barth_duben
Téma: Domácí počítač a notebook
 
27.3.2017 v 21:47
Budu řešit nákup nového domácího počítače a pro kluka notebook. Vím že od toho jsou nějaké PC a IT fóra,ale než bych se tam zaregistroval a zorientoval,tak spoléhám,že tady na M.cz bude určitě také někdo,kdo tomu rozumí a poradí.
Domácí PC už je několikrát překopané v pajšlu,ale už potřebuji celý nový PC,protože mám některé sdířky na flešky nefunkční (nevím jak se to jinak řekne-takový ty placatý obdélníčkový samičky,co se do nich strkají ty placatý zástrčky).
Takže potřebuji celou novou kistňu a nemám na to nějaký extra požadavky. Používám k práci pár online aplikací,takže potřebuji,aby se rychle načítal internet a mělo to trošku nějakou pamět na různé fotky apod. Hudbu ani filmy nestahuji,ale vypalovačka by se asi hodila.
A na ten notebook mám speciální požadavky ohledně grafické karty,paměti a rendrování filmů. Bude používaný ke studiu na filmové škole,takže se na něm budou zpracovávat filmy,fotky a různé studijní práce.
Máte někdo tip na někoho kdo se PC věnuje a buď poradí co koupit,popř. zvládne poskládat sám.
Ano...mohl bych jít někam do obchodu a říct jim své požadavky. Ale znáte to...jsme v České republice...ucítí hejla,který to umí akorát zapnou/vypnout a ještě jako bonus umí v excelu zadat pár početních vzorečků a nacpou mě nějaký předražený vergl,který se výkonně bude jen tvářit.
Takže za případné tipy a rady předem díky!

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Domácí počítač a notebook

28.3.2017 v 09:30 | Nahoru | #1
Radmenza> blbost třeba i3 a i5 a achitekturou Haswell Refresh, už jsou výkonstně oproti novým graf. kartám úplně v prcně a jen ji brzdí, takže berme v úvahu tvoji domněnku že si dnes koupíš i-5 (Skylake) a za dva roku highend grafiku, to bude totální hloupost ne? Myslím, že dnes koupit nižší třídu a pak za dva roky dokupovat třeba i střední třídu grafických karet tě vůbec nikam neposune, vše zůstane vyset na cpu a potenciál gpu vůbec nevyužiješ.

Naposledy editováno 28.03.2017 09:31:27

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Domácí počítač a notebook

28.3.2017 v 09:51 | Nahoru | #2
Sonicek> Sám mám 4690k s GTX 1070 a nezaznamenal jsem problém. Upgradem na novější architekturu bych si moc nepomohl, navíc bych kromě desky musel měnit i 24 GB pamětí, což se mi nechce a stejně teď utápím peníze ve světe motorek.
Navíc jsem na konci psal ještě právě takovej dodatek "A pokud ano (CPU bude limitovat), bude to znamenat, že se procesory obecně dostali zase na další úroveň" => stejně se hodí upgrade (a nebo nejsou dostatečně dobré procesory).
Ale to jsou zase takové podivné scénáře. Pokud si někdo koupí levné PC a za rok dva bude honit grafiky za 20, 30k, tak se asi zbláznil, či přišel lehce k penězům, zkrátka se mu změnila situace a to už může koupit i pořádný procesor, desku a zdroj. Na druhou stranu, pokud by plánoval, že teď koupí PC bez grafiky a za rok, dva koupí high end grafiku, bylo by fajn tomu tu sestavu přizpůsobit.
A je to jenom má domněnka, ale řekl bych, že potenciál GTX 1080 Ti taky na FullHD (smysluplně) nevyužiješ (alespoň co se her týče). Záleží to zkrátka na více faktorech.
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.


TOPlist