Padací rámy Přidat reklamu

Téma: Prodej moto na Slovensko
 
4.3.2014 v 09:56
Ahoj přátelé. Již sem toto téma jednou našel ale nedokázal v něm najít svojí odpověď jistým způsobem. V sobotu mi má přijet kupce na moto, je ze Slovenska. Jako běžně zajdu na uřady se smlouvou o prodeji oni to přehlásí na něj, zruším pojistku a papíry mužou jet k něm jenže, radil jsem se na uřadech a tam paní na mě začala s nesmyslama jako že potřebuju jeho(kupcův) souhlas k tomu, že si jí převáží na Slovensko, sdělila mi že při odhlašení dostanu převozní papíry které mu dám, jenže paní si zřejmě nebyla vědoma toho, že on si jí v sobotu odváží a ja na uřady pujdu až v pondělí. Čili jak mám tohle řešit? Převozní papíry snad nepotřebuje když jí poveze v dodávce nebo na vozejku ne?
Kdybyste stím měl někdo zkušenost, byl bych fakt moc rád za radu.

Prodej moto na Slovensko

4.3.2014 v 10:44 | Nahoru | #1
Na farika mi prijel slovak. Oba sme o tom vedeli hovno. Nastesti to prihlasoval na nejakeho kamose v cesku, takze klasika, ale co jsem dohledal, tak diky eu, mu muzes vrazit papiry do ruky, dojit na urad ze masina je prodana za hranice, oni to daji do nejake evropske databaze a borec to musi do 30 dnu tusim prihlasit a urady uz si vse vymeni mezi sebou. Jenze nasi urednici jsou nahovno jak zprávy na nově. Budou tě tlačit do převozních značek a podobnych hnupin a cucat prachy za razitkovani.

Zkus googlovat, nasel jsem to taky tak

http://m.poradte.sk/...auta-z-cr-do-sr.html tohle je ono

Naposledy editováno 04.03.2014 10:48:02

Prodej moto na Slovensko

4.3.2014 v 18:10 | Nahoru | #2
A kupec na Slovensku musí ještě před přihlášením absolvovat Kontrolu originality a to je docela opruz.......

Prodej moto na Slovensko

4.3.2014 v 19:26 | Nahoru | #3
Kontrolu originality smlouvy? Nebo čeho? :o
To co musí udělat on už je mi docela fuk, jakmile odhlásím stroj na něj a zruším pojistku je to jeho motorka a mě už to nemusí v podstatě zajímat. Ale na uřadě mi paní řekla že potřebuju Kupcův souhlas o převozu motorky, tak by mě zajímalo jestli už to někdo někdy dělal ten souhlas, na netu jsem nic nenašel tak jsem pro něj vysyslil "dodatek ke smlouvě" právě ten souhlas ve kterym potvrzuje že si je vědom převozu do SR.
Ale otázka je jestli to bude na uřadech stačit, zítra tam plánuju další cestu jestli to mohu napsat sám nebo mi na to dají nějaky formulář k vyplnění, ale vubec z toho nemám radost.

Prodej moto na Slovensko

4.3.2014 v 21:18 | Nahoru | #4
Ahoj, loni na jaře jsem prodával na Slovensko a byl jsem celkem 3x na úřadě, než jsme to měl všechno, co potřebovali je potřeba tohle:
- malý a velký TP
- kupní smlouva
- plná moc (já si nechal poslat raději notářsky ověřenou), kde tě nový majitel opravňuje k odhlášení motorky na jeho jméno. Mělo by stačit napsat jména, adresy a data narození/rodná čísla, plus samozřejmě co je to za motorku - výrobce, typ a spz (já měl i VIN, ale zbytečně, navíc s překlepem a nějkou formulaci typu "já .. ten a ten, opravňuj toho a toho..", vzor najdeš na netu)

dostaneš převozní SPZ a malý TP se jménem nového majitele (obojí omezená platnost) a ve velkém TP bude uvedeno, že jsi to odhlásil na něj. Co s tím dělá nový majitel netuším, předpokládám, že evidence dovezeného vozidla, pojištění a přihlášení. Snad ti to ušetří čas.
R.

1 reakcí na tento příspěvek Prodej moto na Slovensko

5.3.2014 v 06:48 | Nahoru | #5
Když jsem minulý rok prodával auto na Slovensko (taky sobota), tak jsem kupci dal doklady ať nemá problémy po cestě (zariskoval sem) a poté co mi poslal poštou zpátky techničáky jsem šel na úřad. Úřednici sem řekl že potřeuju odhlásit auto na Slovensko a ta po mě chtěla jen malý a velký techničák a kupní smlouvu. Poslala mě na pokladnu zaplatit poplatek, než sem se vrátil měla nachytané převozové značky, které mi byly k ničemu a dočasny malý techničák. Tak sem je kupci poslal poštou i s techničáky, že auto musí do 30ti dnů přihlásit a ty značky odevzdat. A bylo hotovo, bez plné moci apod.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Prodej moto na Slovensko

5.3.2014 v 09:07 | Nahoru | #6
blaf> Asi jiný kraj, jiný mrav Já jsem si ten prodej na úřadě doopravdy užil

(reakce na) Prodej moto na Slovensko

7.3.2014 v 18:21 | Nahoru | #7
Rada89> Asi jo lítání po úřadě to je opruz no, já to měl za 15min hotovo .
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.

TOPlist