invelt_unor2
Téma: Domácí počítač a notebook
 
27.3.2017 v 21:47
Budu řešit nákup nového domácího počítače a pro kluka notebook. Vím že od toho jsou nějaké PC a IT fóra,ale než bych se tam zaregistroval a zorientoval,tak spoléhám,že tady na M.cz bude určitě také někdo,kdo tomu rozumí a poradí.
Domácí PC už je několikrát překopané v pajšlu,ale už potřebuji celý nový PC,protože mám některé sdířky na flešky nefunkční (nevím jak se to jinak řekne-takový ty placatý obdélníčkový samičky,co se do nich strkají ty placatý zástrčky).
Takže potřebuji celou novou kistňu a nemám na to nějaký extra požadavky. Používám k práci pár online aplikací,takže potřebuji,aby se rychle načítal internet a mělo to trošku nějakou pamět na různé fotky apod. Hudbu ani filmy nestahuji,ale vypalovačka by se asi hodila.
A na ten notebook mám speciální požadavky ohledně grafické karty,paměti a rendrování filmů. Bude používaný ke studiu na filmové škole,takže se na něm budou zpracovávat filmy,fotky a různé studijní práce.
Máte někdo tip na někoho kdo se PC věnuje a buď poradí co koupit,popř. zvládne poskládat sám.
Ano...mohl bych jít někam do obchodu a říct jim své požadavky. Ale znáte to...jsme v České republice...ucítí hejla,který to umí akorát zapnou/vypnout a ještě jako bonus umí v excelu zadat pár početních vzorečků a nacpou mě nějaký předražený vergl,který se výkonně bude jen tvářit.
Takže za případné tipy a rady předem díky!

2 reakcí na tento příspěvek Domácí počítač a notebook

27.3.2017 v 23:10 | Nahoru | #1
Stolni je za 10tisic super...ale notas tak jak jsi to popsal...no 15 je mozna malo

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Domácí počítač a notebook

27.3.2017 v 23:30 | Nahoru | #2

M_o_m_a_n_e_k píše: Stolni je za 10tisic super...ale notas tak jak jsi to popsal...no 15 je mozna malo


No hlavne na notasu se neda normalne delat a sedet u toho, bez dokovacky. Stejne k tomu potrebujes monitory, klavesnici, mys, repro/sluchatka, usb switch a pripojit si tam ethernet, disky...

Naposledy editováno 27.03.2017 23:38:54

(reakce na) Domácí počítač a notebook

28.3.2017 v 06:17 | Nahoru | #3

M_o_m_a_n_e_k píše: Stolni je za 10tisic super...ale notas tak jak jsi to popsal...no 15 je mozna malo


Co je to za ceny, stolní za desítku bude rád že na tom pojedou wokna a noťas na spravování videa za patnáct 😂😂

Jinak jak už tu padlo, zjistit jakéj se bude používat sw a pokud to pude šel bych do jablek. Při nejhorším tam jdou nacpat i ty wokna, ty jejich stroje sou sice drahý jak kurva ale prostě to maká jak má. Já už bych neměnil ani za nic
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.


TOPlist