cartec_cerven_svoboda_forum

Téma: Přístrojovka Acewell 645x
 
7.12.2017 v 08:58
Zdravím vespolek!
Máte někdo zkušenosti s touto přístrojovkou?
Jde mi o její nasazení na okruhovku bez alternátoru. Přístrojovka nemá vlastní baterku, je napájena z palubní sítě a má také měření jejího napětí a signalizaci podkročení a překročení nastavené hodnoty napětí. Mám obavy, že při každém odpojení aku se vymažou všechny pracně nastavené hodnoty (otáčky na řazení, mezní teplota, zmíněné mezní napětí aku, obvod kola pro rychloměr, vztahy RPM/rychlost pro indikátor zařazené rychlosti, atd. Je toho hodně.). Manuál o tomto problému nehovoří, jen na FAQ angl. webu distributora (http://www.acewell-meter.co.uk) píší, že na motkách bez aku se k udržení nastavené redline a hodin v paměti má použiít pomocná vlastní 9V baterka - na kterou ale přístroj nemá spešl kontakt. Myslím, že s pomocnou baterkou proto zase určitě vyřadím měření napětí palubní sítě....
Poradíte mi někdo jak to je s tím pamatováním po odpojení aku ?

Přístrojovka Acewell 645x

9.12.2017 v 08:28 | Nahoru | #1
1.Vymyslel si parádní slovo-"podkročení" nech si to patentovat u ústavu pro jazyk český
2.Nenašel jsem zapojení pro tento konkrétní typ,nicméně drtivá většina přístrojovek je zapojena tak,že má dva napájecí vodiče.První je pro "clock" nebo se popisuje jako "memory" což znamená že musí být trvale napájeno.Tam se dává to záložní napájení.Druhý je označován jako "switch" a ten se ovládá spínaným napětím které se na vodiči objeví až po zapnutí.

Přístrojovka Acewell 645x

10.12.2017 v 11:24 | Nahoru | #2
Jo, jasně, dík. Zatím jsem vymyslel, že bych musel vstup "clock power" trvale napájet z pomocné 9v baterky přes diodu ( acewell funguje od 8v, takže snad OK). Na tentýž vstup bych taky připojil palubnich 12v aby ho měřil. Takhle by to asi šlo - jestli si ho tedy pořídím.
(Schéma a manuál jsou na těch webovkach v sekci manuály).

Přístrojovka Acewell 645x

10.12.2017 v 13:31 | Nahoru | #3
Asi sem měl špatnou stránku,ale šestkovou řady jsem tam nikde neviděl.Nicméně,ten clock by měl být jen na paměť a vše ostatní by mělo jít z těch spínaných +12v.

Přístrojovka Acewell 645x

11.12.2017 v 09:56 | Nahoru | #4
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.


TOPlist