Téma: problém s pojistkou
 
18.3.2018 v 14:51
Čest chlapi mam problem,vezu mamu z obchodu bavime jak to dupu za volantem a za riditkama(začatečnik)no moje mama ktera nejezdi ale papiry ma najednou řika že ji přišla pokuta padest eur z rakouska tak rikam jak to???když neřídíš????A ted to přišlo že ma na sebe napsane auto od švagrovy segry chlapa(žiji a pracují v rakousku)no moje nervy muže mama nějakym stylem na toto doplatit??vim že pojistky maji určité kryti a že aby něco velkeho padlo na matku musel by asi ujet od nehody protože když to přišlo mamě předpokladam že ho někde vyblejsli...takže dotaz je ohledně reálnych hrozeb jak finančních tak právních...Prostě co by mohlo padnout na mamu kdyby se já nevím co stalo......
Díky IRIK

problém s pojistkou

18.3.2018 v 15:09 | Nahoru | #1
Pokutu a bonusy (krácení) a odskace Pojistník, tedy máma. Tak praví zákon.

problém s pojistkou

18.3.2018 v 16:55 | Nahoru | #2
Ať borec od švagrovi ségry pošle 50eur a mamka zaplatí. Jiná varianta není... Poté ať si dotyčný udělá pojistku na sebe.
Pokud udělá další přestupek, zase pošlou obsílku. A tak pořád dokola, až jednoho dne přijde exekutor. Bohužel to, že to auto fyzicky nepoužívá nikoho nezajímá. Jednou je to papírově její a odpovídá za něj.

1 reakcí na tento příspěvek problém s pojistkou

18.3.2018 v 17:19 | Nahoru | #3
A má ho na sebe napsaný, nebo platí pojistku, nebo oboje?

(reakce na) problém s pojistkou

18.3.2018 v 19:21 | Nahoru | #4

motoosman píše: A má ho na sebe napsaný, nebo platí pojistku, nebo oboje?

je na tom autě jako majitel/provozovatel. Posledně jsem se bavil nad podobným dopisem kolegovi z Maďarska. Stává se z toho v Evropě oblíbený buzerační výdělečný sport. Nejspíš je to flastr za překročenou rychlost na stacionárním radaru, kdyby to bylo něco horšího, nepřišlo by to jen jako pokuta.
Doporučuji poslat tomu, kdo s tím autem jezdí ať to fofrem zaplatí, a pokud to on necvákne, tak ho úplně normálně oznámit jako řidiče v době přestupku. Dál se potom bude úřad bavit už jen s řidičem, není jediný důvod, aby tvoje máma řešila cizí průsery a měla z toho těžkou hlavu.
Protože jako majitel/provozovatel odpovídá jen za to, že ví, kdo v době přestupku auto řídil, a že byl k řízení právně způsobilý (měl k tomu oprávnění). Nesmí nikam napsat, že neví, kdo auto řídil, nebo že to řídil někdo bez oprávnění, protože hlavně tím by se přestupku dopustila ona sama.

1 reakcí na tento příspěvek problém s pojistkou

18.3.2018 v 19:35 | Nahoru | #5
Mají to aby ušetřili na pojistce samozřejmě přišla pokuta tu zaplatil švara ale maminym jmenem....rozumějte tam nejsou mozkové kapacity aby se něco dopředu zjistilo či se něco někde vyhledalo z opatrnosti a ja jak je psáno výše sem to zjistil čistě náhodou,,,proč čistě náhodou jistě chápete...Mě se nic neříká protože je to ojeb a ja bych se moc zajímal....není tam ani určený provozovatel to asi ani být nemůže bo by to v rakousích neprošlo asi(ale to je moje doměnka)nezařídili si ani tady mezi sebou nějakou fiktivní smlouvu o tom kdo je provozovatel....nejhorší že mě se neřěkne ani prd bo bych to tam šel hned porovnat a to se dobře ví....
a nenapadne tam nikoho si tu pokutu přeložit a nebo ji naskenovat a poslat mailem do rakous at si to pan švagruv švagr zodpoví svým jmenem....
všem díky za zájem Irik

(reakce na) problém s pojistkou

18.3.2018 v 19:54 | Nahoru | #6
IRIK> jestli je auto evidováno v Česku, tak si rakušáci zjišťují provozovatele podle TP u nás, informace z evidence vozidel se už v rámci EU sdílejí. A pak rakušáci posílají opruz dopis českému provozovateli vozidla, je to stejný postup jako u nás, zaplať flastr a hotovo. Pokud byl flastr zaplacený, tak mámě dál nic nehrozí.

problém s pojistkou

18.3.2018 v 20:46 | Nahoru | #7
taky jsem jednomu takovému pičovi půjčil dlouhodobě auto a nestačil jsem se divit. Jeden takový dopis do rakouska nebo maďar stojí 90kaček. normálně jsem ho jako řidiče napráskal,ale když už přišel asi desátý dopis,tak jsem ho nechal zapsat do tp jako provozovatele a teď už to jde za ním a já mám klid.

problém s pojistkou

18.3.2018 v 22:05 | Nahoru | #8
Manzelky kolega (Cech) pracuje v Rakousku a ma tam i bydliste, stejne jako v Cesku. Auto mel kvuli pojistce napsany na ceskou adresu, a Rakusaci mu dopocitali pojistku za par let zpatky. Detaily neznam, ale bylo to asi 2 tisice EUR, prestoze se odvolaval. Takze at svagrovy sestry chlap pocita i s timhle trablem..
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.


TOPlist