megamoto_megaparts_leden

Téma: Cykloprcání se kolem Třeboně - kemp, trasy
 
7.7.2016 v 07:34
Ahoj, dotaz mimo mototémata - v neděli se chystám s prckama a ženou do Třeboně ( na Třeboňsko ) s kolama na prdeli a stanem v kufru. Dotaz zní, mám vytipovaných několik kempů, ubytko na dvě noci a následně pokračovačka na Lipno, ale zajímalo by mně, jestli má někdo z okolí, popřípadě z vlastních zkušeností tipa kde to je fajn. Děcka jsou malý 5 a 6 let, ideálně cyklotrasa, která jede mimo hlavní cesty, je po asfaltce a po rovině. dají s přehledem cca 30km, věřím, že je tam toho mraky, díval jsem se do mapy, spíš mi jde jen o to, že je určitě něco vymyšlený a není potřeba pátrat dál.
Mám vybranej kemp OASA ve Staňkově a nebo Autokemp U Pískovny v Suchdole nad Lužnicí.
Díky

Cykloprcání se kolem Třeboně - kemp, trasy

7.7.2016 v 11:55 | Nahoru | #1
Cyklotrasy tam zas tak podrobně neznám, takže konkrétní tip dám těžko, ale okolí města je každopádně dobrou volbou už proto, že je to prakticky rovina, téměř žádné kopce, takže pro děcka ideální.

Cykloprcání se kolem Třeboně - kemp, trasy

7.7.2016 v 13:51 | Nahoru | #2
cus, kempy neporadim, ale cyklostezek je tady 6 pulek... vpodstate jezdej cyklisti uplne vsude, ale doporucuju vyhnout se hlavnim silnicim (24,E551). kopce sou tu celkem 2, jeden v treboni a druhej v dunajovicich - tam mu rikaj dunajovicka hora. jenom nektery cesty v lese (v mape ty rovny a dlouhy) jsou vetsinou panelky. je to celkem opruz jet, kdyz ti to kazdy 2 metry 2x drncne a vidis 3 km dopredu jenom panely a les:)

Cykloprcání se kolem Třeboně - kemp, trasy

8.7.2016 v 19:09 | Nahoru | #3
Jestli Ti to pomůže,tak tady je odkaz na Majdalenu a cyklostezky:
www.majdalena.cz/pages/pesi-a-cykloturistika/cyklomapa-okoli.php

Cykloprcání se kolem Třeboně - kemp, trasy

8.7.2016 v 19:18 | Nahoru | #4
Super kluci, díky za info, jsem zvědav.

1 reakcí na tento příspěvek Cykloprcání se kolem Třeboně - kemp, trasy

8.7.2016 v 20:49 | Nahoru | #5
V Třebni jsem byl na kolo před 7-8lety. Stanovali jsme v http://www.autocamp-trebon.cz/ . Kemp tehdy žádný luxus, ale vyloženě hrozné to taky nebylo. Jídlo slušné, na břehu rybníku, půjčovna kánojí. Schwarzenberská hrobka nedaleko, v samotné Třeboni kino, přístupná věž na náměstí, v restauraci nedaleko náměstí (jméno si už nepamatuji) super udělané ryby (štika, úhoř). Samotné kolování pohodička, koupil jsem místní mapy (první jsem ztratil asi kilometr po výjezdu), všude samá voda a spousta vodních ptáků. Pěkná nenáročná kochačka. Nebylo to špatné.

(reakce na) Cykloprcání se kolem Třeboně - kemp, trasy

9.7.2016 v 12:44 | Nahoru | #6
jednaminus> řekl bych,že to je "Šupina a Šupinka"-super restaurace i personál

Cykloprcání se kolem Třeboně - kemp, trasy

9.7.2016 v 15:05 | Nahoru | #7
Ano, jedná se o Šupinu a kopice lidí ji doporučuje. Nevím, jak dnes, ale co jsme v Třeboni před asi 4 - 5 lety byli s bývalou, dal se tam klidně koupit i zabitý, nebo i vykuchaný a třeba i už rozporcovaný kapr (a asi nejen kapr), včetně pajšlu, takže pohodlně se dala získat surovina jak na polívku, tak na řízky.

Ohledně "všude samá voda..." - je zajímavým faktem, že jak leckde zelení ekobezmozci chcou brojit pro "zachování původního rázu krajiny", tak zde dlužno podotknout, že nebýt Krčína a dalších vodohospodářů a rybníkářů, tak celé třeboňsko je jednou velkou bažinou, plnou komárů, kteří by se odtud šířili i do širého okolí. A nejde jen o o rybníky, stojí za to si povšimnout i uspořádání "stok", tedy napájecích, spojovacích a zavlažovacích kanálů. Viz třeba zde, jak na Prostřední stoku navazuje velké množství paralelních kanálů (většina je slepá), určených právě k zavlažování louky. Za povšimnutí samozřejmě stojí i dřevěné seníky, kterých je na louce hodně a jsou kulturní památkou. Mimochodem, když byly v r. 2002 záplavy, hodně jich odplavalo docela daleko. Naštěstí se je povedlo pochytat a zachránit.

Cykloprcání se kolem Třeboně - kemp, trasy

9.7.2016 v 17:22 | Nahoru | #8
Na kole nejezdím, ale Oasu znám - byli sme tam s dětma na dovolenej pod stanem (nojo, hold někdo jezdí na dovolenou 12 km od baráku ). Hezký koupání, čistá voda, písek, a děti ímrvére zamotaný rybářům ve vlascích - ale ty maji aspoň radost, že berou. Hospoda, restaurace, pivo, a špunti tam mají vybavený hřiště. Kempy tam ale navazují jeden na druhej, můžeš vybírat. Infrastruktura nutná pro civilizaci je 2 km, v Chlumu u Tř.

Cykloprcání se kolem Třeboně - kemp, trasy

11.7.2016 v 18:44 | Nahoru | #9
Jj,tak jsme od soboty v Oase. Ja mel strach ze tady nebude kde postavit stan a obava zbytecna. Litame na kolech,cyklostezek mraky a mist kde utratit prachy taky ☺. Spokojenost
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.

TOPlist