Speedy Přidat reklamu

Téma: Palivo a jeho kvalita!
1.12.2014 v 22:34
Ahoj všem.
Nevěděl jsem přesně kam svoji zkušenost napsat, ale končila opravou, nepříjemnostmi a placením, tak že jsem tady asi dobře.
Byl to den blbec. Jel jsem se podívat na Stadin cup a píchl jsem zadní kolo - pech. Při vší smůle kolega v práci sundal skoro nejetou, ale starou gumu. Tak jsem si ji přhodil a se zpožděním pokračoval. Zajet si kousek do města k OMV jsem považoval v tu chvilku za další ztrátu času! Natankoval jsem po cestě za asi 300kč u Globusu a vyjel.
Na silnici z jedné strany plot a za ním areál staré fabriky, na druhé straně roští. Bez provozu - tak jsem zkusil gumu po hranách jestli alespoň trochu drží. Policie byla toho názoru že v obci ohrožuju lidi a tak mě za 72 km/h podle zákona potrestala. Sviňa den - ale můžu si za to sám.
Na Stadin cup jsem dojel, pokoukal, odreagoval , snad i zapoměl. Jaké však bylo překvapení, když jsem chtěl odjet a moje Kočka - hodná a poslušná ne a ne naskočit. V zoufalství jsem si vzpoměl na mladá léta kdy tlačili všichni a téměř všechno a Kočku potupně roztlačil. Šla na tři válce, i tak jsem za ně byl v tu chvilku rád. Domu jsem s pomocí sytiče dojel ale zážitek v tom pravém slova smyslu to opravdu nebyl.
Čištění nádrže, karburátorů a všeho kudy benzín teče mě stálo 2500kč. Na vině bylo něco jako palivo, které jsem ve spěchu u již zmíněného Globusu natankoval. Podotýkám, nikdy jsem u podobných institucí netankoval a jistojistě už nikdy tankovat nebudu. Drahá zkušenost!!! Neřeším o pár haléřů nebo korun dražší kvalitní benzín. Tolik toho nenajezdím, aby mě to zrujnovalo. Pospíchat se nemá. Byla to nouzovka a vím, že to už nikdy neudělám.
Závada byla překvapivá. Z nádrže se vysypalo cosi, co připomínalo vlákna sklolaminátu. Mezi prsty se nechal tento "materiál" promnuot a mazal!! Zřejmě něco jako přísada do biopaliva nebo co? Nevím?
Podobná lapálie se opakovala ještě jednou - asi týdnu se "utrhnul" někde nějaký dobře uschovaný kousek. Naštěstí jsem se rozhodl, že vyjedu nádrž a pak s tím něco udělám. Závada tentokrát odezněla sama. 2800 kč za opravu a špatné palivo a spousta nervů. To je účet za - spěch a snad i hloupost -.
A právě proto jsem se rozhodl se s vámi o svoji zkušenost podělit. Ať už máte skutra nebo cokoli většího a máte svoji motorku rádi - dejte pozor kde a co do ní natankujete.
Děsím se, když slyším "natankujte třeba támhle tam mají laciný benzín"! On to třeba ani benzín nebude.
Na fóru je spousta dotazů 95 nebo 98 a nebo snad 100 oktanů. To je na každém z vás - ale hlavně kvalitu !!! Ať se nespálíte jako já. Někdo třeba tankuje jenom u takových čerpaček a vyhovuje mu to. Jeho volba. Ale jak jsem už psal - já měl prostě den blbec!
Přeju hodně prima kilometrů - jasně že až se oteplí.


Předchozí
1 2 3 4 5 6... 7
Následující

Palivo a jeho kvalita!

1.12.2014 v 23:24 | Nahoru | #1
Tak asi jsi měl velkou smůlu nebo nevim. Jako fakt je ten že u Globusu jsem zatim nikdy netankoval ale jinak si s tankovánim moc servítky nedělam a zatim 8 let a něco přes 100 000 km na motorce bez jediného problému. Tankuju asi nejvíc u Hypernovy, teda dnes už to je asi Albert ( opravdu nešetřim ale mam tuhle benzinu za barákem a tankuju tam vše od dodávek, přes osobáky až po motorky), nesčetněkrát jsem tankoval u ONA a tankuju opravdu skoro všude když potřebuju. Jediný čemu se vyhýbám jsou vesnické zapadlé noname benziny, z těch mám trošku strach. Jinak jsem nikdy problémy s palivem neměl. Tak buď to máš ty velkou smůlu a nebo já velké štěstí. A nebo se ti prostě jen v nádrži nastřádal bordel a jednoho pěkného dne se to projevilo... těžko říct

Naposledy editováno 01.12.2014 23:24:45

Palivo a jeho kvalita!

2.12.2014 v 06:56 | Nahoru | #2
Chapu problem s benzinem a BB {Babisovy BIosra@ky]. Ale nwjak nwchapu tech 2 800 CZK za opravu!!! Vycistt bandu, vycistit nebo dat novy hadicky a filtr je zalezitost na odpoledne v garazi i s kafe a vajglpauzama. Sundat karburace a odnest je nekam co sistej mechanicky vstrikovaci cerpadla na vycisteni ultrazvukem e nasledna synchronizac totez. Dohromady sobota v garazi a stovkova zalezitost!
Jestli mas levou i pravou ruku levou, potom nezbyva nez platit i za ptakoviny!

Palivo a jeho kvalita!

2.12.2014 v 07:49 | Nahoru | #3
ak chces tymto napisat, ze mame tankovat u Shellu, tak mna osobne nepresvedcis. U globusu tankujem diesel do auta, benal do auta (priatelka)a jazdi to krasne. A dovolim si tvrdit, ze 2004 a 2007 budu na palivo asi haklivejsie ako tvoje moto z 1996

vsetko je to o tom, ako sa palivo transportuje, skladuje a najma ako casto sa toci. Ked vidim u Globusu frekvenciu 1 auto za minutu a porovnam to s Brnenskymi "premiovymi pumpami" kde ako natruc nikto nie je ked idem nahodou okolo, tak mi je jasne kde je skutocna kvalita

ak sa chces vyhnut biozlozkam ostava ti v podstate len Verva 100 a Maxmotion. Vsetko ostatne biozlozku ma

Palivo a jeho kvalita!

2.12.2014 v 08:12 | Nahoru | #4
já osobně si spíš myslím že si nevybereš vím o shellce a hned za ní v závěsu o omw kde se nikdo kvůli kvalitě něchtěl stavit ani na kafe měls prostě smůlu.

Palivo a jeho kvalita!

2.12.2014 v 08:44 | Nahoru | #5
Já nevim, ale zdá se mi to divný - když vidim ten otoč na Globusáckých pumpách, který patří k těm levnějším, tak kdyby tam měli špatný palivo tak je u odjezdu druhý parkoviště. Jak se vlastně může pančovat palivo? U benzínu jedině tím, že do něj někdo přileje E85, kterej je na litru o pár korun levnější - dát do cisterny 1000 litrů a máš hned pár tisíc doma - ale to je průchodný jen u nějaký soukromý firmy, která to dokáže začachrovat v účetnictví, ne u takovýho řetězce jako je Globus. Ale E85 stejně neudělá v benzínu nějaký vlákna. Jedině fakt nějaká velká smůla, že by se nějakej bordel dostal do benzínu během distribuce, ale PHM jezdí snad výhradně cisterny co nic jinýho nevozí. Stát se může všechno, ale pokud to bylo opravdu benzínem z Globusu, tak spíš než aby to byl nějakej úmyslnej čachr tak spíš bych věřil nějakýmu šlendrijánu kdekoliv na cestě z rafinérie do výdejní pistole a to se asi může stát na kterýkoliv pumpě pokud máš zrovna smůlu.

Palivo a jeho kvalita!

2.12.2014 v 09:09 | Nahoru | #6
Bordel v nádrži staré motorky, víc bych to nerozváděl.

1 reakcí na tento příspěvek Palivo a jeho kvalita!

2.12.2014 v 11:32 | Nahoru | #7
To si vážně myslíte, že si každá pumpa vyrábí vlastní benzín někde v garáži a co pumpa, to jiná kvalita??
V ČR jsou asi 3 výrobci a od nich berou všichni.
Nebo si ještě fakt v dnešní době někdo myslí, že se pančuje vodou, která se na benzín bez dalších podpůrných drahých látek vůbec neváže?

A proč jsou tedy ti maloprodejci levnější, než prémiové značky? Protože nemusí financovat tu reklamu a ty dárečky, které jsou "zdarma".

Roky beru u no name pump a nikdy nebyl žádný problém. Ne proto, abych ušetřil pár haléřů, jen nechci podporovat ten marketingový kolotoč.

(reakce na) Palivo a jeho kvalita!

2.12.2014 v 12:09 | Nahoru | #8
fidlimydli> Ono nejde ani o to KDE nebo CO tankoval, ale JAK opravil: za tri litry je to zrejme zevnitr pozlacene, postribrena a posazene Swarowski Kaminky!

Palivo a jeho kvalita!

2.12.2014 v 12:13 | Nahoru | #9
Mně spíš přijde, že máš prorezlou nádrž a někdo z předchozích majitelů to opravil tak, že ji vylil nějakou srágorou, která se schodou náhod uvolnila, když si natankoval u zminěného Globusu...

Jak píše shewcza - bordél v nádrži staré motorky atd...

Palivo a jeho kvalita!

2.12.2014 v 12:59 | Nahoru | #10
Ještě,že to mam na plyn:)
U našeho Globusu se auta točej celkem fest,takže pochybuju,že by tam točily sra.ky.
Oni na tom nepotřebujou vydělávat,je to jen doplňková činnost,proto ta nízká cena.

Palivo a jeho kvalita!

2.12.2014 v 13:08 | Nahoru | #11
Globus bere paliva od Slovnaftu a naprosto nevěřím že byl problém tam.

Palivo a jeho kvalita!

2.12.2014 v 13:19 | Nahoru | #12
benal do motorky jsem nikdy moc neresil a globusu nekdy taky natankuju a zatim dobry, ale mam jinaj testr kvality nafty tdi PD a tam je znat vsechno zatim nejhorsi nafta je od shell zkouseny 3 ruzny benzinky

Palivo a jeho kvalita!

2.12.2014 v 13:22 | Nahoru | #13
, jestli bordel v nadrži tak tam mohl být už i dýl. ale dobrá pohadka

Palivo a jeho kvalita!

2.12.2014 v 14:45 | Nahoru | #14
me tak napada nebyla motorka naborena ze by nekdo nadrz opravoval tmelem?

Palivo a jeho kvalita!

2.12.2014 v 14:47 | Nahoru | #15
Tankuju tam, kde mi dochází benzín. A když mám na výběr z více čerpaček, pak jedu tam, kde je benzín levnější. Jasně, je pár čerpaček, kde mám špatnou zkušenost, ale patří mezi ně i hodně frekventovanej Agip na výpadovce z okresního města.

Mimochodem, minulý týden jsem jel někam ke Karlovým Varům. Ceny benzínu cestou, přibližně, co mi utkvělo v paměti: Český Krumlov 36,70Kč, České Budějovice 35,70Kč, Vodňany 34,00Kč, Plzeň 32,90Kč. Takže i když mířím v levný pumpě na jihu Čech, jedu vlastně k brutálně drahý pumpě. Tak proč si vybírat ty dražší mezi drahýma?

Naposledy editováno 02.12.2014 14:48:34

Palivo a jeho kvalita!

2.12.2014 v 16:33 | Nahoru | #16
V Palivech je opravdu rozdíl.
Nevím jak teď,ale dříve Shell zklamal a Benzina měla palivo lepší.
Nejlepší palivo mají v Německu.

Palivo a jeho kvalita!

2.12.2014 v 17:31 | Nahoru | #17
moja motorka na shell žere nejvíc. tak tam nejezdím... vyzkoušené několikrát na několik benzinkách.

1 reakcí na tento příspěvek Palivo a jeho kvalita!

2.12.2014 v 17:31 | Nahoru | #18
Mira, na co sem pchas 6 rokov stary test nafty? aku to ma vypovednu hodnotu? ked uz, tak link na nieco aktualneho - http://forum.skodah...5%AF-n95-a-n98-n100/

Palivo a jeho kvalita!

2.12.2014 v 17:40 | Nahoru | #19
Pokud se na tim cos napsal zamyslis logicky, tak je DALEKO PRAVDEPODOBNEJSI ze si mel neco v nadrzi co se zrovna na fichtlkapu uvolnilo a udelalo pruser v karburaci, nez ze si to natankoval u jakekoli pumpy. Nebo mas motorku od novy a vis co bylo kdy s nadrzi ?

(reakce na) Palivo a jeho kvalita!

2.12.2014 v 17:57 | Nahoru | #20

Komorerth píše: Mira, na co sem pchas 6 rokov stary test nafty? aku to ma vypovednu hodnotu? ked uz, tak link na nieco aktualneho - http://forum.skodah...5%AF-n95-a-n98-n100/Vypovednu hodnotu to má takovou,že kdo podvádí a vychvaluje nad ostatní své nekvalitní předražené zboží,nebude důvěryhodný ani za několik let.

1 reakcí na tento příspěvek Palivo a jeho kvalita!

2.12.2014 v 18:18 | Nahoru | #21
kvalita phm v cr jednim slovem hrozna

Palivo a jeho kvalita!

2.12.2014 v 19:15 | Nahoru | #22
Mockrát sem tankoval jak do motorek tak do auta u Globusu a nou problem.Ostatně ani jiných pump.

Palivo a jeho kvalita!

2.12.2014 v 19:38 | Nahoru | #23
Nesmysl. Pokud by u pumpy s obratem jako má Globus byl problém s Benzínem, stály by auta která nechtějí jet po celých Pardubicích. Mají tam jednu skladovací nádrž a z té prodávají do všech stojanů. Takže hledej problém ve svém stroji a případně také ve svém předraženém servisu, to by mě opravdu zajímalo, co tam stálo takovou raketu. Pumpa žádný problém nemá. Diskusní fóra jsou plná Brouků Pytlíků, jak zde vidno.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Palivo a jeho kvalita!

2.12.2014 v 19:51 | Nahoru | #24

CBRMilan píše: kvalita phm v cr jednim slovem hroznaCo spatneho se ti stalo s ceskymi PHM ?

1 reakcí na tento příspěvek Palivo a jeho kvalita!

2.12.2014 v 20:37 | Nahoru | #25
Já teda nevím jak poznat dobrou benzínku, ale popravdě benzín z libereckýho Globusu mýmu autu taky nechutná. Cuká se, spotřeba najednou o litr vyskočí. Taky už tam netankuju a mám o problém míň

Palivo a jeho kvalita!

2.12.2014 v 20:58 | Nahoru | #26
No ja jsem asi pred 6ti lety natankoval na D2 smerem na Bratislavu. Bylo tam tehda tusim neajky Esso. A po 400 metrech od benzinky motorka odmitala jet na vyssi otacky, na trojku to neslo pres 5000 a petku pres 4000. Takze jsem se plouzil nejakych 120 a predjizdeni bylo o hubu. Navic jsem prijel pozde na sraz a prisel kvuli tomu o gulaz, kterej mi ostatni sezrali Druhej den jsem dotankoval u jiny benzinky a rapidne se to zlepsilo. A cestou domu jsem vzal plnou nadrz na D1 (tehda toho zazracnyho benzinu u Shellu) a bylo po problemech. Pravda, nikdy jindy jsem s palivem problem nemel. Jinak jsem nelenil a obratil se na centralu Esso (kdyz jeste fungovala), prilozil jsem uctenku, ale odpoved byla, ze vse bylo v poradku a nikdo jinej si nestezoval.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Palivo a jeho kvalita!

2.12.2014 v 21:09 | Nahoru | #27

tomik.cesko píše: Já teda nevím jak poznat dobrou benzínku, ale popravdě benzín z libereckýho Globusu mýmu autu taky nechutná. Cuká se, spotřeba najednou o litr vyskočí. Taky už tam netankuju a mám o problém míň


Na libereckém Globusu byl donedávna úplně stejný benzín, jako na všech pumpách Benziny a Agipu v okolí Liberce.

1 reakcí na tento příspěvek Palivo a jeho kvalita!

2.12.2014 v 21:41 | Nahoru | #28
Jestli si myslíte, že je benzín všude stejný...hodně se pletete. Palivo se "míchá",aditivuje a tankuje do cisteren, podle toho ke komu se to veze. Některé může mít víc biosložek, některé míň a najdou se i paliva bez biosložek. Neznamená když vyjede cisterna z "velkoskladu" a veze např.Benzině a za ní druhá a veze no name benzince,že je v obou stejná kvalita paliva.

Naposledy editováno 02.12.2014 21:41:50

(reakce na) Palivo a jeho kvalita!

2.12.2014 v 21:59 | Nahoru | #29

DucS píše: Jestli si myslíte, že je benzín všude stejný...hodně se pletete. Palivo se "míchá",aditivuje a tankuje do cisteren, podle toho ke komu se to veze. Některé může mít víc biosložek, některé míň a najdou se i paliva bez biosložek. Neznamená když vyjede cisterna z "velkoskladu" a veze např.Benzině a za ní druhá a veze no name benzince,že je v obou stejná kvalita paliva.


Aditiva rozhodně nemají vliv na to, jestli ti motorka nebo auto jede nebo ne. Ty v benzínu mají vliv maximálně na mazivost a čistící schopnosti (obsah detergentů). Natural 95 bez biosložky (ethanolu) prakticky nekoupíš nikde, bez lihu jsou pouze 98 a 100 oktanové benzíny z dovozu. Co jsi nám chtěl tímhle všeobecným konstatováním sdělit? Kdo tvrdí že je benzín stejný všude? Pokud je to ze stejného skladu, pak je to naprosto stejná šarže, která se může lišit jen aditivy, pokud tedy zrovna nepřehazovali výdejní nádrž. To, co píšeš, je pitomost, nezlob se.

1 reakcí na tento příspěvek Palivo a jeho kvalita!

2.12.2014 v 22:01 | Nahoru | #30
tankuju kde mě dochází benál a NIKDY jsem neměl problém a ani jsem nepoznal rozdíl ve výkonu.A to jsem pro zkoušku jel několik nádrží jen Vervu100 jakože etalon a pak to srovnával s ostatním tankováním . Nic jsem nepoznal.
Předchozí
1 2 3 4 5 6... 7
Následující
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.
Související témata
Téma Autor Odp. Posl. příspěvek
Šroub na riaditka Yamaha YZF 600R Thundercat mustang123 1 13.2.2018 v 17:34 kerut
Nesepne mi ventilátor na yamaha yzf... Yamaha YZF 600R Thundercat Martn3 15 23.1.2018 v 01:51 Martn3
Nosič na kufr 929 Yamaha YZF 600R Thundercat, Yamaha TDM 900, Yamaha F... Skaut 11 20.1.2018 v 14:24 xlupetox
Thundercat 600, převodovka? Yamaha YZF 600R Thundercat nitrak 9 24.9.2017 v 20:15 Matestander
Nejde nastartovat Yamaha YZF 600R Thundercat Jouzep 1 10.9.2017 v 15:14 gugo


TOPlist