megamoto_dunlop_kveten
Speedy vše pro chopper Přidat reklamu

Téma: zkušenosti s helmou Scorpion Exo 500 air thunder
30.12.2016 v 13:33
Čau, potřeboval bych poradit ohledně výběru helmy. Vím že je zde mnoho témat zabývajících se tímhle problémem, u mě se však jedná o konkrétní helmu a to Scorpion Exo 500 air thunder. Potřeboval bych především zkušenosti majitelů téhle helmy. Díky za odpovědi!

zkušenosti s helmou Scorpion Exo 500 air thunder

Skvělá odpověď, děkuji! 30.12.2016 v 14:10 | Nahoru | #1
Jezdím s ní od června. Oproti předchozí vyklápěčce je příjemně lehoučká. Na hlavě mi sedí dobře, celkem dobře mi v ní sedí i brýle, aniž by překážely sluneční cloně. Pinlock taky funguje, jezdil jsem do cca 5°C a naprosto v pohodě.
Jako slabinu vidím dvě věci. Čekal jsem, že oproti vyklápěčce bude ještě víc tišší. A hlavně - a to mě štve nejvíc - otevřenými větracími otvory se občas dostane do vnitřního prostoru hmyz. Samozřejmě jen malé mušky, ale je to rušivé a bude to asi jediný důvod pro výměnu, až mě to dostatečně dožere (... ještě tam zkusím nacpat něco ve stylu molitanu).
Pumpičkou jsem zatím neměl potřebu si dofukovat, helma mi sedí dobře i bez toho.
Nemám s ní najeto až tak moc, něco kolem čtyřech tisíců km, takže možná poradí někdo zkušenější. Nemůžu ani moc srovnávat s jinými přilbami, předtím jsem jezdil jen toho vyklápěcího Caberga...

zkušenosti s helmou Scorpion Exo 500 air thunder

Skvělá odpověď, děkuji! 30.12.2016 v 18:11 | Nahoru | #2
mám ji asi 20tkm na dvou motorkách, je pohodlná, plégo se nemlží a horní větrání při větších rychlostech nepoužívám, protože se mně zdá, že je hlučný.

zkušenosti s helmou Scorpion Exo 500 air thunder

30.12.2016 v 19:20 | Nahoru | #3
Mel jsem od Scorpiona exo 1000...a Vision-r což se mě zdálo jako skvělé helmy...najeto asi 70t km,pohodlný i když hlučnější blby je když vyzkousis o třídu lepší to se Ti pak názor změní lehce...ale je fakt že jsem Schuberth S1 koupil za 4t
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.


TOPlist