cfmoto_800mt_sport_kufry

Téma: MC kluby ČR
 
26.9.2014 v 18:29
Označování motocyklových klubů – informace tradičních MC klubů ČR


Koncem minulého roku a v roce 2014 došlo k dohodě mezi MC kluby v ČR a několika konkrétně specifikovanými moto kluby o možnosti nosit označení klubu na zádech vesty nebo bundy. V současné době vyvstalo kolem této problematiky mnoho nejasností a u mnoha motocyklových klubů vznikl mylný dojem, že dosavadní systém označování klubů skončil. Mimo to se objevilo několik nových policejních moto klubů, které označení na zádech ve stylu MC klubů používají též. Aby nedocházelo k nedorozuměním, dává MC scéna ČR oficiální informaci k této problematice.
Policejních moto kluby většinou označované LE MC a někdy ještě diamantem 99 % mají tradici na celém světě, řídí se svými, zcela jinými pravidly a kromě toho, že používají téměř stejný systém třídílného „rockeru“ na zádech, nemají s MC scénou nic společného. V ČR tyto kluby nemají u tradičních MC klubů žádný respekt a na námi pořádané akce přístup. Dosud na území ČR fungovali pouze Black Dogs LE MC, dále vznikli Blue Knights Czech Republic, Kohortes Equites Praetoriani LE MC a následovat budou zřejmě další (moto klub IPA..). Tyto organizace mezi sebe přijímají pod různými záminkami i motorkáře, kteří s policií a dalšími státními represivními složkami nemají nic společného a pravidla pro členství si pružně přizpůsobují rozdílně od pravidel ve světě.
Výsledkem této neprůhledné situace je často rozčarování „civilních“ žadatelů o členství v těchto klubech, z jejich následného vnímání zbytkem motocyklové veřejnosti. Usilovat o členství v těchto klubech znamená ZTOTOŽNIT SE S FAKTEM, ŽE OBCHÁZÍM TRADIČNÍ POSTUPY VZNIKU A FUNGOVÁNÍ TRADIČNÍCH MC A LEMC KLUBŮ.
Samostatnou kapitolou jsou nově vzniklí Legion Veterans VMC, kteří se profilují odlišně od LE MC, nejsou LE MC, ale jejich členem se může stát v podstatě kdokoliv. Veteráni tvoří pouze malou část klubu. Členy jsou mimo jiné také policisté, dokonce bývalí členové z Black Dogs LE MC. Pro tradiční českou MC scénu je jejich statut chápán jako totožný s LEMC, byť se takto neoznačují. MC scénu oslovili ve snaze docílit „nějaké dohody“. S policejními a podobně orientovanými kluby tradiční česká MC scéna nemá co řešit a k žádné dohodě s nimi NEDOŠLO A NEDOJDE.
Tím odpovídáme na otázku, jak je možné, že všechny tyto kluby nosí své „barvy“. Tradiční české MC kluby tyto organizace nezajímají. S MC scénou a obecně s moto scénou podle nás nemají nic společného. Pouze se pod záštitou státních orgánů nacpali někam, kam nepatří. Respekt tradiční české MC scény patří pouze klubům označeným nášivkami na přední straně vesty a schváleným značkovým klubům.
MC kluby v ČR vyšly vstříc a učinily dohodu s některými moto kluby o možnosti používat zádová označení. Základním pravidlem je, že se jedná o kluby příslušné ke konkrétní značce motocyklu a většinou se jedná o kluby, které mají chaptery stejného zaměření v zahraničí a pořádají společné akce. Mohou používat logo klubu na zádech, pokud jezdí na motocyklu klubové značky, logo je jednodílné o průměru do 25 cm a na přední straně vesty nenosí označení s názvem klubu a funkcemi. Takový klub může oslovit libovolný MC klub, předložit vzor loga, a pokud není podobné stávajícím klubům, je na základě těchto pravidel možná dohoda. Tedy shrnuto, k žádnému uvolnění pravidel a zvykům v označování moto klubů na české scéně nedošlo!
Aktuálně můžete vidět „barvy“ na zádech u těchto klubů: Jawa klub Praha, HOG, Harley Davidson club Praha, Harley Davidson club Moravia a Harley Davidson club Ostrava, Valkyria Riders Club, Vulcan Riders, Honda Shadow Owners Club, Victory Owners Club Czech, Stars Riders Czech Republic a Magna Riders Owner Club Czech Republic.
Tradiční česká MC scéna rovněž neuznává „fungování“ Outlaws MC Czechia. Tento „klub“ přišel o své právo nosit barvy (které na území ČR ani nikdy neměl) 23. 3. 2012 dobrovolným odevzdáním klubových vest. Fakt, že i přes tuto událost Outlaws MC Czechia své působení na území ČR neukončil, chápeme jako projev zbabělosti a nerespektování pravidel tradičních MC. Přítomnost těchto „trucpart“ byť označených barvami mezinárodních 1% klubů na území republiky není vítána. Nikdy nic dobrého klubové scéně a moto-scéně obecně v této malé zemi nepřinesla a nepřinese viz. události z 6. 10. 2013 v Libině.


MC kluby ČR

6.5.2021 v 14:08 | Nahoru | #631
U nás vlastně žádné MC nejsou. Neb nesplňují protizákonné chování a aktivity svých vzorů v USA. To jsou vlastně jen spolky motorizovaných baráčníků , organizačně na úrovni těch zahrádkářů, chovatelů holubů, a jiných podivínů..

MC kluby ČR

6.5.2021 v 22:26 | Nahoru | #632

WildOne píše: A když bude zádový znak záměrně odlišný od MC rockeru, co do kompozice i motivu ... a nebudeme jim ani konkurovat v jejich kšeftech, ani lézt na jejich akce, ani mít cokoli společného s jejich scénou ... nechají nás být?


Jak jsem psal dřív, stoprocentní a zaručenou odpověď nedostaneš. U nás prostě MC kluby prozatím razí politiku "holá záda" a pokud chceš výjimku, chtějí aby sis to s nimi předem domluvil. Což nejspíše nedokážeš, protože se ti dostane poučení, že pokud chceš nášivku na zádech, máš se přidat ke stávajícím MC nebo klubům s výjimkou (viz první příspěvek), nebo to pustit z hlavy. Takže buď přistoupíš na jejich hru a budeš to respektovat, nebo si řekneš "seru na vás" a riskneš to. S velkou pravděpodobností ti to projde, protože nikoho z MC nepotkáš, nebo potkáš a budou to mít u prdele, nebo potkáš, budou mít blbý den a dají ti to sežrat. Hlavně nečekej nějaký logický přístup k věci - k jednáním nebo konfliktům se přistupuje z pozice síly a prostě silnější pes mrdá.

1 reakcí na tento příspěvek MC kluby ČR

11.5.2021 v 14:09 | Nahoru | #633
Jen tak pro zajímavost,například tohle už dávno neplatí a tady to nikdo nezměnil.Asi by pan Sacher měl vlákno trochu lépe spravovat. ....."Samostatnou kapitolou jsou nově vzniklí Legion Veterans VMC, kteří se profilují odlišně od LE MC, nejsou LE MC, ale jejich členem se může stát v podstatě kdokoliv. Veteráni tvoří pouze malou část klubu. Členy jsou mimo jiné také policisté, dokonce bývalí členové z Black Dogs LE MC. Pro tradiční českou MC scénu je jejich statut chápán jako totožný s LEMC, byť se takto neoznačují. MC scénu oslovili ve snaze docílit „nějaké dohody“. S policejními a podobně orientovanými kluby tradiční česká MC scéna nemá co řešit a k žádné dohodě s nimi NEDOŠLO A NEDOJDE."....Jen k tomu dodám že-členem se nemůže rozhodně stát kdokoliv,a členy nejsou policisté.Neboli k dohodě DOŠLO.

(reakce na) MC kluby ČR

11.5.2021 v 18:08 | Nahoru | #634
Číro1> Pan Sacher tu od založení vlákna (2014) nebyl. Jestli něco nového víš, řekni to sám.

2 reakcí na tento příspěvek MC kluby ČR

13.5.2021 v 07:55 | Nahoru | #635
Nemohu psát za klub jehož nejsem členem,jen asi napíšu že Legion Veterans VMC jsou prvním oficiálním klubem VMC u nás.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) MC kluby ČR

13.5.2021 v 09:39 | Nahoru | #636
Číro1> To V ve zkratce VMC znamená Veterans? Pokud ano, můžeme to chápat tak, že vznikl právě nový formát klubu, jak jsem o tom psal?

(reakce na) MC kluby ČR

13.5.2021 v 10:40 | Nahoru | #637
WildOne> Ne kluby veteránů byly už dávno. Ono i v prvních MC bylo hodně veteránů, nebo spíše ty kluby vznikly z veteránů z 2.sv války.

(reakce na) MC kluby ČR

13.5.2021 v 10:59 | Nahoru | #638

Číro1 píše: Nemohu psát za klub jehož nejsem členem,jen asi napíšu že Legion Veterans VMC jsou prvním oficiálním klubem VMC u nás.Pohodoví kluci

1 reakcí na tento příspěvek MC kluby ČR

16.7.2021 v 11:20 | Nahoru | #639
Zdravím Pánové, vidím že se to zde "zas" trochu rozhořelo, ale lepší než (mrtvé) vlákno
Myslím že mám pro "VÁS" velmi pěkně zpracovanou (problematiku) " MC" světa u NÁS, na neustále se opakující otázky : Proč, jak a kde Jsou zde jasné a NESTRANNÉ odpovědi. Tato diplomová práce opravdu zaslouží 5 * je to v současné době asi jediné "dílo" které opravdu (fundovaně) shrne fakta o současné MC scéně !!
Předem upozorňuji, že čtení diplomky, pro méně trpělivé "motorkáře" je docela peklo ALE překousněte to, a máte zcela jasno ve Fšech dosavadních bludech, faktech a konspiračních teorií Odkaz : https://is.muni.cz/.../Diplomova_prace.pdf

(reakce na) MC kluby ČR

16.7.2021 v 19:10 | Nahoru | #640
JohnDeer> Strašná sračka. Nebo jsem málo trpělivý a neumím kousat.

MC kluby ČR

17.7.2021 v 21:17 | Nahoru | #641
Já jsem to překousal celé, ale nic nového jsem se v zásadě nedozvěděl. Navíc se mi zdá, že autor tam má i jisté faktické nepřesnosti, např. zcela opomíjí pojem "hangaround" a plete si ho s pojmem "support".

1 reakcí na tento příspěvek MC kluby ČR

15.8.2021 v 19:54 | Nahoru | #642
Jen se vás zeptám, nejraději nějakého člena MC. Mohu mít na spodní straně zad nášivku Czech Republic? Dále vlaječku ČR , a jméno mého města. Kde to mohu mít našité? Ctím pravidla MC a jiných klubů a tak se ptám. Díky za odpověď.

1 reakcí na tento příspěvek MC kluby ČR

15.8.2021 v 20:41 | Nahoru | #643
Já bych se taky rád zeptal, jestli můžu jezdit na motorce po cestě, abych někoho neurazil.. když tak ji prodám a budu jezdit autem..

(reakce na) MC kluby ČR

15.8.2021 v 20:44 | Nahoru | #644
PetrXX> Někoho určitě urazíš. A tím autem taky takže bys měl chodit pěšky. Ale je taky možný že někomu vadí už jenom tvoje existence takže bys ji měl ukončit.

(reakce na) MC kluby ČR

15.8.2021 v 20:53 | Nahoru | #645

Pompo78 píše: Jen se vás zeptám, nejraději nějakého člena MC. Mohu mít na spodní straně zad nášivku Czech Republic? Dále vlaječku ČR , a jméno mého města. Kde to mohu mít našité? Ctím pravidla MC a jiných klubů a tak se ptám. Díky za odpověď.


Kdyz je ctis,tak bys je mel znat a nemusel by ses pak ptat,posero

2 reakcí na tento příspěvek MC kluby ČR

11.10.2021 v 02:25 | Nahoru | #646
Tak nevim, asi jsem dinosaurus. (Pro “stouraly”: prezdivku mam ne proto, ze jsem vovesenej panzerfausty a zeleznymi krizi, nybrz proto, ze na zacatku 70.let v CZ se obleceni nejlevnejc na masinu nakupovalo v Kotcich a po jaky armade asi bylo,ze…).
Tenhle zivot mi zacal v 16.koupi 750tky za 500.- Kcs a naslednym vstupem do BMW Klubu Praha (stale funguje) a predtim okukovanim nastenky HDC Praha na Narodni.
Pak byl jeste Jawa Klub. Nechci se nikoho dotknout opomenutim a tak se vyjadruji jen k Praze. Co clovek to nazor a co biker to plati dvojnasob.
MC- a ceska scena. V druhe 1/2 osmdesatek zacal Chopper Klan. Parta co vazne byla 1%. Ty by Svazarm, pod kterym ostatni Kluby smely se ofigo schazet do svych rad nevzal Byly i problemy pro veteranisty s vojenskym zamerenim.
Konec nostalgie. Byla pro dokresleni, protoze bez korenu se strom vyvrati.
A my motorkari jsme sakra kosati.
Prelouskal jsem tu vyse zminenou diplomku. Pripada mi moc “americka” a precetl diskuzi co je nase, tedy ceska.
Ziji roky s velkou 5 okolo sebe. Je to vzdy o lidech.
Respektuj nektere, neboj se zadneho (Mongols MC), Popel jsem a popel budu (z Lobkowitz). Dve hesla rodin. Preber kazdy sam a podivej ceho dosahli. S cim se sam ztotoznis, tam patris. Jeko kazdej biker ver svym instinktum: … mozna v tomhle vinglu bude pisek..
Jo, je to krasny mit Barvy na zadech. Ty pravy jsou drahy. Nedaj se totiz koupit. HOG koupis.
Tim se dostanem k nasi krasne male zemicce uprostred EU a k nasi krasne male ceske dusicce. Kombinaci obeho mame obrazek nasi Klubove sceny okolo sebe.
V nasi kotlince 1% jsou tolentrantnejsi ( z meho pohledu chytrejsi ) a Koleckari radikalnejsi ( semknutejsi, ostrejsi ) nez v ostatnich mistech !!! na svete !!!. ( OK, situaci v Cine, Papui a Kamerunu nemam zazitou ).
Dejme si sami sve priklady, dva MC pujdou na Hasicsky bal ve Lhote, balej mistni sampionku. Kdyz tam nebude nejakej hasic biker, potece krev. Dva hacici se dostanou na akci MC, budou balit jejich holku, kdyz tam nebude nejakej jejich znamej tak opet potece krev. (Cernobilej priklad - nic spolecneho s Mongoly prosim ).
Takze: otevrene oci, respekt, osobni odvaha a hrdost, zohledneni a realne posouzeni sily.
Neverit a nemluvit s beznymi obcany o nasich vecech TECKA,
Chces jezdit sam, necekej ze se z tvyho Indiana a tebe ( mimo tvy tchyne ) nekdo po… maximalne pokeca, pochvali, tak to je, tak to je na zacatku.
Chces respekt? Co jsi za to ochoten obetovat? Pohodli, cast svy osobnosti, svobody, krve? Jdi do nejblizsiho MC, slusne se predstav, na rovinu rekni o co ti jde a dostane se ti odpovedi na tve otazky. Nediskutuj, naslouchej.
Myslis ze mas na svuj Klub? Jezdi s partou 2-3 roky ( nemuzete vydrzet bez nasivky na zadech? Zapiste se do “kupovaciho Klubu” bude vas to stat prachy ale RESPEKT si tim nekoupite. Ziskate -koupite- si jen zkusenost a poznate hrdost na pravy barvy ) a pak opet do nejblizsiho MC, slusne se pedstavte…

1% nejsou gangsteri, jsou to jen osobnosti ktere neuznavaji jinou,99% okolni zvyklost. Maji sva pravidla, zakony a ty umi udrzet vuci zbytku sveta, kde vlastne pak kazdy ti je cizincem ci nepritelem.
Svoboda neni zdarma. Je ti kamos bratrem? Zvednes telefon ve 2 v noci a vyrazis do deste pro kamose co nekde uvaz ( jasneze to musi byt kamos co vi, ze nema jinou moznost nez tebe ). Vezmes vinu na sebe, kdyz kamos by mel vetsi problemy nez ty? Umite si navzajem “kryt zada a jist jen doma co se uvari”?
Atd… pak jste dobrej material pro jakykoli Klub. Kazdej podle svyho “rypaku”. ( cetnici, doktori, zoufalci, panbickari, svobodomyslni, turiste…staci se rozhlednout. Pravda ale je ze zrovna krys a zmrdu je mezi bikery vyrazne mensi %. Asfalt je tvrdej a vingly ti nic neodpusti, enduraci maj svy pravidla tez.)
Podrizenost? Kralovskej Club? Dominantni to ano, podporovany a uznavany za neco cemu zbytek sveta nerozumi, ano.
Clubu, a silnech bylo..Gypsy Jokers, Satan Slaves, Monks…20-30 let, zmena demografie, stari clenske zakladny a jsou jen stiny…Omlouvam se za pouziti US sceny pro obecnou transparentnost, ale “pred sv. Krystofem, patronem cest, jsme si vsichni rovni”.
Forum je dobry, kdyz v venku mrzne. Jeste lepsi je sedet na baru a kecat na zivo a uplne nejlepsi je ject v parte nekam na sjezd ( na ten bar).
Mam vas rad, vsechny motorkare, nektere ale vic.
Krasnej zbytek sezony a tesim se, ze se potkame nekde na tom baru, WH.

(reakce na) MC kluby ČR

11.10.2021 v 17:49 | Nahoru | #647
Wehrmacht> Tak tohle tvoje psaní se čte lépe, nebo je napsáno řečí které rozumím. Každopádně dobrý.

MC kluby ČR

23.10.2021 v 11:20 | Nahoru | #648
TO : Pompo 78. Ahoj, již jsem (nastínil) tvou situaci v obdobném (nekonečném ) dotazu,...nášivky na zádech.
Je to v sekci KLUBY, pod dotazem : Mohu nosit tyto nášivky na zádech ? Je to v podstatě ta samá "napodobenina" BAREV

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) MC kluby ČR

26.10.2021 v 14:08 | Nahoru | #649

Wehrmacht píše: Je ti kamos bratrem? Zvednes telefon ve 2 v noci a vyrazis do deste pro kamose co nekde uvaz ( jasneze to musi byt kamos co vi, ze nema jinou moznost nez tebe ). Vezmes vinu na sebe, kdyz kamos by mel vetsi problemy nez ty? Umite si navzajem “kryt zada a jist jen doma co se uvari”?Zní to moc hezky ... jenže realita bývá v této zemi spíš taková, že tě kdekdo využije (a odkopne, když už tě nepotřebuje).

(reakce na) MC kluby ČR

26.10.2021 v 14:18 | Nahoru | #650

WildOne píše: Zní to moc hezky ... jenže realita bývá v této zemi spíš taková, že tě kdekdo využije (a odkopne, když už tě nepotřebuje)....asi nejsi nikomu bráchou Peeto...

(reakce na) MC kluby ČR

26.10.2021 v 20:25 | Nahoru | #651

WildOne píše: Zní to moc hezky ... jenže realita bývá v této zemi spíš taková, že tě kdekdo využije (a odkopne, když už tě nepotřebuje).Podle toho co píšeš, jsi pisatele nepochopil co tím chtěl říct, alespoň dle mě.

1 reakcí na tento příspěvek MC kluby ČR

28.10.2021 v 02:50 | Nahoru | #652
mate starosti ked budem chcet dam si na seba co chcem ziaden zakon tym neporusim a kto ma s tym nejaky problem moze si ho riesit s nablizsou policajnou hliadkou a ak si mysli ze niekam zmizne no tak nemame 50 roky minuleho storocia vsade su kamery a kazdy ma mobil s fotakom u nas nesmiem mat iba napis policia toz vsjo ziadne samozvane pravidla nejakych samozvanych klubov pre mna neplatili neplatia a nikdy platit nebudu

(reakce na) MC kluby ČR

28.10.2021 v 05:36 | Nahoru | #653
Miloš1961> Az budu velkej,chci byt jako ty

MC kluby ČR

2.11.2021 v 19:47 | Nahoru | #654
Miloš 1961. Pááne bóóóže,........ zase jeden (nesmrtelnej) "OVČAN"
Miloši Miloši, čo to kurňa tááááraš, pokud jsi ročník 61 ? tak zcela určitě víš,............ že kdyby jsi vyjel s touhle kapitalisticko-imperialistickou kráskou, Gold Japan před 30.ti rokama tak vůůůůbec nemusíš mít na zádech žádný STB, nebo IRON-MAIDEN aby si si o PRAVDĚ , LÁSCE a spravedlnosti mohl povídat nejméně 10. let v "kotelně" s panem ex. presidentem Havlem. Takže doufat,............... že v dnešní době tě současný establishment (ochrání) je naprosto NAIVNÍ a zoufalecká představa "ovčana" I (tvůj) "krajan" Ján Kuciak měl určitě představu že "JEN" napíše spravedlivý článek o Mariánu Kočnerovi,............ ale tomu somárovi, sa to vola ako nepozdávalo a zaúkolaval svojú (podrž-tašku) Zsuzsovou,............. a........... no, dvě dávky Zřejmě nebyl čas,... ptát se KDO JE KDO A tobyl jen nějakaj Čobolskej (jednotlivec) Takže, Hochu,... (zlatej) HOLEJ-HRB = žááádnej problém = krasný (komerční) vyjížďky na Grossglockner za 25 Eur a možná dlouhej (bezbolestnej) život v tomhle "MATRIXU" Čus .

Naposledy editováno 02.11.2021 20:01:21

MC kluby ČR

29.12.2021 v 18:48 | Nahoru | #655
abych to zamotal

2 reakcí na tento příspěvek MC kluby ČR

12.10.2022 v 16:27 | Nahoru | #656
Znal jsem člověka který byl členem Bandidos MC v Německu. Bydlel v Čechách. Jednou ho celá česká MC scéna přijela navštívit když dělal párty s členy z Německa. Doma na své zahradě. Jenže on neměl máslo na hlavě. Nikdo mu nic neudělal. Normálně se dohodli a bylo. Je to už řadu let zpět. Zde na fóru mají všichni silné řeči. Bohužel skutek utek. Ono když pak na jednoho motorkáře vyběhne 50 MC frajerů to dá málo kdo. Tento člověk to zvládl. Dokonce prodal své HD členovi MC. Nejsem zastánce nikoho ale to co zde předvádí Česká MC scéna je šílený. Nikde jinde ve světě by tohle takhle nešlo. Budiž jim ale přáno. Ovce je poslouchají a jim to tak vyhovuje.

(reakce na) MC kluby ČR

15.10.2022 v 19:26 | Nahoru | #657
jardamotocy> Nějak jsem tvůj příspěvek nepochopil. Jaké zas ovce?

3 reakcí na tento příspěvek (reakce na) MC kluby ČR

16.10.2022 v 08:27 | Nahoru | #658
jardamotocy> Hele a proč by někdo normální měl vůbec lézt do MC???? Jakoze život na moto se nedá zvládnout samostatně?

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) MC kluby ČR

16.10.2022 v 09:59 | Nahoru | #659

Gahan37 píše: jardamotocy> Hele a proč by někdo normální měl vůbec lézt do MC???? Jakoze život na moto se nedá zvládnout samostatně?Tak třeba když ti spadne těžkej V2 ingot ze stojánku, tak ti to třeba přijedou pomoct zvednout..?

(reakce na) MC kluby ČR

16.10.2022 v 10:33 | Nahoru | #660
PetrXX> Tak to stojí za registraci
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.


TOPlist