bbg_listopad

Téma: Nový vzhled sekce fórum
 
26.2.2015 v 13:10
Vážení uživatelé,

dokončili jsme redesign poslední sekce, která chyběla v novém layoutu webu Motorkáři.cz a tím je Fórum. Nové fórum by mělo běžet od 1.3.2015 , nyní ho najdete na této stránce: http://www.motorkari.cz/forum/

Snažili jsme se, aby většina věcí zůstala stejná jako ve staré sekci + přidali nějakou funkci navíc. Nový layout nám navíc otevírá možnosti v dalším rozšiřování fóra, které chystáme a měl by se také dobře zobrazit v mobilech a tabletech. Je možné, že některé věci ještě nebudou plně vyladěné (hlavně pro zobrazení v mobilech), proto prosíme, abyste nám dali vědět a my to později vše opravíme.

Co jsme změnili?
1/ levé vertikální menu se přesunulo nahoru a je horizontální jako ostatní sekce webu motorkáři.cz
2/ spojili jsme tři položky ( moto dle značky, moto dle původu a moto dle typu) do jedné sekce "motocykly" a tyto tři položky jsou potom zobrazeny v jejím vlastním podmenu
3/ zvětšila se šířka layoutu celé stránky a je více prostoru v detailu tématu pro text a obrázky
4/ u avataru jsou schované motorky uživatele, které nyní najdete vypsané po najetí myší pod ikonkou motorky - uspořilo se tím místo (u krátkých příspěvků), které prodlužovalo tělo tématu (někdo měl v db třeba 5 moto), navíc je to přehlednější v mobilní verzi.
EDIT: Nebo tam zobrazime jen prvni motorku a dalsi budou schovane pod ikonkou.

5/ odpovědět na příspěvek je možné klasicky dole pod tématem, ale "nové téma" je možné založit již jen přes administraci: http://www.motorkar...-fora&act=insert . Odkaz na vložení tématu je ve fóru vpravo nahoře označen zeleným pluskem a textem "založit nové téma".

Proč tato změna?
- lepší přehled o všech založených tématech s možností rychlé editace + editace anket
- přehled o vložených příspěvcích s možností úpravy / editace
- výpis poznámek a sledovaných témat na jednom místě
- je to více spolehlivé a bezpečné z programového hlediska6/ celý web motorkáři.cz včetně fóra by se měl přizpůsobit mobilům a tabletům. Výpis témat ve foru a detaily příspěvků ještě budeme ladit = toto by mělo být hotové 1.3.2015
7/ nový upload obrázku- není už pod novým příspěvkem, ale z button panelu nad psaním textu
8/ URL adresy témat se zkrátily na tento tvar, např: http://www.motorkari.cz/tema/?t=171635
9/ nově není možné příspěvky skrývat, ale rovnou mazat - stejne se prispevek po skryti do druheho dne mazal - delalo to jen problemy v poctu prispevku a skakani na novou stranku
10/ seskupení výpisů témat (24 hod, nové) + nový je výpis témat podle dne založení s možností další filtrace v rolátku: http://www.motorkar...e&filtr=zalozeno
11/ Vyhledavání ve fóru je vedle loga v černé liště - ikonka lupy po najetí myší se zobrazí formulář.

Ostatní věci by měly být stejné jako ve starém fóru.

K mobilní verzi: Kdo ji chce vypnout, tak dole v černé listě v patice webu u copyright je button "vypnout mobilní verzi" a budete to mít siroke jako v PC.

Díky.
Jarda a MIra


1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Nový vzhled sekce fórum

28.2.2015 v 07:57 | Nahoru | #151

Miira píše: kubacech> mozna ano, ted je to nova funkce se kterou je treba udelat zkusenosti. Ty obrazkou nahrane uzivatelem jsou netridene, takze hodne lidi ma proste seznam nekolika set az tisice fotek a tezko v tom neco hledat :)právě o to mi jde. Dejme tomu že někdo takový chce najít fotku co tady jednou dal a stále je jednodušší projít tento dlouhý seznam fotek, než procházet seznam desetitisíců příspěvků V takovém případě už není ani nutné mít to ve vyskakujícím okně ale klidně na nové stránce s minimem designu a vložený vybrané fotky by se dalo řešit vložením kódu [img]... do schránky.

(reakce na) Nový vzhled sekce fórum

28.2.2015 v 08:42 | Nahoru | #152
kubacech> ok, vyhledove udelam.

(reakce na) Nový vzhled sekce fórum

28.2.2015 v 08:54 | Nahoru | #153

Miira píše: jestli mas firefox tak zmackni ctrl+shift+j a pak klikni na smajlika - posli mi na pm screenshot zaznamenane chyby.

rano jsem se vzbudil a funguje to diky
edit zacalo me chodit i to presmerovani asi nekdo vcera sedel na dratech

Naposledy editováno 28.02.2015 11:07:10

2 reakcí na tento příspěvek Nový vzhled sekce fórum

28.2.2015 v 11:26 | Nahoru | #154
K tomu vkládání a nahrávání fotek - už jsem dříve v nějakém vlákně psal návrh na možnou "administraci" nahraných obrázků, s tím, že šikovná by byla tabulka se seznamem obrázků, u každého jednak odkaz na náhled, případně rovnou miniaturu náhledu (rozklepnutelnou jako odkaz) a taktéž u každé položky i odkaz ve formě čísla udávajícího počet příspěvků, v nichž je vložen. Po klepnutí na číslo by se zobrazila další tabulka se seznamem těchto příspěvků. Jde o možnost kontroly nad tím, kde a zda vůbec je ten který obrázek někde vložen, aby případně mohl uživatel smazat ty, které již nejsou nikde "použité" a uvolnit tak jinak zbytečně zabrané místo na úložišti. Pokud tedy kód serveru takové provázání databází umožňuje.

Jinak se už několik neděl potýkám s nefunkčností nahrávání na motofotky - dle chování načítacího "bargrafu" nahrání na úložiště proběhne, ale odkaz na obrázek se do rozepsaného příspěvku nevloží. Nemám tedy kontrolu, zda k nahrání vůbec dojde. Používám WinXP SP3, Opera se všemi moduly je aktuální.

1 reakcí na tento příspěvek Nový vzhled sekce fórum

28.2.2015 v 15:42 | Nahoru | #155
Nevypadá to zle bych řekl, akorát by se mi docela hodilo, kdyby se u Oblíbené diskuze přidané na hlavní stránku dal "sbalit" a "rozbalit" její obsah, když toho je víc tak pak člověk pořád roluje nahoru a dolu (případně ještě možnost vypnout O čem se diskutuje a Nejopakovanější témata , ale to bych asi chtělu už moc).

(reakce na) Nový vzhled sekce fórum

28.2.2015 v 16:28 | Nahoru | #156

J.M.K. píše: K tomu vkládání a nahrávání fotek - už jsem dříve v nějakém vlákně psal návrh na možnou "administraci" nahraných obrázků, s tím, že šikovná by byla tabulka se seznamem obrázků, u každého jednak odkaz na náhled, případně rovnou miniaturu náhledu (rozklepnutelnou jako odkaz) a taktéž u každé položky i odkaz ve formě čísla udávajícího počet příspěvků, v nichž je vložen. Po klepnutí na číslo by se zobrazila další tabulka se seznamem těchto příspěvků. Jde o možnost kontroly nad tím, kde a zda vůbec je ten který obrázek někde vložen, aby případně mohl uživatel smazat ty, které již nejsou nikde "použité" a uvolnit tak jinak zbytečně zabrané místo na úložišti. Pokud tedy kód serveru takové provázání databází umožňuje.

Jinak se už několik neděl potýkám s nefunkčností nahrávání na motofotky - dle chování načítacího "bargrafu" nahrání na úložiště proběhne, ale odkaz na obrázek se do rozepsaného příspěvku nevloží. Nemám tedy kontrolu, zda k nahrání vůbec dojde. Používám WinXP SP3, Opera se všemi moduly je aktuální.


souhlas

(reakce na) Nový vzhled sekce fórum

28.2.2015 v 18:04 | Nahoru | #157

bushman7 píše: Nevypadá to zle bych řekl, akorát by se mi docela hodilo, kdyby se u Oblíbené diskuze přidané na hlavní stránku dal "sbalit" a "rozbalit" její obsah, když toho je víc tak pak člověk pořád roluje nahoru a dolu (případně ještě možnost vypnout O čem se diskutuje a Nejopakovanější témata , ale to bych asi chtělu už moc).

kdyz toho je vic, tak se to musi mazat :)

1 reakcí na tento příspěvek Nový vzhled sekce fórum

28.2.2015 v 20:21 | Nahoru | #158
no zvyknu si, ale co mi trošku vadí že pokud jsem v nějaká sekci fora tak abych se dostal zpět na moje diskuze musím bud kliknout na Uvod a pak moje diskuze a nebo najet na Muj obsah a pak moje diskuze
to samé, že nemůžu rovnou skočit na nové příspěvky (nove hlavni stranka)

ted zmizelo už to, že po najetí myší na počet příspěvků nevidím počet zobrazení

a ta "zeměkoule" co ukazuje IP adresu po kliknutí mě to hodí nahoru na stránku?

trošku zbytečný že po kliknutí na avatar i nick mě to hodí na profil..stejná funkce...

a editace je trošku divná :( že mě to vyhodí do admistrace příspěvku čím nevidím ostatní věci a přitom bych chtěl na něco eště reagovat abych nepsal další příspěvek

Naposledy editováno 28.02.2015 21:25:59

1 reakcí na tento příspěvek Nový vzhled sekce fórum

28.2.2015 v 20:23 | Nahoru | #159
Ahoj proč ne,ale vadí mně že se nedostanu na konec fóra jednoduchým kliknutím na číslo stránky jako předtím. Šlo by to opravit? Dík

Nový vzhled sekce fórum

28.2.2015 v 20:26 | Nahoru | #160
Na nové verzi nejsou v příspěvcích podtržené odkazy, to považuji za velkou chybu. Nechceš do CSS přihodit text-decoration: underline?

edit: A ještě: nešlo by někam dát tlačítko "moje diskuse", aby se na ně člověk dostal i z detailu nebo výpisu témat?

Naposledy editováno 28.02.2015 20:29:22

Nový vzhled sekce fórum

28.2.2015 v 20:32 | Nahoru | #161
A je je, to zas bude problem

2 reakcí na tento příspěvek Nový vzhled sekce fórum

28.2.2015 v 20:37 | Nahoru | #162
Nikde jsem nenašel záložku "24 hodin" respektive témata za poslední den

(reakce na) Nový vzhled sekce fórum

28.2.2015 v 20:47 | Nahoru | #163
Rebel83> klikni na Uvod -> nové a vyber si pak v nabidce 24 .

Naposledy editováno 28.02.2015 20:48:30

Nový vzhled sekce fórum

28.2.2015 v 20:59 | Nahoru | #164
To forum je ale dojebany ... jaaaaj Zlatej vzhled co byl pred tim

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Nový vzhled sekce fórum

28.2.2015 v 21:18 | Nahoru | #165

Rebel83 píše: Nikde jsem nenašel záložku "24 hodin" respektive témata za poslední den


1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Nový vzhled sekce fórum

28.2.2015 v 21:20 | Nahoru | #166

2val píše: Ahoj proč ne,ale vadí mně že se nedostanu na konec fóra jednoduchým kliknutím na číslo stránky jako předtím. Šlo by to opravit? Dík

kliknes na cislo stranky, jdes na cislo stranky. Kliknes na sipku (kdyz jsi prihlaseny) a jde na posledni navstiveny prispevek - co nefunguje konkretne? Klik na cislo nikdy neznamenal konec fora - udelej pls screen. Podle me to je stejne jako ve starem.

1 reakcí na tento příspěvek Nový vzhled sekce fórum

28.2.2015 v 21:21 | Nahoru | #167
Dá se nějak v seznamu zobrazit sekce kam téma patří?

(reakce na) Nový vzhled sekce fórum

28.2.2015 v 21:25 | Nahoru | #168

kubacech píše: Dá se nějak v seznamu zobrazit sekce kam téma patří?

nejspis bude pod titlem po najeti na pocet prispevku spolecne s poctem shlidnuti.

1 reakcí na tento příspěvek Nový vzhled sekce fórum

28.2.2015 v 22:09 | Nahoru | #169
za mě je to lepší změna nějaká než žádná ... nečetl jsem všech 6 stran ale nevidím tu očíslování příspěvků, někdy se to hodí, že někdo odkáže přímo na číslo a snadně se to pak dohledává

(reakce na) Nový vzhled sekce fórum

28.2.2015 v 22:16 | Nahoru | #170

dohoja píše: za mě je to lepší změna nějaká než žádná ... nečetl jsem všech 6 stran ale nevidím tu očíslování příspěvků, někdy se to hodí, že někdo odkáže přímo na číslo a snadně se to pak dohledává

taky jsem uz chtel neco zminit a nevedel jsem jak odkazat - cislovani doplnim v pondeli.

1 reakcí na tento příspěvek Nový vzhled sekce fórum

28.2.2015 v 22:17 | Nahoru | #171
Ja myslim, ze v jednoduchosti je sila. Pokud chcete slozite veci, no proc ne.
Ale je to na pikacu
Prvni co, kdyz se prihlasim ?
Moje tema.
Posledni prispevky v tematech, co jsem neco napsal.
Nove tema.
Ted kdyz se prihlasim, je silenost, nekde se vubec dostat.

Zas na druhou stranu, reklama je vydelek. A kazdy nejak musime zit, ze.....

Naposledy editováno 28.02.2015 22:19:17

1 reakcí na tento příspěvek Nový vzhled sekce fórum

28.2.2015 v 22:21 | Nahoru | #172
Já bych měl dotaz, zda se dá v sekci fórum nějak vyhledávat podle zadaného slova?
Něco jak je v bazaru nebo pro články.

(reakce na) Nový vzhled sekce fórum

28.2.2015 v 22:27 | Nahoru | #173

fafo píše: Ja myslim, ze v jednoduchosti je sila. Pokud chcete slozite veci, no proc ne.
Ale je to na pikacu
Prvni co, kdyz se prihlasim ?
Moje tema.
Posledni prispevky v tematech, co jsem neco napsal.
Nove tema.
Ted kdyz se prihlasim, je silenost, nekde se vubec dostat.

.....přesně tak

1 reakcí na tento příspěvek Nový vzhled sekce fórum

28.2.2015 v 22:31 | Nahoru | #174
Postrádám ve Foru vyhledávání v tematech, jako v minulosti na základě zadaných frází.

1 reakcí na tento příspěvek Nový vzhled sekce fórum

28.2.2015 v 23:05 | Nahoru | #175
Rozhodne bych dal pryc tu horni tmavou listu, kterou z 99,99999% nepotrebuju a kdyz jo, tak snad neni takovej problem vyject nahoru..zabira to hrozne mista..a prehled temat je taky divne zdrclej na pulku stranky..dik..

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Nový vzhled sekce fórum

28.2.2015 v 23:05 | Nahoru | #176

kilvah píše: Postrádám ve Foru vyhledávání v tematech, jako v minulosti na základě zadaných frází.


to je stejny
v levo nahoře vedle loga motorkari je lupa tak na ni klikni

(reakce na) Nový vzhled sekce fórum

1.3.2015 v 00:24 | Nahoru | #177
Mám dva dotazy:

1) když chci hodit odkaz na konkrétní příspěvek, jak ho můžu zkopírovat? dřív to šlo kliknutím na číslo daného příspěvku a zkopírováním adresy v příkazovém řádku prohlížeče

2) šlo by nastavit v sekci "nové", že chci aby mi vyjížděly automaticky nové ta 24 hod. a ne pokaždé klikat na výběr?

e.: tak dotaz č. 1 už jsem si vyřešila

Naposledy editováno 01.03.2015 00:25:26

Nový vzhled sekce fórum

1.3.2015 v 01:24 | Nahoru | #178
Za me super zmena.
K zamysleni: kdyby jste mi nenapsali kde je tlacitko hledani, tak prisaham, ze jsem ho nenasel :) Nauceny z jinych for jsem ho cekal jinde. Nekde vedle drobeckoveho menu nebo vedle zalozit téma nebo v/pod menu.

(reakce na) Nový vzhled sekce fórum

1.3.2015 v 01:43 | Nahoru | #179
_monty> Dobrá připomínka, ta tmavá lišta by mohla být na celým m.cz vertikálně umístěna na jedné straně. Vzhledem k stupidní módě širokoúhlých monitorů je každej pixel obsahu na výšku dobrej zato po stranách jsou nevyužitý pruhy.
Už sem si zvykl umísťovat lištu v OS doprava abych šetřil místem ale furt to není zdaleka ideální.

Nový vzhled sekce fórum

1.3.2015 v 01:49 | Nahoru | #180
mě to teda příjde jako krok k horšímu

24H funguje teda tedka jak?

uz jsem to teda našel..

Naposledy editováno 01.03.2015 01:50:45
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.

TOPlist