Téma: Tak jsem to do toho Španělska dotlačila
17.8.2012 v 19:53
Třetí díl cestopisu vyšel aktuálně zde.


____

Kdepak, žádná porucha nebyla. Možná si pamatujete, jak jsem sháněla někoho na cestu do Španělska, a kdyby někoho zajímalo, jak to dopadlo, tak jsem se rozhodla jet sama, čehož vůbec nelituji. A tak nějak se to podařilo. :)

Přibližná mapa cesty:


Najeto cca 9840 km.
Navštívené země: Rakousko, Itálie, Francie, Andorra, Španělsko, Portugalsko
Byla jsem pryč 35 dní, ale asi 4 dny jsem vůbec nejela, 3 dny jsem strávila v Barceloně. Na zpáteční cestě jsem použila kvůli úspoře času, motorky a energie trajekt z Barcelony do Janova.

Spala jsem v drtivé většině případů pod stanem v kempech, ale občas vyšel hostel ve Španělsku cenově stejně, tak jsem to asi dvakrát zkusila. Jinak mám zkušenost, že čím levnější byl kemp, tím byl většinou lepší. Nejlevnější kemp byl za 7,80 euro v Portugalsku.Portugalsko mě nějak extra nenadchlo, je tam o dost dražší benzín, navíc mě tam za bílého dne začal osahávat Portugalec, tak jsem to radši další den otočila zpět do Španělska.Jinak první dojem ze Španělska byl dost krutý, jako by tam byl celou dobu nějaký režim a právě otevřeli hranice. Pokud nejste v turistickém centru nebo aspoň u moře, je všude mrtvo. O víkendu zavřené restaurace a třeba i Lidl má v neděli zavřeno. Menší ale i větší města jsou hrozně zanedbaná, místy to opravdu nemělo daleko k Rumunsku, včetně koňských povozů.Co se musí nechat je skvělý stav silnic a když náhodou ne, tak se opravovala. A taky nechápu, co má každý na tom jihu Španělska, sever byl stokrát lepší a navíc jsem tam v horách klidně hodinu nepotkala auto, člověk je tam pořád všude sám. Na jihu bylo hrozné horko, místy až 39 stupňů.Jediní Češi, které jsem v celém Španělsku potkala, byli žebráci před supermarketem. Teda jeden si tam prý přijel pro španělskou podporu, na kterou má po letech ve Španělsku nárok.Porucha nebyla, jak už jsem psala. Jediná věc, co mi zabránila pokračovat v cestě, bylo na zpáteční cestě v Itálii prasklé spojkové lanko, které mi ve vesnici opravili. Jednou šla ve Španělsku motorka k zemi (na místě), a tak mimo jiné i protože jsem potřebovala dopnout řetěz, jsem byla ve španělském servisu, což byla docela legrace.S trajektem byla docela potíž, jelikož mi na poslední chvíli řekli, že vyplouvá z Afriky, tudíž 80 % cestujících byli Muslimové. Když se pak večer začali modlit a mě začal někdo po celé lodi pronásledovat, nebylo to moc příjemný...Většina fotek, kde jsem i já, je focena samospouští nebo případně někým náhodným, kdo měl pocit, že na těch fotkách musím být i já, ale většinu fotek z Barcelony a pár fotek za jízdy na moto fotil kamarád, s kterým jsem chvíli ve Španělsku byla.

Fotky
Cesta po Španělsku (a Portugalsku)

Barcelona a trajekt

Cesta po ostatních státech

Pár fotek jídla :)


Naposledy editováno 21.05.2013 17:04:33
Předchozí
1... 6 7 8 9
Následující

Tak jsem to do toho Španělska dotlačila

2.5.2013 v 21:25 | Nahoru | #241
Tak slíbené pokračování pár zápisků z deníku, co se nevešly do cestopisu...

_________________________________________

"Dívala bych se na tu nádheru klidně donekonečna, ale je čas zase vyrazit. Bohužel, zřejmě jak jsem byla zasněná, se mi povedlo odbočit na špatnou cestu, aniž bych si toho asi 40 km všimla, a skončila jsem v oblasti, kde jsem už za poslední dny byla dvakrát. Byla jsem na sebe hrozně naštvaná, tak jsem do kempu jela už v pět. Nutno podotknout, že bych na sebe byla naštvanější, kdybych tu úžasnou horskou silnici vynechala.

Udělala jsem si aspoň výlet do toho jediného turistického městečka, kde jsem musela zaparkovat dost daleko od restaurace, kde jsem seděla. Když se pak kolem motorky, na kterou nebylo moc vidět, motali asi 15 minut nějací lidé, číšník příliš nechápal, když jsem popadla všechny věci a vyletěla to zkontrolovat. Po výletě se snažím usnout, ale popravdě jsem podělaná strachy. Jsem v horách, v lese celkem vysoko a mám stan pod stromy. To je všechno v pořádku, pokud by venku ovšem nezačala řádit příšerně silná bouřka. Nakonec usnu a ráno se probudím živá – paráda!"

"Je tu spousta restaurací, bohužel taky zavřených a otevřené jsou jen kavárny. Jelikož jsem opravdu vysílená po tom, co jsem musela motorku vyhrabat z hlubokého nestabilního štěrku (neptejte se, jak jsem se tam dostala), odvážím se sednout právě do jedné z kaváren. Jsou tam samí postarší mafiáni s fajfkou nebo cigaretou. Jediný mladší kluk na mě spustí španělsky, ale marně. Nakonec se mi podaří objednat sendvič od zmalované servírky a mizím, jak jen to nejrychleji jde. Dalších 70 km je zase jenom rovně, rovně a rovně, býci, plot, býci, plot a benzínka o jednom stojanu. Tady se člověk cítí opravdu osaměle, i kdyby tu sám nebyl."

"Včera v kempu když chtěli dát do databáze vozidlo, povídají „Honda? Yamaha?“ Odpovídám „Rieju“. A oni znova „Honda? Yamaha?“ Pak se jim to snažili vysvětlit i kolemjdoucí, ale ne, opravdu neměli španělskou motorku v databázi."

"Ráno mi přijde mms, která mi restartuje celý mobil včetně data a času. K tomu mi zmizí síť a když se náhodou objeví, tak mi třeba nejdou zvedat hovory. To je zase legrace, zvlášť pro ty doma. Navíc se v Portugalsku o hodinu měnil čas a já teď vůbec netuším, kolik je vlastně hodin. Můj mobil je vůbec zmatený. Při vjezdu do Portugalska žádná obvyklá uvítací sms nepřišla. Za to teď, asi po 400 km přišlo "Vítejte v Lucembursku"."

"Kemp byl bohužel u pláže a všechny cesty v něm byly vysypány pískem. Už asi vím, jak vznikla nadávka krucipísek."

_________________________________________

Tož další třeba zas s posledním dílem cestopisu.

Tak jsem to do toho Španělska dotlačila

2.5.2013 v 23:20 | Nahoru | #242
Taky bych chtěla jednou dojet aspoň do Nice

1 reakcí na tento příspěvek Tak jsem to do toho Španělska dotlačila

21.5.2013 v 16:57 | Nahoru | #243
Tak vyšel závěrečný - třetí díl cestopisu plný problémů na zpáteční cestě. :) Myslím, že si tam pořád jen na něco stěžuju...
Díky všem, co vydrželi až do třetího dílu.Naposledy editováno 21.05.2013 17:04:06

1 reakcí na tento příspěvek Tak jsem to do toho Španělska dotlačila

22.5.2013 v 13:58 | Nahoru | #244
Tak na tom trajektu to asi moc pr..l nebyla? Tolik muslimů a jedna malá bloncka!
Jak dlouho ti nakonec trvalo ujet těch posledních 1000km? Při takové únavě?

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Tak jsem to do toho Španělska dotlačila

22.5.2013 v 19:50 | Nahoru | #245
Rosta-Fjr> Nakonec asi ty tři dny, kolik jsem na to vlastně měla. Nejhorší to bylo někde těsně za rakouskoitalskými hranicemi, kde jsem se prostě rozvalila na benzínce a myslela jsem, že už to dál nepůjde, dokonce jsem začala plánovat, že by pro mě někdo přijel. Ale nakonec jsem do sebe hodila trochu kofeinu a spoustu paracetamolu, abych si navodila nějaký pocit zdraví, a dojela do penzionu, kde jsem zalezla do postele. A pak jsem to za pomocí prášků každé 4 hodiny dojela, v Česku už mě jen bolelo v krku.

Tak jsem to do toho Španělska dotlačila

22.5.2013 v 20:03 | Nahoru | #246
Ahoj paráda projela ses teda fest

1 reakcí na tento příspěvek Tak jsem to do toho Španělska dotlačila

22.5.2013 v 21:15 | Nahoru | #247
Holka tak tohle je bez komentáře a smekám před tebou a jestli tě někdy potkám tak smeknu přilbu

(reakce na) Tak jsem to do toho Španělska dotlačila

23.5.2013 v 12:20 | Nahoru | #248
sumavak> Já smeknu klobouk, jestli se ti podaří smeknout přilbu ... díky.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Tak jsem to do toho Španělska dotlačila

23.5.2013 v 15:31 | Nahoru | #249

CSholka píše: Rosta-Fjr> Nakonec asi ty tři dny, kolik jsem na to vlastně měla. Nejhorší to bylo někde těsně za rakouskoitalskými hranicemi, kde jsem se prostě rozvalila na benzínce a myslela jsem, že už to dál nepůjde, dokonce jsem začala plánovat, že by pro mě někdo přijel. Ale nakonec jsem do sebe hodila trochu kofeinu a spoustu paracetamolu, abych si navodila nějaký pocit zdraví, a dojela do penzionu, kde jsem zalezla do postele. A pak jsem to za pomocí prášků každé 4 hodiny dojela, v Česku už mě jen bolelo v krku.Se tedy nezdáš, výdrž máš jak chlap!

No myslím si, že pokud na letošní cestu k sobě někoho seženeš, tak to bude asi nuda. A my přijdeme o dobrý počtení.

Co sem opět napsat, něco co se do časáku nevešlo a stojí to za to!?

Tak jsem to do toho Španělska dotlačila

23.5.2013 v 15:55 | Nahoru | #250
Mazec ty Hned bych jel taky, mít na to správnou motorku, prachy a nebejt ženatej - přičemž ten poslední důvod je asi nepřekonatelnej

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Tak jsem to do toho Španělska dotlačila

23.5.2013 v 18:51 | Nahoru | #251

Rosta-Fjr píše: Se tedy nezdáš, výdrž máš jak chlap!

No myslím si, že pokud na letošní cestu k sobě někoho seženeš, tak to bude asi nuda. A my přijdeme o dobrý počtení.

Co sem opět napsat, něco co se do časáku nevešlo a stojí to za to!?


Spíš by byla ostuda nechat se z Rakouska po 9000 km odtáhnout.

To bych neřekla, já tyhle absurdní situace a problémy přitahuju i v něčí společnosti. Spíš by se měli bát ti, co chtějí jet se mnou.

Jo, pokusím se sem něco hodit, ale ty zápisky z posledních dnů asi nemám celé v pc, nebo se mi vytratily, takže je budu muset někde pohledat. :)

Thunder píše: Mazec ty Hned bych jel taky, mít na to správnou motorku, prachy a nebejt ženatej - přičemž ten poslední důvod je asi nepřekonatelnej


Tak jestli jsi na svatbě slíbil, že nikam na motorce nepojedeš, tak to ti fakt nezávidím.

(reakce na) Tak jsem to do toho Španělska dotlačila

23.5.2013 v 20:16 | Nahoru | #252

CSholka píše: Tak jestli jsi na svatbě slíbil, že nikam na motorce nepojedeš, tak to ti fakt nezávidím.

Já nesliboval nic, ale ono to tak nějak vyplývá ze situace samo

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Tak jsem to do toho Španělska dotlačila

30.5.2013 v 06:50 | Nahoru | #253
CSholka> tak ještě jednou, a bohužel naposled: . Krásně se čteš

(reakce na) Tak jsem to do toho Španělska dotlačila

30.5.2013 v 17:19 | Nahoru | #254
BarčaXJR> Tohle se taky krásně čte. Děkuju, jsem ráda, že se líbilo.

1 reakcí na tento příspěvek Tak jsem to do toho Španělska dotlačila

6.6.2013 v 17:22 | Nahoru | #255
Teda holka ty seš fakt drak.Moc pěkný čtení.Respekt za odvahu .Ty se v životě neztratíš.Správná holka do nepohody Jenom mi je líto tvých rodičů ale myslím že teď už budou cesty v poho.Už budou více v klidu.

(reakce na) Tak jsem to do toho Španělska dotlačila

7.6.2013 v 12:36 | Nahoru | #256
Mach002> Díky.

Tak teda naposled pár slíbených hloupých keců, co se nevešly do cestopisu.

Španělsko
"Pohybuje se tu po kempu taková starší paní, vypadá asi tak na 120 let a mluví plynule anglicky i španělsky. Má s sebou dva psy a spoustu koček a zřejmě přijela dodávkou úplně sama. Neuvěřitelné. Zrovna přišla do místní hospody a směje se skupince pěti mladých lidí, že neumí postavit stan."

"Když jsem hledala restauraci, setkala jsem se s Francouzi, jsou tu všude. Ten pán na mě 'Dobrý den!' a já na něj 'Bonjour,' a on na mě 'Praha! Praha 7!' Hm."

"Asi 5 km se plazím za paní na Harleyi, než mě konečně pustí před sebe a já prchám. Z toho dunění mi ale zvoní v uších ještě dalších 30 km."

"(25. den cesty) Ve Valencii se dávám do řeči se skútristou, který se podivuje, jak jsem tam mohla dojet, vždyť mi to prý muselo zabrat aspoň 2 týdny."

"Když se proplétám kolonami po nechutně turistickém městě Cambrils, přiřítí se na miniaturním skútru obrovský šíleně vysmátý černoch a řve 'Český Krumlov! Český Krumlov!' Radši už se na nic neptám.
O pár metrů dál při čekání na zelenou slyším hrozně hlasité burácení motoru, pořád se rozhlížím aspoň po nějakém supersportu, ale vedle mě stojí jen nějaký hloupý skútr. Když mi pak dojde, že to má na svědomí opravdu vedle stojící Aprilia SRV 850, utvrdím se v tom, že Italové jsou ve výrobě motocyklů čím dál zvrhlejší."

Itálie
"Na malinké benzínce potkávám dva pány na ostrých endurech, kteří mě varují před opodál stojícím policejním autem, ať kolem jedu pomalu. Zmínili se, že si jdou zajezdit do lesa, tak jsem se jich ptala, jestli se to tady může, a oni absolutně nechápali, proč by se to nemohlo, a přímo před oním policistou vletěli do lesa."

"Ve Veroně stavím na oběd kdesi na náměstí a je mi jasné, že to bude pekelně drahé, ale mám prostě hlad. Číšník se na mě dívá skoro pohrdavě a po obědě a zaplacení tučné částky se ptá 'How many horsepower? Six hundred?' Koukám, jestli to jako myslí vážně a odpovím 'No, ten.' A on 'no no no, horsepower! 600?' Snažila jsem se mu vysvětlit, že to, o čem mluví, je displacement, ale vypadal čím dál naštvaněji, což mi koneckonců zvedlo náladu."

1 reakcí na tento příspěvek Tak jsem to do toho Španělska dotlačila

26.8.2015 v 08:17 | Nahoru | #257
Nevím na kolik jsou informace aktuální.
Četl jsem,že cesta po Indonesii je o dost složitější a Dominika byla v nemocnici na kapačkách.
Snad už to bude lepší a všichni jsou zdraví.

Já bych to normálně vzdal,nechal tam motorku a letěl domu.
Dominika je dost vytrvalá.

Z dílny do nemocnice na kapačky. Trabantí cesta se mění v noční můru

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Tak jsem to do toho Španělska dotlačila

26.8.2015 v 09:00 | Nahoru | #258
Míra: Sleduju to na FB a jsem celkem rád, že jsem nakonec nebyl vybrán jako náhradník. Nejdříve vši, pak sračky... Nic pro mě

Bohužel budou muset původní plány hodně redukovat, protože technika se sype, opravy zabírají spousty času a termín návratu a platnosti víz se neúprosně blíží

(reakce na) Tak jsem to do toho Španělska dotlačila

26.8.2015 v 12:47 | Nahoru | #259
1100Virago>

Já nemám FB,tak jen občas zachytím nějaké zprávy.
Ještě,že Honda nezačala prodávat novou Afriku dříve.To bych se taky asi chtěl připojit.
Předchozí
1... 6 7 8 9
Následující
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.
Související témata
Téma Autor Odp. Posl. příspěvek
existuje servisní manuál rieju tang... Rieju Tango 125 pma1 2 12.4.2021 v 22:56 pma1
Rieju Tango - startovací ceremoniál Rieju Tango 125 michalek_roman 3 10.3.2020 v 12:26 callowsick
Teče z karbecu Rieju Tango 125 kibic 11 6.5.2010 v 10:23 CRr
Sjeté přední pneu, Bridgestone vs. ... Rieju Tango 125 zatara 0 30.11.-0001 v 00:00 zatara


TOPlist