Originální díly PARTSDEPOT

Téma: Pokuta Švýcarsko - praktické rady
 
18.10.2016 v 14:57
Teď v létě mě chytli švýcarští policajti za dopravní přestupek. Přejetí plné čáry a k tomu jsem dostat dodatečnou "odměnu" za dbkiller schovaný pod sedačkou. Dohromady mi to spočítali na 910 švýcarských franků. A tak posílám pár praktických rad:

1. švýcarští fízlové jsou provokatéři. Nám poslali do cesty civilní auto (osázené kamerami), které jelo na devadesátce 40, takže jsme ho vzali přes plnou.
2. osoba co vypadá jako špinavej popelář se kšiltovkou na hlavě a sepranou špinavou feflexní vestou je opravdu policajt, nikoliv popelář. Italskej policajt je frajer v uniformě. Švýcarskej policajt je ušmudlanej ubožák.
3. nemá smysl jakkoliv diskutovat. Na místě vám ukážou "ceník odměn" a všechny přestupky vám sečtou do celkové částky
4. když už nic nenajdou, točí zadním kolem tak dlouho, dokud nenajdou místo kde chybí 0,1mm vzorku pod limit. 0,1mm je "odměna" 100 CHF. 0,3mm je zabavení techničáku, který vám vrátí, až když vás přitáhne odtahovka z pneuservisu.
5. nedivte se, že vás pořád fotí. Mě udělali asi 50 fotek, aby "zdokumentovali" veškerý stav
6. nijak nedejte najevo, že nechcete zaplatit. Naopak, ideálně vytáhněte platební kartu na které skoro nic nemáte a z peněženky vytáhněte třeba 150€ s tím, že to je "všechno co máte".
7. švýcarští fízlové jsou jako smrt. Berou vše, včetně platebních karet, USD, drachem a zlatých zubů židovské babičky
8. na místě nikdy neplaťte vše. Dejte jim tak třetinu toho co si řeknou a zbytek že jim pošlete na účet z domova
9. vyplní s vámi formuláře v tzv "interview", kam dolu napište ČESKY že tomu co vám říkali a co podepisujete nerozumíte ani pyču
10. peníze co od vás vykešují na místě nejsou pokuta, ale jen jako kauce pro "soudní řízení". Teprve v tom vás odsoudí k pokutě, která je obvykle ve výši kauce + bonusová přirážka navíc
11. pokud nezaplatíte dostatečně vysokou kauci (dejme tomu alespoň třetinu "odměny") a policajt usoudí z vašeho chování že zaplatit nechcete, mlžíte, vyhýbáte se spolupráci apod, hrozí že jako kauci použije vaši motorku.
12. pokud ma místě zaplatíte kauci ve výši "odměny", obvykle vám dopošlou ještě 30-50% že máte doplatit. V mém případě by to bylo 1360 CHF
13. pokud zaplatíte jako kauci "včechno co máte", tak vám s určitou mírou pravděpodobnosti dopočítají stejnou výši doplatku, jako kdybyste jim zaplatitli kauci v plné výši. V mém případě to bylo celkem 806 CHF.
14. nadávat policajtům můžete až při odjezdu
15. Po cca dvou měsících vám přijde domů doporučený dopis s doplatkem. Pokud ho nepřevezmete, dopošlou vám "obyčejnou poštou" složenku na doplatek.
16. v doporučeném dopise je rozpočet co všechno platíte v rámci pokuty. Včetně pronájmu parkoviště, platu policajta, pronájmu VW Transporter ve kterém s vámi sepisují "interview", pronájem stíhacího BMW R1200GS a jeho policajta, poplatek za policejního psa který vás na vodítku sleduje apod.
17. pokud složenku nezaplatíte, zůstanete v jejich systému tak dlouho, dokud si nevyměníte pas a jeho číslo, podle kterého vás mohou identifikovat. Takže levnější než platit pokutu je si vyměnit pas.
18. Ideálně do CH vůbec nejezdit. Policajti tam jsou selektivní. Když už zastaví motorku, tak zkontrolují SPZ. Pokud je švýcarská, řidiče pustí. Pokud je ze zahraničí, tak řidiče osolí jak to jde.

Naposledy editováno 18.10.2016 16:56:24

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Pokuta Švýcarsko - praktické rady

23.11.2016 v 11:00 | Nahoru | #1

Metric píše: Rozmýšlam nad jednou vecou... keď vidím spomaľovací semafor s červenou, tak si podradím, pretože očakávam, že budem spomaľovať a hrozí nebezpečenstvo, že mi tam vlezie chodec, jednoducho nemôžem si len tak brblať v nízkych otáčkach, pretože je nutné predvídať nebezpečenstvo, ktoré zo semafora plynia; samozrejme tá motorka môže byť potom hlučnejšia, ale iba sketa by sa sťažoval na trošku zvuku, keď si človek zváži, koľko mamičiek s kočíkmi opatrnou jazdou u semafora zachránim... Nedalo by sa podobne jazdiť i za tými policajtami? Za predpokladu, že motorka je schválená, pretože by všetko malo byť legálne.

I keď to asi vyžaduje staršie stroje, nové majú obvykle jedničku do 200 km/h, takže pri tej rýchlosti tak či tak nemajú otáčky.

Len ma to tak napadlo ;)Sorry, ale součástí zpomalovacího semaforu není přechod pro chodce, jestli tam je, tak pak je to běžný přechod prochodce kde je semafor řízen tlačítkem a neměří rychlost.

(reakce na) Pokuta Švýcarsko - praktické rady

23.11.2016 v 11:04 | Nahoru | #2

Laduj píše: Sorry, ale součástí zpomalovacího semaforu není přechod pro chodce, jestli tam je, tak pak je to běžný přechod prochodce kde je semafor řízen tlačítkem a neměří rychlost.Jsi si tím na 100% jistý? Já mám občas pocit, že některé semafory měří a mají i přechod. Aspoň se tak chovají.

(reakce na) Pokuta Švýcarsko - praktické rady

23.11.2016 v 11:05 | Nahoru | #3
Laduj> Praxe je bohužel jiná, stačí si projet třeba Mukařov kde měří semafor a zároveň je u něj přechod na tlačítko. Navíc mám pocit, že měří na obě strany a vždy vypíná obě strany, takže v protisměru jede kokot a ty stojíš i když jsi jel třeba 30 na 50.
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.

TOPlist