spolu s automobilem na jednom garážovém st...

29.10.2018 v 13:02 | Nahoru | #64
mě v tom emailu chybí ten závěr, jestli je tam jen "my všichni", nebo je tam přímo "Karel novák, předseda SJM". Pokud se tam podepsal a je to trochu normální člověk, tak bych za ním zkusil zajít na normální pokec ve stylu "hele Karle, co je to za blbost, koukal jsem na ty paragrafy a nic takového tam není." Někdy se člověk připravuje na válku a přitom žádná být nemusí.

parkování motorky spolu s automobilem na jednom garážovém st...

29.10.2018 v 13:43 | Nahoru | #65
Stále si myslím, že je zde rozpor veřejnosti laické vs. odborné v tom, že formální porušení nerovná se automaticky příčinná souvislost s katastrofou.

Ano, ty máš na jednom místě dvě vozidla. Formálně tak o porušení jde, protože pokud všichni zaparkují, jak mají, bude tam o jedno vozidlo víc. V případě požáru je potom pro všechny (až na tebe) nejjednodušší dojít k závěru, že jsi za požár a jeho následky zodpovědný ty, protože jsi porušil předpis, případně SVJ, protože nezřídilo nápravu. Systém je tak nastavený, bohužel. A dalo by ti hodně práce tuhle mantru vyvrátit třeba výpočtem, posudkem, experimentem, přestože by vše vycházelo v tvůj prospěch. Kdybys ale dosáhnul navýšení počtu míst (klidně bez sebemenšího zásahu do protipožárního systému) a hořet by tam začalo až potom, byl bys čistý, bez viny.

Krásně to je vidět třeba u toho spadlého vrtulníku v Plzni. Z prvotního šetření je zřejmé, že viníkem je pilot - měl propadnutou platnost zdravotní prohlídky = neměl letět = havárie by se nestala Inspekci pro předběžné stanovení viníka tak nějak nezajímá jeho aktuální zdravotní stav v době nehody, tech. stav vrtulníku, počasí, ale jen a pouze stáří razítka. Jeho zdravotní stav se bude samozřejmě také řešit, ale na "výsledek" to nebude mít vliv, i kdyby mu do nádrže nasypali písek.

Naposledy editováno 29.10.2018 13:44:41

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) parkování motorky spolu s automobilem na jednom garážovém st...

29.10.2018 v 14:54 | Nahoru | #66

pk52 píše: ...Současný stav dle zprávy je v prokazatelném rozporu se zákonem č. 133/1985 Sb., o požární ochraně, ve znění pozdějších předpisů, neboť „v prostoru garáží (na garážových stáních a mimo ně) ... ... a na jednom garážovém stání může stát pouze jedno motorové vozidlo...

Nejsem schopen to v tom citovaném zákoně nikde najít. Jen blbě hledám, anebo se správce snaží udělat z někoho vola?

(reakce na) parkování motorky spolu s automobilem na jednom garážovém st...

29.10.2018 v 15:14 | Nahoru | #67
vybouřená_mrkev> nejsi sám, já také marně hledal. Ani v té ČSN 73 0810 jsem nic nenašel
HZS právě odepsalo: normy požární bezpečnosti staveb ( ČSN 730804 ) ani vyhláška č.23/2008 Sb. ve znění vyhl. č. 268/2011Sb. o technických podmínkách požární ochrany staveb neřeší společné parkování motorky a automobilu.
To je nekonečné. Poprosil jsem je, ať mi napíší, jestli kontrola ze strany HZS nebude sankcionovat společné parkování auto+moto. Potom už je jedno, který zákon, nebo ČSN si vezmou ke zdůvodnění.

(reakce na) parkování motorky spolu s automobilem na jednom garážovém st...

29.10.2018 v 18:14 | Nahoru | #68
Hijena73> měl jsem nehodu a policie pneu mé i plechovkáře vyfotila a řidič auta dostal pokutu za sjeté pneu, ale na plnéni jeho pojišťovny to nemělo vliv. Bylo jasné, že nedal přednost a sjeté pneu neměly příčinnou souvislost s nehodou.

Sorry, že je to mimo téma.

parkování motorky spolu s automobilem na jednom garážovém st...

1.11.2018 v 15:24 | Nahoru | #69
Info od HZS:
základní podmínky požární bezpečnosti pro navrhování a užívání garáží jsou stanoveny v ČSN 730804 Požární bezpečnost staveb - výrobní objekty, v příloze I (normativní). V případě vámi popisovaných garáží se jedná o garáže skupiny 1 - pro osobní automobily, dodávkové automobily a jednostopá vozidla (čl. I.2.1). Nejvyšší povolený počet stání v garážích se pak stanovuje pro konkrétní garáže dle čl. I.3 tak, že jedno stání =
1 vozidlo (buď auto nebo motorka). Pokud z hlediska prostorového uspořádání je možno v garážích parkovat více vozidel, než je vymezených stání, je třeba posoudit, zda výsledný počet vozidel nepřekročí maximální povolený počet vozidel stanovený v Požárně bezpečnostním řešení stavby, které bylo podkladem pro vydání stavebního povolení a následně vydání souhlasu s užíváním. Maximální povolený počet stání v příslušném požárním úseku může být vyšší, než je počet stání skutečně vyznačený.
Pro posouzení vašeho požadavku vám doporučujeme se obrátit na autora původního požárně bezpečnostního řešení stavby. Výsledkem tohoto posouzení by bylo Požárně bezpečnostní řešení změny užívání - změny počtu stání v garážích, ke kterému by HZS vydal stanovisko.

1 reakcí na tento příspěvek parkování motorky spolu s automobilem na jednom garážovém st...

13.11.2018 v 18:35 | Nahoru | #70
Nevzdal jsem to a pokračoval s dotazy dále. Dnes mi došla odpověď:

Vážený pane inženýre,

děkuji za Váš podnět a zasílám mé vyjádření k danému problému. Rovněž podotýkám, že v kodexu norem řešící požární bezpečnost staveb, problém rozhodně nevidím.

Hromadná garáž, jejíž požární bezpečnost stavby je řešena dle ČSN 730804, příloha I., slouží pro garážování vozidel skupiny I., která zahrnuje malé/velké motocykly, osobní vozidla a užitkové vozidla do 3,5 tuny. Hlavní zásadou pro dimenzování hromadné garáže s ohledem na navržená požárně bezpečnostní zařízení (myslí se tím EPS, SOZ/ZOTK/požární větrání a SSHZ/sprinklery), je počet stání.

Všeobecně platí, že na jednom stání v hromadné garáži se má vyskytovat, buď jedno osobní vozidlo nebo jedno užitkové vozidlo, nebo jeden motocykl, ale není nikde striktně zakázáno , aby na jednom stání nemohlo být odstaveno, jedno osobní vozidlo, tak i jeden motocykl, společně.

Požární riziko pokud se parkuje v jedné úrovni, tj. na podlaze je pořád stejné, navýšením o jeden motocykl se jeho nárůst nijak nezvýší, zde platí, že PHM v nádržích se do požárního rizika nezapočítává. Jinak se však požární riziko počítá u víceúrovňového garážování, třeba v automatickém zakladači, to však asi není Váš případ.

Takže Váš problém není v požární bezpečnost stavby, ale nejspíš v toleranci strpět garážování motocyklu a lidském přístupu činovníků SVJ. Všeobecně platí v Praze u hromadných garáží, že pravidla hry určuje SVJ. Odvolávka na požární bezpečnost stavby vykazuje netoleranci vůči ostatním členů SVJ. Jsou známy bohužel i případy, že do hromadné garáže není vpuštěn ten, kdo si tam nekoupil garážové stání.

Navrhuji Vašemu SVJ se neodvolávat na PBŘS (požárně bezpečnostní řešení stavby) a použít zdraví rozum, kdy běžnou praxí je, že se toto v rámci SVJ, členů SVJ běžně umožňuje. Žádné stanovisko HZS ČR k tomuto vůbec nepotřebujete, neboť je to asi i Váš majetek, pokud jste členem SVJ.

S úctou

Ing. Pavel RŮŽIČKA
poslanec PČR
předseda Podvýboru pro HZS ČR
člen Výboru pro bezpečnost
člen Výboru pro obranu

Naposledy editováno 13.11.2018 18:43:32

(reakce na) parkování motorky spolu s automobilem na jednom garážovém st...

13.11.2018 v 20:33 | Nahoru | #71
pk52>

1 reakcí na tento příspěvek parkování motorky spolu s automobilem na jednom garážovém st...

19.2.2019 v 07:47 | Nahoru | #72
Hezký den,
tak nakonec po dlouhém čekání jsme dostali odpověď od preventistů HZS....viz. níže.

Dobrý den, pane Peku,

reaguji tímto na Váš dotaz ze dne 23. ledna 2019 u Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy týkající se preventivních kontrol hromadných garáží v bytových domech.

Ad 1) Vlastníci/uživatelé prostor garáží by měli dodržovat provozní řád, stanovy společenství, případně jiný „vnitřní“ předpis týkající se užívání společných prostor (v ideálním případě tyto dokumenty obsahují i postup v případě nerespektování schválených ustanovení). Pokud je na jednom místě určeném k parkování jednoho vozidla i motorka nebo na jednom stání dvě motorky, nevnímáme to jako významné zvýšení požárního zatížení. Nedodržování vyznačeného parkovacího stání není porušením požárních předpisů, pokud nedochází k parkování na místě vyhrazeném pro hasičskou techniku, resp. IZS, nebo nedochází k znemožnění přístupu k hlavním uzávěrům energií, ovládání požárně bezpečnostních zařízení.

Ad 2) Skladování pneumatik, výbavy domácností v prostorách hromadných garáží je v rozporu s PBŘ a zkolaudovaným stavem (užívání prostoru v rozporu se schváleným kolaudačním rozhodnutím), protože dochází k navýšení požárního zatížení a tudíž ke zvýšení pož. nebezpečí v daném prostoru.
Odkázala bych na normu ČSN 73 0804 čl. I.3.12 V požárním úseku řadových a hromadných garáží nesmí být umístěny prostory určené pro ošetřování, údržbu a opravu motorových vozidel, prodejny a sklady motoristických potřeb (sklady olejů, mazadel, nátěrových hmot, pneumatik, čalounického materiálu apod.). Tyto prostory musí tvořit samostatné požární úseky.
Poznámka vyplývající z čl. I.3.13. této normy: jedna sada náhradních pneumatik pro zimní či letní provoz může být umístěna u vozidel v požárních úsecích jednotlivých a řadových garáží. V hromadných garážích by muselo být pro skladování „čehokoliv“ požárně odděleno konkrétní stání od zbytku hromadných garáží.

S pozdravem

kpt. Ing. Denisa Kótková

oddělení kontrolní činnosti HZS hl. m. Prahy Legerova 1784/57
121 24 Praha 2

(reakce na) parkování motorky spolu s automobilem na jednom garážovém st...

19.2.2019 v 12:43 | Nahoru | #73
Porterfield> snad to bude srozumitelný i pro soudruhy ze SVJ

(ale jinak je to stejně na palici - gumy si tam nechat nemůžeš, ale celou motorku jo )

parkování motorky spolu s automobilem na jednom garážovém st...

12.6.2019 v 11:21 | Nahoru | #74
Já to to teda nečetl celé, ale co dát tu motorku do nějaké plechové protipožární bedny

Edit: tak čtu, že už to dopadlo dobře.

Naposledy editováno 12.06.2019 11:23:35

1 reakcí na tento příspěvek parkování motorky spolu s automobilem na jednom garážovém st...

27.6.2019 v 15:40 | Nahoru | #75
Cau,

Resim zrovna stejny problem - uz se nekomu stalo ze z toho mel pruser / nekdo si stezoval kdyz parkovat moto spolu s autem na 1 miste? Ptal jsem se pri obednavce parkovani jednatele a ten mi odpovedel ze se to nesmi, a pokud bych to tak chtel, musel bych si priplatit za "stani pro moto" cca 700 mesicne.

Osobne bych rekl ze spis nez bezpecnost jsou duvodem penize. Proste chteji podojit zakaznika co nejvic.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) parkování motorky spolu s automobilem na jednom garážovém st...

27.6.2019 v 17:32 | Nahoru | #76

Petan4 píše: Cau,

Resim zrovna stejny problem - uz se nekomu stalo ze z toho mel pruser / nekdo si stezoval kdyz parkovat moto spolu s autem na 1 miste? Ptal jsem se pri obednavce parkovani jednatele a ten mi odpovedel ze se to nesmi, a pokud bych to tak chtel, musel bych si priplatit za "stani pro moto" cca 700 mesicne.

Osobne bych rekl ze spis nez bezpecnost jsou duvodem penize. Proste chteji podojit zakaznika co nejvic.Když jsme měli poslední schůzi SVJ teď v květnu, tak jsem se ptal předsedy, jestli měli hasiči nějaké problémy s parkováním auta a moto na jednom místě. Má to tam tak více lidí. Nikdo prý nic nenamítal. To je však náš dům a pokud vše odpovídá bezpečnostním předpisům, tak si tam každý může postavit co chce.

Pokud jsi tam v komerčním nájmu, tak může mít majitel specifické podmínky pro stání 2 vozidel na jednom místě a obrat tě navíc o 700. Je to o dohodě, jestli na to přistoupíš nebo ne.

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) parkování motorky spolu s automobilem na jednom garážovém st...

28.6.2019 v 09:43 | Nahoru | #77
FILODENDRON> no ve smlouve jsem dokonce musel vyplnit SPZ auta ktery je tam "oficialne" jediny povoleny, tak jsem se ptal jestli je problem kdyz to misto budu vyuzivat i na motorku, odpoved byla:

"Ano můžete buď parkovat automobil, nebo motocykl pokud by jste chtěl současně je cena vyšší."

V tuhle chvili je cena 1500 mesicne, coz mi uz tak prijde dost, na auto + moto by to bylo asi 2200 coz mi za stani v podzemni garazi prijde jako fakt hodne. Bohuzel na vybranou moc nemam, jine parkovani v dohledu nemam, sidliste je totalne preplnene. V tuhle chvili mam motorku v garazi skoro pul hodiny od baraku (pul hodina na skutru, hodina MHD), coz je fakt na hovno, takze i tohle je lepsi. Proste auto budu nechavat venku a pro auto tu garaz budu pouzivat pres zimu, kdyz motorku pouzivat nebudu...

Naposledy editováno 28.06.2019 09:45:09

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) parkování motorky spolu s automobilem na jednom garážovém st...

28.6.2019 v 10:20 | Nahoru | #78
Petan4> takže ohledně předpisů, ani záborem místa v tom pro nikoho není rozdíl, jen jsi majiteli sám svým dotazem přihrál další peníze.

(reakce na) parkování motorky spolu s automobilem na jednom garážovém st...

28.6.2019 v 11:26 | Nahoru | #79
Lad22> ja mu nic navic platit nebudu, 1500 je ta "standartni" cena bez priplatku, proste tam budu mit bud auto nebo motorku... pripadne zkusim oboji a uvidime jestli si toho nekdo vsimne.

parkování motorky spolu s automobilem na jednom garážovém st...

11.2.2020 v 21:09 | Nahoru | #80
Panove, pobiju vas vsechny, protoze auto mezi carama nezabere vsechen prostor.
Voe, kdybychom to narovnali na hranu, tak nevystoupime nikdo.
Dusledek: Z levestrany zed je normovame stani VETSI. Ze to tam matlak s barvou blbe nalajnoval...
Add. sloupy. Posuzujes otevreni dveri.
A fakt,v UK je to naopak.
Revizak ma pravdu.
H.

parkování motorky spolu s automobilem na jednom garážovém st...

11.2.2020 v 21:10 | Nahoru | #81
Panove, pobiju vas vsechny, protoze auto mezi carama nezabere vsechen prostor.
Voe, kdybychom to narovnali na hranu, tak nevystoupime nikdo.
Dusledek: Z levestrany zed je normovame stani VETSI. Ze to tam matlak s barvou blbe nalajnoval...
Add. sloupy. Posuzujes otevreni dveri.
A fakt,v UK je to naopak.
Revizak ma pravdu.
H.

(reakce na) parkování motorky spolu s automobilem na jednom garážovém st...

11.2.2020 v 21:35 | Nahoru | #82
Petan4> Záleží na provozovateli....mě řekl ze si platím za parkovací stání (1200.-/měsíc) a jestli na něm mám 1x auto a 3x motorka je moje věc A na stání se mi střídají 3 auta v příběhu roku.....
Ale jestliže nemáš jinou možnost tak nic jiného než přizpůsobit se situaci tady nevidím

parkování motorky spolu s automobilem na jednom garážovém st...

11.2.2020 v 21:54 | Nahoru | #83
Auto, nebo motorku, objem paliva. Peri. Pocitas s nepravidelnosti. Ale nepredpokladas, ze v pulce garazi sedi nestastnik, kterej cetl evakuacni plan, zajel na prvni volne misto, ale nedokaze se vysoukat, protoze vedle nej stoji ne auto, ale na hrane cary cary zaplachtovana motka.Na to defekuje pes.
V kine zacne horet, utikaji vsichni najednou, dimenzace unikovych cest.
V garazi se 100 vozidlama na patre, nepredpokladas ze tam bude soucasne 100x5 lidi, (3 patra pod zem, to mame 1500, no to jsme v emerickem filmu).
...proto byla "neschopnost/zmatenost v Presove, malo kdo cekal ze se slozi schodiste v nosnem tubusu.

H.

parkování motorky spolu s automobilem na jednom garážovém st...

21.3.2020 v 12:19 | Nahoru | #84
Co pořídit jiné auto ?
Ford Transit a nebo VW Transporter. Vzadu tmavá skla a motorku dovnitř.
Vlk se nažere a motorka zůstane celá.

parkování motorky spolu s automobilem na jednom garážovém st...

28.8.2020 v 20:11 | Nahoru | #85
Idealni stav. Spravce upozorni na zavadu. Tím je z obliga(navíc je to jeho povinnost). Ty odešleš žes opravil. On odškrtne,žes odstranil.Podle intervalu revizí opalovaně. A on, třeba, v případě požáru odpoví splnil jsem.Až dům v plamenech jestli to mělo vliv nechť rozgodne znalec.Spravce si splnil povinnosti.

parkování motorky spolu s automobilem na jednom garážovém st...

7.6.2021 v 14:00 | Nahoru | #86
Tak to tu čtu a začínám se bát, kdy se někdo ozve :). Zatím mám asi to štěstí, že předseda SVJ má u auta ještě choppera, bejvalej člen výboru SVJ má motku za autem, jedna stojí u vrat úplně mimo stání a minimálně jeden člověk to má stejně jako já (vedle auta na svém stání). A kdo ví, kolik motorek je v dalších patrech garáže. Zdá se tedy, že ze strany výboru by dusno být nemuselo. Ale požární kontrola je samozřejmě něco jinýho.
Problém vidím spíš jinde. Kontrola se dá vyřešit třeba tak, že tam během kontroly auto/motorka nebude (což je během dne tak jako tak běžný stav), ale to mi není nic platný, kdyby pak nedej Bože zahořelo a pojišťovna se po tom začala vozit.
Tak doufejme, že platí oficiální info výše uvedené.

Naposledy editováno 07.06.2021 14:01:51
Předchozí
1 2 3
Následující
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.


TOPlist