Na cesty

Téma: otevření výfuků na VN 1500 C
26.5.2015 v 20:04
Zdravím vás přátelé.
S následujícím problémem a žádostí o zkušenosti a rady pro řešení níže popsaného problému jsem se obrátil i na stránky K1400. Přesto jej uvádím i zde, na tomto fóru, protože ze zkušenosti vím, že i zde ve většině zaznívají rady a zkušenosti, které mají svou hodnotu a relevanci. Tak tedy........................:

kamarád pořídil před 14-ti dny krásného, zachovalého a vymazleného VN 1500 C, r.v. 1997. Vše je OK, jediné, co by chtěl v co nejkratší době pořešit, je zvuk tohoto krasavce. Jeho představa je taková, že by šel do otevření stávajících origo výfuků a případné nutné (občas) utlumení by řešil demontovatelnou tlumící vložkou. Ptám se:

1) jestli má někdo s tímto řešením zkušenost a pokud ano, jestli bude ochoten se s touto zkušeností s námi podělit.
2) Svody jsou vedeny do nějakého "hrnce" :-$ (snad nějaký detonační box) ve spodní části rámu pod motorem. Je možné se v provozu bez tohoto zařízení obejít, případně za jakých dalších úprav či podmínek ?

Vzhledem k tomu, že tento kamarád nemá přístup na internet, ptám se za něj. Budu rád za každou radu, zejména radu konstruktivní. Děkuju vám předem a přeju vše dobré.

Naposledy editováno 26.05.2015 20:05:53

otevření výfuků na VN 1500 C

Skvělá odpověď, děkuji! 26.5.2015 v 21:42 | Nahoru | #1
Je to tak dva roky,co jsem tu měl VN1500 Classic.Majitel jej přivezl od "opraváře",motor jel strašně.Trvalo mi tři týdny diagnostikovat závadu a zprovoznit ho do uspokojivého stavu.Nebudu zde rozepisovat celé to martírium,jen předesílám že na začátku všech problémů byla patrně instalace "laděných výfuků" Silver Tail bez doladění karburátoru.Zjistil jsem,že tento motor je dost náchylný na nastavení karburátoru a měnu výfukového systému.Doporučím originální výfukový systém ponechat a zakoupit výfuky u kterých prodávající garantuje funkci a dodá i návod na dodatečné seřízení motoru.
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.


TOPlist