Téma: Výběr Choppra
zduřte fšici , chtěl bych se zeptat na výběr prvního choppra , předem říkám že na motorkách jezdím od mala a poslední 4 roky na Yamaha FZS 600 Fazer , vím není to žádný trhač asfaltu ale pro jednoho "mlaďocha" na začátek dostačující , jenže v poslední době už více méně sám nejezdím a našel sem si "batůžek" a taky jsme v poslední době celkem dost přibrali a jen tak to shazovat kila dolu neplánujeme hold už nejezdíme v bandě kluků kdy jsme chtěli výkon , rychlost , a různé prkotiny jako "kolínka" atd. většina nás má už rodiny a hlavně chodíme do rachoty od nevidím do nevidím , tudíž si vyjedu jen občas když je pěkně , víkend a hlavně čas , takže se ptám jakého "traktora" bych si měl pořídit i třeba na delší trasy ? Na něčem už sem se zkoušel projíždět a hodně uvažuji mezi těmahle stroji : Kawasaki VN 2000 , Yamaha XV 1900 Midnight Star , Suzuki Intruder C1800 , Honda VTX 1800 ... více či méně bych chtěl aby to byl klasický dvouválec (žádný monstrozní šestivál typu goldwing nebo triumph) a co největší pohodlí pro řidiče i spolujezdce , ano díval sem se i na cestovní motorky , ale ty mne tak neberou jak ten chopper kerej má styl (když už poslouchám tu tvrdší muziku \m/) a hlavně odmala o něm sním cenu bych si představoval do 300 000,- kdybch se vlezl byl bych rád . Tak předem děkuji za vaše moudré a zkušené rady , váš Rudla .

(reakce na) Výběr Choppra

7.5.2018 v 15:20 | Nahoru | #31

Babicka33 píše: Na střídačku a do " V " v úhlu 45° . Zkus to taky možná se ti uleví, evidentně máš nějaký problém, snad by ti opravdu pomohla ta lobotomie.


Ja o zadny zasti, zlobe a jinych srackach nezacal... Ale chapu ze jizda na jezdicim hajzlu cloveka poznamena

(reakce na) Výběr Choppra

7.5.2018 v 15:47 | Nahoru | #32

Uzivatel507 píše: Kubejk
Hodys
pindoury si honite do krize nebo na stridacku?na střídačku tvoje stará

Výběr Choppra

7.5.2018 v 15:56 | Nahoru | #33
Chlape,chlape.. píšeš, že bys radši jezdil na hajzlu s kolečkama než co sedláme my a teď tohle ?? Máme to brát tak, že už sis ho pořídil a jseš poznamenanej??
Člověče v červenci se chystám na motodovču k Jičínu, stav se na kus řeči , na cígo, na panáčka a na pivko, provětráme hlavy a naše motorky třeba to pomůže Tvým myšlenkovým pochodům...
Pro všechny ostatní - u Jičína je fakt pěkně

1 reakcí na tento příspěvek Výběr Choppra

7.5.2018 v 16:28 | Nahoru | #34
Jestli se těch chopperu a cruizru tak náhodou nebojijou. Že sou na ně moc těšky. Na takovou motorku je potřeba být pořadnej chlap.

(reakce na) Výběr Choppra

7.5.2018 v 19:55 | Nahoru | #35

Pepsonn píše: Jestli se těch chopperu a cruizru tak náhodou nebojijou. Že sou na ně moc těšky. Na takovou motorku je potřeba být pořadnej chlap.

...Mrdal a posera má vždy v profilu motek společného jmenovatele........JSEM MAJITEL ČOPRA .....Jebal vás pes mrdky

Výběr Choppra

7.5.2018 v 20:01 | Nahoru | #36
hodys - posílám pozdrav do Třebíče To jsou zase výživné příspěvky viď, a pak požádej motorkáře o radu

Výběr Choppra

7.5.2018 v 20:26 | Nahoru | #37
Zprávě, o radu o to tady jde především a ne aby se plyvalo na stroj toho druhého. Všechny mají dvě kola jeden motor. Atd. Proto mě vždycky naštve reakce typu, co to máš za mrdku a další tomu podobné komentáře. Mladých nadšenců přibývá a nemají zdaleka takové zkušenosti jako ti ostatní. Pánové vspomente na svoje začátky.

1 reakcí na tento příspěvek Výběr Choppra

7.5.2018 v 20:41 | Nahoru | #38
Pánové, že Vás ty rejpalové vždycky tak rozhodí, neberte je tak vážně, přeci nemůžeme jezdit všichni na stejné moto, a že jsem napsal bez emoce a bez zábavy,
tak to prostě cítím já , po roce šel z domu , ale zkusit se má všechno.

Výběr Choppra

7.5.2018 v 21:12 | Nahoru | #39
Pipla ty jseš ale trouba ...

Výběr Choppra

8.5.2018 v 00:26 | Nahoru | #40
"Pipla" čeho sis šnupnul ? Jinak jsi normální,nechápu proč pičuješ na choppery.

(reakce na) Výběr Choppra

8.5.2018 v 07:40 | Nahoru | #41

sabuleerf píše: Pánové, že Vás ty rejpalové vždycky tak rozhodí, neberte je tak vážně, přeci nemůžeme jezdit všichni na stejné moto, a že jsem napsal bez emoce a bez zábavy,
tak to prostě cítím já , po roce šel z domu , ale zkusit se má všechno.Jo, máš pravdu... reagoval jsem proto, že už mě začíná trochu štvát ten přístup některých jedinců na to, když se KDOKOLIV zeptá na COKOLIV a nebo potřebuje prostě poradit, tak se do něj hned obouvaj, uráží ho a píšou hovadiny... A myslím si, že nejsem jedinej, komu to vadí.... Když se budem míjet na silnici, tak se pozdravíme, když budeme mít problém , tak si navzájem pomůžem a pak vlezeme k monitoru a tady se budeme urážet ??? Urážet někomu jeho ženskou mi přijde prostě už dost za hranou a dost ubohý...

Ale abych jen nekecal, Rudlo666 člověče máš krásný starosti taky jsem si tím procházel a mimo jiné jsem při svém výběru bral v potaz názory lidí tady na fóru, který měli osobní zkušenosti s tou kterou motorkou... Přiznám se, že by mě taky zajímali případné zkušenosti a nebo i negativa s motorkami Tvého výběru.
Takže Ti přeju dobrou volbu

1 reakcí na tento příspěvek Výběr Choppra

8.5.2018 v 09:18 | Nahoru | #42
Jenže těžko zakladateli poradit. Já jezdím VTX 1800 N. Líbí se mi vzhledově, protože jich tu moc není a ten zadní kulatej blatník je prostě něco jinýho. Už v základu ta mašina jede velmi slušně - ale doladil jsem si jí a je to zas někde jinde. Sedlo Mustang s opěrkou řidiče - většinou to mám jako jednosic, ale přidat sedlo spolujezdce je záležitost 30 vteřin - zaklapnout a dotáhnout jeden šroubek. Laufy Cobra - dost rachot, možná tim i někoho seru... Vpředu i vzadu jiný tlumiče a pružiny - podvozek se dostal na úplně jinou ligu + ještě další ptákoviny - celkově to vyšlo skoro jak půl další mašiny, a to jsem to tahal napřímo ze Států a většinu dělal sám. Takže můžu chválit tu svou volbu a doporučit VTX 1800, a někdo to bude mít zas úplně jinak - málokdo z nás jezdil víc těhlech strojů, aby měl přímé srovnání.

Mé dojmy a postřehy: Kawa VN 2000 - přijde mi na podvozku nízká a měkká - s batůžkem kámoš byl hned na limitu v náklonu a přejet nějakej retardér byl problém, aby nechyt spodkem - určitě byl limitovanej daleko víc než já, ta mašina toho tolik nedovolila. Yamaha 1900 - není na svůj objem moc výkonná. Introš 1800 - stylově hodně sportovní, pro jednoho supr letadlo co letí jak střela, s nízkozdvihovým motorem, co víc točí, ale nevím, jak z ní udělat cestovatelskej stroj pro dva - stylově mi to prostě k týhle mašině nesedí. Jinak asi těžko co vytknout. Haryci - to je kapitola sama pro sebe. V základu ty starší výroby nejsou až tak výkonný, ale dá se tam asi s úpravama čarovat nejvíc. Ještě můžeš kouknout na Viktorky a nově na jejich následníka - Indian - i když ten bude už nejspíš těžce mimo finanční limit.

Výkonově jedou všechny tyhle mašiny hodně slušně - maj kolem 90-110 koníků, ale velkej záběr od nízkejch otáček, takže zrychlení 0-80 je hodně brutální - na úrovni daleko výkonnějšího sportu - takže bez opěrky spolujezdce může skončit nepřipravenej baťůžek na zadku na silnici... S mojí poladěnou mašinou se dokážu i slušně proplést zatáčkama - není to rozhodně jen na jízdu rovně. Brzdí to přiměřeně - když pořád bereš v potaz, že i sólo máš hodně přes 4 metráky a s baťůžkem nejmíň půl tuny. V tomhle případě není zadní brzda jen do počtu na ozdobu!!!

Tyhle mašiny jsou prostě takovej kus železa, určitě maj svý limity, ale zase může být pro někoho větší zábava je krotit - pro mě to tedy je výzva zvládat tuhle ne tak poddajnou masu. Lehčí, výkonnější, ovladatelnější mašina - jo, určitě dobrý, ale pak už se člověk pro tu samou zábavu posune do rychlostí, kdy už je to pro mě v dnešním provozu až moc o kejhák. Papíry neřešim - přijít o ně kvůli 150 nebo 250 km/h už vyjde asi nastejno... A to kiloapůl tam je i na týhle mašině raz-dva.

1 reakcí na tento příspěvek Výběr Choppra

8.5.2018 v 09:38 | Nahoru | #43
Supr díky
Jo jo ,Viktorky vypadaj dost dobře

(reakce na) Výběr Choppra

8.5.2018 v 09:59 | Nahoru | #44
Tymen> Nevýhoda VTXky je, že už se přeci jen pár let nevyrábí. Viktorka se sice už taky nevyrábí, ale je to prostě konstrukčně o dekádu mladší záležitost - ABS a p. - to musím chca-nechca přiznat. Kámoš teď koupil Viktorku a jede mu to velmi podobně jako mě. Předtim sedlal Edit: Kawu 1700 Voyager a říká, že podvozkově je to opravdu někde jinde - daleko zábavnější a agilnější mašina, nemluvě o výkonu. Mezitím sedlal Báwo GS1150 a na Viktorce je spokojenější - tolik i k tomu konfliktu stylů... Nemluvě o tom, že mu to i líp jede.
Takže jo, koukni i na Viktory - velmi slušné mašiny, kde by ses měl vlízt i do ceny.

Naposledy editováno 08.05.2018 10:06:43

(reakce na) Výběr Choppra

8.5.2018 v 13:26 | Nahoru | #45
charlie.vtx1800>
Jenom asi myslel Intrudera 1800C...Ne toho sportovce, ale toho cruisera s hlubokejma blatníkama a pohodlnýma sedlama pro dva...

Výběr Choppra

8.5.2018 v 13:31 | Nahoru | #46
Nebo se dá pořídit zánovní Intruder C 1500BT...
V základu plexi, designové, pevné kufry...A v té černé je to krasavec

1 reakcí na tento příspěvek Výběr Choppra

8.5.2018 v 17:44 | Nahoru | #47
Pro nás starý páprdy je nejlepší harley, vy mladší si kupte japonskýho čopra.Protože ten jenom jezdí a jezdí a jezdí...určitě objem nad litr,protože pod litr jsou dětsky motorky.

Výběr Choppra

8.5.2018 v 18:54 | Nahoru | #48
Mám Triumph Thunderbird 1700 a naprostá spokojenost - http://www.motorkar...inky-2009-12675.html

(reakce na) Výběr Choppra

8.5.2018 v 19:55 | Nahoru | #49
Mr.Palda> Ahoj.Uplne te chapu.Me je 39 a tri roky sedlam VL 1500.V nasi partyji jsem nejmladsi.Taky jsem prosel par SS a vubec toho nelituji.Ale cruiser je proste OK.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Výběr Choppra

8.5.2018 v 20:27 | Nahoru | #50

PSanec píše: Pro nás starý páprdy je nejlepší harley, vy mladší si kupte japonskýho čopra.Protože ten jenom jezdí a jezdí a jezdí...určitě objem nad litr,protože pod litr jsou dětsky motorky.Sice to mělo bejt asi rejpavý - ale souhlasím s tebou. Mám rejži cruisera s objemem nad litr a jenom jezdí a jezdí a jezdí... Ale jinak nic proti Harykům, ani podlitrům - krásný je, že si každej může vybrat co se mu líbí.

(reakce na) Výběr Choppra

8.5.2018 v 21:04 | Nahoru | #51
Pipla>

(reakce na) Výběr Choppra

9.5.2018 v 22:14 | Nahoru | #52
charlie.vtx1800> Krásně napsaný ! A plně s Tebou souhlasím. Každý si vybírá to co se mu líbí a co mu sedne !

Výběr Choppra

10.5.2018 v 14:03 | Nahoru | #53
Tak vám teda děkuji , sorry ale musím se smát nad některýma příspěvky těm co mi poradily bych chtěl v první řadě moc poděkovat sice vás bylo pár ale i tak moc děkuji no a těm ostatním zakomplexovaným panicovým asijským penisům bych chtěl vzkázat vždyť jsme jedna stopa tak nechápu na co mate tu potřebu ukazovat svoji nedostatečnou inteligenci , rači jezděte po svých lesících a silnice nechte pro pořádny chlapy , protože sem si víc než jistý co tu píšete by jste mi do očí v reálu nikdy neřekli , bo byste na druhý den srkali snídani brčkem ale zpátky k mašinám , mam jednoho vetoše , a to 600kilo si určitě taky plánuju nechat když mě to chytne a budu se chtít sám vyblbnout jen sem chtěl něco co je pohodlné pro oba dva na delší trasy , nejvíc bych chtěl asi vodníka se stříkačkou a sekundárku jako řemen (řemen sem ještě neměl proto bych to chtěl vyzkoušet) tak právě proto se mi zamlouvá nejvíc ta Kawa VN 2000 jen jich je na trhu hodně málo a Harleye bych chtěl ze všeho nejvíc protože to je klasa , ale tam bych se celkem obával že by se prohla moje peněženka jak u servisu tak u doplňku a NH tak řači proto na ten začátek volím Japonce ... tak ještě jednou děkuji , sic sem si asi myslel že mi vy "zkušení motorkáři" poradíte víc ale je to tady horší jak na foru justina bíbra , vidím že se za těch pár let nic nezměnilo a onic sem nepřišel , a na závěr bych chtěl říci že by se někteří jedinci měly nad sebou zamyslet (i když mi jasné že to bude těžké když nemají mozek a z pusy jim vypadne jen hovno a nebo smrad) , takže s pánembohem zas na několik let nebo aspoň do té doby než se budu zase chtít královsky pobavit nad mentalitou určitých lidí

Výběr Choppra

10.5.2018 v 20:04 | Nahoru | #54
S těma radama to máš těžké, jak tu někdo psal každý ti poradí to svoje. Málokdo projel víc tebou uváděných strojů. Tři roky jsem měl VL1500 a ač jsem si na začátku myslel že nic lepšího nemůže být, začla mě zlobit. Jednak tím, že nad 100km v hodině už to moc nejelo a taky že cca po 150km už bylo dobré raději hledat pumpu. Koupil jsem XV1900 a cítil jsem se na ni jak kdybych přesedlal z fabky do mercedesu. Zátah jako prase, do zatáček (proti VL) to jde samo, líp to brzdí, má řemen místo kardanu, na kochačku jezdí za 5l (dlouhodobě za 6) a manželka která na véelko nedala dopustit si chrochtá že tam má kopec místa (což VL v podélném směru nemělo) a vzadu mi v pohodě dřímá (pozná se to tak že mě při brždění mlátí helmou do té mojí). Kámoš měl Introše 1800C a za pár měsíců šel dál, bo ledvinka se na ní necítila. VN2000 má jiný kámoš (chlap jak hora a určitě 140kg a nemůže si ji vynachválit.
No a já jsem vloni zkusil Rocket III Touring (jezdím hodně se ženou) no a opět to byla láska na první pohled (jako v případě VL i XV) a tak jsem letos XV hodil na bazar a když se zadaří jdu do Rocketa. Když se nezadaří klidně si XV nechám, bo je to neskutečně hodná a pohodlná mašina.

1 reakcí na tento příspěvek Výběr Choppra

11.5.2018 v 07:21 | Nahoru | #55
Nezapomeň na velikost nádrže. Mám obsah 20 l a stačí mi na 420 km. Vidím to jako výhodu hlavně v cizině. Co se týká laďáků, tak na ty bych si dal pozor.
Běžná pokuta je cca 300 E, můžou jít údajně až do 1000 E. Taky zvaž, jak by se ti jelo někam dál za někým, kdo je má otevřené. Mě stačilo asi 30 kiláků.
Přeju ti co nejlepší výběr, ať ti nová mašina sedne .

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Výběr Choppra

11.5.2018 v 08:26 | Nahoru | #56

Jusby píše: Nezapomeň na velikost nádrže. Mám obsah 20 l a stačí mi na 420 km. Vidím to jako výhodu hlavně v cizině.


Ze nemusis z kapsy tak casto vytahovat ojra ci v podobe uspory za bankovni poplatky v pripade platby kartou?

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Výběr Choppra

12.5.2018 v 19:07 | Nahoru | #57

Kubák píše: Ze nemusis z kapsy tak casto vytahovat ojra ci v podobe uspory za bankovni poplatky v pripade platby kartou?


Ne všude je tak hustá síť čerpaček, jako u nás...

(reakce na) Výběr Choppra

12.5.2018 v 21:04 | Nahoru | #58
fatman> Moc neverim tomu,ze by se na tom vlaku vydal do mist,kde na silnici nepotka 300km pumpu

Výběr Choppra

17.9.2018 v 15:57 | Nahoru | #59
Jen ty blbečky stylu 507 a Pipla nechte vykecat. S tímhle myšlením jejich život na motorce zákonitě nebude dlouhý, tak až se někde rozstřelí zůstane po nich něco aspoň na tom fóru když nic jiného než blbě žvanit nedokázali.

Ale k tématu. Vyber si co chceš. Co se To nejvíc líbí, na čem se Ti nejlíp sedí. Je to individuální záležitost. Jsi snad už dost starý na to abys věděl co chceš.
Poradit s výběrem potřebují jen ti co už dopředu hledají alibi aby pak ten výběr měli na koho svést.
Zjisti si informace a udělej selekci. Zamysli se co od té mašiny budeš chtít a stanov si kritéria výběru.
100 lidí, 100 chutí. Řiď se tím co chceš a co říkají ostatní na to se vykašli. Kvalitu koupeného stroje Ti nikdo nezaručí a postřehy druhých jsou pouze informativní. Vždy můžeš koupit šmejd i když tady na to někdo psal ódy.

Naposledy editováno 17.09.2018 16:19:15

1 reakcí na tento příspěvek Výběr Choppra

17.9.2018 v 20:03 | Nahoru | #60
Vzhledem k datumu posledního autorova příspěvku by mě spíš než slovní zvratky některých místních pacientů,zajímalo co si nakonec vybral?
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.
Související témata
Téma Autor Odp. Posl. příspěvek
Power Commander Yamaha XV 1900 Midn... [1, 2] Yamaha XV 1900 Midnight Star, Yamaha XV 1900 Stratoliner Kalanis 52 29.11.2018 v 11:36 Kalanis
Chcípání Yamaha XV 1900 Midnightstar [1, 2, 3] Yamaha XV 1900 Midnight Star, Yamaha XV 1900 Raider,... Šíma31 66 15.11.2018 v 21:47 alf567
Velký cruiser Honda VTX 1800, Kawasaki VN 2000 Classic Kalanis 20 5.11.2018 v 17:31 ren-old
Yamaha 1900XV midnightstar 2009 man... Yamaha XV 1900 Midnight Star Majors6 2 26.9.2018 v 15:30 Majors6
XV 1900 Midnight S -výrobní štítek Yamaha XV 1900 Midnight Star sporty76 1 18.9.2018 v 20:48 Babicka33

TOPlist