megamoto_megaparts_leden

Téma: Pokuta Švýcarsko - praktické rady
 
18.10.2016 v 14:57
Teď v létě mě chytli švýcarští policajti za dopravní přestupek. Přejetí plné čáry a k tomu jsem dostat dodatečnou "odměnu" za dbkiller schovaný pod sedačkou. Dohromady mi to spočítali na 910 švýcarských franků. A tak posílám pár praktických rad:

1. švýcarští fízlové jsou provokatéři. Nám poslali do cesty civilní auto (osázené kamerami), které jelo na devadesátce 40, takže jsme ho vzali přes plnou.
2. osoba co vypadá jako špinavej popelář se kšiltovkou na hlavě a sepranou špinavou feflexní vestou je opravdu policajt, nikoliv popelář. Italskej policajt je frajer v uniformě. Švýcarskej policajt je ušmudlanej ubožák.
3. nemá smysl jakkoliv diskutovat. Na místě vám ukážou "ceník odměn" a všechny přestupky vám sečtou do celkové částky
4. když už nic nenajdou, točí zadním kolem tak dlouho, dokud nenajdou místo kde chybí 0,1mm vzorku pod limit. 0,1mm je "odměna" 100 CHF. 0,3mm je zabavení techničáku, který vám vrátí, až když vás přitáhne odtahovka z pneuservisu.
5. nedivte se, že vás pořád fotí. Mě udělali asi 50 fotek, aby "zdokumentovali" veškerý stav
6. nijak nedejte najevo, že nechcete zaplatit. Naopak, ideálně vytáhněte platební kartu na které skoro nic nemáte a z peněženky vytáhněte třeba 150€ s tím, že to je "všechno co máte".
7. švýcarští fízlové jsou jako smrt. Berou vše, včetně platebních karet, USD, drachem a zlatých zubů židovské babičky
8. na místě nikdy neplaťte vše. Dejte jim tak třetinu toho co si řeknou a zbytek že jim pošlete na účet z domova
9. vyplní s vámi formuláře v tzv "interview", kam dolu napište ČESKY že tomu co vám říkali a co podepisujete nerozumíte ani pyču
10. peníze co od vás vykešují na místě nejsou pokuta, ale jen jako kauce pro "soudní řízení". Teprve v tom vás odsoudí k pokutě, která je obvykle ve výši kauce + bonusová přirážka navíc
11. pokud nezaplatíte dostatečně vysokou kauci (dejme tomu alespoň třetinu "odměny") a policajt usoudí z vašeho chování že zaplatit nechcete, mlžíte, vyhýbáte se spolupráci apod, hrozí že jako kauci použije vaši motorku.
12. pokud ma místě zaplatíte kauci ve výši "odměny", obvykle vám dopošlou ještě 30-50% že máte doplatit. V mém případě by to bylo 1360 CHF
13. pokud zaplatíte jako kauci "včechno co máte", tak vám s určitou mírou pravděpodobnosti dopočítají stejnou výši doplatku, jako kdybyste jim zaplatitli kauci v plné výši. V mém případě to bylo celkem 806 CHF.
14. nadávat policajtům můžete až při odjezdu
15. Po cca dvou měsících vám přijde domů doporučený dopis s doplatkem. Pokud ho nepřevezmete, dopošlou vám "obyčejnou poštou" složenku na doplatek.
16. v doporučeném dopise je rozpočet co všechno platíte v rámci pokuty. Včetně pronájmu parkoviště, platu policajta, pronájmu VW Transporter ve kterém s vámi sepisují "interview", pronájem stíhacího BMW R1200GS a jeho policajta, poplatek za policejního psa který vás na vodítku sleduje apod.
17. pokud složenku nezaplatíte, zůstanete v jejich systému tak dlouho, dokud si nevyměníte pas a jeho číslo, podle kterého vás mohou identifikovat. Takže levnější než platit pokutu je si vyměnit pas.
18. Ideálně do CH vůbec nejezdit. Policajti tam jsou selektivní. Když už zastaví motorku, tak zkontrolují SPZ. Pokud je švýcarská, řidiče pustí. Pokud je ze zahraničí, tak řidiče osolí jak to jde.


Naposledy editováno 18.10.2016 16:56:24
Předchozí
1 2 3
Následující

1 reakcí na tento příspěvek Pokuta Švýcarsko - praktické rady

23.11.2016 v 11:36 | Nahoru | #61

(reakce na) Pokuta Švýcarsko - praktické rady

23.11.2016 v 11:42 | Nahoru | #62

Veverčák píše: https://www.google.cz/maps/@50.1910033,14.3218389,3a,75y,32.78h,84.69t/data=!3m6!1e1!3m4!1sqLYnhl2SKsVxtSZ6c9gM1Q!2e0!7i13312!8i6656?hl=csOK, musím Ti věřit
Máte vážně pravdu, existují oba typy.

Naposledy editováno 23.11.2016 11:49:41

(reakce na) Pokuta Švýcarsko - praktické rady

23.11.2016 v 11:50 | Nahoru | #63

Laduj píše: hádat se s vámi nebudu, ale jsem si jistej
(vaše příklady musí být konkrétní)Uvedl jsem ti konkrétní případ. V Mukařově navíc jiný semafor není, takže se nemůžeš splést.

Pokuta Švýcarsko - praktické rady

12.12.2016 v 08:34 | Nahoru | #64
Ahoj všem!
Letos jsme ve třech projeli "kus" Švýcarska, projeli jsme víc než 10 průsmyků, a bez problému s policií Cajty jsme viděli 2x, z toho jednou jich tam bylo jak psů - asi měli ňákej zátah. Ale nás nestavěli Plnou čáru jsme se snažili respektovat, i když taky né vždy. Rychlost mimo obce jsme překračovali téměř všude. Ale je fakt, že jsme se pohybovali většinou mimo civilizaci a bez dálnic. Spali jsme nadivoko pod širákem a to několikrát u značky "No camping". Možná jsme měli jen štěstí, kdo ví, možná vypadáme jako slušňáci Vejfuckama jsme zbytečně neprudili a DB killery poctivě nacpali do laufů Každopádně pro mě je Švajc jedna z nejhezčích alpskejch zemí, kterou jsem projel

Cestopis mi vyjde až v 2017, fotky pro představu našeho tripu zde:
https://www.facebook...729791667&type=3

Každej máme asi jinou zkušenost. Já každopádně Švýcarsko všem doporučuju!

1 reakcí na tento příspěvek Pokuta Švýcarsko - praktické rady

12.12.2016 v 17:00 | Nahoru | #65
Švajčiarsko má dve strany, na jednu stranu je to krásna zem a strašne príjemný ľudia. Na stranu druhu tam policajti majú malých pindíkov. Vo Švajčiarsku som pracoval tak mám viac násobne skúsenosti s policajtmi. Keď ich nestretneš tak je to jedna z najrajších zemí v Európe. Ale ak na nich narazíš tak si buď istý, že ťa prelustrujú komplet až sa budeš diviť a budeš si vravieť, že sa tam už nikdy nevrátiš. Je veľmi dôležité akú máš SPZ. Od toho sa odvíja správanie policajtov. Ak nemáš ich (čo ja som nemal) tak som sa pár krát cítil ako pašerák drog do Ameriky z Mexika. Jak autom i na motorke mi prelustrovali všetko i hygienické potreby a špinavé prádlo. Mna zavreli v miestnosti aby som na nich nevidel a so psom mi lustrovali auto....... Podotýkam bezdôvodne podľa nich náhodná kontrola. A týchto skúsenosti na ten čas mám až až. Myslím, že to musí kazdemu stačiť na predstavu. Čo sa týka policajtov, tak Švajčiarsko je špecifické. Nemajú národnú políciu, ale každý kantón má svoju. A to jak v civile, tak v uniforme, taktiež vo vestách ako cestári. Ja doporučujem dodržiavvať predpisy a ak vás zastaví polícia tak trpezlivosť. Ešte raz podotknem, že je to krásna zem a vždy sa tam rád vraciam. A.

Naposledy editováno 12.12.2016 17:02:18

(reakce na) Pokuta Švýcarsko - praktické rady

12.12.2016 v 23:14 | Nahoru | #66

Juky píše: Švajčiarsko má dve strany, na jednu stranu je to krásna zem a strašne príjemný ľudia. Na stranu druhu tam policajti majú malých pindíkov. Vo Švajčiarsku som pracoval tak mám viac násobne skúsenosti s policajtmi. Keď ich nestretneš tak je to jedna z najrajších zemí v Európe. Ale ak na nich narazíš tak si buď istý, že ťa prelustrujú komplet až sa budeš diviť a budeš si vravieť, že sa tam už nikdy nevrátiš. Je veľmi dôležité akú máš SPZ. Od toho sa odvíja správanie policajtov. Ak nemáš ich (čo ja som nemal) tak som sa pár krát cítil ako pašerák drog do Ameriky z Mexika. Jak autom i na motorke mi prelustrovali všetko i hygienické potreby a špinavé prádlo. Mna zavreli v miestnosti aby som na nich nevidel a so psom mi lustrovali auto....... Podotýkam bezdôvodne podľa nich náhodná kontrola. A týchto skúsenosti na ten čas mám až až. Myslím, že to musí kazdemu stačiť na predstavu. Čo sa týka policajtov, tak Švajčiarsko je špecifické. Nemajú národnú políciu, ale každý kantón má svoju. A to jak v civile, tak v uniforme, taktiež vo vestách ako cestári. Ja doporučujem dodržiavvať predpisy a ak vás zastaví polícia tak trpezlivosť. Ešte raz podotknem, že je to krásna zem a vždy sa tam rád vraciam. A.Tak vlastně když to čtu jsme měli kliku. Opravdu jsem si nejprve myslela, že jim někdo utekl z vězení nebo hledají drogy. Ještě jsem u silniční kontroly neviděla psy, sapíky a takové množství poldů. Z tohoto pohledu a řádků co jsi napsal, se chovali fakt slušně. Tedy, aspoň ke mně. To co se pak dělo administrativně tedˇ neřeším. Ale možná tomu soplovi bylo hloupé buzerovat ženskou, co by mohla být jeho máma. Mně, jako země, ani před tím moc neoslovili. Osobně se této zemi vyhnu. A ano, neměla jsem je moc ráda před tím a teď už vůbec. Ovšem, řekněme si, jim je to jedno.

Pokuta Švýcarsko - praktické rady

16.12.2016 v 14:36 | Nahoru | #67
Ja som pokutu nikdy nedostal, tak neviem ako to je potom finančne náročné. Presne tak, im je to jedno oni si myslia, že sú pupok sveta.... takže tak. Na druhú stranu nemajú nič viac čo by nemalo Rakúsko, alebo Francuzsko, poprípade Taliansko. Vždy je kam vyraziť...
Předchozí
1 2 3
Následující
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.

TOPlist