Téma: Zákaz vjezdu motorek na podzemní parkoviště
 
29.9.2012 v 13:44
Čau stala se mi dneska taková věc, chtěl jsem zaparkovat na podzemní parkoviště(AFI PALÁC PARDUBICE) přiběhla ke mně ostraha a říkal něco v tom smyslu "to si ze mně děláš prdel?" nevěděl jsem co mele a myslel si o něm to samé. Každopádně otevřel závoru, když jsem ale zaparkoval přiběhl celej udejchanej a řval to samé. :D Vyměnili jsme si pár slov a pak z něj vypadlo, že je tam značka zákaz vjezdu motorek, ani mě to nenapadlo, takže jsem si toho nevšiml. Nenapadá někoho myšlenka k čemu by tahle značka mohla bejt dobrá? Nebo mám příště ostrahu poslat kam patří i se značkou???
Předchozí
1 2
Následující

Zákaz vjezdu motorek na podzemní parkoviště

3.10.2012 v 11:40 | Nahoru | #31
A pokračování:
Dobrý den paní ....,

děkuji Vám za odpověď na můj dotaz, cením si toho. Pokud je použit systém magnetických indukčních smyček, tak tento zákaz chápu.

Nicméně, nebylo by vhodné pokusit se řešit tuto situaci? Jistě by úprava části chodníkové plochy před galerií pro motocykly nebyla tak nákladná a 10 parkovacích míst pro motocykly také mnoho místa nezabere. Vím že jde parkovat u restaurace Potrefená husa, ale pokud se nepletu, tak toto parkoviště je vyhrazeno pro zákazníky restaurace? A přijde mi nefér vůči tomuto podniku zabírat mu jejich parkovací místa, když podnikatel vedle se rozhodl neřešit svá parkovací omezení.

Velmi bych ocenil, kdyby se vedení Vašeho centra pokusilo tento problém nějak operativně řešit.

Děkuji

S pozdravem

_________________
A tady reply od vedení:
Pane ....,

původně jsme měli takovou plochu z druhé strany budovy, před pobočkou České spořitelny, na ulici Úzká. Díky výstavbě Triniti centra zanikla. Patrně budeme muset do budoucna přehodnotit situaci a s přibývajícím počtem motocyklistů i zvýšit počet parkovacích míst pro vyznavače jedné stopy.

Tímto děkujeme za podnět, s pozdravem

...

Naposledy editováno 03.10.2012 11:41:23

(reakce na) Zákaz vjezdu motorek na podzemní parkoviště

3.10.2012 v 11:47 | Nahoru | #32
Bludevil> Naprosto souhlasim. Preci te nikdo nenuti koukat na blbej program cehokoliv, nenuti te nikdo psat na m.cz, nikdo te nenuti si kupovat nejaky druh vyrobku, nebo sluzeb......máš výběr. Nevyhovuje, jdu jinam....prosté, jednoduché a logické.

Zákaz vjezdu motorek na podzemní parkoviště

3.10.2012 v 11:51 | Nahoru | #33
byla jsem v afi na moto před rokem a ještě jsem se tam dostala bez problémů.. no nic, tak budu parkovat někde jinde zadarmo no

1 reakcí na tento příspěvek Zákaz vjezdu motorek na podzemní parkoviště

3.10.2012 v 15:19 | Nahoru | #34
Zákaz vjezdu motocyklů do podzemních a i nadzemních garáží obchodních center je celkem standard. Nechápu však proč nezaparkuješ před hlavním vchodem na chodníku jako každej. Máš to mnohem blíž a nemusíš se s nikým hádat

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Zákaz vjezdu motorek na podzemní parkoviště

3.10.2012 v 15:20 | Nahoru | #35

Danny350 píše: Zákaz vjezdu motocyklů do podzemních a i nadzemních garáží obchodních center je celkem standard. Nechápu však proč nezaparkuješ před hlavním vchodem na chodníku jako každej. Máš to mnohem blíž a nemusíš se s nikým hádat


Leda s případným městkým podpolicajtem... na kterého nemáš ani ten nejmenší argument a jediné co ti zbyde je apelovat na jeho zdravý rozum, což je v tomto případě trochu protimluv

(reakce na) Zákaz vjezdu motorek na podzemní parkoviště

3.10.2012 v 15:30 | Nahoru | #36
Bludevil> otázka zní co jsem porušil pokud samozřejmě v místě neplatí zákaz zastavení. Myslím že takovýhle buzerace se snad už u nás nekonají. Motorek a skůtrů je tu tolik že si snad každej už zvykl.

(reakce na) Zákaz vjezdu motorek na podzemní parkoviště

11.3.2013 v 20:27 | Nahoru | #37
BagoBorec> Parkuju všude, nikdo na mě neskočil, ani v podzemních nebo nadzemních placených garážích ... Tý vole, naznám moc bikerů který vyloženě čtou značky, natož pak do debilního parkoviště ... šlo jim o těch dvacet kačet, jako že můžeš objet závoru? Tak sit o zkus, se přinejmenším zlomíš nebo tam sebou rovnou švihneš na zem. Chlapi, čert vem značky do obchoďáku, čus a kolama vždy dolů.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Zákaz vjezdu motorek na podzemní parkoviště

28.3.2016 v 16:24 | Nahoru | #38
Čau, parkoviště v obchodním centru u jakékoliv jiné má status veřejně přístupné účelové cesty podle zákona 13/1997 Sb. Jinak by jim to nezkolaudovali jako stavbu pro veřejnost. Tudíž tam platí dopravní předpisy. Omezit vjezd tam lze pouze příslušnou dopravní značkou. Tu umísťuje opatřením obecné povahy příslušný silniční správní úřad. Pokud vjezd není omezený dopravní značkou platí tam režim obecného užívání komunikace opět podle zákona 13/1997 Sb. Není-li značka nemůže ostraha zakázat vjezd a to ani jako vlastník, který je povinen strpět obecné užívání podle zákona 13/1997 Sb.

(reakce na) Zákaz vjezdu motorek na podzemní parkoviště

28.3.2016 v 18:55 | Nahoru | #39

Michal1011 píše: Podle mě jim tam párkrát někdo projel kolem závory, tak se sichrujouZnámej takhle jednou najel do podzemek, kde zákaz nebyl a jeho laďáky spustili vyložený orchestr... přidaly se i některá auta, resp. jejich alarmy... Může to s tím souviset.

Zákaz vjezdu motorek na podzemní parkoviště

28.3.2016 v 19:25 | Nahoru | #40
Tu smyčku mají nejspíš i u Hornbachu v Brně, takže tam mají krásnou cedulu, ať motorkáři objíždějí závoru... Taky řešení

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Zákaz vjezdu motorek na podzemní parkoviště

29.3.2016 v 03:35 | Nahoru | #41

Lumic píše: Čau, parkoviště v obchodním centru u jakékoliv jiné má status veřejně přístupné účelové cesty podle zákona 13/1997 Sb. Jinak by jim to nezkolaudovali jako stavbu pro veřejnost. Tudíž tam platí dopravní předpisy. Omezit vjezd tam lze pouze příslušnou dopravní značkou. Tu umísťuje opatřením obecné povahy příslušný silniční správní úřad. Pokud vjezd není omezený dopravní značkou platí tam režim obecného užívání komunikace opět podle zákona 13/1997 Sb. Není-li značka nemůže ostraha zakázat vjezd a to ani jako vlastník, který je povinen strpět obecné užívání podle zákona 13/1997 Sb.


Nikoliv.
Pokud je parkoviště (nebo jiné celkově ohraničené komunikace, třeba tovární areál) pod uzavřením (stačí i jen závora, kterou si "kdokoliv" otevře čudlíkem na vjezdovém parkovacím automatu), nejedná se o komunikaci veřejně přístupnou ve smyslu zákona 13/1997 Sb. Na takových komunikacích platí od 1.1.2016 nový systém povolování značení (§77a zákona 361/2000 Sb.): značky umisťuje vlastník komunikace, úřadu jejich umístění jen ohlašuje. Úřad posoudí umístění značek jen z pohledu bezpečnosti provozu a pokud je shledá nebezpečnými, nařídí jejich odstranění. Zákaz vjezdu komukoliv (třeba motorkám nebo přívěsným vozíkům) jistě není nic proti bezpečnosti provozu, takže nezbývá, než takové přání vlastníka komunikace respektovat.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Zákaz vjezdu motorek na podzemní parkoviště

29.3.2016 v 06:18 | Nahoru | #42
Kunratičák> V tom případě by měla být značka Zákaz vjezdu motocyklů umístěna standardním způsobem, tj. vpravo či nahoře u vjezdu. Pokud je to někde nalepený zboku na stěně, tak je to špatně - jako vím, že to ve finále nic neřeší, člověk se leda zhádá s ostrahou.

1 reakcí na tento příspěvek Zákaz vjezdu motorek na podzemní parkoviště

29.3.2016 v 07:17 | Nahoru | #43
No a normální člověk nejezdí nakupovat tam kde si zákazníka neváží a hážou mu klacky pod nohy Nehledě na to, že samo o sobě to je celé šaškárna (byť někde technicky "okecatelná"). Už vidím jak v Římě a podobných městech zakazují vjezd motorkám Jen machrují, protože je zatím motorek málo a tak nejde o tolik zákazníků, tak je možné si hrát na Rambo style a důležitost. Dost podobná kravina jako autoškola nově pro motorky a jejich ceny.

(reakce na) Zákaz vjezdu motorek na podzemní parkoviště

29.3.2016 v 13:17 | Nahoru | #44
charlie.vtx1800> Mít venku u vjezdu extra značku Zákaz vjezdu vyznačených vozidel (B12) se symboly mopedu (201), motorky (202) a případně ještě něčeho by bylo slušností a "dobrým mravem" - předešlo by se tím právě nastalým problémům z toho, že nikdo nečte provozní řád garáže (s kterým souhlasí v okamžiku, kdy do garáže vjíždí). Ve výše uvedeném bludevilově dopisu bych jim to navrhnul jako (minimálně dočasné) řešení než se pak dohadovat s obsluhou.

puffybodie> technicky okecatelné to je v podstatě všude. Problém vzniká už u vjezdu. Hned pod vjezdovou závorou, nebo těsně za ní, je indukční smyčka, která snímá průjezdy aut. Pokud po vydání parkovacího lístku nezaznamená průjezd mezi otevřením a zavřením závory, systém okamžitě označí parkovací lístek jako neplatný. Je to opatření proti tomu, aby si někdo přišel pro nový parkovací lístek bez auta. Motorkář tu smyčku nemusí trefit, a speciálně v garáži i když ji trefí, tak ho smyčka nemusí poznat kvůli malému odlišení od okolí (velikost a rozložení armovací výztuže žb desky v blízkosti smyčky).

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Zákaz vjezdu motorek na podzemní parkoviště

29.3.2016 v 13:21 | Nahoru | #45

puffybodie píše: No a normální člověk nejezdí nakupovat tam kde si zákazníka neváží a hážou mu klacky pod nohy Nehledě na to, že samo o sobě to je celé šaškárna (byť někde technicky "okecatelná"). Už vidím jak v Římě a podobných městech zakazují vjezd motorkám Jen machrují, protože je zatím motorek málo a tak nejde o tolik zákazníků , tak je možné si hrát na Rambo style a důležitost. Dost podobná kravina jako autoškola nově pro motorky a jejich ceny.Je ti známo, kolik je u nás registrováno motocyklů?

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Zákaz vjezdu motorek na podzemní parkoviště

29.3.2016 v 13:44 | Nahoru | #46
Petr_Ajs> máš pravdu, ale já bych s tímhle asi neargumentoval. Registrací je sice ohromné kvantum (někde psali, že snad přes milion), ale kolik jich aktivně jezdí? Sto tisíc, dvě stě tisíc? A to jsou oba údaje nic, oproti autům. Obchoďáky jsou kšeft, nic jinýho je nezajímá. Kdyby se řídili podle počtu registrací, museli by možná mít i vodní plochu pro motorový čluny nebo malinký letiště - což je samozřejmě nesmysl.

Připomíná mi to paralelu k jinýmu staršímu vláknu, který se tu tuhle znovuobjevilo: invalidní parkfleky u nákupních center. Tam se patrně dodržuje nějaká norma, která vychází z oficiálního počtu registrovaných invalidů na celkový počet aut. Protože (a chraň bůh, nechci se nijak dotknout invalidních lidí, strašně těžkej životní úděl) jinak by jich nemohlo být nikde tak hrozně nadpočetný množství. V životě jsem neviděl ani v nejvrcholnějších nákupních horečkách (vánoce, atp.) aby invalidní stání byly využity z víc jak 20%.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Zákaz vjezdu motorek na podzemní parkoviště

29.3.2016 v 13:49 | Nahoru | #47
Yura> Tak já to nechtěl srovnávat s počtem aut samozřejmě. Mezi námi, když jedu na nákup, tak i přes 100l v kufrech na mašině stejně jedu autem, kam se mi toho vleze víc a i komfort je někde jinde. Spíše mě pobavila ta hláška, jak je motorkářů málo. Vždyť dneska už fakt jezdí každej, kdo má do prdele díru... S těmi místy pro invalidy plný souhlas, převážně zejí prázdnotou. I když třeba u nás na ostravsku tak až tak zřetelné není, protože invalida je tu každej druhej hnědočech, a při jejich počtu zde se tyto místa využijí poměrně slušně.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Zákaz vjezdu motorek na podzemní parkoviště

29.3.2016 v 14:00 | Nahoru | #48
Petr_Ajs> nojo, cigoši.... to je holt jiná kapitola

ale jinak je motorkářů - oproti autům - opravdu stále ještě málo, hrstka. Zanedbatelná část, která nikoho nezajímá (ekonomicky samozřejmě). Přesto, že jich raketově přibylo a jak říkáš, jezdí každej kdo má díru do prdele. Třeba v Itálii jsou všude parkoviště pro motky a skůtry, v ulicích i u nákupáků, tam už je to někde jinde. Tam si nikdo nedovolí je ignorovat. U nás to stále ještě nehrozí, na sto projetých aut je to i v létě o prázdninách jednotkový množství jednostopých vozidel. Řek bych, že cyklistů a pěších vandráků je mnohem víc

(reakce na) Zákaz vjezdu motorek na podzemní parkoviště

29.3.2016 v 14:03 | Nahoru | #49

Yura píše: invalidní parkfleky u nákupních center. Tam se patrně dodržuje nějaká norma, která vychází z oficiálního počtu registrovaných invalidů na celkový počet aut.


Počet vychází z vyhlášky 398/2009 Sb., kterou si vycucalo ministerstvo z prstu.
Do 100 parkovacích stání musí být 5 % invalidních
101 - 150 -> 6
151 - 200 -> 7
201 - 300 -> 8
301 - 400 -> 9
401 - 500 -> 10
501 a víc -> 2%

K tomu všemu ještě 1% pro rodiče s kočárkem pro mimino.

Ale bývalo to horší, kdysi bylo povinně 5% bez ohledu na celkový počet, takže oproti stavu před rokem 2009 jde o výrazné zlepšení.

Naposledy editováno 29.03.2016 14:04:54

Zákaz vjezdu motorek na podzemní parkoviště

29.3.2016 v 14:22 | Nahoru | #50
No tak ve Vaňkovce jsem byl a problém jsem neměl žádný, mě to ta magnetická smyčka evidentně bere, protože u výjezdu z garáže na světlech je také ten systém pod asfaltem a zelená mě naskočí. Ale už se mě jednou v Kr. Poli stalo, že jsem stál na červené asi 10 minut a také tam byl ten pruh nově udělanýho asfaltu. Tak jsem to projel na červenou, protože otáčet se na červené také nesmím... zajímalo bymě, co by na to řekla policie, kdybych jim podal takové vysvětlení.

Zákaz vjezdu motorek na podzemní parkoviště

29.3.2016 v 14:57 | Nahoru | #51
My teda zrovna v Afině na moto nikdy problém neměli vždycky jsme jen mávli na vrátnici, tam nám zvedli závoru a jelo se

Zákaz vjezdu motorek na podzemní parkoviště

29.3.2016 v 15:12 | Nahoru | #52
cist to tady cely nebudu, ale mam vybornej zazitek z rooftopu OC Sestka. zastavili jsme se tam s klukama nejakej den v lete, nikde ani auto, tak ze si neco nafotime a pojedem pryc. v tom pribehl pan sekuritak, starsi pan a zacal hrotit, ze takhle teda ne, zadny foceni, jste na soukromym pozemku, nemate souhlas bla bla. tak jsme se mu slusne vysmali, on nekam porad volal vysilackou jak 007 a byl uvedomelej. pak zacal bejt celkem hnusnej, zacal nadavat do curaku, byl fakt vostrej a i z ty vysilacky se linuly nejaky srandovni slova. tak sem nelenil, vzal helmu a povesil se na ten zeleznej tram jak lenochod, dedek priskocil uplne nepricetnej a z vysilacky se mu ozvalo "A AT TEN ZMRD OKAMZITE SLEZE, NEBO MU JI NANDEJ TIM PARALYZEREM!" tak sem se jeste zasmal, naslap kacenu a jeli jsme do hajzlu. nechapu alergii na motorky na parkovistich..
1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Zákaz vjezdu motorek na podzemní parkoviště

29.3.2016 v 15:14 | Nahoru | #53

Yura píše: Petr_Ajs> nojo, cigoši.... to je holt jiná kapitola

ale jinak je motorkářů - oproti autům - opravdu stále ještě málo, hrstka. Zanedbatelná část, která nikoho nezajímá (ekonomicky samozřejmě). Přesto, že jich raketově přibylo a jak říkáš, jezdí každej kdo má díru do prdele. Třeba v Itálii jsou všude parkoviště pro motky a skůtry, v ulicích i u nákupáků, tam už je to někde jinde. Tam si nikdo nedovolí je ignorovat. U nás to stále ještě nehrozí, na sto projetých aut je to i v létě o prázdninách jednotkový množství jednostopých vozidel. Řek bych, že cyklistů a pěších vandráků je mnohem vícU nás to bude vždy sezónní záležitost. Nějaké závratné změny v přístupu k jedné stopě nečekej.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Zákaz vjezdu motorek na podzemní parkoviště

29.3.2016 v 15:39 | Nahoru | #54
Petr_Ajs>no právě proto je naivní si myslet, že na motorky bude někdo brát ohled při parkování, a to i dle počtu ofiko registrací.

(reakce na) Zákaz vjezdu motorek na podzemní parkoviště

29.3.2016 v 17:00 | Nahoru | #55

Yura píše: Petr_Ajs>no právě proto je naivní si myslet, že na motorky bude někdo brát ohled při parkování, a to i dle počtu ofiko registrací.Na druhou stranu, já nikdy problém s parkováním, co se motorky týče, neměl. Jak u nás, tak za čárou...
Předchozí
1 2
Následující
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.

TOPlist