Téma: Nová aplikace Motorkáři.cz
 
28.6.2016 v 10:39
Stáhněte si novou aplikaci Motorkáři.cz pro operační systém Android.

Novou aplikaci pro operační systém Android je možné zdarma stáhnout přes Google play na této stránce. Budeme rádi, když nás upozorníte na chyby a případné pády aplikace popíšete na e-mail nebo nahlásíte přímo v aplikaci.

Nově přidána sekce BAZAR:

Vložení inzerátu
Aplikace umožňuje vkládat nové inzeráty přímo z vašeho mobilního telefonu kliknutím na plusko v dolní části - jen je třeba být ve správné záložce do které chcete inzerát přidat. Pro vložení inzerátu se prosím v aplikaci, stejně jako na webu, přihlašte kliknutím v levém menu a můžete motocykl nebo díl, který prodáváte vyfotit a vložit ihned do bazaru.

Hlídací očko
Nově přidané inzeráty můžete sledovat pomocí hlídacího očka, pokud budete přihlášen do svého účtu. Očko funguje pro sekci motocykly a je možné zadat libovolné množství motorek nebo skútrů, které chcete hlídat. Při vkládání nového hlídání se vybírá ze 3 polí - značka, model a ročník. Povinné je pole značky a dále ho lze kombinovat s ročníkem a modelem. Takže můžete sledovat inzeráty jen konkrétní značky nebo navíc i modelu a následně i ročníku.

Pokud je vložen nový inzerát, tak bezprostředně po vložení je odeslána notifikace do horní lišty vašeho telefonu s přímým přechodem na inzerát. Tam již můžete na inzerát reagovat zprávou nebo kliknutím na ikonku telefonu v detailu inzerátu, kdy dojde k automatickému vyvolání čísla bez nutnosti jeho kopírování.

Soukromé zprávy

V této aktulizaci bylo zavedeno posílání přijatých soukromých zpráv do notifikační lišty s možností přečtení celé zprávy a přímé odpovědi. Soukromé zprávy budou ještě zapracovány v samostatné sekci v některé z dalších aktualizací. Budeme rádi, když nás upozorníte na chyby a případné pády aplikace popíšete na e-mail nebo je nahlásíte přímo v aplikaci.
Přihlášení
Do aplikace se můžete přihlásit stejným e-mailem (nebo Nickem) a heslem jako na serveru Motorkáři.cz. Tím budete mít možnost využít všechny funkce, které aplikace nabízí. Na úvodní stránce naleznete matici s ikonkami, kde první dvě jsou již funkční. Ostatní sekce zatím připravujeme.

Články
Po kliknutí na červenou ikonku "Články" dostanete rychlý výpis nejaktuálnějších novinek rozdělených podle záložek, kterými se můžete posouvat prstem vpravo a zobrazit i další sekce: Sport, Cestování, Motoakce a nově Reportéra.

Reportér: Přidejte vlastní článek
První novou funkcí je možnost vložit vlastní článek nebo fotogalerii například z vaší vyjížďky nebo srazu. Přímo v terénu na motorce můžete přidat zajímavý úsek vhodný pro motorkáře, upozornit na pěkné ubytování nebo přidat fotky z právě probíhajícího srazu nebo motoakce.

Komentáře: Výpis a vložení
Další novinkou je rychlý výpis komentářů pod článkem s možností vložení nového. Po kliknutí na modrou ikonku "plus" vpravo dole přidáte nový komentář, který se ihned objeví pod článkem.

Nastavte větší písmo
Poslední drobností je možnost zvětšení písma v celé aplikaci, které nastavíte na úvodní stránce vpravo nahoře. Standardně je aplikace zobrazena menším písmem a je možné zvolit větší.

POI - body zájmu
Druhá ikonka na úvodní stránce POI vypisuje po kliknutí přes 2500 bodů, které jsou vhodné pro motorkáře. Jedná se o zajímavé trasy, pěkné ubytování, kempy, moto muzea, enduro dráhy nebo například motoshopy a servisy. Body můžete vpravo nahoře opět filtrovat a zobrazit si tedy například "hezké úseky".

Detail bodu a navigace
Po kliknutí na bod zájmu se zobrazí jeho detail, kde je náhled, popis a fotky z místa. Kliknutím na modrou ikonku šipky spustíte navigaci, kterou můžete k bodu přijet.

Přidejte fotky k bodům a vyhrajte zajímavé ceny
V případě, že jste blízko bodu zájmu, který máte zobrazen v detailu, můžete tento doplnit o nové fotky přímo z místa. Stačí kliknout na modrou ikonku "foťáku", který je v detailu bodu a přidat nové fotky.

Od června do konce srpna probíhá soutěž ve které můžete tyto body postupně navštívit. 10 motorkářů, kteří navštíví nejvíce bodů zájmů v nové aplikaci a doplní je o nové fotografie přímo z místa dostane jednu z cen. Firma Globalmoto věnovala do soutěže přilbu Cyber UX-22 a další ceny připravujeme.

Víme, že zatím aplikace moc novinek nenabízí, ale chceme nové věci stále doplňovat, abychom jednou za dva měsíce otevřeli opět další záložku (například Bazar nebo Fórum). Trošku stranou nyní zůstává vývoj pro mobilní telefony s operačním systémem iOS, Symbian a Windows. Slibujeme, že pro iOS kromě stávající aplikace připravíme také novější verzi.

Stáhnout pro Android
Novou aplikaci pro operační systém Android je možné zdarma stáhnout přes Google play na této stránce. Budeme rádi, když nás upozorníte na chyby a případné pády aplikace popíšete na e-mail nebo nahlásíte přímo v aplikaci.

Odpovědi na vaše dotazy k aplikaci

Bohuželsi nemohu přečíst komentáře k článkům a písmo nejde zvětšit.


V nové verzi jsou již komentáře vedle článku zobrazeny s možností přidání nového. Velikost písma jde zvětšit na úvodní stránce aplikace vpravo nahoře.

Chybí fórum a bazar


Druhá verze je postavená na novém základu ke kterému budeme přidávat další funkce. Jako další přijde Fórum, Bazar a soukromé zprávy v profilu uživatele. Každou novou sekci chceme postupně každé dva měsíce spouštět. Díky za trpělivost.

Nedokončené, chce to dodělat aby to bylo jak real stránky :))


Ahoj, to ale nechceme dělat. Smyslem aplikace není udělat duplicitně celé rozhraní webu Motorkáři.cz, které si můžeš prohlížet responzivně pomocí prohlížeče svého telefonu, ale nabídnout takové funkce, které využiješ přímo v terénu na motorce a s telefonem v ruce. Nyní je tam mapa bodů zájmu, kde si zobrazíš například pěkné úseky a trasy, plus výpis nejnovějších článků s možností přidání nového z tvého mobilu.

V POI chci spouštět rovnou navigaci a mít možnost tel. kontaktu na daný bod zájmu.


V nové vezi je již možné POI spouštět přímo s navigací, která tě dovede k bodu. Telefony u bodů bohužel neznáme, pokud nejsou přímo vložené v textu. Nově je možné také doplnit fotky u bodu zájmu.

Bohužel proti webovkám je to hodně osekané. Chtělo by to ještě doladit. Sekce akce a bazar opravdu chybí.


Ahoj, na webu je toho tuny a vše se dá pohodlně responzivně prohlížet přes webové rozhraní v mobilu. Do aplikace nikdy všechno nedáme a není to její smysl. To bychom dělali dvakrát to stejné. Aplikace ti má nabídnout takové funkce, které využiješ přímo v terénu na motorce. Takže jsou to například body zájmu, možnost přidání nového článku-reportáže nebo později upozornění na nově vložený motocykl v bazaru, soukromé zprávy mezi přáteli, motoakce na víkend, trasy apod. Díky za podporu.

Jakou velikost má aplikace a jakou verzi Androidu podporuje?


Aplikace má přes 5 MB a vyžaduje Android 4.2 a vyšší. Verze Kitkat je 4.4 a je to nyní nejstarší OS, který se prodává.

Udělejte aktualizaci, kde bude bazar a forum a motorkáři budou spokojení. Web máte super, tak nechápu proč je aplikace tak chudá.


Ahoj, vývoj aplikace je něco jiného než u webu. Několikrát jsme to řešili přes externí firmy, ale pořád jsme nebyli spokojeni. Nyní si aplikaci vyvíjime od základu sami a budeme postupně doplňovat důležité funkce, které by měla appka obsahovat. Díky za podporu.

Chybí mi tu diskuse, srazy a akce, osobní zprávy a upozornění, nechápu proč App vyžaduje mé foto apod. Na trase body zájmů supr. Ocenil bych i počítání spotřeby jak na ofic. Webu..


Určitě jde do aplikace vložit spousty nových věcí a souhlasím, že tam toho stále dost chybí. Počítání spotřeby, záznám do deníku, upozornění na nové zprávy, akce, inzeráty. Budeme se snažit postupně přidávat další věci. Foto a polohu aplikace vyžaduje, protože ji potřebuje při zobrazení bodů zájmu a vkládání nového článku, kde nahráváš fotky.

Proč není nová aplikace také pro iOS?


Zatím je ke stažení starší verze aplikace pro iOS: https://itunes.apple.com/cz/app/id548591868 , kde jsou články a POI. Až bude více funkcí v Android aplikaci, budeme se snažit to stejné přenést do iOS. Díky za podporu.
Předchozí
1 2
Následující

Nová aplikace Motorkáři.cz

23.7.2017 v 21:42 | Nahoru | #31
Při vkládání tankování přes app a následném pokusu o zapsání na server aplikace spadne a nic se neuloží.

Nová aplikace Motorkáři.cz

24.7.2017 v 12:01 | Nahoru | #32
diky, dnes bude opraveno

1 reakcí na tento příspěvek Nová aplikace Motorkáři.cz

13.5.2019 v 10:42 | Nahoru | #33
Neslo by vratit "tankovani" tam kde bylo? Hledat to na benzince v "deniku - moje" je ponekud zdlouhave :(
Rozhodne tankovani pouzivam casteji nez "motoprace"

(reakce na) Nová aplikace Motorkáři.cz

17.5.2019 v 08:07 | Nahoru | #34
Sogeth> ahoj, je to spis o zvyku - Denik, klik na plusko a klik na tankovani.

2 reakcí na tento příspěvek Nová aplikace Motorkáři.cz

15.6.2019 v 11:03 | Nahoru | #35
Také přidám jednu chybu.
Nelze se přihlásit. Jen se zobrazí chyba RetrofitError: Connection closed by peer. Děje se to na androidu 8. Na starém telefonu, kde je android 5, přihlášení funguje.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Nová aplikace Motorkáři.cz

18.6.2019 v 08:31 | Nahoru | #36
xlisto> Android 8 je moje hlavni testovaci platforma. Mas vse akutlizovane? Hlavne Play services.....
Jo a mas nejnovejsi verzi aplikace?

Naposledy editováno 12.07.2019 12:58:41

(reakce na) Nová aplikace Motorkáři.cz

18.6.2019 v 09:27 | Nahoru | #37
xlisto> Mi to delalo taky, musela jsem odinstalovat a znovu nainstalovat a uz to bezi.

(reakce na) Nová aplikace Motorkáři.cz

12.9.2019 v 12:23 | Nahoru | #38
Miira>
Stále stejná chyba při přihlášení. Sice jsem odinstaloval a pak nainstaloval app. Na poprvé se přihlásila, ale při kliknutí na nějakou položku se opět zobrazila výše zmíněná chyba.
Play services je verze 19.2.74 (040408-265167076)Naposledy editováno 12.09.2019 12:54:47
Předchozí
1 2
Následující
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.


TOPlist