barth_duben
Téma: Domácí počítač a notebook
 
27.3.2017 v 21:47
Budu řešit nákup nového domácího počítače a pro kluka notebook. Vím že od toho jsou nějaké PC a IT fóra,ale než bych se tam zaregistroval a zorientoval,tak spoléhám,že tady na M.cz bude určitě také někdo,kdo tomu rozumí a poradí.
Domácí PC už je několikrát překopané v pajšlu,ale už potřebuji celý nový PC,protože mám některé sdířky na flešky nefunkční (nevím jak se to jinak řekne-takový ty placatý obdélníčkový samičky,co se do nich strkají ty placatý zástrčky).
Takže potřebuji celou novou kistňu a nemám na to nějaký extra požadavky. Používám k práci pár online aplikací,takže potřebuji,aby se rychle načítal internet a mělo to trošku nějakou pamět na různé fotky apod. Hudbu ani filmy nestahuji,ale vypalovačka by se asi hodila.
A na ten notebook mám speciální požadavky ohledně grafické karty,paměti a rendrování filmů. Bude používaný ke studiu na filmové škole,takže se na něm budou zpracovávat filmy,fotky a různé studijní práce.
Máte někdo tip na někoho kdo se PC věnuje a buď poradí co koupit,popř. zvládne poskládat sám.
Ano...mohl bych jít někam do obchodu a říct jim své požadavky. Ale znáte to...jsme v České republice...ucítí hejla,který to umí akorát zapnou/vypnout a ještě jako bonus umí v excelu zadat pár početních vzorečků a nacpou mě nějaký předražený vergl,který se výkonně bude jen tvářit.
Takže za případné tipy a rady předem díky!

1 reakcí na tento příspěvek Domácí počítač a notebook

28.3.2017 v 07:16 | Nahoru | #1
Do toho stolního snad dedikovaná grafika není potřeba, když hry nehraje a co jsem pochopil, tak ani s multimédii nijak nepracuje. Odhadem za 15k by se dal sesmolit, za 20k by byl už (možná až moc) pěkný, tichý kancl PC (Windows licenci nepočítám).
Co se notebooku týče, nedovolím si nic doporučit, obzvláště, když tu nepadla finanční představa. Za mě když už, tak bych to udělal naopak, jak tu snad někdo psal - na ten internet notebook a na stříhání filmů pc. Adekvátní notebook bude totiž oproti PC o dost dražší.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Domácí počítač a notebook

28.3.2017 v 08:03 | Nahoru | #2
Radmenza>

Dedikováná je vždy lepší jak integrovaná, co třeba akcelerace u videa? Připojení více monitorů, renderování videa? Zrychlení všech grafických operací....já bych osobně nechtěl PC jen s integrovanou grafikou. To je jako by jsi jezdil na NC od Hondy....tváří se jako motorka, ale je to skůtr
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.


TOPlist