Téma: Pár fotek z Rumunska z NP a z lesů
 
17.7.2018 v 16:09
Ještě před Albánií, jsme byli v Rumunsku, trochu si zajezdit po horách a navštívit národní park, projet si turistickou značku a tak podobně, protože tam prý je docela hezky.

Nakonec se však ukázalo, že jsou všude za Aradem hory, na cestách je plno kamení, větví a nedejbože bláta, které nám celkem zašpinilo naše naleštěné stroje a umazalo vycházkové botky. Navíc je v lesích plno medvědů, vlků, divokých nebezpečných psů a mimo jiné i nebezpečných domorodců, kteří ještě v dnešní době přináší lidské oběti.
O tom, že turistické značky jsou vedeny po velmi špatných cestičkách se nebudu raději zmiňovat.

A závěrem bych Váš chtěl varovat, abyste se této krajině zdaleka vyhnuli. Doporučil bych Istryjský poloostrov, návštěvu Puly, protože tam mají pěkný amfiteátr z dob římské říše a moře je tam plné ostnatých ježků, kteří podávaní s mletým masem patří mezi tu nejvybranější pochoutku. Případně Mácháč, protože tam je také krásně a mají tam mnohem lepší cesty a plno kempů. Takže nemusíte živořit ve stanu jako my, pít vodu z horský bystřiny a cpát se bryndzou, sýrama, vlastnoručně vyráběnejma čevapčičima, dušeným kuřetem a zažívat další strasti během podobné cesty.

Naposledy editováno 17.07.2018 16:36:46

Pár fotek z Rumunska z NP a z lesů

17.7.2018 v 16:11 | Nahoru | #1
mapa cesty by nebyla?

1 reakcí na tento příspěvek Pár fotek z Rumunska z NP a z lesů

17.7.2018 v 16:21 | Nahoru | #2
Jezdili jsme někde za Aradem a pak jsme zavítali do toho národního parku u Nucetu, zase jsem zapomněl jméno a potom na Oradeu. Bylo to spíš takový techničtější ježdění a daleko (myslím tím stovky kilometrů) jsme se nedostali. Párkrát jsme někam zajeli, končilo to kamenitou řekou, nebo traktorovým výjezdem pro tahání dřeva apod. Občas se i dokonce podařilo projet. Takže žádnej fagaraš, žádná hochalpen strasse po silnici a tak. Spíš bych to nazval krosení po lesích a horách s teleportací po dálnici tam a pak zpět. Takovej menší tréning a sžívání se s motorkama.

Tak už jsem to dohledal, jak se ten park jmenoval - Apuseni. Akorát je tam omezenej provoz jen po cestách a nemůže se jezdit mimo cesty po loukách a mezi stromama. Takže na motokros bych to asi nedoporučoval.Ale za den ježdění jsme potkali jen jednou tři turisty, co si to šlapali spolu a docela na nás překvapeně koukali, ale poté co jsem jim pokynul se jen zasmáli a zamávali.

A před tím jsme byli v lesích kolem Sebis.

Naposledy editováno 17.07.2018 16:32:55

(reakce na) Pár fotek z Rumunska z NP a z lesů

17.7.2018 v 17:02 | Nahoru | #3
ZdendaZB> Koukám podle fotek že se s těma hrochama nebojíte - v oblasti Apuseni jsme taky jezdili, základnu jsme měli poblíž vesnice Remety, je to tam pěkný.
Čau, Tom

Pár fotek z Rumunska z NP a z lesů

17.7.2018 v 17:20 | Nahoru | #4
Mravenec a Hovnivál ala Splešťule Blátivá se jen tak něčeho nezaleknou. Horší je to s náma, my se teda bojíme hodně a hlavně kamení a ještě víc bláta. A když je nejhůř tak tlačíme motorku vedle sebe, to je ale pak ten největší advenčůristickej zážitek
Ale s kuframa a hromadou věcí na nosiči by to teda moc nešlo. Už takhle je to chvílema docela napínavý.

Naposledy editováno 17.07.2018 17:22:22

Pár fotek z Rumunska z NP a z lesů

17.7.2018 v 17:46 | Nahoru | #5
moc pěkný fotky děláš. Jo, Romania je nekonečná...

Pár fotek z Rumunska z NP a z lesů

17.7.2018 v 19:56 | Nahoru | #6
Nemáte to tam vůbec lehký.A koukám byl i děšť,to je strašný.Příště jeďte oktáfkama.pokudmožnokombi,nejlépe f tédéýčku

Pár fotek z Rumunska z NP a z lesů

17.7.2018 v 20:13 | Nahoru | #7
Trpěli jsme tam neskutečně. To mokro večer a po ránu před stanem, komáři a různý mouchy a ten vítr jak foukal po dálnici. No a to čekání pod mostem, odkud jesme málem nevyjeli, protože to bylo pekelně rozbahněný, tak o tom nebudu raději ani mluvit.
Asi už nikam nikdu nepojedu po tý hrozný zkušenosti. Maximálně tak do bosny a jen na pár dní, protože tam jsou všude pěkný cesty a nikdy tam neprší.

Pár fotek z Rumunska z NP a z lesů

18.7.2018 v 08:49 | Nahoru | #8
jo jo uzivejte si to.ekoteroristi z eu uz hledaj zpusob jak toto jezdeni v horach zakazat.pak vam zbude jen jezdit za ural.

1 reakcí na tento příspěvek Pár fotek z Rumunska z NP a z lesů

18.7.2018 v 10:09 | Nahoru | #9
Já se divím, že to ještě nezatrhli. Ale zase na druhou stranu, stejně se jezdí jen po cestách kudy tahají dřevo nebo jezdí místní ke svým kůčám. Chápu, že když někdo jezdí na něčem malým a lehkým mimo cesty, přímo do lesa, nebo po pastvinách křížem krážem že by se to vládnoucí třídě nemuselo líbit, ale tam, kde jezdí traktory a náklaďáky není co zničit.

Naposledy editováno 18.07.2018 10:09:30

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Pár fotek z Rumunska z NP a z lesů

18.7.2018 v 10:24 | Nahoru | #10

ZdendaZB píše: Já se divím, že to ještě nezatrhli. Ale zase na druhou stranu, stejně se jezdí jen po cestách kudy tahají dřevo nebo jezdí místní ke svým kůčám. Chápu, že když někdo jezdí na něčem malým a lehkým mimo cesty, přímo do lesa, nebo po pastvinách křížem krážem že by se to vládnoucí třídě nemuselo líbit, ale tam, kde jezdí traktory a náklaďáky není co zničit.To ani tady ne a i přesto, když jedeš vytěženým lesem, plným bordelu, bez jediného nově zasazeného stromku, trasou po těžařích, jsi veřejný nepřítel číslo jedna...

(reakce na) Pár fotek z Rumunska z NP a z lesů

18.7.2018 v 11:56 | Nahoru | #11

Wenca24 píše: To ani tady ne a i přesto, když jedeš vytěženým lesem, plným bordelu, bez jediného nově zasazeného stromku, trasou po těžařích, jsi veřejný nepřítel číslo jedna...


Protoze tam jedes na svym drahym a vykonnym motocyklu a schvalne protacis zadni kolo a delas ramus vejfukem kterej mas schvalne upravenej pro co nejvetsi hluk. Plasis zver co vyvadi mlady a vubec. Prejizdis houbare. Ohrozujes lidi na prochazkach a vubec.
Tak nejak to vidi bezny volic v nasi zemi :)
Kdyz zajedes do zeme kde lidi v horach zijou a nerejzujou na turistech co vylezou z lanovky tak to videj jinak...

Pár fotek z Rumunska z NP a z lesů

19.7.2018 v 08:33 | Nahoru | #12
Lidi v horách jsou naopak rádi, že se něco děje. A hlavně nejsou, teda většinou, permanentně naštvaný na všechno kolem sebe. Jako by to u nás bylo jiný...
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.

TOPlist