Téma: Počítač na fotky - RAW
 
20.11.2016 v 10:45
Je tu spousta chytrejch lidí, tak mi jistě někdo poradí, dá tip.

Potřebuji koupit počítač primárně na fotky, zpracování RAW z FF. Rozpočet je daný, Max. 15.000 , to je opravdu strop, ideálně tak 13, 14.

Základní požadavky jsou 4 jádra, 8 GB RAM, grafika s vlastní pamětí (NVIDIA GeForce GTX 745?)

Našel jsem někde na netu doporučení na HP Pavilion 550-137nc Po zkušenostech se skenery a tiskárnami mám k HP vcelku negativní vztah, nicméně, chtěl jsem jim dát šanci. Dva počítače jsem vracel, vůbec nenabootovaly (problém diskama, napříč světem, jak jsem zjistil na netu, nějaká velká vadná serie). Třetí už opravdu zkoušet nebudu. Tím u mne značka HP navždy skončila .

Podobnou konfiguraci má Acer Aspire TC-220 Acer se bere jako lowcost, nicméně acerů jsme v rodině měli několik a nikdy žádný problém.

Další přichází do úvahy Lenovo IdeaCentre H50-55 Tam mi ale vůbec nic neříká typ procesoru a grafiky... Navíc jsem našel stížnosti že Lenovo počítač zasvilnil svým adware, což by asi znamenao hned na úvod přeinstalovat wokna přes nějaký ISO soubor. Ale zas má hybridní disk (což je ale otázka, zda je to tak velká výhoda).

Dál mne už nic nenapadá. Měl by někdo nějaký návrh? Teoreticky by šlo nechat si sestavit PC na přání (Alza, Mironet), ale tam se nechytám se vzájemnou kompaktibilitou komponentů a většinou to stejně vyjde dráž.

Hry žádný nehraju, střih videa minimálně, občas jen v Pinacle krátké sekvence z manželky kompaktu, z "hejbacích" věcí pak už jen občasné přehrání DVD.

EDIT: výsledek v příspěvku #67

Naposledy editováno 03.12.2016 12:13:49

1 reakcí na tento příspěvek Počítač na fotky - RAW

20.11.2016 v 13:09 | Nahoru | #1
Pánové, vy mě nakonec ještě ukecáte, že to napřed zkusím s výměnou za SSD. Ostatně, stávající mašina je funkční, stabilní, komponenty v ní nebyly zas tehdy tak úplnej šunt, grafiku tam mám externí AMD Radeon HD 6800, což snad taky není nejhorší.... Pokud by tedy byly na RAWy dostačující ty dvě jádra a 4 giga ramky (ostatně, dělal jsem na tom doteď), tak to s ní ještě chvíli vydržím. A samozřejmě, je příjemný rozdíl 2 litry vs 15

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Počítač na fotky - RAW

20.11.2016 v 13:37 | Nahoru | #2
sardel> než se do nákupu SSD vrhneš, ověř si, že tvoje základní deska umí SATA3. Pokud umí jen SATA2, tak SSD skoro žádnej výkonovej nárůst nepřinese.
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.

TOPlist