Originální díly PARTSDEPOT

Téma: Vozidlo přihlášené na již neexistující firmu - jak na přepis?
28.5.2016 v 19:27
Zdravím vespolek. Kolega shání pro syna fichtla a vzhledem k většinou přehnaným cenám "papíráků" našli jedny "živé" papíry (dle prodejce ověřené na STK, že jsou platné) a dalšího pincka bez TP, barva a typ odpovídá, tak se prostě předělá štítek a nazdar. Dohromady to vyjde levněji, jak "papírák". Jenže háček je tom, že ony "živé" papíry jsou psané na firmu, která zanikla někdy v polovině 90. let a narychlo se jim nepovedlo na netu vyhledat, kam případně přecházely pravomoce a případný kontakt na současně "zodpovědnou" osobu. Otázka tedy zní, jak postupovat při přehlášení? Může prodejce (který zřejmě kdysi pincka od firmy koupil, ale nepřepsal jej na sebe) s plnou mocí (a dokladem z EK) od kupujícího převést vozidlo, jako obvykle, nebo by to znamenalo anabázi obdobnou s dědickým řízením v případech, kdy vozidlo je psané na již zemřelého člověka, nebo jaké řešení je na místě? Nebude to nakonec nákladově tak, že bude nakonec lepší koupit rovnou pincka s platným TP? Na fóru jsem odpověď nenašel a ani nikdo z kolegů si neví rady, proto se obracíme sem.

Předem děkujeme.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Vozidlo přihlášené na již neexistující firmu - jak na přepis...

31.5.2016 v 08:44 | Nahoru | #1

J.M.K. píše: Číkus> Je to sice už trochu mimo, ale právě pro takový případ, kdy někdo udělá přestupek (rychlost, červená apod.), ale příslušníci jej nezastaví a neztotožní řidiče - pak budou obesílat majitele. Ale když zjistí, že majitelem je již zaniklá firma, to to jen tak odloží, i když půjde o vážný přestupek? Dle selského rozumu by pak měli začít po onom vozidle pátrat a jak jej někde uvidí, hned jej čapnou, ztotožní řidiče a i když ten bude tvrdit, že v onom čase vozidlo neřídil, logicky pak bude na něm, aby prokázal, kde k vozidlu přišel - a je na řadě kupní smlouva atd., čili pátrání po "reálném" majiteli-provozovateli. Kdybych mohl prostě říct, že jsem v době přestupku neřídil a že nevím, kdo řídil, popř. "odmítnu to sdělit" - to by se na takové věci pak vymlouval každý. Je to podobné, jako když někdo má dluhy a nemůžou jej dlouho najít a zkontaktovat, začnou obesílat jeho příbuzné, rodiče v první řadě, zda o něm nevědí. A když se nedopátrají, pak budou chtít pohledávky po nich. "Vtip" je v tom, že o úspory a majetek člověk přijít může, ale o dluhy ne! A nezaplacená pokuta za přestupek je de facto též dlužná pohledávka.


Kravina o tech dluzich. Nikoho nehledaji. Postoupi to exekutorovi a pokud ten uzna pohledavku nevymahatelnou, soud naridi zastavit exekuci. Veritel ma deset let na to, aby to zkusil zas a zas..

(reakce na) Vozidlo přihlášené na již neexistující firmu - jak na přepis...

1.6.2016 v 11:23 | Nahoru | #2
Petta> Znám jednu holku, co si nasekala dluhy, když byla švorc a lítala MHD bez lístku - samozřejmě ji čapli dost často. Jelikož z posledního bydliště je odhlášená a "bydlí" na okrese, nedařilo se ji pár let obeslat - až nedávno najednou napsali jejímu otci, zda o ní neví a nemá kontakt, jinak že se pohledávka bude vymáhat po něm.

Jinak ještě jednou všem díky za rady, kašleme na to a koupíme pincka s papíry, nebo máme už vyhlídnuté jiné papíry, které jsou psané na konkrétní osobu prodejce, takže s přepisem nebude problém.
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.

TOPlist