Téma: Mikina na motorku s potiskem - autorská práva
13.1.2018 v 17:29
Nevím jestli to můžu psát do této poradny , ale myslím , že někdo by mohl mít zkušenosti . Když tak se předem se omlouvám..
Chtěli bychom jako parta koupit mikiny s vlastním potiskem .
Jde o to , že to 'logo' na té mikině se bude skládat ze 2 obrazců stažené z google obrázku .
Chtěl jsem se zeptat jestli nějak porušujeme autorská práva nebo něco.
Napadlo mě , že bych ve photoshopu udělal stejné logo jak stažené z internetu (trochu bych ho upravil) a tým bych byl vlastníkem přece já , takže by to nevadilo ne ? (ale to je ta horší možnost-zabere mnoho času)
Další věci je , že budou i nějaké videa na YouTube .

1 reakcí na tento příspěvek Mikina na motorku s potiskem - autorská práva

Skvělá odpověď, děkuji! 13.1.2018 v 17:52 | Nahoru | #1
no na ty úpravy se rovnou vykašli,je to zásah do autorova díla a to se nikomu nelíbí.A pokud chceš něco použít bez souhlasu autora tak z toho může být problém.Co takhle zkusit požádat autora o svolení obrázky použít?Naše skupina našla hezký obrázek motorky a požádali jsem autora z USA o možnost obrázek použít.Souhlasil a to dokonce zdarma(teda skoro,chtěl jedno tričko poslat do USA )

(reakce na) Mikina na motorku s potiskem - autorská práva

13.1.2018 v 17:59 | Nahoru | #2
borekXJ> Dobře zkusím se zeptat , a kdyby to nevyšlo tak nic jiného nezbývá a budu muset napsat někomu přes grafiku aby nám něco udělal .A kdyby nám náhodou dovolili použít daný obrázek a já potom bych tam přidal jen ve Photoshopu kruh+ojnice tak by to bylo bez problému (se souhlasem autora 1. obrázku) ?

Mikina na motorku s potiskem - autorská práva

13.1.2018 v 19:18 | Nahoru | #3
Čau, kdyby to s tím vyhlídnutým motivem neklaplo, můžeš zkusit nějakou fotobanku s motivama zdarma, něco jako freepik nebo vecteezy, obvykle se tam platí autorovi jen v případě užití motivu pro komerční účely, což, chápu-li správně, není váš případ. Jinak teda bych se orientoval spíš na vektory než na bitmapy - jednodušší použití a další úpravy, levnější potisk např. sítem nebo transferem.

Souhlasím s borkemXJ, riskovat, že tě někdo bude popohánět nemá cenu, dělám jako grafik a znám to z obou stran. Nechceš sem jen tak pro zajímavost vložit ten obrázek?

P.

Mikina na motorku s potiskem - autorská práva

13.1.2018 v 19:23 | Nahoru | #4

1 reakcí na tento příspěvek Mikina na motorku s potiskem - autorská práva

13.1.2018 v 19:48 | Nahoru | #5
prosím tě,kdo bude zjišťovat jestli má pár motorkářů nějaké logo na mikině a autorská práva?to by na to musel natrefit vlastník a to je velmi nepravděpodobné,taky záleží co to je za logo

(reakce na) Mikina na motorku s potiskem - autorská práva

13.1.2018 v 20:04 | Nahoru | #6
goldi> Já vím , že by to asi neřešili , ale ono když to bude potom na YTB , tak nějaký 'debil' to může nějak nahlásit .

Mikina na motorku s potiskem - autorská práva

13.1.2018 v 21:48 | Nahoru | #7
Tomáši, díky za odkaz.

Kouknul jsem po netu a nenašel jsem autora (nepátral jsem zas tak intenzivně...), zato jsem zahlídl tento motiv v nabídce několika bezplatných fotobank volně k dispozici. Celkem benevolentně obrázek používají i nejrůznější stránky, tatérská studia coby motiv pro kérky, články pojednávající o mytologii a symbolu fénixe atd..., případně jsou polepy s tímto symbolem k dostání například na e-bayi, zřejmě vyřezaný z plotterové fólie.

Je to evidentně takovej ekvivalent lidový písničky - používá to už každej, autora pravděpodobně nedohledáš a stíhat tě nikdo nebude, klidně to použijte, o autorský práva bych se vůbec nestaral..., byť mám k jejich respektování poměrně kladnej vztah, v tomto případě bych neměl ani stín pochybnosti, že není třeba mít špatný svědomí.

Jen jsem to nikde neviděl v křivkách, ale když stáhneš ten obrázek, tak illustrator i novější verze corelu to umí pěkně přetrasovat do křivek a dá se s tím pak líp dělat. Určitě budeš mít v okolí někoho, kdo s tím umí, bude to pak lepší i proto, abyste to zvládli dobře nachystat pro ten potisk. Samozřejmě i ve photoshopu se dá, akorát z něj asi nepřipravíš podklady pro osvit (sítotisk) nebo řezání (termotransfer), takže ti už pak budou zbývat jen nákladnější varianty potisku (např. digitální plnobarevný potisk), což je u motivu, kterej bude mít (odhadem) max 3 barvy trochu zbytečný, ale to už jen tak dělám chytrýho, protože se tím živím...

Dílu zdar, P.

Mikina na motorku s potiskem - autorská práva

14.1.2018 v 05:51 | Nahoru | #8
Když jsem dával fotku vyrobeného díla na auto jako reklamu, nechal jsem si od majitele podepsat souhlas k veřejnému komerčnímu užití. U vás je to něco jinýho, nemáte to k žádnému podnikání, šíření reklamy atd. Tak by to mělo být v pohodě. Problém je to YT tam pokud bude ve videu znak vidět, už se jedná o veřejné použití a tam by mohl nastat problém. Musel by si používat záběry bez znaku nebo je retušovat. Ale jestli je ten obrázek bez autorských práv jak píše psohlavec, neměl by si mít problém.
Jinak si myslím, že pokud nebudete známí jako např. grenzgaenger tak to nikoho zajímat nebude držím palce

Mikina na motorku s potiskem - autorská práva

14.1.2018 v 11:07 | Nahoru | #9
Nejhorsi smrt je z vydeseni...

Mikina na motorku s potiskem - autorská práva

14.1.2018 v 12:53 | Nahoru | #10
určitě je chvályhodné, že tě napadlo to řešit, ale zrovna tento obrázek je všude možně na netu volně používaný, že by asi byl i problém najít skutečného autora. Nebál bych se jeho použití. Spíš bych řešil to, že pokud to má být nějaká grafika, která vás má prezentovat, tak by bylo lepší, pokud by byla skutečně originální.

Mikina na motorku s potiskem - autorská práva

14.1.2018 v 14:56 | Nahoru | #11
Když by náhodou někdo chtěl koupit tu mikinu a já bych to prodal a domluvil přes FB tak to je komerční užití?
Zatím jsem tedy dospěl k tomu , že bude lepší někomu napsat kdo v tom chodí a udělá nám to .

Mikina na motorku s potiskem - autorská práva

14.1.2018 v 16:49 | Nahoru | #12
Moc to prožíváš . Volně stažená loga nikoho nezajímají.
Jak píše LAD....vymyslete si svoje o to víc budete hrdí
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.

TOPlist