Téma: Parkování na balkoně
 
14.3.2012 v 16:40
Zdarec,
jsem už vícemńě rozhodlý, ale i přesto se zeptám na názor ostatních. K bytu mám jen nekryté parkovací stání a dlouho jsem špekuloval, kam z motkou. A protože bydlím v přízemí, chci si o víkendu udělat na zábradlí od balkonu branku a tam by motka parkovala. Technicky už to mám promyšlené, ale teď mě napadlo co ta "formální" stránka.. Nemůžou mě nic sousedi?? Nebo třeba požární předpisy??
Předchozí
1 2 3
Následující

1 reakcí na tento příspěvek Parkování na balkoně

14.3.2012 v 16:45 | Nahoru | #1
a to ti povolí tam bastlit zábradlí ?

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Parkování na balkoně

14.3.2012 v 16:49 | Nahoru | #2
Holmis> Jelikož je ten byt můj a nijak to nenaruší vzhled celého domu, tak jsem se nikoho ani neptal. Jediná změna bude v tom, že přibudou dva panty a zastrčka na vysací zámek- ta ale i se zámkem bude viditelná jen jakoby zevnitř balkonu

Parkování na balkoně

14.3.2012 v 16:56 | Nahoru | #3
a jak vysoko máš balkon od země ? u babičky v paneláku nedosáhnu na balkon ze země a to mam dosah něco málo přes 250cm a to si moc dobře nedokážu představit jak by jsi tam vyjížděl

edit: jinak dobrej nápad a pokud to máš udělaný i jako zimní zahradu tak je to už vůbec paráda

Naposledy editováno 14.03.2012 16:57:33

Parkování na balkoně

14.3.2012 v 16:57 | Nahoru | #4
Byt to tvůj být může ale právě proto že je to byt mohl by sis tímhle zadělat na pěknej malér. Až tam pak někdo zavolá protipožární kontrolu a tohle uviděj tak z toho budeš mít dosti pěkný tahanice.

Naposledy editováno 14.03.2012 16:59:14

Parkování na balkoně

14.3.2012 v 16:58 | Nahoru | #5
A ten balkon vypadá jak? Aby tu motorku unesl...zvlášť když tam nahrneš kámoše aby se podívali

Parkování na balkoně

14.3.2012 v 17:05 | Nahoru | #6
pokud vim tak ve spolecnych prostorech panelaku,chodby,sklepy atd je zakazano skladovat horlave latky,vybusniny atd. otazka je jestli je balkon spolecny prostor...pokud jo nemuzes tam dat motorku,ale motorku bez nadrze z benzinem asi jo...taky mysli na vahu stroje a nosnost balkonu na meter stverecny.

1 reakcí na tento příspěvek Parkování na balkoně

14.3.2012 v 17:06 | Nahoru | #7
Asi jsem se špatně vyjádřil, jedná spíš o terasu, než balkon- tudíž je nazemi (pozdlaze). Pro představu to vypadá asi tak: Ulic, parkovací stání, pak asi 1,6m nad úrovní parkovacího stání je má terasa. Nevyužíval bych ani vjezd pro kočárky, nic takového. Vjezd by byl jakoby okolo domu (tam už žádný odskok mezi parkovacím stáním a terénem, kde je vchod do domu a k mému balkon není). Je mi jasné, že si to asi moc vybavit nedokážete...
Jde mi o to, jaká by ta pokuta mohla být. Nebo jestli by se to řešilo třeba domluvou. Předseda SVJ je můj dobrý kámoš, takže by snad mohl dát vědět dřív, než by nějaká kontrola přišla.

každopádně balkon patří k bytové jednotce, takže společný není. A je samozřejmě odvětrávaný, páč je venku. Jde o to, že tu terasu zakrývá další balkon v prvním patře, takže by byla "pod střechou" a samozřejmě přikrytá motoplachtou.

Naposledy editováno 14.03.2012 17:09:18

3 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Parkování na balkoně

14.3.2012 v 17:10 | Nahoru | #8

Lopuch6 píše: Asi jsem se špatně vyjádřil, jedná spíš o terasu, než balkon- tudíž je nazemi (pozdlaze). Pro představu to vypadá asi tak: Ulic, parkovací stání, pak asi 1,6m nad úrovní parkovacího stání je má terasa. Nevyužíval bych ani vjezd pro kočárky, nic takového. Vjezd by byl jakoby okolo domu (tam už žádný odskok mezi parkovacím stáním a terénem, kde je vchod do domu a k mému balkon není). Je mi jasné, že si to asi moc vybavit nedokážete...
Jde mi o to, jaká by ta pokuta mohla být. Nebo jestli by se to řešilo třeba domluvou. Předseda SVJ je můj dobrý kámoš, takže by snad mohl dát vědět dřív, než by nějaká kontrola přišla.Tady stačí aby tě tam nemusel někdo ze sousedů, nebo se to někomu nezdálo a kontrola přijde aniž by to věděl i ten tvůj kámoš (předseda). Pokuta by pak padla na něj 100% protože on zodpovídá za vše kolem domu a ty by si z toho asi taky v pořádku nevyváznul. Mastný pokuty už jsou i za to že třeba ve sklepě odložíš na nějakou chvíli blbou matraci nebo nábytek atd ...

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Parkování na balkoně

14.3.2012 v 17:18 | Nahoru | #9
moucan> A ty s těma pokutama máš nějaké zkušenosti?? Třeba jak moc velké jsou tyto pokuty? Myslím, že ze sousedy vycházím, ale znáš to- v každém baráku se najde nějaká p*ča. Momentálně mám mašinu u rodičů, poměrně daleko. A kdybych si sehnal garáž, tak si neumím představit, že bych se oblekl na motorku, sedl do auta, musel přijet ke garáži a taprv vyrazit..

1 reakcí na tento příspěvek Parkování na balkoně

14.3.2012 v 17:21 | Nahoru | #10
Dost blbý nápad,ale pokud na tom trváš,tak jedině bez náplní,jinak tě hasiči pěkně osolí.
Mimochodem si si jistý,že i balkon je tvůj(často bývá balkon jako společný prostor)
Pokud se sousedy vycházíš,tak až uvidí motku na balkoně,tak se to možná změní.
Není to jen o pokutách,ale tam prostě machna nesmí být,protipožární zákony,únik ropných látek atd.atd

Mimochodem nejen na balkoně,ale třeba i ve sklepě nesmí být ani pneumatiky.

Naposledy editováno 14.03.2012 17:27:55

(reakce na) Parkování na balkoně

14.3.2012 v 17:24 | Nahoru | #11

Lopuch6 píše: moucan> A ty s těma pokutama máš nějaké zkušenosti?? Třeba jak moc velké jsou tyto pokuty? Myslím, že ze sousedy vycházím, ale znáš to- v každém baráku se najde nějaká p*ča. Momentálně mám mašinu u rodičů, poměrně daleko. A kdybych si sehnal garáž, tak si neumím představit, že bych se oblekl na motorku, sedl do auta, musel přijet ke garáži a taprv vyrazit..No shodou okolností jsme se o víkendu při stěhování sklepa po prababičce bavili s jednou paní ze združení majitelů a ta říkala že tam kolikrát byla kontrola a jen za ty zbytečný a hořlavý věci ve sklepě se tam točily pokuty v řádech desetitisíců. Záleží pak na tom jak se co ukecá atd. K tomu jak už někdo psal nahoře je to i v nějakejch předpisech že v těhlech prostorách nemůžeš mít nic motorovýho co by jakkoli zavánělo hořlavější látkou. Třeba totální bongo bylo když sem si jednou u tatíka schoval do sklepa na 2 dny o víkendu fichtla. Ať chceš nebo ne patří do toho i ten balkón protože to pak může ohrozit sousedy atd ... . Jinak bydlím v paneláku a na dojíždění do garáže jsem si taky musel zvyknout, jinak to nešlo.

Naposledy editováno 14.03.2012 17:25:43

(reakce na) Parkování na balkoně

14.3.2012 v 17:26 | Nahoru | #12
moucan> Nedělal bych z toho takovou kovbojku pánové Když byt jeho a terasa patří k bytu je stále jeho. Ta ůprava je minimální podle toho co popisuje si toho nikdo nevšimne a i kdyby je to stále jeho vlastnictví. Například když lidi vypletou u zábradlí ty tyče pletivem nebo tam rvou jiný hrůzy je to stejný. Požární hledisko té ůpravy nebudem ani řešit to je ůplná krávovina. Jediné slabé místo tohohle je to, že to bude jako terasa a ne parkovací stání kolaudované a proto v důsledku změníš ůčel užívání, což je slabé místo kdyby měl někdo potřebu se vozit po tobě. Ale to máš to samé jako když si přez zimu dávaj lidi mašiny do bytů.

Edit: Tím, že změníš ůčel užívání tak plati to o těch hořlavých látkách atd. Tzn. ta ůprava je v pohodě, strkat tam motorku je už pak jen na zlovůli sousedů jestli budou mět na tebe nerva, ale teoreticky bych se ti mohl kouknout do předpisů na obytné budovy jak je to v požárničině.

Naposledy editováno 14.03.2012 17:31:57

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Parkování na balkoně

14.3.2012 v 17:30 | Nahoru | #13
Hockin> Jelikož jsme ten byt kupoval před cca dvěma roky, tak jsem si 100% jistý, že ta tera je moje. Musel jsem ji taky zaplatit.
Každopádně jste mě vůbec nepotěšili... Stavění nějaké pergoly, nebo přístřešku na parkovacím stáním je totiž taky pasé (zrovna nad mém stání jsou dráty NN, takže smůla).
Kua, vůbec jste mě nepotěšili...

4 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Parkování na balkoně

14.3.2012 v 17:34 | Nahoru | #14
Lopuch6> nebuď sráč,normálně si dej motku až do obyváku!!!

(reakce na) Parkování na balkoně

14.3.2012 v 17:37 | Nahoru | #15

Lopuch6 píše: Hockin> Jelikož jsme ten byt kupoval před cca dvěma roky, tak jsem si 100% jistý, že ta tera je moje. Musel jsem ji taky zaplatit.
Každopádně jste mě vůbec nepotěšili... Stavění nějaké pergoly, nebo přístřešku na parkovacím stáním je totiž taky pasé (zrovna nad mém stání jsou dráty NN, takže smůla).
Kua, vůbec jste mě nepotěšili...Neblázni a pronajmi si garáž někde poblíž.Tohle je volovina,i kdyby to sousedé překousli ahasiči by zrovna nešli kolem.Tak mít motku na terase v přízemí je pro zloděje celkem výzva

(reakce na) Parkování na balkoně

14.3.2012 v 17:38 | Nahoru | #16
D.I.N.A.> pokud bys třebas vyhořel,tak na pojiš´tovnu ani chodit nemusíš

1 reakcí na tento příspěvek Parkování na balkoně

14.3.2012 v 17:50 | Nahoru | #17
Každopádně díky za rady a názory. Tu branku si tam udělám tak jako tak, to už jsem rozhodlý a jestli tam motka bude parkovat celou sezonu, nebo jen výjmečně si nechám ještě projít hlavou. Je mi jasné, že kdejaký hňup by mohl rypákovat ale.. Na té terase mám i posezení, rozhodně motka nezabere celou plochu, tudíž ji nadále využívám k "bydlení". S tím kolaudačním rozhodnutím je to sice fakt, ale kdybych si dal židličky a slunečník, nebo třeba nafukovací bazének na mé vlastní parkovací stání, tak to taky budu využívat pro jiný účel, než bylo zkolaudováno a nikdo nic nezmůže, pokud nebráním v užívání ooklních pozemků- teda aspoň myslím. Podle mě je větší ryziko požárku, pokud si dá někdo na pletivo balkonu rákos, nebo bambus aby ho nikdo neviděl a večer vytáhne třeba gril.

D.I.N.A> jelikož by trvalo dvě hodiny, než bych s motkou s obýváku vyjel, tak k tomuto nápadu se stavím negativně . Přes zimu ji mám u rodičů

Auto mám služební, tudíž venek nevadí a jen k vůli mašině na 7 měsíců v roce se mi pronájem shánět nechce a bydlím na malém městě, takže pochybuju, že bych našel někoho, kdo by chtěl garáž třeba na půl.

Naposledy editováno 14.03.2012 17:53:14

1 reakcí na tento příspěvek Parkování na balkoně

14.3.2012 v 18:20 | Nahoru | #18
No asi to chce pošéfovat ze všech stran,jak od sousedů(svatosvatě jim slíbit,že ji nebudeš startovat na balkoně ani když budeš nalitej)potom nastudovat ten zákon o skladování hořlavin...v rámci bytu je myslím(nevím to jistě)povolený nějaký množství.Možná budou bazírovat na hasičáku.A ještě pokus si nejseš jistej,tak vyjádření nějaké zodpovědné osoby na téma konstrukce terasy a váha motorky-projektanti s tímhle většinou nepočítají,ale to asi nebude problém neb to budou mít předimenzovaný jak kráva.Aspoň takhle si to představuju,ale můžu si to představovat taky úplně špatně.Ale jinak dobrej nápad

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Parkování na balkoně

14.3.2012 v 19:01 | Nahoru | #19
privateer> Pokud je to terasa, na terénu není potřeba to konstrukčně řešit.

(reakce na) Parkování na balkoně

14.3.2012 v 19:46 | Nahoru | #20

Bury636 píše: privateer> Pokud je to terasa, na terénu není potřeba to konstrukčně řešit.


Jojo soráč...sem to nějak pozorně nečetl-chytil sem se nadpisu a toho prvního popisu.

(reakce na) Parkování na balkoně

14.3.2012 v 20:15 | Nahoru | #21

D.I.N.A. píše: Lopuch6> nebuď sráč,normálně si dej motku až do obyváku!!!ja take parkuju motorku v baraku, v chodbe pred loznicici. pred spanim ju pohladim pootocim kolama, at nezatuhnou a z casu na cas ju smetackem oprasim od prachu - pres zimu. v lete parkuju venku po pristreskem.

(reakce na) Parkování na balkoně

14.3.2012 v 22:36 | Nahoru | #22
Lopuch6> Za pokus to stojí.A branku budeš stejně dělat.Ale nějak by to chtělo zakrýt to zábradlí-třeba propletením plastovými pruhy.A když to nějaká kontrola napadne,tak to zrušit.

Parkování na balkoně

15.3.2012 v 00:00 | Nahoru | #23
Vůbec bych to neřešil a normálně bych jí tam píchnul, pokud není v baráku nějaká svině nebo ti to nějak extra neřve. Problém bych řešil až nastane, míval jsem v paneláku ve sklepě 350 a taky to šlo. Akorát bych se bál aby to někdo nečotnul, přeci jen je to fakt výzva.

(reakce na) Parkování na balkoně

15.3.2012 v 09:12 | Nahoru | #24

D.I.N.A. píše: Lopuch6> nebuď sráč,normálně si dej motku až do obyváku!!!


Tohle mne vždycky zajímalo Které je to patro a jak tam tu motorku dostáváš?

Parkování na balkoně

15.3.2012 v 09:33 | Nahoru | #25
myslim ze to zabradli na balkonu nebude tvym majetkem... u nas to aspon tak je...

(reakce na) Parkování na balkoně

15.3.2012 v 14:45 | Nahoru | #26

Lopuch6 píše: Holmis> Jelikož je ten byt můj a nijak to nenaruší vzhled celého domu, tak jsem se nikoho ani neptal. Jediná změna bude v tom, že přibudou dva panty a zastrčka na vysací zámek- ta ale i se zámkem bude viditelná jen jakoby zevnitř balkonuMožná to už někdo napsal, ale nechce se mi číst celé tohle vlákno.
Píšeš, že byt je tvůj. To je ale relativní.

1) můžeš bydlet v bytě, který je družstevní a tvůj družstevní podíl je pak vyjádřen konkrétní plochou v onom obytném domě, tedy bytem který obýváš, ale to ti ještě nezakádá dělat si na této ploše, ke které patří i výměra balkonu, co chceš. Členství ti může být za určitých podmínek zrušeno a tobě vyplacen členský podíl a zrušeno tak užívací právo k bytu.

2) vlastníš byt v obytném domě a pak ti byt plnohodnotně patří - není to členský podíl, máš jej zapsán i v katastru nemovitostí. No a právě to, že aby jsi mohl bydlet a vlastnit bytovou jednotku v obytném domě, byl prodej bytů do osobního vlastnictví povolen a schválen za určitých právních regulí, určených legislativou, mezi které spadá i to, že ve více jednotkovém obytném domě musí být byty organizovány vždy pod tzv. "Společenstvím vlastníků" které řídí a spravuje ostatní nebytové prostory a součásti domu a sleduje dodržování pravidel dyných právě legislativou, aby tak byla zaručena rovná práva a povinnosti pro všechny vlastníky.
Spravuje např.vnější zdi, rozvody čehokoliv, střechu, pozemek - no a z toho pak pro všechny "vlastníky" platí, že ač byt v os. vlastnictví, mohu např. všechny vnější úpravy, které se dotknou vnějšího vzhledu, provádět pouze se schválením představenstva či výboru onoho společenství.
To že si k balkonu uděláš nájezd a zábranu proti pádu (tzv.kolektivní ochrana balkonu) jakkoliv upravíš a za jejíž funkčnost a jednotný vzhled odpovídá "Společenství", je doslova zvěrstvo a anarchie o porušení pravidel Společenství pak ani nemluvě. A kdyby to chtěl udělat každý, pak by to už nebyla demokracie, ale holubník.
Pravidla pro společné soužití jsou nastavena zákony a ty neopravňují žádného majitele bytu v os. vlastnictví v bytovém domě k tomu, aby si dělal co chce jen na základě jeho prohlášení, že byt je můj a basta a všichni mi vlezte na záda.
A ještě k tomu zábradlí - pokud by jsi se na balkoně opřel o zábradlí, které by vlivem koroze povolilo a ta přepadl a něco si zlomil, tak na Společenství vysoudíš těžký prachy, protože za to zábradlí nese odpovědnost.
Assasin ti to už naznačil.

A mimochodem s tím vlastnictvím bytu to také není až tak horké.
Ano, byt v os. vlastniství ti nemůže ten spravující orgán zašantročit, jako v případě družstva, protože k tomu nemá mandát, ale pokud vznikne jakýkoliv dluh na té bytové jednotce, který dosáhne pořizovací cenu bytu když se odprodávaly od města, tak ono Společenství může podat návrh na vyvlastnění a soud mu vyjde vstříc.

Edit: ..a věř mi, že vím o čem mluvím, protože dělám předsedu v našem společenství a moc dobře vím, jací blbci se dokážou, byť v poměrně malém domě, vyskytnout a kteří nechápou, že legislativa je v tomto případě nastavena tak, aby hájila zájmy celku a nikoliv nesmyslný egoistický zájem jedince.

Naposledy editováno 16.03.2012 10:34:26

Parkování na balkoně

15.3.2012 v 14:59 | Nahoru | #27
Koukni sem a myslím, že to oficiálně nepůjde: http://www.hzspraha...ory/prev_dotazy.html

Parkování na balkoně

15.3.2012 v 19:18 | Nahoru | #28
..zkus na té terase udělat napřed mejdan pozvi sousedy, udělej si z nich kamarády...svato-svatě jim slib, že je nebudeš rušit a myslím, že to půjde.. já jsem minulou sezonu parkovala motku v pronajatě garáži kus od baráku..dojíždění-PROBLÉM.. potom jsem sehnala podzemní garáž přímo pod bytovkou-hluk při parkování-PROBLÉM... tak jsem se přestěhovala na vesnicu do baráku a je po problémech.. vždycky se najde nějakej blbec kterej bude vysí...

Být na tvým místě, obejdu souedy, obvoám příslušný úřady (hasiče, správce domu, popřípadě oený úřad atd..) ať s tím pak nemáš problémy..

Kamoš měl takto 2 roky parkovanou motku přímo v chodbě bytovky a měl na to jen kus papíru a a tam podepaný sousedy že s tím souhlasí..

Každopádně hodně štěstí při vyřizování, držím pěsti

Parkování na balkoně

15.3.2012 v 20:45 | Nahoru | #29
není žalobce-není soudce.

takže je to o tom,jak strašně to bude někoho srát,že tam budeš parkovat...,pokud se najde pitomec do toho bude šťourat,tak to neukecáš.pokud ne,tak tam můžeš v klidu parkovat roky..

každopádně z nějakých pokut bych strach neměl-určitě by ti nejdříve přišlo něco ve smyslu ty,ty,ty-už to tam neparkuj...,pokuty až když by jsi se na ně vysral...

Parkování na balkoně

16.3.2012 v 07:22 | Nahoru | #30
v paneláku de dělat cokoliv http://www.google.c...xa4GW1ug&cad=rja
Předchozí
1 2 3
Následující
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.


TOPlist