invelt_unor2
Téma: Domácí počítač a notebook
 
27.3.2017 v 21:47
Budu řešit nákup nového domácího počítače a pro kluka notebook. Vím že od toho jsou nějaké PC a IT fóra,ale než bych se tam zaregistroval a zorientoval,tak spoléhám,že tady na M.cz bude určitě také někdo,kdo tomu rozumí a poradí.
Domácí PC už je několikrát překopané v pajšlu,ale už potřebuji celý nový PC,protože mám některé sdířky na flešky nefunkční (nevím jak se to jinak řekne-takový ty placatý obdélníčkový samičky,co se do nich strkají ty placatý zástrčky).
Takže potřebuji celou novou kistňu a nemám na to nějaký extra požadavky. Používám k práci pár online aplikací,takže potřebuji,aby se rychle načítal internet a mělo to trošku nějakou pamět na různé fotky apod. Hudbu ani filmy nestahuji,ale vypalovačka by se asi hodila.
A na ten notebook mám speciální požadavky ohledně grafické karty,paměti a rendrování filmů. Bude používaný ke studiu na filmové škole,takže se na něm budou zpracovávat filmy,fotky a různé studijní práce.
Máte někdo tip na někoho kdo se PC věnuje a buď poradí co koupit,popř. zvládne poskládat sám.
Ano...mohl bych jít někam do obchodu a říct jim své požadavky. Ale znáte to...jsme v České republice...ucítí hejla,který to umí akorát zapnou/vypnout a ještě jako bonus umí v excelu zadat pár početních vzorečků a nacpou mě nějaký předražený vergl,který se výkonně bude jen tvářit.
Takže za případné tipy a rady předem díky!

1 reakcí na tento příspěvek Domácí počítač a notebook

27.3.2017 v 22:20 | Nahoru | #1
Resil bych v prvni rade jestli hrajes hry, hraje hry kluk atd... Mam notebook na praci, ....

Pokud je odpoved ano - Jablko i kdyz jsem velky priznivce bych zavrhl okamzite

Me osobne staci na vse notas s grafikou nvidia GTX + nvidia shield TV - coz je reseni cca za 25 000 a vyhnes se nakupu zbytecneho stolniho PC - topeni na doma navic

Ted jsem zakoupil k tomuhle reseni za petikilo dva disky po 1TB a za cca 27 000 dohromady mam domaci NAS, Herni konzoli streamujici hry z PC, z google play, nvidia games atd...., domaci knihovnu nekolika desitek tisic filmu, vsechny kanaly kabelovek na celem svete, notebook na praci atd......

Naposledy editováno 27.03.2017 22:48:14

(reakce na) Domácí počítač a notebook

27.3.2017 v 22:48 | Nahoru | #2
Creck> Já potřebuji stolní PC k práci a kluk noťas do školy. Takže musím řešit 2 věci,abychom se o to nedělili. To bychom se asi za chvíli pozabíjeli. On potřebuje náročnější pajšl v noťasu kvůli těm filmům,úpravám filmů a pod.
Já potřebuji stolní PC,aby na tom frčel pořádně interfernet. Hry nehraji a myslím že ani kluk žádné extra hry nehraje. Maximálně tak nějaké karty a to má každý PC v sobě a nežere to nic z paměti.
PC i noťas jsou pracovní nástroje!!

Naposledy editováno 27.03.2017 22:48:59
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.


TOPlist