motozem_rijen

Téma: Žádost o udělení výjimky vjezdu do zákazu vjezdu motorových vozidel
7.6.2017 v 21:17
Ahoj,
před školu, kde je plno místa si profesoři vybrečeli značku zákazu vjezdu motorovým vozidlům s dodatkovou tabulkou neplatí pro zásobování a zaměstnance gymnázia.
Pár motorek by žádnému z dotazovaných kantorů včetně ředitele před školou nevadilo, bohužel s tím nikdo nehodlá nic dělat.
Jako mírný náznak nesouhlasu každé ráno se simsonem před značkou sesednu a jako chodec dle § 53 odstavec 7. dojdu před školu a zaberu parkovací flek.
Motorku potřebuji mít na očích, bohužel se s ní v okolí školy nedá nikde parkovat, buď se jedná o městskou zeleň, silniční vegetaci, nebo je blíž jak 5m před křižovatkou. Dále jsem samozřejmě dostal verbálně zákaz parkování přímo v areálu školy/za školou..

Dost mi to poslední dobou vrtá hlavou.. Existuje nějaká žádost o udělení výjimky do zákazu vjezdu, kterou bych podal přímo na úřad? Nemyslím si, že si vyprosím jakoukoliv akci od kantorů..

Díky, Mik

Žádost o udělení výjimky vjezdu do zákazu vjezdu motorových ...

7.6.2017 v 21:43 | Nahoru | #1
taky jsem to měl tak u školy, ale sral jsem na to. Zásobuješ školu svýma vědomostma ne ? Myslim ale že bude lepší když pujdeš přímo na policií nebo za říďou.

Žádost o udělení výjimky vjezdu do zákazu vjezdu motorových ...

7.6.2017 v 22:03 | Nahoru | #2
Ano, tlačit padesátku můžeš jako chodec, ale jakmile ji v zákazu odstavíš na parkovací místo tak prostě parkuješ v zákazu a nikoho nezajímá jestli jsi ji tam dotlačil nebo na ni dojel. Pokud chceš parkovat v nějakém areálu v zákazu, potřebuješ, nečekaně, souhlas majitele areálu.

1 reakcí na tento příspěvek Žádost o udělení výjimky vjezdu do zákazu vjezdu motorových ...

7.6.2017 v 22:12 | Nahoru | #3
já dal řediteli podepsat papír s žádostí o parkování v areálu školy a vše v pohodě

(reakce na) Žádost o udělení výjimky vjezdu do zákazu vjezdu motorových ...

7.6.2017 v 22:22 | Nahoru | #4
j3nik> Ředitel mě odpálil s tím, že by to pak chtěl každej..

Můžeš mi, prosím, zaslat nějaký vzor takové žádosti? Díky

Žádost o udělení výjimky vjezdu do zákazu vjezdu motorových ...

7.6.2017 v 22:32 | Nahoru | #5
jsem v praci rano kouknu zda to mam ještě v pc

Žádost o udělení výjimky vjezdu do zákazu vjezdu motorových ...

8.6.2017 v 10:11 | Nahoru | #6
Vzhledem k tomu ze skola neni pozemek riditele ale nejspis statu (prip. soukromnika v pripade soukrome skoly), tak je otazka jestli ti v tomto smeru muze riditel vubec neco zakazovat, tj. zadost by mela byt dost mozna adresovana na ministerstvo skolstvi, nejaky krajsky skolsky urad, a pod. (vim ja, to si nastuduj... ) Dost mozna by v tomto mohl byt kompetentnejsi i skolnik, jakozto prakticky povereny spravce objektu (tj. fyzicky, ne pedagogicky)

A i kdyby o udeleni vyjimky rozhodoval reditel (nebo nejaky jiny prislusny skolni organ, rada, ak. senat,.. to si fakt zjisti, neznam vas skolni rad..) tak s nikym verbalne nedebatuj, nybrz podej PISEMNOU ZADOST. Tu bud na nejakym formulari(pokud mate) nebo proste na kusu papiru - zadam o udeleni vyjimky v tom a tom z duvodu toho a toho, dne xy, ve Vrchlabi podpis.. A napis to pro jistotu tak, ze vyslovne zadas i vyjadreni k pripadnemu (souhlasnemu ci nesouhlasnemu) rozhodnuti. Se zamitnutou zadosti v ruce bych se pak klidne obratil na ministerstvo spravedlnosti, s uplne prostym dotazem zda se nahodou nejedna o diskriminaci..

...A samozrejme se dejte dohromady i s osatnima parkujicima studentama, to je jasny, v jednote je sila

Žádost o udělení výjimky vjezdu do zákazu vjezdu motorových ...

8.6.2017 v 10:47 | Nahoru | #7
fyi, tohle jsme řešili jako modeláři na letišt. takže:
Potřebuješ souhlas vlastníka, tedy asi ředitele. Písemnej.
Ten potom přiložíš k žádosti, kterou doručíš na obecní úřad, a ten ti vydá výjimku (a nebo taky ne), to už záleží na nich. Ale bez souhlasu ti jí neudělí ani náhodou.
Všechno to stačí na kusu papíru.
My jsme měli tu výhodu, že majitel letiště byl s naším příjezdem úplně v pohodě, a ani na obecním úřadě nedělali žádný brikule, takže většinou týden po žádosti byla doma výjimka na jeden rok.

Žádost o udělení výjimky vjezdu do zákazu vjezdu motorových ...

8.6.2017 v 11:37 | Nahoru | #8
že to tam dotlačíš nic neznamená ,stejně mužeš dostat pokutu.

1 reakcí na tento příspěvek Žádost o udělení výjimky vjezdu do zákazu vjezdu motorových ...

8.6.2017 v 12:51 | Nahoru | #9
Pokud je to na pozemku školy, tak souhlas vydá ředitel, nebo někdo komu to svěří, kdo ti na souhlas dá bumážku. Jestli parkuješ na pozemku školy, tak by policie mohla jednat jen na popud vedení školy. Je-li to veřejná komunikace, tak je to v kompetenci OÚ. Ještě bys mohl zkusit právnickou kličku, že jako student jsi pro účely této značky v obdobném postavení jako zaměstnanec školy (dod. tabulka "Neplatí pro zaměstnance školy...").
Edit: Nebo ještě s větší drzostí prohlásit, že si do školy každý ráno na motorce stěhuješ sešity a penál, a proto jsi dopravní obsluha!

Naposledy editováno 08.06.2017 12:53:21

(reakce na) Žádost o udělení výjimky vjezdu do zákazu vjezdu motorových ...

8.6.2017 v 14:15 | Nahoru | #10

charlie.vtx1800 píše: Ještě bys mohl zkusit právnickou kličku, že jako student jsi pro účely této značky v obdobném postavení jako zaměstnanec školy (dod. tabulka "Neplatí pro zaměstnance školy...").No ja bych to nevidel jen jako klicku, a praveze tohle co zminujes bude ta uplne zasadni vec. Vztah student-skola je totiz narozdil od vztahu zak-ZS(povinna dochazka) uz prakticky regulerni smluvni vztah (SS neni povinna, ty podavas zadost o prijeti, ty dostanes rozhodnuti, kdyz se zapisujes do studia tak tim stvrzujes ze souhlasis s podminkama, podminkou je dochazka atd..) takze tam je minimalne jista podobnost, ne-li primo ekvivalent zamestnaneckeho pomeru.. jak moc a do jake miry je to ekvivalentni bude urcite rychle vedet nekdo z pravnicke praxe - troufam si tvrdit ze je hodne pravdepodobna existence nejakeho "precedentniho" rozhodnuti v tomto smeru..

tj. na doplnkove ceduli je jasne napsano "zamestnanec" coz jako student neni, takze takhle jednoduse mu to neprojde, ALE otazka je, zda uz ta doplnkova cedule sama o sobe, neni timto v rozporu se zakonem (diskriminacni)

Žádost o udělení výjimky vjezdu do zákazu vjezdu motorových ...

8.6.2017 v 16:44 | Nahoru | #11
Nejsem si jistý, padesátku již nějaký pátek nevlastním, ale nemůžeš s ní náhodou parkovat i na chodníku?
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.
Související témata
Téma Autor Odp. Posl. příspěvek
Simson dál škube Simson S 51 Enduro ZETOR123 3 27.9.2020 v 13:11 cmiral
simson netáhne Simson S 51 Enduro Joro634 7 24.9.2020 v 08:50 mikes3819
simson s51 a “tunink” karburator Simson S 51 Enduro, Simson S 51 Elektronik Metrly 5 20.9.2020 v 12:22 Metrly
Jak dlouho zajíždět motor na simson... Simson S 51 Enduro Joro634 25 11.9.2020 v 23:41 Julip2
Simson jede jenom na volnoběh Simson S 51 Enduro, Simson S 51 Elektronik, Simson SR 50 Váša04 5 5.9.2020 v 19:24 zdenysrx6

TOPlist