Téma: Infrasauna
10.10.2018 v 12:41
Je tu někdo se zkušenostmi s infrasaunami? Drahá polovička si ji přeje, tak jsem začal zjišťovat podrobnosti a jsem z toho volaký zmetěný.

Jsou různý typy zářidel, který fungují různě (IR-A, B, C), některý jen ohřívaj, jiný už prohřívaj. Ovšem tuhle třídu žádný výrobce nikde samozřejmě neuvádí.

Pak otázka karbon vs keramika. Případně kombinace. Karbon se prý rychleji nahřeje, ale zas se z něj uvolňuje toxicita. K tomu ještě jsou s "pozitivním světlem" Red Light .

Moje představa by byla jednomístná v ceně kolem 20. Ovšem ve finále jsem na netu našel resumé, že za tyhle prachy je to nesmysl, že cokoliv pod 60 nejen nebude fungovat, ale rovnou mě to zabije.

Měl by někdo nějaký doporučení? Díky. Vojta
Předchozí
1 2
Následující

Infrasauna

10.10.2018 v 12:59 | Nahoru | #1
No...známý má tohle https://www.mountfi...una-mariana-3sau0022 zkoušel jsem to, přežil jsem to, že bych z toho byl nějaký hotový se říct nedá, ale mě celkově saunování moc nebere...nicméně funguje to hlavně, tak jako ve většině domácností, např. rotoped.

Naposledy editováno 10.10.2018 12:59:53

Infrasauna

10.10.2018 v 13:41 | Nahoru | #2
Nejdříve bych ji asi do nějaké IR sauny vzal, aby si to vyzkoušela, pokud ještě nemá zkušenost. Já z toho nějak nadšený nebyl (byl jsem několikrát). Dávám radši přednost klasické finské...

Infrasauna

10.10.2018 v 13:53 | Nahoru | #3
Přesný přirovnání s rotopedem. Nakonec budeš mít docela drahou skříň. Na to bych si klidně vsadil!

4 reakcí na tento příspěvek Infrasauna

10.10.2018 v 14:26 | Nahoru | #4
Aaaale, tak to možná ani ne. Ona ví, co chce. Jen po technický stránce to musím vyřešit já. Krom toho, hlas manželky, hlas bóží, ne?

Mountfield asi nebrat. To je jedna z mála informací, který se vzácně shodujou. Je to takový fastfood (ostatně jako většina věcí od Mountfieldu), která jen imituje funkci.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Infrasauna

10.10.2018 v 15:13 | Nahoru | #5
sardel> "Ona ví, co chce" - ženská neví co chce, ale nepřestane dokud to nedostane.

1 reakcí na tento příspěvek Infrasauna

10.10.2018 v 15:50 | Nahoru | #6
Chodíme s manželkou přes čtyřicet let tejden co tejden do sauny - klasické finské. O infra jsme taky přemejšleli, ale po diskuzi s několika saunaři jsme tuhle myšlenku opustili. Klasická prý daleko lépe prohřeje díky vyšším teplotám, infra je podle nich jen takový "šidítko".
Nicméně, osobní zkušenost s infra nemáme. Věříme spíše na tu klasiku. A dlouhodobě - nevíme co je chřipka, angína, alergie atd. Jednou za rok klasická týdenní rýmička a je vystaráno
Navíc, než se "prosaunuje" nákup a provoz infrasauny, tak to "chvilku" trvá, a zabírá to neužitečně místo...
PS i s manželkou se dá dohodnout....

1 reakcí na tento příspěvek Infrasauna

10.10.2018 v 16:05 | Nahoru | #7
A hlavně... do sauny snad člověk (rozuměj chlap) leze, aby se (mimo jiné) pokochal kozama a frndama cizích bab ne?
To se budeš kochat svou manželkou? No to je snad vtip ne?

(reakce na) Infrasauna

10.10.2018 v 16:29 | Nahoru | #8
hmota> jo, to je taky pravda. ale co naděláš....
Danny350> hele, v klasický jsem byl jen jednou a mohu tě ujistit, že na frndy a kozy jsem neměl vůbec myšlenky. Plně jsem se soustředil na to, jak přežít.
JiB> teoreticky pravda, pokud máš tu saunu v dosahu, nemusíš se tam složitě objednávat.... Něco jinýho je skočit si hned vedle do místnosti, když na tebe leze nudlička, nebo se objednat na příští týden do sousedního města. Místo není problém, volnýho prostoru je dost.

Nicméně, rozkaz zněl jasně: zařiď infrasaunu.

1 reakcí na tento příspěvek Infrasauna

10.10.2018 v 18:38 | Nahoru | #9
Máme doma tu s karbonovými topidly. Chvilku trvá, než se to nahřeje. Třeba 15 minut (odhaduju), než je tam max teplota (60°C). Nejdýl se dá nastavit, aby se vypla za 60 minut (ale nic ti nebrání si jí znova pustit). Osobně tam lezu hned jak jí zapnu a těch 60 minut je na mě až až. Potím se jak v klasický finský.

Myslím si, že jsi v prvním příspěvku zaměnil karbon a keramiku. Keramika hřeje hned, má vysokou teplotu, vyšší spotřebu a může být i v provedení Red Light. Karbon naopak. O toxicitě nic nevím.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Infrasauna

10.10.2018 v 19:00 | Nahoru | #10
RED-MAN> Díky! Jo, možná jsem to přehodil... Můžeš prosím napsat, co máte konkrétně za typ? Nebo aspoň značku, výrobce.

1 reakcí na tento příspěvek Infrasauna

Skvělá odpověď, děkuji! 10.10.2018 v 19:17 | Nahoru | #11
Zdar, mame karbonovou verzi sauny pro 1osobu od Marimexu uz cca 6 let a zadny problem.

Co bych dnes videl a hledal jinak? U teto karbonove je opravdu pomalejsi nastup nicmene se stejne setsakra prohrejes uz ve 45 minute Mozna bych dle zkusenosti s infrasaunami z alpskyc stredisek volil nejakou kombinovanou karbon / keramika... Nekdy mam pocit ze je "zima" na nohy ev. zada pokud se predklonis a ze predu je vlastne prosklena plocha bez zaricu. Samozrejme se jedna nikoli o povrchove prohrati jako z finske ale infra vnitrni. Pocit je holt pocit. Kdyz uz se chce saunovat vice osob musi samozrejme postupne, coz je narocnejsi s rozplanovanim casu. Mozna bych dnes volil keramiku a pro 2 osoby. Omluva za haky a cary, datel mobilovy

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Infrasauna

10.10.2018 v 19:22 | Nahoru | #12

Danny350 píše: A hlavně... do sauny snad člověk (rozuměj chlap) leze, aby se (mimo jiné) pokochal kozama a frndama cizích bab ne?
To se budeš kochat svou manželkou? No to je snad vtip ne?četl jsi zadání pořádně ?, sardel píše ..."...Moje představa by byla jednomístná .."..

(reakce na) Infrasauna

10.10.2018 v 19:45 | Nahoru | #13

sardel píše: ....Mountfield asi nebrat. To je jedna z mála informací, který se vzácně shodujou. Je to takový fastfood (ostatně jako většina věcí od Mountfieldu), která jen imituje funkci.Na rovinu, vyleju si tu srdíčko, Mounfield mě těžce sere těma jejich reklamama, za polovinu, za třetinu.... furt to stojí stejně, a v porovnání s jinými je výsledná cena taky stejná. Sekačka - ze 14 tis na7 tis., a u 10ti internetových prodejců ta samá za +/- 7 tis normálně.Dělaj z lidí blbce ! Dnes z tohoto důvodu od nich nic nekupuji.
Ale na druhou stranu, z dřívějších dob ( cca r 2005 ) mám od "M" motorovou pilu - dodnes maká bez problému ( používaná hobby), a křoviňák, taky ok ( ten ovšem dostál záhul jako profi ). Jak je na tom "M" s kvalitou dnes nevím, a sauny už vůbec

(reakce na) Infrasauna

10.10.2018 v 19:50 | Nahoru | #14
sardel> sorry za 3 příspěvky, ani jeden k tvému dotazu, alespoň jsem ti posunul vlákno nahoru. Přeji šťastnou volbu

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Infrasauna

10.10.2018 v 21:18 | Nahoru | #15

GL1 píše: četl jsi zadání pořádně ?, sardel píše ..."...Moje představa by byla jednomístná .."..


Sám v sauně je jak sám v hospodě...

(reakce na) Infrasauna

10.10.2018 v 21:19 | Nahoru | #16

Danny350 píše: Sám v sauně je jak sám v hospodě...... jj, taky tam můžeš kouřit jak chceš...

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Infrasauna

10.10.2018 v 22:39 | Nahoru | #17
sardel> Hele rád bych napsal, co je to zač, ale nepamatuju si to a není na tom žádnej štítek (resp. možná je zespoda, ale zvedat to fakt nebudu XD). Ještě doplním, že i ta pro 1 osobu, co máme, je pořádná kráva, takže pro 2 osoby už musí bejt slušný hovado.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Infrasauna

10.10.2018 v 23:39 | Nahoru | #18

JiB píše: Chodíme s manželkou přes čtyřicet let tejden co tejden do sauny - klasické finské. O infra jsme taky přemejšleli, ale po diskuzi s několika saunaři jsme tuhle myšlenku opustili. Klasická prý daleko lépe prohřeje díky vyšším teplotám, infra je podle nich jen takový "šidítko".
Nicméně, osobní zkušenost s infra nemáme. Věříme spíše na tu klasiku. A dlouhodobě - nevíme co je chřipka, angína, alergie atd. Jednou za rok klasická týdenní rýmička a je vystaráno


Hele já v sauně nebyl nikdy,alergii nemám a chřipku nebo angínu jsem měl naposledy asi před dvaceti lety

2 reakcí na tento příspěvek Infrasauna

11.10.2018 v 07:50 | Nahoru | #19
Ahoj přidám se s troškou zkušeností co mám.
Sám jsem spíš příznivcem finské sauny, ale je fakt, že infra sauna tě prohřeje víc do hloubky a pak na sobě nebo spíš ze sebe to teplo dlouho cítíš.
Bývalá přítelkyně chtěla taky infra saunu, protože jí dělala dobře. A protože to byla chytrá holka, došlo jí při pohledu na komerční infrasauny, že nejdražší na té sauně je ta dřevěná bedna, která je úplně k hovnu a jenom zabírá místo. Nejdůležitejší je zase ten zářič, kterej je v těchto saunách jen jeden a na nohy ti je zima. Proto koupila 2 tyhle infrazářiče:
https://www.svitidla...itae-pro-infrakabiny
Poptával jsem jí to a prodávali to tenkrát zabudované v reflektoru za 4500,-/ks. Vypadalo to takto: (bez toho prkna)

Tyhle dva infrareflektory jsem našrouboval na dva tenký profily (asi Účko 20x20, nepamatuji se), takže vzniknul jeden infrazářič dlouhej cca 170cm. Ten byl zavěšenej na stropě na dvou kladkách s protizávažím nad gaučem takže nezabíral místo. Když se chtěla prohřát spustila ho nad gauč a vyhřívala se jako had včetně těch jejích dlouhých nohou
To je asi tak vše co k tomu můžu říct.

Naposledy editováno 11.10.2018 07:51:08

(reakce na) Infrasauna

11.10.2018 v 08:26 | Nahoru | #20

maco píše: Hele já v sauně nebyl nikdy,alergii nemám a chřipku nebo angínu jsem měl naposledy asi před dvaceti lety


Tak to máš štěstí.
Měl jsem v sedmadvaceti létech po ježdění na motorkách v různých větrovkách (atd, byl socík, nic se nedalo koupit leda za těžký prachy a já byl študák) docela dost rozhašený ramenní klouby a kolena. Doktorka ve Spálené mě různými procesy (elektro atd) dala jakž takž dohromady a vřele doporučila, pakliže chci dál jezdit na motorce, si koupit pořádný hadry a chodit jednou tejdně do sauny. Zaplatil jsem za těžký peníze koženou soupravu na míru v mosteckém Motosportu (myslím si existuje dodnes) no a začal saunovat.
A kupodivu, dodnes (a to je mě 66) nemám s kloubama potíže, ramena i kolena cajk. Takže sauně věřím, a snížení nemocnosti beru jako třešničku na dortu.
Tož tak.

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Infrasauna

11.10.2018 v 08:59 | Nahoru | #21
AveKT> ty jsi do ní ještě hotovej co? Mladej kluk no...

(reakce na) Infrasauna

11.10.2018 v 10:37 | Nahoru | #22
RED-MAN> i tak dík. kvůli mě to rozhodně nezvedej!

(reakce na) Infrasauna

11.10.2018 v 10:43 | Nahoru | #23
AveKT> taky řešení. Když já už na to kutění nejsem. Tak nějak mám furt co dělat, čili raději koupím hotovou bednu. Ovšem je fakt, že jde hlavně o ty zářiče. Na Philips VITAE jsem taky narazil, jakože dobrý, jenže já Philips servisuju (i když jiný výrobky). A znáš to, kdo dělá v masokombinátu, nedokáže sežrat buřta... Takže mám trochu problém pořídit si něco od Philipsu, když vím, co a jak...

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Infrasauna

11.10.2018 v 14:20 | Nahoru | #24

MedWed píše: AveKT> ty jsi do ní ještě hotovej co? Mladej kluk no...Ty, to fakt ne, spíš když sem si na to po letech vzpomněl tak se mi toho vybavilo daleko víc než jen technické řešení.

Naposledy editováno 11.10.2018 15:15:26

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Infrasauna

11.10.2018 v 16:03 | Nahoru | #25

AveKT píše: Ty, to fakt ne, spíš když sem si na to po letech vzpomněl tak se mi toho vybavilo daleko víc než jen technické řešení.... se s tím zavri do sprchy... to pomáhá!

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Infrasauna

11.10.2018 v 16:08 | Nahoru | #26

MedWed píše: ... se s tím zavri do sprchy... to pomáhá!Nojo, ale kdo má furt čistit ty ucpané odpady???

Infrasauna

12.10.2018 v 12:16 | Nahoru | #27
To MedWed a PlusOne>
Je vidět, že máte životní zkušenosti. A to se cení!!!

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Infrasauna

12.10.2018 v 12:17 | Nahoru | #28

MedWed píše: AveKT> ty jsi do ní ještě hotovej co? Mladej kluk no...


To píše ten pravej

(reakce na) Infrasauna

12.10.2018 v 12:20 | Nahoru | #29

past92 píše: Samozrejme se jedna nikoli o povrchove prohrati jako z finske ale infra vnitrni.Mohl bys to prosím trošku rozvést a pro nás méně chápavé vysvětlit?

(reakce na) Infrasauna

12.10.2018 v 13:34 | Nahoru | #30

PlusOne píše: Nojo, ale kdo má furt čistit ty ucpané odpady???

to je jasné!
Předchozí
1 2
Následující
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.

TOPlist