Originální díly PARTSDEPOT

Téma: Je budoucnost motorek v elektrice?
12.11.2011 v 08:45
Tahle studie od HONDY nevypadá zle. Kdy asi přijdou použitelné akumulátory? Řekněme že od dojezdu 250km na nabití už by to stálo za úvahu?

*

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Je budoucnost motorek v elektrice?

12.11.2011 v 11:30 | Nahoru | #1
Otázka zněla od jakého dojezdu už ta elektromotorka stojí za snahu. Jasně že by to chtělo i životnost akumulátoru, rychlost dobití a tak dále. Ale kolik let to ještě může trvat?

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Je budoucnost motorek v elektrice?

12.11.2011 v 12:42 | Nahoru | #2

Big.One píše: Otázka zněla od jakého dojezdu už ta elektromotorka stojí za snahu. Jasně že by to chtělo i životnost akumulátoru, rychlost dobití a tak dále.Musíš vědět sám kolik najezdíš. Do města nějaký ten skůtřík či kolo s dojezdem alespoň 50 km a životností alespoň na dva roky (ne jak teď nájezd 20km, po pár měsících s bídou tak na konec ulice) by možná splňoval parametry na denní dojíždění, aniž by nebyl majiteli za trest. Na mašinu je cokoliv pod 500km zoufale málo a jednoduše nepoužitelné.

Když bych počítal ideální sci-fi variantu s možností dobíjet v každém kempu přes noc (a opravdu noc, tedy tak 6 - 8 hodin max na plné nabití, ne více) v každé prdeli světa, že stačí potom dobít jednou za den, tak i tak to musí dát denní nájezd, dejme tomu 700 km. Spolehlivě, ne nájezd 700km na jarní dovolenou a na pdzim už polovinu.

Pokud bych chtěl srovnávat se současným stavem a připustil maličko horší variantu, tedy delší pauzu než jen současné "na tankování", tak musí i tak dát nájezd alespoň 300 km a dobít se během pauzy na vycikání holt jedno kafe. Nechme tomu tedy 20 minut.

Takovéhle parametry jsou furt utopie ještě na několik let.

Jinak ale pro milovníky "zvuku" elektromotoru co tu čtu že se vyskytují (a vrtím hlavou - nechápu) snadná pomoc - kulturní orgasmus už teď, k vidění v každém větším městě
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.

TOPlist