cfmoto_cerven
Téma: Tankování s helmou
 
28.4.2014 v 10:23
Vím, že se to tu už porůznu probíralo. Nicméně včera se mi stalo poprvé, že mně obsluha vypnula benzín, podle jejích slov "abych neujel bez placení", konkrétně to bylo u benziny. Až mně překvapilo, jak mně to vytočilo. Nosím brejle a tak nerad kvůli tankování helmu sundavám. Sundal jsem si helmu, obsluhu poslal slušně do háje s tím, že když si neváží zákazníků, tak jedu jinam. A to tam maj kamery... Sebral jsem se a jel jinam, tam už to bylo bez problémů. A co děláte vy? Hádáte se, posíláte oznámení na ČOIku nebo jim třeba dáte psí hovno pod rohožku? Řek bych, že čím míň bude těch, kteří si to nechaj líbit, tím lépe. Obecně je postavení zákazníka v ČR docela mizerné...

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Tankování s helmou

15.11.2018 v 05:07 | Nahoru | #361

Stev píše: prackarr> pozna, ale v podvedomi to zustane. Klidne si helmu nos, tvoje volba, jen pisu proc to zpusobuje neprijemnosti.

víš kolik věcí ti zůstane v podvědomí za celý život? Kdybychom se tímto měli řídit, tak nevystrčíš nos z domova. Sorry, ale mě toto nezajímá. Pokud pumpařka nechápe, že někdo na motorce nosí přilbu, tak at jde dělat do skladu,nebo do pekárny makovat buchty. Tam maníka s přilbou na hlavě nepotká. Myslím s motocyklovou přilbou, jinak tam má přilbu každý a i ona ji vyfasule.
Bubrák- víš, ale etiketa se neřídí osobními pocity, ale společenskou normou, jako takovou. Dám Ti příklad: vždy jsem měl stejný pocit, o jakém jsi psal ty, že při setkání s nějakou osobou, co je společensky významnější, jako já, bych měl podat první ruku. Taky jsem to dělal. Něco jako když první pozdravíš svého bývalého učitele, nečekáš, až pozdraví on tebe. Byl jsem přesvědčen, že to dělám dobře. A ejhle- z hlediska etikety je to neslušné. První podává ruku společensky významnější osoba. Čili naopak, než mě velel můj instinkt. Zde jasně vidíš, že se jen pocity řídit nelze. Sám sis našel odpověď L. Špačka, kde to jasně zmiňuje. Proto si stojím za tím, že sundávat přilbu není nutné a dál to prostě dělat nebudu.
Apropo- když už tedy jsme u toho- už jste někdy viděli, že by někdo přepadl pumpu v moto přilbě? Já tedy ne. V kukle ano, s punčochou ano, ale v přilbě?
Ad2- už jste někdy viděli, že by někdo přijel na pumpu na motorce, natankoval si a pak přepadl pumpařku? Přepadeni se odehrává tak, že lupič přijde pěšky někde ze zálohy, přepadne a uteče, nebo zastaví před shopem přepadne a uteče. Nikdy jsem nezaregistroval, že by si přitom tankoval. Takže vidět lupiče v někom, kdo přijede s motorkou, s viditelnou RZ ke stojanu, natankuje si, mě přijde spíše paranoidní.
Nakonec musím zopakovat, co už jsem tu jednou psal. Dělal jsem si osobní průzkum, kdy jsem se dotazoval pracovníků pump na toto téma- nesetkal jsem se s někým, kdo by mi řekl, že mu vadí někdo v přilbě. Spíše nechápali, na co se jich vlastně ptám, když jsem to vysvětlil, tak mi téměř shodně řekli, že problém nejsou motorkáři a přilby, ale ujíždějící auta. Tak bych se chtěl konečně po 30 letech, co jezdím, setkat s obsluhou pumpy, které fakt vadí, že tankuji a platím v přilbě. Krom jednoho vypnutí stojanu jsem se s tím za 30 let nepotkal. Aspon co si pamatuji. A to tankuji ( v sedě) i na Shelu!!!

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Tankování s helmou

15.11.2018 v 06:41 | Nahoru | #362
prackarr>

Píšeš. Pokud pumpařka nechápe, že motorkář nosí přilbu ať jde dělat do skladu či pekárny.
Jenže pumpařka to chápe, akorát plní příkaz majitele, provozovatele pumpy. Takže brečíš pěkně, ale na špatném hrobě.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Tankování s helmou

15.11.2018 v 07:04 | Nahoru | #363

FJRPEPA píše: prackarr>

Píšeš. Pokud pumpařka nechápe, že motorkář nosí přilbu ať jde dělat do skladu či pekárny.
Jenže pumpařka to chápe, akorát plní příkaz majitele, provozovatele pumpy. Takže brečíš pěkně, ale na špatném hrobě.


Ani provozovatel nesmí přikazovat, co ho napadne. Co kdyby jí přikázal, že má každému motorkáři plivnout do xichtu? Taky bys to "chápal"?
Já bych se vsadil, že provozovateli pumpy je toto u prdele. Podle mne je to iniciativa samotné prodavačky. Je to podobné, jako když policajt řekne- nezlobte se, ale my vám musíme dát pokutu. Nemusí, zákon mu umožňuje vyřešit přestupek domluvou. Je to jen výmluva a kec.
V případě, co tu otevřel kolega měla prodavačka pumpy vypnout borcovi stojan, ne pičovat, když jde platit. Takové babě bych řekl, že bud zaplatím tak, jak jsem, nebo platit prostě nebudu. Jestli chce moje prachy, nebo ne.
Každopádně pumpa, kde by se ke mě takto chovali, by moje prachy viděla naposledy....

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Tankování s helmou

15.11.2018 v 07:13 | Nahoru | #364

FJRPEPA píše: prackarr>

Píšeš. Pokud pumpařka nechápe, že motorkář nosí přilbu ať jde dělat do skladu či pekárny.
Jenže pumpařka to chápe, akorát plní příkaz majitele, provozovatele pumpy. Takže brečíš pěkně, ale na špatném hrobě.Myslím si, že nelze tvrdit, že to pumpařka chápe a pouze plní příkaz majitele pumpy. Pokud to tam máš jasně viditelné např. nálepkou na stojanu tak OK, jedu jinam. Ale klidně to může být postarší nepříjemná paní, které dělá dobře, že si může navodit pocit, že má na někoho navrch a myslím si, že to bude častější jev.
Osobně většinou helmu sundavám a kuklu si stáhnu kolem krku, protože to mám jednoduché a je to pro mě konfotnější. Pokud je ale hnusně, fouká vítr a já sem pečlivě zapnutý, helmu nesundám a nesundal bych i kdyby to po mě pumpařka při placení chtěla. Prostě bych jí služně odpověděl, že toto její přání jí nevyplním a zda chce zaplatit.
Všechno je to jenom o lidech a tak bych to nechal. Čím víc se o tom bude diskutovat popř. řešit "oficiálně", tím dřív se najde nějaký dobroser s návrhem aby to upravili v zákoně a jak myslíš, že to v dnešní době obludné represe a utahování šroubů dopadne...

P.S.: Pro odlehčení. někdo se tu ptal jestli už někdo zkoušel v helmě nebo kukle na poštu. Tak já sem jednou přilít na motorce na poštu. Seskočím a běžím dovnitř, sundavám postupně helmu, rukavice. No a protože je to u nás asi jenom 10 schodů a 4 metry chodby vřítil jsem se do hlavní místnosti jenom v kukle. To v kombinaci s černýma motorkářskýma hadrama způsobilo, že některé paní za přepáškou sebou viditelně škubly . Kuklu jsem si však stáhl a tak během několika sekund se zhoustlá nálada zase uvolnila.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Tankování s helmou

15.11.2018 v 07:19 | Nahoru | #365
AveKT> první odstavec 100% souhlas. Dej blbci funkci...
Naštěstí v mém okolí takoví pitomci moc nejsou. Až pojedu v létě do Prahy, vyzkoušim schválně tam. Normálně tankuju jen doma, tak udělám vyjímku a natankuji si tam.

(reakce na) Tankování s helmou

15.11.2018 v 07:31 | Nahoru | #366

prackarr píše: AveKT> první odstavec 100% souhlas. Dej blbci funkci...
Naštěstí v mém okolí takoví pitomci moc nejsou. Až pojedu v létě do Prahy, vyzkoušim schválně tam. Normálně tankuju jen doma, tak udělám vyjímku a natankuji si tam.Také jsem s tím nikdy neměl problém. Holt máme v kraji také malou koncetraci pitomců, i když občas se mi to nezdá .
Akorát jednou jsem byl upozorněn na Shelce, protože jsem natankoval nastartovanou motorku. Měl jsem totiž baterku před smrtí a nechtěl jsem společnou vyjížďku s mojí paní okřenit roztlačováním nadlitrového dvouválce. To by se ale fakt nemělo, myslím si, že to je dokonce ve vyhlášce a tak jsem při placení zmínil mojí baterku, omluvil se a odjel.

(reakce na) Tankování s helmou

15.11.2018 v 08:40 | Nahoru | #367
prackarr>

Tak je zajímavý, že jinde píšeš,že majitel hospody by si měl sám rozhodovat co a jak a pokud si to rozhoduje majitel pumpy, tak je to špatně.

Ale, aby jsme se vrátili k tématu, já si přibu sundavám, pokud si jí někdo jinej nesundavá je mi to jedno a pokud to benzína vyžaduje ať jede jinam.

(reakce na) Tankování s helmou

15.11.2018 v 09:05 | Nahoru | #368

Stev píše: prackarr> pozna, ale v podvedomi to zustane. Klidne si helmu nos, tvoje volba, jen pisu proc to zpusobuje neprijemnosti.


chápu, mám úplně stejný pocit, když vidím kolik fízlů a měšťáků má kvér a zároveň vím, kolik z nich jsou psychiky ne úplně stabilní jedinci

Tankování s helmou

15.11.2018 v 10:24 | Nahoru | #369
má to ještě jednu rovinu - zkuste ve vlastní provozovně odmítnout obsloužit nějakého zákazníka, protože se Vám nelíbí, že u Vás už předtím zkoušel krást, protože je oblečený v hadrech, co smrdí tak, že Vám odchází ostatní zákazníci, nebo třeba muslimku, protože z ní vidíte jen oči. Pokud si dotyční budou stěžovat a povede se jim to prokázat, tak dostanete pokutu, že se z toho poserete.

(reakce na) Tankování s helmou

15.11.2018 v 10:25 | Nahoru | #370
Eastrider> to je na průser jak dělané

(reakce na) Tankování s helmou

15.11.2018 v 10:31 | Nahoru | #371
1100Virago> To je divný, zrovna u maďarů mám dojem, že v poslední době vidí uprchlíka v každém lehce opáleném cizinci...

2 reakcí na tento příspěvek Tankování s helmou

15.11.2018 v 10:36 | Nahoru | #372
FJRPEPA> ale v prackarrovych komentoch nie je ziadny rozpor, majitel hospody by si mal sam rozhodovat, ci sa tam bude kourit albo ne a ja ako zakaznik si bduem sam rozhodovat, ci do takeho pajzlu vlezem, alebo pojdem inam. uplne rovnako si majitel pumpy ma sam rozhodovat, ci mu vadia ludia v helmach alebo nie, ale take upozornenie by mal mat dopredu vyditelne oznacene, aby som sa zas ja sam mohol rozhodnut tam netankovat a ist inam.

(reakce na) Tankování s helmou

15.11.2018 v 10:58 | Nahoru | #373
hans.kawa> A nenapadl tě, že jsi jeho komplic, když byl tak v ráži?

(reakce na) Tankování s helmou

15.11.2018 v 11:00 | Nahoru | #374
mirazciny> třeba to zapnou do prdele

(reakce na) Tankování s helmou

15.11.2018 v 11:11 | Nahoru | #375

ondrush píše: FJRPEPA> ale v prackarrovych komentoch nie je ziadny rozpor, majitel hospody by si mal sam rozhodovat, ci sa tam bude kourit albo ne a ja ako zakaznik si bduem sam rozhodovat, ci do takeho pajzlu vlezem, alebo pojdem inam. uplne rovnako si majitel pumpy ma sam rozhodovat, ci mu vadia ludia v helmach alebo nie, ale take upozornenie by mal mat dopredu vyditelne oznacene, aby som sa zas ja sam mohol rozhodnut tam netankovat a ist inam.Tak po pravdě já jsem ještě nikdy nekoukal na cedulky u benzíny co můžu a co nemůžu.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Tankování s helmou

15.11.2018 v 18:28 | Nahoru | #376

ondrush píše: FJRPEPA> ale v prackarrovych komentoch nie je ziadny rozpor, majitel hospody by si mal sam rozhodovat, ci sa tam bude kourit albo ne a ja ako zakaznik si bduem sam rozhodovat, ci do takeho pajzlu vlezem, alebo pojdem inam. uplne rovnako si majitel pumpy ma sam rozhodovat, ci mu vadia ludia v helmach alebo nie, ale take upozornenie by mal mat dopredu vyditelne oznacene, aby som sa zas ja sam mohol rozhodnut tam netankovat a ist inam.

přesně takto to myslím.
Naopak pepo
FJRPEPA> naopak se zeptám já- ty jsi příznivec zákazu kouření v hospodách. Tady si najitel vybrat nemůže, musí se podřídit zákonu. Dobrá. Žádný zákon mi nenařizuje sundávat si přilbu, proč bych to tedy měl dělat? Není to stejná mince?

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Tankování s helmou

15.11.2018 v 23:22 | Nahoru | #377

prackarr píše:
Bubrák- víš, ale etiketa se neřídí osobními pocity, ale společenskou normou, jako takovou. Dám Ti příklad: vždy jsem měl stejný pocit, o jakém jsi psal ty, že při setkání s nějakou osobou, co je společensky významnější, jako já, bych měl podat první ruku. Taky jsem to dělal. Něco jako když první pozdravíš svého bývalého učitele, nečekáš, až pozdraví on tebe. Byl jsem přesvědčen, že to dělám dobře. A ejhle- z hlediska etikety je to neslušné. První podává ruku společensky významnější osoba. Čili naopak, než mě velel můj instinkt. Zde jasně vidíš, že se jen pocity řídit nelze. Sám sis našel odpověď L. Špačka, kde to jasně zmiňuje. Proto si stojím za tím, že sundávat přilbu není nutné a dál to prostě dělat nebudu.
Apropo- když už tedy jsme u toho- už jste někdy viděli, že by někdo přepadl pumpu v moto přilbě? Já tedy ne. V kukle ano, s punčochou ano, ale v přilbě?
Ad2- už jste někdy viděli, že by někdo přijel na pumpu na motorce, natankoval si a pak přepadl pumpařku? Přepadeni se odehrává tak, že lupič přijde pěšky někde ze zálohy, přepadne a uteče, nebo zastaví před shopem přepadne a uteče. Nikdy jsem nezaregistroval, že by si přitom tankoval. Takže vidět lupiče v někom, kdo přijede s motorkou, s viditelnou RZ ke stojanu, natankuje si, mě přijde spíše paranoidní.
Nakonec musím zopakovat, co už jsem tu jednou psal. Dělal jsem si osobní průzkum, kdy jsem se dotazoval pracovníků pump na toto téma- nesetkal jsem se s někým, kdo by mi řekl, že mu vadí někdo v přilbě. Spíše nechápali, na co se jich vlastně ptám, když jsem to vysvětlil, tak mi téměř shodně řekli, že problém nejsou motorkáři a přilby, ale ujíždějící auta. Tak bych se chtěl konečně po 30 letech, co jezdím, setkat s obsluhou pumpy, které fakt vadí, že tankuji a platím v přilbě. Krom jednoho vypnutí stojanu jsem se s tím za 30 let nepotkal. Aspon co si pamatuji. A to tankuji ( v sedě) i na Shelu!!!vsak to neni nic s cim bych ja polemizoval. proste me osobne (mimo etiketu) to prijde nejak a podle toho se chovam. etiketa nerika, ze si nesmim sundat helmu. jen rika, ze to neni nutne. a me osobne to prijde lepsi a chapu ze i nekomu dalsimu to muze pripadat lepsi (treba pumparka). a stejne chapu tvuj nazor. a obcas se to proste nejak stretne vic nez je treba.

to mas jako prechazeni pres prechod. obcas nejaky (vetsinou) duchodce kdyz stoji u prechodu a chce prejit, tak jeste zvedne ruku. taky tu ruku zvednout nemusi, ale me to prijde proste prijemnejsi a od nej takove vstricnejsi, ze mi chce dat jasneji najevo, ze chce prejit. a nemusi to delat. na druhou stranu obcas stoji lide u prechodu a vubec nechteji prechazet, a to me dokaze obcas dost vytocit, protoze jim zastavim a cekam a oni nic a az kdyz si me vsimnou tak mi mavnou, ze vlastne prechazet nechteji a at jedu. takze pak sem vylozene rad, kdyz nekdo mavne ze se chysta prejit. a taky to nemusi delat a ja to treba nedelam, ale snazim se (kdyz chci prejit pres prechod) mit ocni kontakt s ridicema a 'tvarit se' ze chci prejit a kdyz vidim, ze me registruje ridic a pousti, tak teprve jdu na prechod. a zase kdyz jede 5 aut a me by to vyslo ze by mi melo zastavit to posledni, tak naopak udelam krok zpet, aby ten posledni videl, ze jeste muze projet, protoze me osobne prijde zbytecny, aby kvuli me zastavovalo posledni auto, kdyz pak nic nejede.

takze - je spousta veci co neupravuje zakon nebo etiketa, ale je slusnost v necem jit dal nez je litera. tak jsem to myslel. a na druhe strane samozrejme to chozeni dal by nemel nikdo vyzadovat, otazkou je do jake miry si muze majitel pumpy upravit pravidla na pumpe. nekde jsou zachody zamcene a klice jsou u pokladny, nekde ne. nekde mi LPG nechaji natankovat samotneho, nekde musi striktne obsluha.

ale rozhodne je trapny a dementni nechat nekoho v helme natankovat a pak drzkovat u pokladny, to samozrejme chapu. tehda me vytocila Benzina (uz sem to tu psal pred lety) kdy mi nepustili vubec stojan a ja nevedel co se deje a cekal sem tam jak tydyt. podle me kdyz uz, tak by to meli mit na stojanu oznacene, at to ze mi nepusti stojan, nebo to, ze je nutne mit sundanou helmu. pak muzu odjet driv nez natankuju.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Tankování s helmou

15.11.2018 v 23:32 | Nahoru | #378

Bubrak-ZX10R píše:
to mas jako prechazeni pres prechod. obcas nejaky (vetsinou) duchodce kdyz stoji u prechodu a chce prejit, tak jeste zvedne ruku. taky tu ruku zvednout nemusi, ale me to prijde proste prijemnejsi a od nej takove vstricnejsi, ze mi chce dat jasneji najevo, ze chce prejit. a nemusi to delat.


To se trochu pleteš>>
Povinnosti chodce
Chodec musí dát jasně najevo, že se chystá vstoupit na přechod pro chodce (např. zastavit se na kraji chodníku před přechodem pro chodce).

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Tankování s helmou

15.11.2018 v 23:47 | Nahoru | #379

maco píše: To se trochu pleteš>>
Povinnosti chodce
Chodec musí dát jasně najevo, že se chystá vstoupit na přechod pro chodce (např. zastavit se na kraji chodníku před přechodem pro chodce).to se nepletu, precti si to znovu.

chodec musi dat jasne najevo, ale zvedat ruku nemusi a na kraji chodniku u prechodu stoji dost casto nekdo kdo prechazet nechce.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Tankování s helmou

15.11.2018 v 23:57 | Nahoru | #380

Bubrak-ZX10R píše: to se nepletu, precti si to znovu.

chodec musi dat jasne najevo, ale zvedat ruku nemusi a na kraji chodniku u prechodu stoji dost casto nekdo kdo prechazet nechce.


To se teda pleteš Právě proto že když někdo stojí u přechodu a čumí po vránách na nebi nebo do tramtárie na jinou stranu tak mi nedává nic najevo

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Tankování s helmou

16.11.2018 v 01:26 | Nahoru | #381

maco píše: To se teda pleteš Právě proto že když někdo stojí u přechodu a čumí po vránách na nebi nebo do tramtárie na jinou stranu tak mi nedává nic najevocasto nekdo vchazi do silnice a kouka se na druhou stranu. tim ze vchazi do silnice dava najevo. ale to je takovy okecavani. davat najevo se da ruzne. ty jsi rozporoval to, ze duchodce nemusi zvednout ruku, ja opakuju, ze duchodce ji zvednout nemusi, ale dava tim najevo "jasneji" ze chce prejit a to hodnotim kladne. takze nevim co resis moc.

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Tankování s helmou

16.11.2018 v 06:22 | Nahoru | #382
Bubrak-ZX10R> v tom případě jsme ve shodě. Nikomu ale neberu, že si přilbu sundá, někdy to taky dělám. Ale neustále tu čtu od těch, co si ji sundávají, jak je neslušné od nás, co to neděláme . A to je prostě nesmysl. Vadí mi, jak pořád někdo vnucuje svoji vizi druhým. Nepřijde ti košer, nesundat si přilbu na pumpě? Dobrá, tak si ji sundej, ale neser se do mě, když si ji nesundám já. Starej se o sebe, já se také budu starat o sebe a bude o všechny postaráno. Mě tento boj připomíná levičáckou agitku. Levičák nežere naso, tak chce maso zakázat. Neleze ti maso? Tak ho nežer, tvoje věc, ale mě nech moje právo rozhodnout, jestli si maso dám, nebo ne. Nechci, abys to rozhodoval za mě. Ostatní jsme si tu už řekli. Pokud má pumpařka pocit, že ji jdu přepadnout, když jsem si natankoval a s penězi či kartou přistupuji k pultu a říkám stojan č. 6 prosím, tak by se měla jít léčit.

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Tankování s helmou

16.11.2018 v 06:25 | Nahoru | #383
prackarr> prirovnal bych to k lyzim... tam taky helmu a kuklu u kasy nesundavam. Divne to nikomu neprijde.

(reakce na) Tankování s helmou

16.11.2018 v 06:35 | Nahoru | #384

S.h.I.t. píše: prackarr> prirovnal bych to k lyzim... tam taky helmu a kuklu u kasy nesundavam. Divne to nikomu neprijde.

vidíš, to mě nenapadlo. A to jsem na lyžích celou zimu.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Tankování s helmou

16.11.2018 v 08:11 | Nahoru | #385

prackarr píše: přesně takto to myslím.
Naopak pepo
FJRPEPA> naopak se zeptám já- ty jsi příznivec zákazu kouření v hospodách. Tady si najitel vybrat nemůže, musí se podřídit zákonu. Dobrá. Žádný zákon mi nenařizuje sundávat si přilbu, proč bych to tedy měl dělat? Není to stejná mince?Ale dost hospod bylo se zákazem kouření i když jim to zákon nenařizoval a musel jsi se s tím smířit. Sundat přilbu taky zákon nenařizuje, ale pokud to majitel chce, musíš se s tím smířit.

5 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Tankování s helmou

16.11.2018 v 08:16 | Nahoru | #386

S.h.I.t. píše: prackarr> prirovnal bych to k lyzim... tam taky helmu a kuklu u kasy nesundavam. Divne to nikomu neprijde.A jak to děláš na sjezdovkách, kde scenerujou obličej z důvodu nemožnosti přeprodat pernamentku ?
Speciálně pro Prackarra, je to otázka.

Naposledy editováno 16.11.2018 08:20:01

(reakce na) Tankování s helmou

16.11.2018 v 08:44 | Nahoru | #387
FJRPEPA> netusim jak to delaj. Jezdim zasadne ve velkych lyzarskych brylich a jak si oni poradi.. je mi fuk. Nesundavam je. Pouze na obed, jnak az na konci dne.
Nikde jsem s tim nemel problem. Ale je fakt, ze na ceske hory s cim dal horsima podminkama, cenama a podobnyma vydrbama dost seru.

Naposledy editováno 16.11.2018 08:45:30

(reakce na) Tankování s helmou

16.11.2018 v 08:57 | Nahoru | #388

FJRPEPA píše: Ale dost hospod bylo se zákazem kouření i když jim to zákon nenařizoval a musel jsi se s tím smířit. Sundat přilbu taky zákon nenařizuje, ale pokud to majitel chce, musíš se s tím smířit.Víš, problém není to, že to majitel chce a ty by si tudíš musel u něj na benzínce sundavat helmu, protože prostě můžeš jet jinam, kde jsou normální.
Proto je právě to srovnání se zákazem kouření v hospodách tak zajímavé. Vzniklo to protože se lidi neuměli domluvit a některým kuřákům nedělá problém ti hulit u jídla. A tak se toho chytli dobroserové aby utrhli nějaké ty politické body a výsledek je zákaz kouření, tedy měl by být. Ve skutečnosti se na zákazu kouření točila všechna média, protože to chtějí ovce slyšet a nikdo neinformoval co za další svinstva jsou v tom zákonu napsaný. A tak třeba vznikla objektivní odpovědnost za nalévání mladictvým. Takže máš hospodu, přijde ti tam nachcanej 17ti letej výrostek a kontrola a TY budeš muset dokazovat jestli se náhodou nenalil u tebe. Takže místo podozřelého je z tebe rovnou obviněný! A máme tu další ukrojenej plátek svobody.
Proto ať si pumpař udělá třeba nudistickou benzínku, já tam nepojedu ale běda jak se toho vloží stát!!!

Naposledy editováno 16.11.2018 08:59:04

2 reakcí na tento příspěvek Tankování s helmou

16.11.2018 v 09:28 | Nahoru | #389
Nojo ... dneska rano jsem musel skrabat okna u auta ...

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Tankování s helmou

16.11.2018 v 11:05 | Nahoru | #390

Bubrak-ZX10R píše: casto nekdo vchazi do silnice a kouka se na druhou stranu. tim ze vchazi do silnice dava najevo. ale to je takovy okecavani. davat najevo se da ruzne. ty jsi rozporoval to, ze duchodce nemusi zvednout ruku, ja opakuju, ze duchodce ji zvednout nemusi, ale dava tim najevo "jasneji" ze chce prejit a to hodnotim kladne. takze nevim co resis moc.


Já neřeším nic,že někdo stojí u přechodu a nedá mi najevo že chce přejít tak má smolíka,může klidně zvednout nohu,nemusí ruku
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.

TOPlist