motozem_rijen

Téma: Nová aplikace Motorkáři.cz
 
28.6.2016 v 10:39
Stáhněte si novou aplikaci Motorkáři.cz pro operační systém Android.

Novou aplikaci pro operační systém Android je možné zdarma stáhnout přes Google play na této stránce. Budeme rádi, když nás upozorníte na chyby a případné pády aplikace popíšete na e-mail nebo nahlásíte přímo v aplikaci.

Nově přidána sekce BAZAR:

Vložení inzerátu
Aplikace umožňuje vkládat nové inzeráty přímo z vašeho mobilního telefonu kliknutím na plusko v dolní části - jen je třeba být ve správné záložce do které chcete inzerát přidat. Pro vložení inzerátu se prosím v aplikaci, stejně jako na webu, přihlašte kliknutím v levém menu a můžete motocykl nebo díl, který prodáváte vyfotit a vložit ihned do bazaru.

Hlídací očko
Nově přidané inzeráty můžete sledovat pomocí hlídacího očka, pokud budete přihlášen do svého účtu. Očko funguje pro sekci motocykly a je možné zadat libovolné množství motorek nebo skútrů, které chcete hlídat. Při vkládání nového hlídání se vybírá ze 3 polí - značka, model a ročník. Povinné je pole značky a dále ho lze kombinovat s ročníkem a modelem. Takže můžete sledovat inzeráty jen konkrétní značky nebo navíc i modelu a následně i ročníku.

Pokud je vložen nový inzerát, tak bezprostředně po vložení je odeslána notifikace do horní lišty vašeho telefonu s přímým přechodem na inzerát. Tam již můžete na inzerát reagovat zprávou nebo kliknutím na ikonku telefonu v detailu inzerátu, kdy dojde k automatickému vyvolání čísla bez nutnosti jeho kopírování.

Soukromé zprávy

V této aktulizaci bylo zavedeno posílání přijatých soukromých zpráv do notifikační lišty s možností přečtení celé zprávy a přímé odpovědi. Soukromé zprávy budou ještě zapracovány v samostatné sekci v některé z dalších aktualizací. Budeme rádi, když nás upozorníte na chyby a případné pády aplikace popíšete na e-mail nebo je nahlásíte přímo v aplikaci.
Přihlášení
Do aplikace se můžete přihlásit stejným e-mailem (nebo Nickem) a heslem jako na serveru Motorkáři.cz. Tím budete mít možnost využít všechny funkce, které aplikace nabízí. Na úvodní stránce naleznete matici s ikonkami, kde první dvě jsou již funkční. Ostatní sekce zatím připravujeme.

Články
Po kliknutí na červenou ikonku "Články" dostanete rychlý výpis nejaktuálnějších novinek rozdělených podle záložek, kterými se můžete posouvat prstem vpravo a zobrazit i další sekce: Sport, Cestování, Motoakce a nově Reportéra.

Reportér: Přidejte vlastní článek
První novou funkcí je možnost vložit vlastní článek nebo fotogalerii například z vaší vyjížďky nebo srazu. Přímo v terénu na motorce můžete přidat zajímavý úsek vhodný pro motorkáře, upozornit na pěkné ubytování nebo přidat fotky z právě probíhajícího srazu nebo motoakce.

Komentáře: Výpis a vložení
Další novinkou je rychlý výpis komentářů pod článkem s možností vložení nového. Po kliknutí na modrou ikonku "plus" vpravo dole přidáte nový komentář, který se ihned objeví pod článkem.

Nastavte větší písmo
Poslední drobností je možnost zvětšení písma v celé aplikaci, které nastavíte na úvodní stránce vpravo nahoře. Standardně je aplikace zobrazena menším písmem a je možné zvolit větší.

POI - body zájmu
Druhá ikonka na úvodní stránce POI vypisuje po kliknutí přes 2500 bodů, které jsou vhodné pro motorkáře. Jedná se o zajímavé trasy, pěkné ubytování, kempy, moto muzea, enduro dráhy nebo například motoshopy a servisy. Body můžete vpravo nahoře opět filtrovat a zobrazit si tedy například "hezké úseky".

Detail bodu a navigace
Po kliknutí na bod zájmu se zobrazí jeho detail, kde je náhled, popis a fotky z místa. Kliknutím na modrou ikonku šipky spustíte navigaci, kterou můžete k bodu přijet.

Přidejte fotky k bodům a vyhrajte zajímavé ceny
V případě, že jste blízko bodu zájmu, který máte zobrazen v detailu, můžete tento doplnit o nové fotky přímo z místa. Stačí kliknout na modrou ikonku "foťáku", který je v detailu bodu a přidat nové fotky.

Od června do konce srpna probíhá soutěž ve které můžete tyto body postupně navštívit. 10 motorkářů, kteří navštíví nejvíce bodů zájmů v nové aplikaci a doplní je o nové fotografie přímo z místa dostane jednu z cen. Firma Globalmoto věnovala do soutěže přilbu Cyber UX-22 a další ceny připravujeme.

Víme, že zatím aplikace moc novinek nenabízí, ale chceme nové věci stále doplňovat, abychom jednou za dva měsíce otevřeli opět další záložku (například Bazar nebo Fórum). Trošku stranou nyní zůstává vývoj pro mobilní telefony s operačním systémem iOS, Symbian a Windows. Slibujeme, že pro iOS kromě stávající aplikace připravíme také novější verzi.

Stáhnout pro Android
Novou aplikaci pro operační systém Android je možné zdarma stáhnout přes Google play na této stránce. Budeme rádi, když nás upozorníte na chyby a případné pády aplikace popíšete na e-mail nebo nahlásíte přímo v aplikaci.

Odpovědi na vaše dotazy k aplikaci

Bohuželsi nemohu přečíst komentáře k článkům a písmo nejde zvětšit.


V nové verzi jsou již komentáře vedle článku zobrazeny s možností přidání nového. Velikost písma jde zvětšit na úvodní stránce aplikace vpravo nahoře.

Chybí fórum a bazar


Druhá verze je postavená na novém základu ke kterému budeme přidávat další funkce. Jako další přijde Fórum, Bazar a soukromé zprávy v profilu uživatele. Každou novou sekci chceme postupně každé dva měsíce spouštět. Díky za trpělivost.

Nedokončené, chce to dodělat aby to bylo jak real stránky :))


Ahoj, to ale nechceme dělat. Smyslem aplikace není udělat duplicitně celé rozhraní webu Motorkáři.cz, které si můžeš prohlížet responzivně pomocí prohlížeče svého telefonu, ale nabídnout takové funkce, které využiješ přímo v terénu na motorce a s telefonem v ruce. Nyní je tam mapa bodů zájmu, kde si zobrazíš například pěkné úseky a trasy, plus výpis nejnovějších článků s možností přidání nového z tvého mobilu.

V POI chci spouštět rovnou navigaci a mít možnost tel. kontaktu na daný bod zájmu.


V nové vezi je již možné POI spouštět přímo s navigací, která tě dovede k bodu. Telefony u bodů bohužel neznáme, pokud nejsou přímo vložené v textu. Nově je možné také doplnit fotky u bodu zájmu.

Bohužel proti webovkám je to hodně osekané. Chtělo by to ještě doladit. Sekce akce a bazar opravdu chybí.


Ahoj, na webu je toho tuny a vše se dá pohodlně responzivně prohlížet přes webové rozhraní v mobilu. Do aplikace nikdy všechno nedáme a není to její smysl. To bychom dělali dvakrát to stejné. Aplikace ti má nabídnout takové funkce, které využiješ přímo v terénu na motorce. Takže jsou to například body zájmu, možnost přidání nového článku-reportáže nebo později upozornění na nově vložený motocykl v bazaru, soukromé zprávy mezi přáteli, motoakce na víkend, trasy apod. Díky za podporu.

Jakou velikost má aplikace a jakou verzi Androidu podporuje?


Aplikace má přes 5 MB a vyžaduje Android 4.2 a vyšší. Verze Kitkat je 4.4 a je to nyní nejstarší OS, který se prodává.

Udělejte aktualizaci, kde bude bazar a forum a motorkáři budou spokojení. Web máte super, tak nechápu proč je aplikace tak chudá.


Ahoj, vývoj aplikace je něco jiného než u webu. Několikrát jsme to řešili přes externí firmy, ale pořád jsme nebyli spokojeni. Nyní si aplikaci vyvíjime od základu sami a budeme postupně doplňovat důležité funkce, které by měla appka obsahovat. Díky za podporu.

Chybí mi tu diskuse, srazy a akce, osobní zprávy a upozornění, nechápu proč App vyžaduje mé foto apod. Na trase body zájmů supr. Ocenil bych i počítání spotřeby jak na ofic. Webu..


Určitě jde do aplikace vložit spousty nových věcí a souhlasím, že tam toho stále dost chybí. Počítání spotřeby, záznám do deníku, upozornění na nové zprávy, akce, inzeráty. Budeme se snažit postupně přidávat další věci. Foto a polohu aplikace vyžaduje, protože ji potřebuje při zobrazení bodů zájmu a vkládání nového článku, kde nahráváš fotky.

Proč není nová aplikace také pro iOS?


Zatím je ke stažení starší verze aplikace pro iOS: https://itunes.apple.com/cz/app/id548591868 , kde jsou články a POI. Až bude více funkcí v Android aplikaci, budeme se snažit to stejné přenést do iOS. Díky za podporu.
Předchozí
1 2
Následující

1 reakcí na tento příspěvek Nová aplikace Motorkáři.cz

28.6.2016 v 10:49 | Nahoru | #1
Asi s dostanu kartáč, ale co takhle pro WP10?

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Nová aplikace Motorkáři.cz

28.6.2016 v 11:20 | Nahoru | #2
madma> to někdo používá dobrovolně?

1 reakcí na tento příspěvek Nová aplikace Motorkáři.cz

28.6.2016 v 11:53 | Nahoru | #3
A jak je to s nutností připojení? Je to jen tenký klient nebo to má i nějaké offline funkce? Jak se to chová v případě špatného připojení? Navigace používá google maps?
Vypadá to zajímavě, resp. ty POI přímo v aplikaci mě hodně zaujaly.

(reakce na) Nová aplikace Motorkáři.cz

28.6.2016 v 15:59 | Nahoru | #4
shewcza> Vole...
Náhodou maká spolehlivě a bez restartů. A ve spojeni s W10 je naprosto spolehlivej... OneNote, OneDrive, Office, Outlook. Všechno co potřebuju pro práci, to maká bez problémů. A na hraní her na mobilu jsem starej...

Naposledy editováno 28.06.2016 15:59:51

Nová aplikace Motorkáři.cz

28.6.2016 v 16:10 | Nahoru | #5
taky používám Widle a nemůžu říct nic špatnýho, oproti androidu o něčem jiným.

Nová aplikace Motorkáři.cz

28.6.2016 v 19:43 | Nahoru | #6
nainstalováno, budu na tom 24 hod. nonstop.

(reakce na) Nová aplikace Motorkáři.cz

30.6.2016 v 10:18 | Nahoru | #7
Mr.Dreamer> pokud jsi online tak se dotaz cachuje 6 hodin (swipem se to aktualizuje, nebo pri novem spusteni).
Pokud jsi offline, tak se data cachuji mesic - takze kdyz si aplikaci spustis v offlinu, tak vetsinu dat uvidis z doby kdy jsi byl naposled online

Nová aplikace Motorkáři.cz

5.9.2016 v 10:24 | Nahoru | #8
rychlost přidání značky

Nová aplikace Motorkáři.cz

13.9.2016 v 12:07 | Nahoru | #9
Ahoj, jestli můžu několik tipů na vyplepšení aplikace. Moc vám v tomto směru fandím, vidím v ní velký potenciál.

Sekce Bazar:
- označit top inzeráty a řadit je vepředu jako na webu (aplikace diskriminuje platící inzerenty :) )
- podle čeho řadíš typy motorek? Je to jinak než na webu.
- v detailu inzerátu mi zde chybí informace o servisní knížce (chybí i na webu), přitom je součástí formuláře a pro kupujícího je to podstatná informace
- v detailu inzerátu zmenši ikonu sluchátka
- město by mohlo být jako aktivní odkaz někam na mapy, nebo alespoň přidat vzdálenost k prodejci (pokud budou pro aplikaci povoleny polohové služby mohlo by se to hodit)
- přidat vyhledávání dle objemu motorky od-do
- přejmenovat poslední dvě položky ve vyhledávači z "Vloženo" na "Řazení inzerátů: vloženo" a "Druh motorky" ma "Druh motorky: silniční cestovní", aby na první pohled bylo jasné co to zamená
- možnost uložit vložená data ve vyhledávacím formuláři (pro opakované vyhledávání)
- Hlídací očko
- přidat textové pole pro vyhledávání dle obecného popisu (např jen: VTX)
- rok výroby zadávat v rozmezí od-do (musím jednu motorku založit třeba 3x kvůli jinému roku výroby)
- přidat vyhledávání dle druhu motorky
- přidat vyhledávání dle objemu motorky od-do

Pokud budeš mít zájem a nebereš výše uvedené poznámky jako buzeraci, rád se ti mrknu i na ostatní části aplikace ;)

1 reakcí na tento příspěvek Nová aplikace Motorkáři.cz

13.9.2016 v 12:50 | Nahoru | #10
ahoj,
-topy nahore nebudou - inzerenti si plati za top pozici na webu, ne v aplikaci. Asi by nebylo moc popularni, kdyby uzivatel nejdriv listoval 60ti topama a pak az videl novy inzerat
-radi se to nejak nahodne
-serviska se uvadi v pripade ze ji motorka ma:

ocko
-obecny vyhledavaci prvek nebude - je vyhledavani podle konkretniho modelu - fulltext system zatezuje, takze by pak nebylo mozne aby notifikace chodili okamzite, ale muselo by to byt davkove jednou v noci.

ostatni je mozne, a bude se resit nejspis postupne.

diky za tvuj cas.

Naposledy editováno 13.09.2016 12:52:22

(reakce na) Nová aplikace Motorkáři.cz

13.9.2016 v 14:24 | Nahoru | #11
Miira> Topy... máš pravdu. Tento pohled mě nenapadnul.

Ta serviska se v mobilní aplikaci nezobrazuje, na webu jsem ji přehlédnul.
Už se těším na další update :)

1 reakcí na tento příspěvek Nová aplikace Motorkáři.cz

23.3.2017 v 15:13 | Nahoru | #12
Nově si můžete přes aplikaci nahrát záznam jízdy vaší trasy na motorce. Uloženou trasu můžete následně exportovat na web Motorkáři.cz a sdílet s dalšími motorkáři.

Oprava chyb v bazaru.

Budeme rádi, když nám napíšete své poznámky k aplikaci. Díky.

Ke stažení pro Android: play.google.com/store/apps/details

Naposledy editováno 23.03.2017 15:13:50

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Nová aplikace Motorkáři.cz

23.3.2017 v 19:51 | Nahoru | #13

Jarda píše: Nově si můžete přes aplikaci nahrát záznam jízdy vaší trasy na motorce. Uloženou trasu můžete následně exportovat na web Motorkáři.cz a sdílet s dalšími motorkáři.

Oprava chyb v bazaru.

Budeme rádi, když nám napíšete své poznámky k aplikaci. Díky.

Ke stažení pro Android: play.google.com/store/apps/detailsTo zní velmi zajímavě, takže to zapnu, dám na řídítka, po dojetí vypnu a ono to hodí průjezdní body do mého profilu do záložky trasy? Je nějaký profil, který je tam už má takto vložené trasy, abych se podíval, jak vypadá výsledek? Jak moc to žere baterku? Když už mám nahozenou navigaci, jak moc velký zápřah navíc to bude?

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Nová aplikace Motorkáři.cz

27.3.2017 v 09:15 | Nahoru | #14
Mr.Dreamer> par tras ze zkouseni mam v profilu .

Presne tak, staci zapnout, ono to cte souradnice a uklada. Pokud je zapnuta gps, tak myslim, ze souradnice gps to cte v jendom kroku soucasne s navigaci, takze timto smerem jsou naklady nulove. Nejaky procesor sezere ukladani do DB, ale ve srovnani s navigaci to je zlomek.

(reakce na) Nová aplikace Motorkáři.cz

28.3.2017 v 11:36 | Nahoru | #15

Miira píše: Mr.Dreamer> par tras ze zkouseni mam v profilu .

Presne tak, staci zapnout, ono to cte souradnice a uklada. Pokud je zapnuta gps, tak myslim, ze souradnice gps to cte v jendom kroku soucasne s navigaci, takze timto smerem jsou naklady nulove. Nejaky procesor sezere ukladani do DB, ale ve srovnani s navigaci to je zlomek.No právě, já naprosto netuším, jestli to co máš ty a Jarda v profilu je naklikané ručně nebo přes aplikaci, tak jsem jen zvědavý. Kdy se to asi otevře pro všechny?

Nová aplikace Motorkáři.cz

29.3.2017 v 13:59 | Nahoru | #16
data jsou z aplikace

melo by to byt uz zverejnene, zaktualizuj aplikaci

Nová aplikace Motorkáři.cz

11.4.2017 v 08:31 | Nahoru | #17

Dnes se mi zase neprenesla uložená trasa z mobilu na m.cz.
Asi by bylo dobré tam nastavit nějaké ověření zda se dobře sesynchronizovalo než se trasa z mobilu smaže.


Dal jsem tam lepsi kontrolu a budu to sledovat - v logu jsem nasel nejake prazdne trasy kterym chybely body, ale nevim jestli to byl prave tento pripad. Dnes budu zkouset odesilani.

Nová aplikace Motorkáři.cz

11.4.2017 v 09:39 | Nahoru | #18
Během trasy jsem koukal na naskakujici počet zrejmě uložených bodu. Bylo to několik tisic. Po ukončení záznamu a otevření trasy v mobilu jsem ji na mapě viděl. Po kroku z5 se velmi-velmi zazoomovana část uložila do obrázku. Odeslání trasy nějakou dobu trvalo. Evidentně se uložil jen ten obrazek
Záznam současně zaznamenán jak ve Sport trackeru tak v Biker season.

Nová aplikace Motorkáři.cz

11.4.2017 v 14:43 | Nahoru | #19
diky za info - dnes je nova verze, ktera bude kontrolovat i navratovou hodnotu z ukladani souradnic a soucasne se sleduje jestli se to podarilo i na druhe strane a chybna data se zaloguji. Az budes mit chvili, tak pls zkus zas neco nahrat, uvidime. Nove by se ti to pri chybe nemelo smazat. Ja to zkousel dnes na cca 2000 bodech a proslo, bude tam neco konkretniho, uvidime.
dik

Nová aplikace Motorkáři.cz

11.4.2017 v 14:48 | Nahoru | #20
dnes uz 2x aktualizovano před okamžikem na 3.0.7
za 40minokamžik zaznamenám

Naposledy editováno 11.04.2017 14:49:07

Nová aplikace Motorkáři.cz

11.4.2017 v 16:00 | Nahoru | #21
Zaznam trasy se uložil.

Nová aplikace Motorkáři.cz

11.4.2017 v 20:20 | Nahoru | #22
No uvidime jak to probehne u delsi trasy. Chybu jsem zatim zadnou nezaznamenal :(

Nová aplikace Motorkáři.cz

12.4.2017 v 12:33 | Nahoru | #23
Miiro dik za reakci, možná za to může okolnost, že jsem trasu nahrál v pondělí, aktualizoval aplikaci dnes a teprve poté trasu poslal na profil. Ale budu zkoušet dál.

Nová aplikace Motorkáři.cz

12.4.2017 v 12:36 | Nahoru | #24
tak jsem to asi nasel - smazala se ti trasa? Pokud ne, zkus pls prenest znova - diky moc!
Chyba nastala ve chvili pouziti popisu s diakritikou

Naposledy editováno 12.04.2017 12:36:40

Nová aplikace Motorkáři.cz

12.4.2017 v 16:15 | Nahoru | #25
Testnul jsem poslat jinou a dobrý. Díky

1 reakcí na tento příspěvek Nová aplikace Motorkáři.cz

29.4.2017 v 21:02 | Nahoru | #26
Bylo by fajn u tras mít možnost:
- nastavení dostupnosti jako třeba v "Deníku" (Pouze já, Přátelé, Všichni)
- odkaz na trasu, ať se dá vložit do příspěvku

(reakce na) Nová aplikace Motorkáři.cz

2.5.2017 v 10:06 | Nahoru | #27
Pe3k> ok,pisu si

Nová aplikace Motorkáři.cz

14.6.2017 v 12:48 | Nahoru | #28
Ahoj, rád bych vědel jestli mi to pošlape na androidu 4.1.2 dik moc

Nová aplikace Motorkáři.cz

14.6.2017 v 12:58 | Nahoru | #29
minimum je 4.2.

Nová aplikace Motorkáři.cz

14.6.2017 v 13:34 | Nahoru | #30
já to tušil.. ale novej mobil si kuli tomu kupovat nebudu:)
Předchozí
1 2
Následující
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.

TOPlist