Originální díly PARTSDEPOT

Téma: Vozidlo přihlášené na již neexistující firmu - jak na přepis?
28.5.2016 v 19:27
Zdravím vespolek. Kolega shání pro syna fichtla a vzhledem k většinou přehnaným cenám "papíráků" našli jedny "živé" papíry (dle prodejce ověřené na STK, že jsou platné) a dalšího pincka bez TP, barva a typ odpovídá, tak se prostě předělá štítek a nazdar. Dohromady to vyjde levněji, jak "papírák". Jenže háček je tom, že ony "živé" papíry jsou psané na firmu, která zanikla někdy v polovině 90. let a narychlo se jim nepovedlo na netu vyhledat, kam případně přecházely pravomoce a případný kontakt na současně "zodpovědnou" osobu. Otázka tedy zní, jak postupovat při přehlášení? Může prodejce (který zřejmě kdysi pincka od firmy koupil, ale nepřepsal jej na sebe) s plnou mocí (a dokladem z EK) od kupujícího převést vozidlo, jako obvykle, nebo by to znamenalo anabázi obdobnou s dědickým řízením v případech, kdy vozidlo je psané na již zemřelého člověka, nebo jaké řešení je na místě? Nebude to nakonec nákladově tak, že bude nakonec lepší koupit rovnou pincka s platným TP? Na fóru jsem odpověď nenašel a ani nikdo z kolegů si neví rady, proto se obracíme sem.

Předem děkujeme.

1 reakcí na tento příspěvek Vozidlo přihlášené na již neexistující firmu - jak na přepis...

31.5.2016 v 18:18 | Nahoru | #1
pokud papíry nejsou živé (a tím pádem vozidlo léta bez stk), tj. vyřazené z registru tudíž je vozidlo nezpůsobilé k provozu na ......atd. plus pokud by jezdilo na původní zrušené spz může to být považováno za jízdu bez spz/rz a to obnáší flastr jak Brno se zákazem činnosti. Toť můj názor, ale jsou tu i jiní vykladači práva.

Naposledy editováno 31.05.2016 20:06:05

(reakce na) Vozidlo přihlášené na již neexistující firmu - jak na přepis...

31.5.2016 v 18:31 | Nahoru | #2
panela> Nevim jestly mas zcela pravdu. Zrovna jsem od tchana vystrachal papiry na pincka ( asi 2 mesice nazpet ) X let bez pojistky. Zasel jsem na dopravku a tam mi rekli ze nemaji co dohledavat. At si to normalne pojistim,udelam STK,popripade prepisu na sebe a vse bude v poradku.
Takze bud je to tim starim papiru nebo nevim. Takze asi tak.
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.

TOPlist