motozem_rijen

Téma: Yamaha Raider vs HD
Ahoj,
Uvažuji o koupi Yamahy 1900 Raidera. Jelikož se cena blíží dovezeným HD (především wide glide a super glide),
zajímá mne, jestli je někdo dokáže srovnat (nejlépe jel na obou).
Nejsem žádným zaslepeným propagátorem jedné nebo druhé značky, takže bych rád nějaké objektivní srovnání, ne výkřiky typu "Jedině HD".

Především mi jde o ovladatelnost (v zatáčkách), zátah a pohodlí (aby při 120 motor moc netočil)

Díky.

Yamaha Raider vs HD

17.3.2016 v 17:35 | Nahoru | #1
Ahoj, Ja si myslím,že Yamaha celkovo je dnes asi kapánek kvalitnejší stroj ako Harley Davidson,resp. niektoré tech.detaily má lepšie zvládnuté.Možno táto tvoja má aj lepšie jazdné vlasnosti...Nechcem ale zaznávať Harley.
Sám mám FXSTC 94 EVO a je to niečo úplne iné ako dnešný Harley preto to neporovnávam, lebo je to zbytočné..
Tá tvoja Yamaha má zase ale iný zvuk a asi cena jej asi klesne skôr....Je to ináč mimoriadne pekný motocykel...

Asi som ti neporadil...

Yamaha Raider vs HD

17.3.2016 v 18:30 | Nahoru | #2
Raideři mají tady na motorkářích veřejnou skupinu

Yamaha Raider vs HD

17.3.2016 v 19:08 | Nahoru | #3
Yamaha 1900 Raider = špičková moderní strojovna s bezvadnými jízdními vlastnostmi. Srovnání s H-D ale nemám.

Yamaha Raider vs HD

17.3.2016 v 20:02 | Nahoru | #4
.

Naposledy editováno 02.05.2016 20:33:04

1 reakcí na tento příspěvek Yamaha Raider vs HD

17.3.2016 v 20:19 | Nahoru | #5
Mno, Raidera přímo neznám, některý HD bohužel jo, a rozhodně bych nešel do HD

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Yamaha Raider vs HD

17.3.2016 v 20:48 | Nahoru | #6
Piwell> Prosím, když už, tak se rozepiš

Na HD se mi líbí dvě věci - mají ten vzhled tak nějak....jak bych to řekl... "vyvážený". Druhá věc je, že oproti rejžím mají delší životnost modelové řady. Momentálně mám VT 750 DC Black Widow která se vyráběla snad 4 roky, pak ten model umřel. Podobně to je s ostatníma rejžema

Na druhou stranu mi přijde, že lidi co vyzdvihují HD jej vyzdvihují jen proto, že ho mají a mají ho jen proto, že je to HD.

Každopádně všem moc díky za alespoň nějaké podněty, snad to nějak rozlousknu. Zatím se klaním k Raiderovi. Především proto, že do současné chromované rejže liju jen olej a benzín.....

(reakce na) Yamaha Raider vs HD

18.3.2016 v 06:32 | Nahoru | #7
Konqui> Jsem na mobilu a nejde mi vložit odkaz - mrkni se u mě v profilu do deníku Kawasaki VN900 Custom.

Yamaha Raider vs HD

18.3.2016 v 13:22 | Nahoru | #8
Ahoj, já myslím, že s HD taky neprohloupíš. Jinak Ti závidím tvoje dilema HD-Raider . Snad se tam taky jednou dostanu . Sedlal jsem nějaký km HD Sportstr 1200. Na mě dost tvrdý, dost vibrace, ale zato parádní zátah . Ale je to HD a tam se dost odpouští. Na Raidru jsem jenom seděl a kurva krásná motorka. Takže na tvém místě bych si sakra drbal hlavu. Prostě sednout sjet a pak co srdce řekne. Na rozum bych se u těhle motorek vykašlal . Tak šťastnou ruku a z mé strany závist

1 reakcí na tento příspěvek Yamaha Raider vs HD

18.3.2016 v 15:39 | Nahoru | #9
Ahoj, můžu ze svého pohledu srovnávat XV 1900 Raider s H-D Dyna Wide Glide. Raider - nádherná moderní, spolehlivá motorka, Wide Glide - klasika od H-D, netřeba popisovat, ovšem proti Raideru ovladatelnější. Dyna je pocitově lehčí, má jiný úhel krku řízení, proto se jeví ovladatelněji. Nedá se srovnávat výkonově, protože tam na Raidera nemá jak 88 c.u. tak ani 96 c.u. S motorem 103 c.u. pojede Dyna určitě moc pěkně, ale nemůžu sloužit, protože na téhle motorizaci jsem s Dynou ještě nejel. A Raider je rozměrově o dost větší než Wide Glide. O zpracování se nebavím, tam Yamaha Harleye válcuje.

Yamaha Raider vs HD

26.2.2017 v 17:08 | Nahoru | #10
Ahoj
Sedlal jsem už dost japonských chopperů, taky chvilku BMW 1150 GS a několik HD (pouze big twiny s EVO, TC88 a TC96 motory).
Co se týká běžných servisních výměn nebo technických řešení, kde výrobce myslel a snažil se vše ulehčit a zdokonalit, tak vede BMW-krásná práce.
Japonci takový průměr a na posledním místě HD.
Japonské choppery mi připadají fajn po stránce techniky,spolehlivosti,zpracování,ale zase na můj vkus moc uhlazené.HD takové poctivé železo,ale na cestování nic moc (nebavím se o touring modelech,ty jsem neměl),-vibrace, slabší brzdy, vysoká hmotnost,...ale pro mne srdeční záležitost a super pocit z jízdy.Kromě TC 96 jsem měl pouze karburátory.
Kdo chce extra výkon a dávat chopperu pořádně za uši, doporučuji HD V-ROD nebo třeba VTX 1800 apod.Pak se svezeš i s kámošema co mají cesťáky.

1 reakcí na tento příspěvek Yamaha Raider vs HD

11.4.2017 v 15:39 | Nahoru | #11
Ahoj. 12 let jezdím na Volusii a myslím, že je čas dospět. Chtěl bych si pořídit Raidera, Podle toho, co jsem našel na netu, tak teď jich nejvíc prodává LION MOTO RACING v Havířově. Jeden je k mání také v KH moto v Kutné Hoře, ale má najeto cca 43 tis. Máte někdo zkušenost s těmito prodejci? Co si myslíte o těch najetých km, přijde mi to docela dost. Ale když jsem sháněl informace o této motorce, tak jsem nenašel nikoho, kdo by s ní měl problém. Údajně jsou to "nezničitelné" motory. Původně jsem uvažoval o Suzuki C 1800 R, ale z té váhy a výkonu mám celkem respekt. Navíc je to vzhledově větší Volusie a laik ani nepozná, že jsem vyměnil stroj. Když ty motorky porovnám vzhledově, tak mi C1800 přijde jako usedlý strejda, zatímco Raider je mladej akční divoch. Když už změnu, tak viditelnou.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Yamaha Raider vs HD

11.4.2017 v 17:03 | Nahoru | #12

VlastaZ píše: Ahoj. 12 let jezdím na Volusii a myslím, že je čas dospět. Chtěl bych si pořídit Raidera, Podle toho, co jsem našel na netu, tak teď jich nejvíc prodává LION MOTO RACING v Havířově. Jeden je k mání také v KH moto v Kutné Hoře, ale má najeto cca 43 tis. Máte někdo zkušenost s těmito prodejci? Co si myslíte o těch najetých km, přijde mi to docela dost. Ale když jsem sháněl informace o této motorce, tak jsem nenašel nikoho, kdo by s ní měl problém. Údajně jsou to "nezničitelné" motory. Původně jsem uvažoval o Suzuki C 1800 R, ale z té váhy a výkonu mám celkem respekt. Navíc je to vzhledově větší Volusie a laik ani nepozná, že jsem vyměnil stroj. Když ty motorky porovnám vzhledově, tak mi C1800 přijde jako usedlý strejda, zatímco Raider je mladej akční divoch. Když už změnu, tak viditelnou.


Do KH-moto to máš kousek (15 km ?), tak tam nezávazně zajeď, prohlédni a popovídej. Sám usoudíš.

(reakce na) Yamaha Raider vs HD

12.4.2017 v 07:21 | Nahoru | #13
Hughes.de.Payns> Můžeš prosím upřesnit o co jde v tom zpracování? Co jsem seděl na Softail Breakout, tak mi přišel zpracováním a vzhledem naprosto dokonalý. Z raideru ta rejže úplně kýpe. Včerně těch hnusných výfuků (sériových)
Je pravda, že na raideru jsem neseděl....

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Yamaha Raider vs HD

12.4.2017 v 08:02 | Nahoru | #14
dědoušek> Ahoj. V KH jsem byl asi 20 min. Za celo dobu si mě nikdo nevšiml a to jsem tam byl jediný. A určitě mě viděli přijet. Na první dojem nic moc, nebyla tam jediná motorka, na které by nebyl prach. Tak jsem se zkusil poptat tímto způsobem. Pro mě to znamená hledat dál tu pravou. Měj se a krásné dny bez deště.

(reakce na) Yamaha Raider vs HD

12.4.2017 v 12:00 | Nahoru | #15

VlastaZ píše: dědoušek> Ahoj. V KH jsem byl asi 20 min. Za celo dobu si mě nikdo nevšiml a to jsem tam byl jediný. A určitě mě viděli přijet. Na první dojem nic moc, nebyla tam jediná motorka, na které by nebyl prach. Tak jsem se zkusil poptat tímto způsobem. Pro mě to znamená hledat dál tu pravou. Měj se a krásné dny bez deště.


Ten Raider v Havířově vypadá hodně dobře. Když jsem u prodejce byl před nějakým časem, tak tam byly samé hezké motorky. Sice výběr .... žádná hitparáda, ale když už má člověk vybráno, tak to stojí zato k němu zajet. Jsou na něj velmi dobré reference.

Yamaha Raider vs HD

16.4.2017 v 10:45 | Nahoru | #16
Konqui, takhle na pohled jsou všechny H-D dokonale, ale protoze sam jednoho Haryka jezdim, tak trochu se v HaDeckach vrtam a nejsem uplne fanaticky zaslepeny, tak tvrdim, ze pod krasnou tvarickou se kolikrat schovavaji takove beďary, az odbornik zasne a laik se divi. Jde o detaily, ktere jsou u japonce dotazene do konce. Napr. u mnoha H-D pripomina pruchod kabelaze pres zadni blatnik ke svetlu, diru jako do nosorozci prdele. Zadna gumova pruchodka, nic...proste jenom obrovska dira, ktera krmi zadni svetlo veskerym bordelem, ktery guma po ceste nasbira. A takovych humpolackych detailu je tam povicero, coz u japonce nenajdes. Ovsem tahle zemedelska syrovost stoji pravdepodobne za onim charakterem Harleye, kvuli nemuz se tak dobre prodava. Nebyt techto ruznych jakonedodelku, tak se Harley netrepe, tise a presne radi, nepotrebuje dilensky zasah a stane se sterilni, bezpohlavni Hondou Takhle nejak bylo mysleno to, co jsem napsal ohledne toho srovnani.

Yamaha Raider vs HD

16.4.2017 v 17:45 | Nahoru | #17
Mám Warriora, což je menší brácha Raidera. Na Raideru jsem ale nejel. Z řady Dyna jsem měl půjčeného Fat Boba. Takže porovnání jen přibližné. Warioru a asi i Raideru se nejvíce podobá Breakout. Oba shodně nezatáčejí. Fat Bobem jsem byl ale příjemně překvapen. Velmi příjemná motorka, dovedl bych si jí představit v garáži. Ale zase jinou Dynou, Low Riderem jsem byl tak zklamán, že jsem ji vrátil v polovině výpůjční doby.
No, moc jsem ti nepomohl.

Naposledy editováno 16.04.2017 17:47:27

Yamaha Raider vs HD

16.4.2017 v 22:00 | Nahoru | #18
Pokud by jsi chtěl harleye, tak by jsi se nerozhodoval když chceš hd, nepřemýšlíš jestli není náhodou lepší japonec. Jasně ze yamaha je lepší, brzdí, zataci, nevybruje tolik,... ale harley je prostě harley, i když má milion chyb

1 reakcí na tento příspěvek Yamaha Raider vs HD

17.4.2017 v 18:01 | Nahoru | #19
No pokud Raider zatáčí stejně jako Breakout, tak je to totál nepoužitelná motorka. Breakout jsem měl v HD půjčený a jel akorát rovně. V životě jsem nejel na hůř ovladatelné motorce.

(reakce na) Yamaha Raider vs HD

Skvělá odpověď, děkuji! 18.4.2017 v 07:43 | Nahoru | #20
Konqui> Breakout a Warrior jsou na tom s ovladatelnosti stejně, na silnici se prostě neotočíš. Ale když ji miluješ není co řešit
Měl jsem půjčené po sobě Breakout a nějakou Ultra Glide. Po dojezdu jsme parkovali motorky vedle sebe celá skupina. S Breakoutem jsem to do chlívku dával natřikrát. Ultra Glide napoprve, ale zase jsem měl co dělat, abych to tam nepoložil.
Ovšem nejlepší je si to osahat sám. Zajeď někam do bazaru kde je mají, dej prachy na stůl a projeď se. Tak na půl hodiny s tím, že mu doplníš nádrž. Nelituj peněz, vyplatí se to. Zkušenost je nepřenositelná.
Jo, Breakouta jsem měl dvakrát. Těžkosti se musí překonávat.

Naposledy editováno 18.04.2017 07:45:46

1 reakcí na tento příspěvek Yamaha Raider vs HD

23.4.2017 v 18:38 | Nahoru | #21
Brejlovec > Díky za vyčerpávající info. Vemu hrachy a půjdu vyzkoušet. Nejde o otáčení/parkování, ale o to, že je to v zatáčkách neříditelné. Všiml jsem si, že na své 750 ujedu HD V-Rodovi v serpentinách - samo na rovině mi dá na prdel jak nic. Klopení s půjčeným breakoutem bylo nemyslitelné. Řídilo se to asi jako autobus. Na Ami fórech si právě oproti breakouta všichni vychvalovali Raidera, jako ovladatelnou motorku. Pokud je to podobné jako Breakout, tak jsou to pro mne vyhozené prachy.....Samo volnoběh s vykuchanými laufy v garáži je k nezaplacení....

(reakce na) Yamaha Raider vs HD

24.4.2017 v 07:33 | Nahoru | #22
Konqui> Měl jsem půjčeného Night Roda. Ač tak nevypadá, je to překvapivě pohodlná a ovladatelná motorka. S Breakoutem jsem málem nevybral první zatáčku. Tak, tak jsem to neposlal do škarpy. Po půl hodině jsem škrtal stupačkama. A to mám se vším oblečením 80 kg.
Přeji mnoho úspěchú s výběrem motorky.

Yamaha Raider vs HD

24.4.2017 v 07:36 | Nahoru | #23
Mimochodem, vše se dá naklopit. Předcházející majitel mého Warriora byl fakt střelec, mám obroušený i rám na spodku. A viděl jsem i osekanou řemenici od asfaltu.
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.
Související témata
Téma Autor Odp. Posl. příspěvek
Spojkovy kos Yamaha XV 1900 Midnight Star, Yamaha XV 1900 Raider,... Cybernetyk 3 26.9.2020 v 20:29 Ondros
raider - aké pneu používate ? Yamaha XV 1900 Raider stanley1400 11 20.9.2020 v 15:35 Pepa004
Přídavná světla Yamaha XV 1900 Raider Pepa004 21 18.9.2020 v 05:19 Chenzee
Chcípání Yamaha XV 1900 Midnightstar [1, 2, 3] Yamaha XV 1900 Midnight Star, Yamaha XV 1900 Raider,... Šíma31 67 11.9.2020 v 22:25 marek350
Výměna Air filtru Yamaha XV 1900 Raider Pepa004 5 13.4.2020 v 12:12 Pepa004

TOPlist