cartec_cerven_svoboda_forum

Téma: Tak jsem to do toho Španělska dotlačila
17.8.2012 v 19:53
Třetí díl cestopisu vyšel aktuálně zde.


____

Kdepak, žádná porucha nebyla. Možná si pamatujete, jak jsem sháněla někoho na cestu do Španělska, a kdyby někoho zajímalo, jak to dopadlo, tak jsem se rozhodla jet sama, čehož vůbec nelituji. A tak nějak se to podařilo. :)

Přibližná mapa cesty:


Najeto cca 9840 km.
Navštívené země: Rakousko, Itálie, Francie, Andorra, Španělsko, Portugalsko
Byla jsem pryč 35 dní, ale asi 4 dny jsem vůbec nejela, 3 dny jsem strávila v Barceloně. Na zpáteční cestě jsem použila kvůli úspoře času, motorky a energie trajekt z Barcelony do Janova.

Spala jsem v drtivé většině případů pod stanem v kempech, ale občas vyšel hostel ve Španělsku cenově stejně, tak jsem to asi dvakrát zkusila. Jinak mám zkušenost, že čím levnější byl kemp, tím byl většinou lepší. Nejlevnější kemp byl za 7,80 euro v Portugalsku.Portugalsko mě nějak extra nenadchlo, je tam o dost dražší benzín, navíc mě tam za bílého dne začal osahávat Portugalec, tak jsem to radši další den otočila zpět do Španělska.Jinak první dojem ze Španělska byl dost krutý, jako by tam byl celou dobu nějaký režim a právě otevřeli hranice. Pokud nejste v turistickém centru nebo aspoň u moře, je všude mrtvo. O víkendu zavřené restaurace a třeba i Lidl má v neděli zavřeno. Menší ale i větší města jsou hrozně zanedbaná, místy to opravdu nemělo daleko k Rumunsku, včetně koňských povozů.Co se musí nechat je skvělý stav silnic a když náhodou ne, tak se opravovala. A taky nechápu, co má každý na tom jihu Španělska, sever byl stokrát lepší a navíc jsem tam v horách klidně hodinu nepotkala auto, člověk je tam pořád všude sám. Na jihu bylo hrozné horko, místy až 39 stupňů.Jediní Češi, které jsem v celém Španělsku potkala, byli žebráci před supermarketem. Teda jeden si tam prý přijel pro španělskou podporu, na kterou má po letech ve Španělsku nárok.Porucha nebyla, jak už jsem psala. Jediná věc, co mi zabránila pokračovat v cestě, bylo na zpáteční cestě v Itálii prasklé spojkové lanko, které mi ve vesnici opravili. Jednou šla ve Španělsku motorka k zemi (na místě), a tak mimo jiné i protože jsem potřebovala dopnout řetěz, jsem byla ve španělském servisu, což byla docela legrace.S trajektem byla docela potíž, jelikož mi na poslední chvíli řekli, že vyplouvá z Afriky, tudíž 80 % cestujících byli Muslimové. Když se pak večer začali modlit a mě začal někdo po celé lodi pronásledovat, nebylo to moc příjemný...Většina fotek, kde jsem i já, je focena samospouští nebo případně někým náhodným, kdo měl pocit, že na těch fotkách musím být i já, ale většinu fotek z Barcelony a pár fotek za jízdy na moto fotil kamarád, s kterým jsem chvíli ve Španělsku byla.

Fotky
Cesta po Španělsku (a Portugalsku)

Barcelona a trajekt

Cesta po ostatních státech

Pár fotek jídla :)


Naposledy editováno 21.05.2013 17:04:33

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Tak jsem to do toho Španělska dotlačila

18.3.2013 v 20:10 | Nahoru | #211

CSholka píše: Mám já to ale kultivované diskutující, ani hádat se nechtějí. To snad ani nejsou motorkari.czNo, kdybys tu stála o hádky... Ale vsadil bych se, že nestojíš. A já taky ne.

Co kdybys sem napsala něco, co nenajdeme v cestopisu? Určitě jsi musela to vyprávění krátit, vzhledem k rozsahu článků do časopisu (i když mají tři díly).

(reakce na) Tak jsem to do toho Španělska dotlačila

19.3.2013 v 18:52 | Nahoru | #212
vdue> No v cestopisu je všechno podstatné, ale tak teda přikládám pár zápisků, které jsem psala každý den večer/ráno a nevešly se do cestopisu.

ČR
"Mám nové brzdové destičky a jsem stokrát upozorňována, že zpočátku nebrzdí, jak by měly. Nesmysl, říkám si, dokud málem nepolíbím zadní dvířka náklaďáku i přes značný rozestup."

Rakousko
"Zastavím na jídlo a kafe. Potkávám dost Čechů a nelze je přehlédnout. Nevím, že všude, kam přijedou, se musí chovat jak banda nespokojených důchodců vyklopených na benzínce v Chorvatsku."

Itálie
"Je to trochu blázinec, ale fascinuje mě, jak jsou Italové soustředění. Sice nepoužívají blinkry a zničehonic prudce zastaví, ale všichni ostatní s tím počítají a žádná nehoda se nekoná. To jen já vždy brzdím i očima."

Francie
"Bohužel začíná být strašné vedro, asi 36 stupňů, a to přestože jsem v horách. Nakonec musím zastavit a poprvé se od hlavy až k patě polít vodou, ale to ještě netuším, že v příštích dnech se z toho stane tradice."

"Taky jsem až do Montpellieru chválila značení silnic, které mi přišlo lepší než v Itálii a Rakousku. Jenže v centru jsem začala bloudit kvůli spoustě jednosměrek. Vlastně jsem sem zajela jen kvůli bankomatu. Když jsem totiž ráno chtěla platit kartou, dvakrát mi to odmítlo správný pin. A když tam na mě francouzsky svítilo „poslední pokus“, raději jsem dala hotovost. Volám domů, co dělat, a dovídám se, že pokusy se vymažou až v Česku. Prý by mohl pomoct výběr z bankomatu. Ten naštěstí proběhl v pořádku, ale později na benzínce na mě opět svítí poslední pokus. Pěkně jsem se zapotila při zadávání stále stejného pinu, ale když se na displeji zobrazilo „code bon“, dost jsem si oddychla. Kdybych se totiž zablokovala, byť se správným pinem, v zahraničí nemůžu nic dělat."

Andorra
"Vracím se do kempu s nákupem ze supermarketu za směšnou cenu. Mám kolem sebe zase spoustu zvědavců. Prakticky čím dál jsem od domova, tím víc otázek dostávám. Je fakt, že „me and my girlfriend are very impressed“ zní spíš jako pozvánka do trojky, ale potěší to."

Španělsko
"Nesnáším, když mi na otázku „Do you speak English?“ odpoví 'Yes.' To totiž téměř vždy znamená 'ano, ale nebudu rozumět kterékoliv další věci, co řekneš.'"

"Vůbec se mi nedaří od moře vymotat, vyhýbám se dálnicím, a tak často ve městech trpím přejezdy přes obrovské zpomalovací pruhy – takové jsem poprvé viděla ve Francii. To by mě zajímalo, který magor tohle vymyslel, vždyť to musí ničit podvozky! Zkoušela jsem na to najet už i skoro v nulové rychlosti a stejně mě to příšerně rozhodilo, takže teď přes to skáču bez zpomalování, to je aspoň legrace."

Další třeba až s dalším dílem cestopisu

1 reakcí na tento příspěvek Tak jsem to do toho Španělska dotlačila

19.3.2013 v 19:24 | Nahoru | #213
Takhle jsem si to představoval

Btw před nedávnem jsem zkoušel platit na benzínce postupně dvěma kartama a ani k jedné jsem neznal správný PIN (jak se nakonec ukázalo). Moc divně se na mě ta paní dívala

Naposledy editováno 19.03.2013 19:25:35

(reakce na) Tak jsem to do toho Španělska dotlačila

19.3.2013 v 20:02 | Nahoru | #214

CSholka píše: Mám já to ale kultivované diskutující, ani hádat se nechtějí. To snad ani nejsou motorkari.czPravda, na BMWGS.cz byla větší psina.

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Tak jsem to do toho Španělska dotlačila

19.3.2013 v 20:10 | Nahoru | #215
vdue> Mě hlavně zarazila odpověď České spořitelny, že se s tím nic v zahraničí nedá dělat, že to prostě občas blbne. Neřeknu, kdybych zadala fakt špatný pin, ale dostat se v zahraničí do problému takhle jednoduše bez možného řešení...

prouky> No, myslím, že tady se bez té psiny obejdu. :))

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Tak jsem to do toho Španělska dotlačila

19.3.2013 v 20:21 | Nahoru | #216
CSholka>

Veselá mysl půl zdraví!

Mě by mrzelo, kdybych měl jet sám. Když je něco krásný, rád sdílím!

(reakce na) Tak jsem to do toho Španělska dotlačila

19.3.2013 v 20:51 | Nahoru | #217
CSholka> Proto s sebou vozím 2 různé karty od různých bank.

(reakce na) Tak jsem to do toho Španělska dotlačila

20.3.2013 v 08:01 | Nahoru | #218
prouky> Já to holt sdílím až teď. :) Taky jsem nechtěla jet sama, pamatuju si, jak jsem ještě dva měsíce před cestou říkala, že sama ani náhodou nejedu, nejsem přece cvok. Ale zpětně to beru jako moc dobrý nápad, vždyť těch věcí, co bych nezažila, kdybych nebyla sama... navíc si člověk skvěle vyčistí hlavu.

_zdenda_> To je sice fajn řešení, ale nejsem tak bohatá, aby mě mohly každý měsíc oškubat hned dvě různé banky :)

Tak jsem to do toho Španělska dotlačila

25.3.2013 v 07:26 | Nahoru | #219
Tak přečteno. A jsem ráda, že to je na papíře. Noťas bych si do vany brala nerada.

A FAKT SE MI TO MOC! LÍBILO!!!
Těším se na další

Tak jsem to do toho Španělska dotlačila

25.3.2013 v 09:12 | Nahoru | #220
pekne pekne :)

Tak jsem to do toho Španělska dotlačila

25.3.2013 v 10:34 | Nahoru | #221
Tak to mě moc těší. Druhý díl už je oblečen do slušivého grafického kabátku a čeká na vydání dalšího čísla.

Tak jsem to do toho Španělska dotlačila

19.4.2013 v 12:35 | Nahoru | #222
Tak druhý díl cestopisu je venku .

1 reakcí na tento příspěvek Tak jsem to do toho Španělska dotlačila

23.4.2013 v 08:27 | Nahoru | #223
Koupeno přečteno.

Tak jsem to do toho Španělska dotlačila

24.4.2013 v 07:16 | Nahoru | #224
včera nesehnáno . Snad dnes

(reakce na) Tak jsem to do toho Španělska dotlačila

25.4.2013 v 11:30 | Nahoru | #225
Rosta-Fjr> Paráda, díky věrným čtenářům.

BarčaXJR> Tak doufám, že se povedlo...

1 reakcí na tento příspěvek Tak jsem to do toho Španělska dotlačila

25.4.2013 v 12:51 | Nahoru | #226
Tak snad za měsíc a půl vyrážím na Gibraltar.Jinak jsem si vzal z tvé cesty částečně inspiraci

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Tak jsem to do toho Španělska dotlačila

25.4.2013 v 14:25 | Nahoru | #227
V.e.n.c.a__zr7s> Tak nezapomeň na opalovací krém. Mně je vedro, jen si na to vzpomenu.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Tak jsem to do toho Španělska dotlačila

25.4.2013 v 19:58 | Nahoru | #228
CSholka> S vedrem počítám a opalovací krém si určitě vezmu Taky jedu sám jako ty.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Tak jsem to do toho Španělska dotlačila

26.4.2013 v 08:45 | Nahoru | #229
V.e.n.c.a__zr7s> Tak to přeju hodně štěstí a pozor na vilné Portugalce, bludné Holanďany a žebrající Čechy.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Tak jsem to do toho Španělska dotlačila

26.4.2013 v 19:50 | Nahoru | #230
CSholka> No tak vilné Portugalky by šli,ale vilné Portugalce fakt ne Jinak dík.

Tak jsem to do toho Španělska dotlačila

26.4.2013 v 20:52 | Nahoru | #231
Objevil jsem tenhle příspěvek až teď, takže opožděně děkuji za ten osvěžující cestovatelskej příběh, super postřehy, nádhernej inteligentní humor a vůbec všechny Tvoje komentáře, dobře se to čte. Ten report o jídle by mě zajímal, kdybys někdy měla čas to sepsat nebo naskenovat zápisky.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Tak jsem to do toho Španělska dotlačila

26.4.2013 v 21:46 | Nahoru | #232
V.e.n.c.a__zr7s> Nejsem si úplně jistá, zda ti dají na výběr.

BCKL> Díky člověče, taková odezva mě těší, ani nevíš jak. :) Report o jídle jsi bohužel tak trošku prošvihnul. Psala jsem ho pro časopis Motoroute, vyšel v čísle 1/2013 , ale teď už je aktuální jiné číslo...

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Tak jsem to do toho Španělska dotlačila

27.4.2013 v 09:33 | Nahoru | #233
CSholka> Jo při reportu o jídle jsem se náramně pobavil,protože jsem si vybavil i některé své podobné zážitky s jídlem na cestách

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Tak jsem to do toho Španělska dotlačila

27.4.2013 v 17:21 | Nahoru | #234
V.e.n.c.a__zr7s> Tak to jsem ráda, že účel (pobavit) splnil. Teď jak pojedu, tak to už asi nebude taková legrace. To se asi vzdám restaurací a dokonce mám v plánu vzít si vařič. I když, tohle možná bude ještě o něco zabávnější, neb spojení já a vařič mi přijde asi tak komické, jako mi přišlo před Španělskem spojení já a stan. :)))

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Tak jsem to do toho Španělska dotlačila

28.4.2013 v 11:15 | Nahoru | #235
CSholka> Kam máš v plánu vyrazit?Plynovou bombu vozím v ešusu kam se vejde Do restaurace vždy zajdu jen abych ochutnal místní jídlo.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Tak jsem to do toho Španělska dotlačila

28.4.2013 v 15:30 | Nahoru | #236
V.e.n.c.a__zr7s> Německo - Dánsko - Švédsko - Norsko - Finsko - Estonsko - Lotyšsko - Litva - (Bělorusko nebo Polsko) - (možná Ukrajina - Slovensko).

Jen ještě netuším, kde na to vezmu. :) Koupě nové motorky mě dostala do situace, kdy to budu muset dát za minimum financí. Jak to nedám, tak v nejhorším někde zůstanu, dokud si nevydělám, času dost hehe.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Tak jsem to do toho Španělska dotlačila

28.4.2013 v 19:42 | Nahoru | #237
CSholka> Tak to Ti přeji šťastnou cestu Jo v Dánsku je krásně.Byl jsem tam minulý rok.Na Nordkap nechceš dojet

Tak jsem to do toho Španělska dotlačila

29.4.2013 v 07:28 | Nahoru | #238
Tak konečně přečteno. Zase moc pěkný

Tak jsem to do toho Španělska dotlačila

29.4.2013 v 07:53 | Nahoru | #239
To se tak hezky čte, že mám chuť popadnout motorku a vyrazit

(reakce na) Tak jsem to do toho Španělska dotlačila

29.4.2013 v 09:09 | Nahoru | #240
V.e.n.c.a__zr7s> Proč ne.

BarčaXJR> Díky. :))

Jirka.M> Co na to říct... popadni motorku a vyraž.
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.
Související témata
Téma Autor Odp. Posl. příspěvek
existuje servisní manuál rieju tang... Rieju Tango 125 pma1 2 12.4.2021 v 22:56 pma1
Rieju Tango - startovací ceremoniál Rieju Tango 125 michalek_roman 3 10.3.2020 v 12:26 callowsick
Teče z karbecu Rieju Tango 125 kibic 11 6.5.2010 v 10:23 CRr
Sjeté přední pneu, Bridgestone vs. ... Rieju Tango 125 zatara 0 30.11.-0001 v 00:00 zatara


TOPlist