barth_duben
Téma: Domácí počítač a notebook
 
27.3.2017 v 21:47
Budu řešit nákup nového domácího počítače a pro kluka notebook. Vím že od toho jsou nějaké PC a IT fóra,ale než bych se tam zaregistroval a zorientoval,tak spoléhám,že tady na M.cz bude určitě také někdo,kdo tomu rozumí a poradí.
Domácí PC už je několikrát překopané v pajšlu,ale už potřebuji celý nový PC,protože mám některé sdířky na flešky nefunkční (nevím jak se to jinak řekne-takový ty placatý obdélníčkový samičky,co se do nich strkají ty placatý zástrčky).
Takže potřebuji celou novou kistňu a nemám na to nějaký extra požadavky. Používám k práci pár online aplikací,takže potřebuji,aby se rychle načítal internet a mělo to trošku nějakou pamět na různé fotky apod. Hudbu ani filmy nestahuji,ale vypalovačka by se asi hodila.
A na ten notebook mám speciální požadavky ohledně grafické karty,paměti a rendrování filmů. Bude používaný ke studiu na filmové škole,takže se na něm budou zpracovávat filmy,fotky a různé studijní práce.
Máte někdo tip na někoho kdo se PC věnuje a buď poradí co koupit,popř. zvládne poskládat sám.
Ano...mohl bych jít někam do obchodu a říct jim své požadavky. Ale znáte to...jsme v České republice...ucítí hejla,který to umí akorát zapnou/vypnout a ještě jako bonus umí v excelu zadat pár početních vzorečků a nacpou mě nějaký předražený vergl,který se výkonně bude jen tvářit.
Takže za případné tipy a rady předem díky!

1 reakcí na tento příspěvek Domácí počítač a notebook

28.3.2017 v 09:12 | Nahoru | #1
Gud morning Tak jsem se tím prokousal a moudrý z toho stejně nejsem.
Předně...nepotřebuji poradit co je nejlevnější. Peníze nejsou až tak problém. Ne že bych byl někdo od Onasisů (možná tak od Onanisů ),ale raději za tom dám nějaké peníze a mám za to dobrou věc. Pro infornmaci-před asi 6 lety jsem klukovi koupil noťas Lenovo slevněný z původních 32tis na 27tis a stejně je to pekáč. Když dělal maturitní projekt,tak to co se ostatním rendrovalo 4hod,tak jemu celou noc,někdy se to ještě navíc zaseklo a musel začít znova. Chudák co se navztekal a do noci předělával.
Takže raději fakt něco dobrého,než za pár šupek opět vergl.

Naposledy editováno 28.03.2017 09:12:51

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Domácí počítač a notebook

28.3.2017 v 09:23 | Nahoru | #2
dafikk> Samozřejmě, není to, že bych radil co nejlevnější, ale dle mého názoru je dedikovaná grafika (bavíme se o tom stolním PC) opravdu zbytečná, respektive zdaleka nestojí za ten příplatek, když ji v podstatě nevyužiješ. I ta i5 je dá se říct zbytečný luxus, ale procesor se neztratí a výkon se s novými procesory v podstatě nezvedá. Za to grafiky teď udělaly docela zajímavý skok, pokud bys v budoucnu grafiku potřeboval, neměl by být problém nějakou přikoupit (jediný limit by mohl být potencionálně ve zdroji), pochybuji, že by nějaká aktuální i5 tu případnou grafiku v budoucnu brzdila. A pokud ano, bude to znamenat, že se procesory obecně dostali zase na další úroveň...

Edit:
Než jsem to dopsal, objevilo se tu pár odpovědí...
Peníze nejsou problém, ale 3 počítače jsou moc, chce to vědět ten limit fakt.

Naposledy editováno 28.03.2017 09:25:48
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.


TOPlist