vše pro chopper Přidat reklamu

Téma: Problémy na STK, VIN, obrysové světlo
Ahoj, koupil jsem skůtra od prvního majitele v ČR a první cesta byla na STK.
Technik nejdříve řešil a fotografoval čísla. Na tomto modelu je vin vyjiskřené na podsedlové trubce která je zespoda zakryta plastem. Není tedy možné provést fotografii úplně z kolmého pohledu. Když to technikovi nešlo vyfotit, tak vzal smirkový papír, né moc jemný a začal "čistit" následně vin zvýraznil křídou a vyfotil. Bohužel opět tak bídně, že z fotek nebylo číslo zřejmé. Takhle to ještě dvakrát zopakoval a vzhledem k tomu, že číslo bylo pouze vyjiskřené na slabých trubičkách, tak ho nadobro znehodnotil. Podotýkám, že ještě po prvním zásahu smirkovým papírem bylo číslo z rámu při dobrém světle čitelné! Načež mi do protokolu napsal vážnou závadu "Identifikační číslo/výrobní číslo je neúplné nebo nečitelné nebo vyrezlé, nebo poškozené".
Jako druhý problém mi oznámili, že moto nemá obrysové světlo a pokud chci příště projít (opakované kontrola do 30 dnů), musím si ho nainstalovat. Je to 50 skůtr kategorie LA, tak se chci zeptat zda je v této kategorii vůbec povinné, neboť jsem si jist, že ani jawa 50 tímto obrysovým světlem nedisponuje.
Velký problém je v tom, že moto zatím ani nemám na sebe registrované a evidenčkou neprošlo.
Prosím o radu těch, kteří mají s tímto nějaké zkušenosti. Jak dále postupovat?

Děkuji každému za věcné rady

1 reakcí na tento příspěvek Problémy na STK, VIN, obrysové světlo

25.3.2018 v 08:24 | Nahoru | #1
Koupil bych nějakou delší jehlu do jehlovýho ložiska, pod vodou bych ji vybrousil do tenký rýsovací jehly. Tou bych poťukal pod lupou všechny tečky VINu. Lehce bych to celý přetřel černou barvou a nechal zaschnout. Pak bych to přebrousil opatrně tak, aby zůstako dost barvy v tečkách a na trubce nic. Následovalo by potření VINu jablkem a tejden oraz. Vzhůru s orezlým VINem na jiný STK a těšil bych se, jak VIN technik zázračně šmirglem obnoví. Hotovo.
Teda né, pak přelakovat bezbarvým klakem...
Není to návod, jak ojebávat jiný VINy...

(reakce na) Problémy na STK, VIN, obrysové světlo

26.3.2018 v 20:02 | Nahoru | #2

AresMlok píše: Koupil bych nějakou delší jehlu do jehlovýho ložiska, pod vodou bych ji vybrousil do tenký rýsovací jehly. Tou bych poťukal pod lupou všechny tečky VINu. Lehce bych to celý přetřel černou barvou a nechal zaschnout. Pak bych to přebrousil opatrně tak, aby zůstako dost barvy v tečkách a na trubce nic. Následovalo by potření VINu jablkem a tejden oraz. Vzhůru s orezlým VINem na jiný STK a těšil bych se, jak VIN technik zázračně šmirglem obnoví. Hotovo.
Teda né, pak přelakovat bezbarvým klakem...
Není to návod, jak ojebávat jiný VINy...taky bych to řešil podobně, vzal bych jehlu ze vstřikovací trysky z naftového motoru a tečku po tečce bych překlepal kladivem, nebo stačí navštívit reklamní agenturu a tam si stím poradí udělají takový tisk do hliníkové folie nalepíš upravíš a zdar
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.
Související témata
Téma Autor Odp. Posl. příspěvek
Derbi Atlantis 50 2T zvýšení výkonu Derbi Atlantis 50 dzurilla 6 7.11.2018 v 16:52 bimbo750
Derbi Atlantis 50 2t - olej a aditivum Derbi Atlantis 50 dzurilla 6 16.9.2018 v 07:37 čeplin
Derbi, přestane jet, po nastartovan... Derbi Atlantis 50 Shimmy8 15 24.8.2018 v 14:36 Shimmy8
Derbi Atlantis plotna pro kufr Derbi Atlantis 50 TToomm22 0 3.8.2016 v 12:43 TToomm22
Pístní kroužky na derbi atlantis 50... Derbi Atlantis 50 fichtlmann 1 16.7.2014 v 01:06 _Lišák_


TOPlist