barth_duben
Téma: Domácí počítač a notebook
 
27.3.2017 v 21:47
Budu řešit nákup nového domácího počítače a pro kluka notebook. Vím že od toho jsou nějaké PC a IT fóra,ale než bych se tam zaregistroval a zorientoval,tak spoléhám,že tady na M.cz bude určitě také někdo,kdo tomu rozumí a poradí.
Domácí PC už je několikrát překopané v pajšlu,ale už potřebuji celý nový PC,protože mám některé sdířky na flešky nefunkční (nevím jak se to jinak řekne-takový ty placatý obdélníčkový samičky,co se do nich strkají ty placatý zástrčky).
Takže potřebuji celou novou kistňu a nemám na to nějaký extra požadavky. Používám k práci pár online aplikací,takže potřebuji,aby se rychle načítal internet a mělo to trošku nějakou pamět na různé fotky apod. Hudbu ani filmy nestahuji,ale vypalovačka by se asi hodila.
A na ten notebook mám speciální požadavky ohledně grafické karty,paměti a rendrování filmů. Bude používaný ke studiu na filmové škole,takže se na něm budou zpracovávat filmy,fotky a různé studijní práce.
Máte někdo tip na někoho kdo se PC věnuje a buď poradí co koupit,popř. zvládne poskládat sám.
Ano...mohl bych jít někam do obchodu a říct jim své požadavky. Ale znáte to...jsme v České republice...ucítí hejla,který to umí akorát zapnou/vypnout a ještě jako bonus umí v excelu zadat pár početních vzorečků a nacpou mě nějaký předražený vergl,který se výkonně bude jen tvářit.
Takže za případné tipy a rady předem díky!

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Domácí počítač a notebook

28.3.2017 v 09:23 | Nahoru | #1
dafikk> Samozřejmě, není to, že bych radil co nejlevnější, ale dle mého názoru je dedikovaná grafika (bavíme se o tom stolním PC) opravdu zbytečná, respektive zdaleka nestojí za ten příplatek, když ji v podstatě nevyužiješ. I ta i5 je dá se říct zbytečný luxus, ale procesor se neztratí a výkon se s novými procesory v podstatě nezvedá. Za to grafiky teď udělaly docela zajímavý skok, pokud bys v budoucnu grafiku potřeboval, neměl by být problém nějakou přikoupit (jediný limit by mohl být potencionálně ve zdroji), pochybuji, že by nějaká aktuální i5 tu případnou grafiku v budoucnu brzdila. A pokud ano, bude to znamenat, že se procesory obecně dostali zase na další úroveň...

Edit:
Než jsem to dopsal, objevilo se tu pár odpovědí...
Peníze nejsou problém, ale 3 počítače jsou moc, chce to vědět ten limit fakt.

Naposledy editováno 28.03.2017 09:25:48

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Domácí počítač a notebook

28.3.2017 v 09:30 | Nahoru | #2
Radmenza> blbost třeba i3 a i5 a achitekturou Haswell Refresh, už jsou výkonstně oproti novým graf. kartám úplně v prcně a jen ji brzdí, takže berme v úvahu tvoji domněnku že si dnes koupíš i-5 (Skylake) a za dva roku highend grafiku, to bude totální hloupost ne? Myslím, že dnes koupit nižší třídu a pak za dva roky dokupovat třeba i střední třídu grafických karet tě vůbec nikam neposune, vše zůstane vyset na cpu a potenciál gpu vůbec nevyužiješ.

Naposledy editováno 28.03.2017 09:31:27
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.


TOPlist