Originální díly PARTSDEPOT

Téma: Jak zvýšit výkon?
26.11.2014 v 23:34
Dobréj chtěl bych se zeptat jestli někdo nemáte nápad jak zvýšit výkon u ČZ 175 cross, přemejšlel sem o ňákym vejfuku ale nevím jakej, mátě někdo zkušenost,nápad nebo radu ?
sem s ní
Předchozí
1 2
Následující

(reakce na) Jak zvýšit výkon?

29.11.2014 v 11:01 | Nahoru | #31

Sukin píše: SniperFM>

Jak se zvedá výkon svíčkama?

já jsem si udělal na 477 dvousvíčkovou hlavu. Jawy 250 se nechytaly.

(reakce na) Jak zvýšit výkon?

29.11.2014 v 18:19 | Nahoru | #32

splasenytrubky píše: výkon zvýšíš spolehlivě zakoupením výkonnějšího stroje.


Jo s Tebou i ostatníma se dá jenom souhlasit.Neser se do toho s tím nic s tím neuděláš.Kup si něco co má o kilowaty víc a neprzni co je dávno v koncích.Beznohej taky neběhá víc než ten z nohama,jo kromě toho pofiduse,nebo jak se ten zhulenej blb jmenuje.
Jo Sidonius asi.Z běžnýho šlapacího kola taky neuděláš závoďák.Nemáš odlehčený rám atd.Dej si dozadu malou rozetu a budeš lítat.To je asi jediný reálný,co se dá bez toho,že se ti to nerozsype pod zadkem reálný.Ne fakt kolikrát čumím co dokáže někoho napadnout.

1 reakcí na tento příspěvek Jak zvýšit výkon?

29.11.2014 v 23:53 | Nahoru | #33
Dám sem nějaký svoje poznatky z ladění všemožných i nemožných dvoutaktů, třeba ti to pomůže.
1) Uvést motor do dokonalého stavu - výbrus, seřízení předstihu, menší předstih = výkon v nižších otáčkách, to už se rozhodni sám, kde to chceš hnát. Dále pak vypálit výfuk, koleno, novej vzduchovej filtr a nový vnitřnosti karburátoru - trysky, jehla, šoupátko, jehlovej ventil. Dále pak slícovat všechny těsnící plochy, kde by to mohlo sát vzduch.
2) Vyleštit prostor kliky, rozbrousit a vyleštit ojnici, dno pístu, vrch pístu, výfukovej kanál a hlavu. Plnicí kanály jsem nikdy neleštil, mám za to, že směs se musí rozvířit o drsný povrch, nevím co je na tom pravdy.
3) Pokud máš jak, tak snížit hlavu. Jestli má číza svíčku kolmo a ve středu spalovacího prostoru (nevím), tak upnout na trn na soustruh a sebrat na čele. Ideální kompresní poměr na závoďáka bych dal tak 13,5:1, víc už to neuchladíš ani za kokot a odejde ti ojnice/klika doprdele. Kompresní poměr spočítáš jako součet obsahu motoru a obsahu spalovací komory, když je píst v horní úvrati, to celé děleno obsahem spalovací komory Pokud svíce není ve středu a kolmo a válec není čtveratej, tak upnout na 4 čelist asymetr.
4) Upravit kolínko karburátoru. Čím delší cesta od karbecu k pístu, v tím nižších otáčkách bude špička.
5) Dutý čepy (pístní, ojniční) vyplň nylonem nebo korkem. Zvýší se ti plnění.
6) Pokud máš jak, tak si vyrob/sežeň podkovu do kliky. Opět zvýšíš plnění.

Zde už to začíná být docela vyšší dívčí, ale pořád je to reálný.

7) Sežeň si membránový karburátor z nějaké velké motorové pily. Průměr difusoru si zvol o trošku větší, než je origo. Mě se třeba na fechtly hodně osvědčilo walbro. Dá se tam krásně naladit směs v nízkých, středních i vysokých otáčkách.
8) Udělej si rozvod rotačním šoupátkem nebo použij klapky. Netuším co je lepší, tak daleko jsem se ještě nedostal, abych měl možnost to otestovat.
9) Výfuk - Zatím jsem neměl koule na konstrukci vlastního výfuku a ani se mi do toho moc nechce. Mám však nastudovanou nějakou teorii. Pokud tě to zajímá, tak PM, sem to rozepisovat nebudu.
10) Změna časování a rozšíření výfukového a plnicích kanálů - jde to, ale dře to . Opět vyšší dívčí.

A jako poslední věc je zapalování. Zde se však dostáváme k utopickým představám, které jsou spíš mým vlhkým snem.

11) Programovatelná křivka předstihu v závislosti na otáčkách. Nejsem elektrikář a nemám tušení, co by to obnášelo. Kamarád na škole je ale poměrně magor a na téhle šílenosti už asi měsíc pracuje. Možná bych z něho mohl vytáhnout nějaký rozumy, ale nic neslibuju.

Když se zamyslíš nad množstvím strávenýho času a vynaložených financí a hlavně výsledku, tak určitě přijdeš na to, že mnohem levnější je koupit stroj, co není 40 let starý ekonomický přibližovadlo . Nemluvím o tom, že takhle upravenej motor neuchladíš (leda pak přemýšlet o vodním chlazení, což je další tuna práce) a navíc se ti velice pravděpodobně po pár hodinách provozu rozstřelí na sračku.

Pokud se akorát nudíš, a chceš si trochu poladit stroj skoro zadarmo, tak doporučuju body 1, 2, 3, 5, 6.

(reakce na) Jak zvýšit výkon?

30.11.2014 v 06:22 | Nahoru | #34

Kynklačka píše: BuliTT: oni se čertí, protože si myslí, že máš asi tohle: http://www.cezetman...tml?item=109 [/quote]

Já měl tuto http://www.cezetman...y/index.html?item=97
To už ani není pravda. A to jsem si myslel, jaké to nemám dělo. Dokonce jsem to párkrát dal omylem na zadní.

1 reakcí na tento příspěvek Jak zvýšit výkon?

30.11.2014 v 08:30 | Nahoru | #35
víš jak nejlíp zvýšíš výkon ? vymontuj z toho svíčku vezmi jí za konec jak ukazuje šipka zajdi s ní do koupelny a pust studenou vodu ve sprše. Pak tam vlez i s tou svíčkou a stůj tam přesně 10 min.Pak vylez ven svíčku vysuš a zkus to pak projet.Mělo by to přidat něco kolem deseti koní

Naposledy editováno 30.11.2014 08:32:05

(reakce na) Jak zvýšit výkon?

30.11.2014 v 11:37 | Nahoru | #36

BladeRider píše: víš jak nejlíp zvýšíš výkon ? vymontuj z toho svíčku vezmi jí za konec jak ukazuje šipka zajdi s ní do koupelny a pust studenou vodu ve sprše. Pak tam vlez i s tou svíčkou a stůj tam přesně 10 min.Pak vylez ven svíčku vysuš a zkus to pak projet.Mělo by to přidat něco kolem deseti koní
Zapoměl jsi ještě napsat, že pokud se ani po tom výkon dostatečně nezvýší, nebyla ta voda dostatečně studená.

Jak zvýšit výkon?

30.11.2014 v 12:46 | Nahoru | #37
Odpovědí je téma hned pod tvým - Nálepky na ráfky

Jak zvýšit výkon?

4.12.2014 v 19:39 | Nahoru | #38
kynklačka: rotory jsou o 100 gramů v rozdílu ale 100 gramů je 10 dkg a to už je dost veliký rozdíl jestli máš možnost jít někam do nástrojárny kde maj brusku na kulato tak jim řekni ať ti rozvážej kotouč o 10 gramů pak to pusťte ale nejdřív utečte bokem tak 10 metrů pokud se kotouč nerozlítne do minuty tak přistup a dej ruku na vřeteník a uvidíš co udělá 10 g s vyvážením vibruje to jak kráva a co teprve 100 gramů. A mimochodem ty jsi někdy viděl vape rotory vyvažované? Já tedy ne musel sem ho dovážit sám. Ale asi tomu nerozumím tak sorry.

Jak zvýšit výkon?

9.12.2014 v 21:19 | Nahoru | #39
Vzhledem k běžnýmu nevývažku původních rotorů, který kvůli větší váze pokusy o vyvažování podstoupit musely je to zanedbatelné, navíc je rotor wape o dost lehčí, což má vliv na setrvačnou hmotu klikovky, ovšem vzhledem k její celkový váze je to opět zanedbatelné a běžné sklony k vibracím našich milovaných dvoutaktů hravě přebijí marginální vliv novýho zapalování.

Programovatelnej předstih? nejsi náhdou ajťák-hračička?

Naposledy editováno 09.12.2014 21:23:06

Jak zvýšit výkon?

30.11.2016 v 12:15 | Nahoru | #40
Kdysi jsem toto na 477 taky řešil, bylo to z nějakého starého Amatérského rádia pomocí tranzistorů - asi 10 ks a tyristorového zapalování s prodlouženou jiskrou. Zapalování fungovalo dobře, předstih jsem ladil do nekonečna a pořád jsem nevěděl jestli jsem správně. Problém byl pouze v malém napětí 6 V a tím pádem v omezeném rozsahu pracovních bodů tranzistorů.
Dnes na dceřiném Mitu je toto zapalování s regulací předstihu podle otáček originál, ale chtěl bych dodělat regulaci podle podtlaku v sání, ta tam není a myslím, že by mohla mít velký vliv na spotřebu při částečném zatížení.

Jak zvýšit výkon?

1.12.2016 v 14:38 | Nahoru | #41
Tak tak, správná cesta, ono vzhledem k tomu, jak je ten motor na tom materiálově a technologicky, je jeho výkon 15k není vzhledem k objemu a konstrukci není malý, spíš dost našponovaný, z toho víc nedostane.

Pokud mu to přijde slabé, koupit si něco silnějšího, nebo spíš když už cross, tak skutečný cross.... výkonu bude dost a podvozek bude uřčen pro toto využití.

(reakce na) Jak zvýšit výkon?

2.12.2016 v 06:48 | Nahoru | #42
[quote=Tombik.
2) Vyleštit prostor kliky, rozbrousit a vyleštit ojnici, dno pístu, vrch pístu, výfukovej kanál a hlavu. Plnicí kanály jsem nikdy neleštil, mám za to, že směs se musí rozvířit o drsný povrch, nevím co je na tom pravdy.

Já myslím, že u dvoutaktu se směs rozvíří průchodem přes kliku dokonale, tak kanálky až nemusí být hrubé. Leštit do vysokého lesku je ovšem též nesmysl. Ale hladký povrch je pro proudění lepší, pokud se nedá zvětšit rozměr.

Jak zvýšit výkon?

2.12.2016 v 07:54 | Nahoru | #43
Na hladké povrchu se sráží směs do kapiček, pak už to není směs vzduch-benzin.

E: u plnících kanálků bych to pořešil zbroušením hran a oponků, které by mohly vadit proudění

Naposledy editováno 02.12.2016 07:56:58

Jak zvýšit výkon?

2.12.2016 v 08:11 | Nahoru | #44
V tom "fofru" co se děje u dvoutaktu v klice to asi nestihne se srazit do kapiček. U 4T se to jen nasaje do válce (jednou za dvě otáčky), ale u 2T to "mixér" (klika) rozvíří dostatečně. A to každou otáčku!

Pořád nevím, jestli má smysl řešit vyšpuntování kliky a snižování spodního objemu. Někdo říká, že se tím nic nezmění, ale logiku to přeci má, tak proč to neřeší výrobci rovnou?

Naposledy editováno 02.12.2016 08:14:12

Jak zvýšit výkon?

2.12.2016 v 08:26 | Nahoru | #45
To se srazí už na tom plnícím kanálu za karburátorem a do prostoru kliky to možná tak nateče ( zveličeno ). Snižování objemu klik.prostoru - podle mě to smysl má pokud honíš každou desetinu výkonu. Myslim si, že se tím zvednou i pracovní tlaky a tím i zkrátí životnost motoru, proto to řeší až závodníci jako seš ty

Jak zvýšit výkon?

6.12.2016 v 09:36 | Nahoru | #46
neřeší to, protože je to placebo efekt s přínosem 0,000000000000001, stejně jako blejskání dle hračičky mita, nemá to cenu prostě. Jediné co zvýší výkon je celková přestavba, která je nesmysl vzhledme k tomu, že je dostupnost výkonnějších strojů téměř nekonečná a z výtěžku prodeje čízy (pokud by byla zachovalá v původním stavu) se dá koupit docela slušná věc.
Předchozí
1 2
Následující
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.
Související témata
Téma Autor Odp. Posl. příspěvek
Přední tlumiče ČZ 175 ČZ 175 MrIceCreamMan 26 8.10.2020 v 11:17 cmiral
Z akej Jawy alebo Čz sú tieto kolesá ČZ 175 Jojdo 20 12.8.2020 v 23:06 Jojdo
Prezývky [1, 2] Jawa 350 Tramp, ČZ 175/477, ČZ 250/471, Jawa 250/559... MarekPalovic 48 14.7.2020 v 14:00 Richie1990
Nález ve stodole pod slámou ČZ 150, ČZ 175 pavelroz 5 12.4.2020 v 12:58 Destroyer
ČZ 175 Vyskakuje 2 rychlost ČZ 175 camperx 19 25.10.2019 v 21:03 bendza

TOPlist