chopper shop Přidat reklamu

Téma: prodej MOTO - zkusenot
Ahoj vsem,

obracim se na vas s otazkou, jakou mate zkusenost s prodejem moto? Prodavam Vespu GTS 300 Super a uz jednou jsem smazal inzerat na zaklade telefonatu pana, ze ihned druhy den prijizdi a stroj bere, aniz by Vespu videl nazivo.

Kdyz pominu prijeti pana misto za jeden den az za dva dny, tak na to koukal z leva..z prava a pry se mu porad neco nezda. Ptam se ho co a pan povida "njn tady je videt tuning, ty originalni Vespy maji nakopavacku"..tak mu povidam, ze skutecne GTS nikdy zadny nakopavacky nebyly a ze si to nejspis plete s modelem PX. Pan zakroutel hlavou a povida, ze ten plexi stitek rusi aerodynamiku... nakonec teda, ze to projede pred podepsanim kupni smlouvy projet a pta se, jestli nevadi, ze ma helmu na kolo? kupujiciho jsem pozadal o slozeni zalohy v plne vysi a ze se muze projet klidne i bez helmy. Pan zacal neco povidat, ze takoveto jednani nevidel a je zcela bezne projet motorku pred koupi a ze cizimu cloveku penize do ruky dat nemuze... a ze jestli chci prodat, ze se musi projet ted hned. Po odmitnuti pan nekam zavolal, ze vyjizdka neni a mne potvrdil, ze si jde pro penize do auta, ktere stoji nekde na druhe strane ulice... od te doby jsem pana jiz nevidel a telefoni cislo je nefunkcni.

Ptam se sam sebe, zda jsem si zachranil stroj pred kradezi anebo se pan chtel jenom projet?

Jestli mate zkusenosti, prosim, ozvete se... diky moc.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) prodej MOTO - zkusenot

12.12.2016 v 16:04 | Nahoru | #1

Vudo píše: Nedávno jsem kupoval XJ6. Jeden víkend jsem se na ní přijel podívat, ale měl jsem zbytkáč, tak jsem zkušební jízdu nechtěl. Na té jsem se domluvil na další víkend. Přijel jsem, on jí vytlačil z garáže, projel jsem jí po vesnici tam i zpátky (s přilbou ). O záloze jsme se nebavili. Trochu táhla do strany, jinak vypadala perfektně. Po celou dobu tam čekala moje dcera s autem. Podepsal jsem smlouvu, zaplatil požadovanou cenu, odjel. Dal jsem jí na prohlídku po koupi, poněvaž vím, že do měsíce to můžu zrušit. Prohlídli, řídítka vycentrovali, takže teď už do strany netáhne, jinak úplně v pohodě.
Musíš odhadnout toho druhého. Že někdo zaparkuje z dohledu, to mi přijde krajně podezřelé. Asi bych s ním neztrácel čas a hned ho poslal pryč s tím, že už byl někdo rychlejší, je to prodané a zrovna jsem se mu to chystal zavolat. K projíždce bych svolil jenom podle osobního dojmu a kdyby tam nechal auto s věcma. Také by se mohlo stát, že se zrakví, nebo nabourá nějakýho mercedesa za 2 mega. Je to pořád tvůj stroj a nevím, co by pak na to pojišťovna. A inzerát bych mazal až po měsíci, kdy má kupující za určitých okolností právo od smlouvy odstoupit.Kde jsi našel tu měsíční lhůtu na odstoupení od smlouvy?

(reakce na) prodej MOTO - zkusenot

13.12.2016 v 13:58 | Nahoru | #2
FILODENDRON> Občanský zákoník. myslím, ust. §2161 odst. 1 NOZ.
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.
Související témata
Téma Autor Odp. Posl. příspěvek
GOLA Sada [1, 2] Vespa GTS Super 300 PauliniEnrico 53 29.11.2017 v 15:28 kilix
Vespa nebo motorka? Vespa GTS Super 300 Pes69 17 19.9.2017 v 17:42 krystofp
cesta kolem CR 2017 [1, 2] Vespa GTS Super 300 PauliniEnrico 39 7.5.2017 v 11:25 zeus76
pozor podvodny NICK / kupujici p... Vespa GTS Super 300 PauliniEnrico 7 13.3.2017 v 21:16 Mahy165
*** pomoc - garaz *** Vespa GTS Super 300 PauliniEnrico 26 16.11.2016 v 00:10 PauliniEnrico

TOPlist