megamoto_megaparts_leden

Téma: Vozidlo přihlášené na již neexistující firmu - jak na přepis?
28.5.2016 v 19:27
Zdravím vespolek. Kolega shání pro syna fichtla a vzhledem k většinou přehnaným cenám "papíráků" našli jedny "živé" papíry (dle prodejce ověřené na STK, že jsou platné) a dalšího pincka bez TP, barva a typ odpovídá, tak se prostě předělá štítek a nazdar. Dohromady to vyjde levněji, jak "papírák". Jenže háček je tom, že ony "živé" papíry jsou psané na firmu, která zanikla někdy v polovině 90. let a narychlo se jim nepovedlo na netu vyhledat, kam případně přecházely pravomoce a případný kontakt na současně "zodpovědnou" osobu. Otázka tedy zní, jak postupovat při přehlášení? Může prodejce (který zřejmě kdysi pincka od firmy koupil, ale nepřepsal jej na sebe) s plnou mocí (a dokladem z EK) od kupujícího převést vozidlo, jako obvykle, nebo by to znamenalo anabázi obdobnou s dědickým řízením v případech, kdy vozidlo je psané na již zemřelého člověka, nebo jaké řešení je na místě? Nebude to nakonec nákladově tak, že bude nakonec lepší koupit rovnou pincka s platným TP? Na fóru jsem odpověď nenašel a ani nikdo z kolegů si neví rady, proto se obracíme sem.

Předem děkujeme.
Předchozí
1 2
Následující

Vozidlo přihlášené na již neexistující firmu - jak na přepis...

31.5.2016 v 20:05 | Nahoru | #31
tomu rozumím, ale srovnáváš nesrovnatelné. On má papíry o kterých nic neví, můžou být zrušené a dohledávat právnickou osobu bude marné, občas někdo i prodává znovu objevenédoklady bez razítka zrušeno. Taky jsem od příbuzného dostal údajně živé papíry na veterána ale v registru jsou zrušené. Mám dva stroje z rodiny které neprošly děditstvím, jeden z nich v registru prý nemá žádné údaje o majiteli, při převodu agend se vše nepřeklopilo do elektronické evidence, ale časem to dodědím na sebe.

Vozidlo přihlášené na již neexistující firmu - jak na přepis...

1.6.2016 v 09:18 | Nahoru | #32
Ja bych se s tim nes.al a sehnal jiny papiry...za 2500 sem nedavno koupil na mustafu i s prepisem...pohoda a mel sem klud

(reakce na) Vozidlo přihlášené na již neexistující firmu - jak na přepis...

1.6.2016 v 11:23 | Nahoru | #33
Petta> Znám jednu holku, co si nasekala dluhy, když byla švorc a lítala MHD bez lístku - samozřejmě ji čapli dost často. Jelikož z posledního bydliště je odhlášená a "bydlí" na okrese, nedařilo se ji pár let obeslat - až nedávno najednou napsali jejímu otci, zda o ní neví a nemá kontakt, jinak že se pohledávka bude vymáhat po něm.

Jinak ještě jednou všem díky za rady, kašleme na to a koupíme pincka s papíry, nebo máme už vyhlídnuté jiné papíry, které jsou psané na konkrétní osobu prodejce, takže s přepisem nebude problém.
Předchozí
1 2
Následující
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.

TOPlist