invelt_unor2
Téma: Domácí počítač a notebook
 
27.3.2017 v 21:47
Budu řešit nákup nového domácího počítače a pro kluka notebook. Vím že od toho jsou nějaké PC a IT fóra,ale než bych se tam zaregistroval a zorientoval,tak spoléhám,že tady na M.cz bude určitě také někdo,kdo tomu rozumí a poradí.
Domácí PC už je několikrát překopané v pajšlu,ale už potřebuji celý nový PC,protože mám některé sdířky na flešky nefunkční (nevím jak se to jinak řekne-takový ty placatý obdélníčkový samičky,co se do nich strkají ty placatý zástrčky).
Takže potřebuji celou novou kistňu a nemám na to nějaký extra požadavky. Používám k práci pár online aplikací,takže potřebuji,aby se rychle načítal internet a mělo to trošku nějakou pamět na různé fotky apod. Hudbu ani filmy nestahuji,ale vypalovačka by se asi hodila.
A na ten notebook mám speciální požadavky ohledně grafické karty,paměti a rendrování filmů. Bude používaný ke studiu na filmové škole,takže se na něm budou zpracovávat filmy,fotky a různé studijní práce.
Máte někdo tip na někoho kdo se PC věnuje a buď poradí co koupit,popř. zvládne poskládat sám.
Ano...mohl bych jít někam do obchodu a říct jim své požadavky. Ale znáte to...jsme v České republice...ucítí hejla,který to umí akorát zapnou/vypnout a ještě jako bonus umí v excelu zadat pár početních vzorečků a nacpou mě nějaký předražený vergl,který se výkonně bude jen tvářit.
Takže za případné tipy a rady předem díky!

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Domácí počítač a notebook

28.3.2017 v 09:17 | Nahoru | #1

Radmenza píše: Nepopírám, že dedikovaná by nebyla lepší, než integrovaná, ale na to, co alespoň dle mé představy bude na PC dělat stačí víc než dost integrovaná. Taky mu přece nebudeš cpát i7 nebo dokonce sestavu s 2 Xeonama, jen protože je to lepší než i5...
A co se zvukovky týče, řekl bych, že limitujícím prvkem v běžné domácnosti budou spíš reproduktory/sluchátka, než zvukovka. A když budeš přehrávat nějakou blbou 96 kbps mp3, nepomůže ti sebelepší zvukovka a o tom to je.to určitě, souhlas. Je to otázka peněz, to tady stále nepadlo. Pokud bude ochoten pusit 50tis, tak klidně i7 + SLI nvidia 1080 , už mám několikatej PC a vždy se mi vyplatilo víc investovat, než pořád upgradovat a čekat, kdy to bude o ničem. Třeba nákup základovky, trošku přemýšlet dopředu....ne tam prcnou to nejlevnější co je, všechno ořezany...to si pak řekneš, že by jsi tam chtěl něco dalšího, ale už to tam bohužel nedáš když nemáš kam, apod. Prostě kloudnej PC je pro mě od 25tis., nic dolů bych nekupoval. Ale já mám taky jiné preference jak tady zakladatel vlákna. Jinak k tomu rendru, pokud kluk bude dělat videa na noťasu, tak ať si připraví pořádnou dávku lovů....něco i i7 nebo fakt dobrou graf kartou, která má co nejvíce CUDA jader, teda za předpokladu, že to bude tahat přes grafiku. Lepší je koupit průměrnej noťas a dom koupit stolní na kterém bude renderovat projekty. Ono udělat video, třeba v 2160p 60fps, dá dost zabrat.

(reakce na) Domácí počítač a notebook

28.3.2017 v 09:21 | Nahoru | #2
Sonicek> Ty poslední 4 řádky od tebe....já vůůůůbec nevím o čem mluvíš
Jenže kluk jde studovat mimo Brno,takže bych ,musel koupit PC 3ks. PC domů-PC jemu domů na studia a navíc noťas. To bych musel začít v parku přepadat důchodce
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.


TOPlist