Originální díly PARTSDEPOT

Téma: Potřebuji info o Honda 125 nsr
Ahojky lidičky.Náš mladej chce přejít na silnější stroj po Simsonu,Jezdil na něm 2 roky najel víc jak 20tis km.Ted si umanul že chce Hondu 125 NSR výrobou 1998 až 2002.Jen mne zajímá jaká tato motorka je co se týče spolehlivosti,spotřeby a jiných problémů.Narazili jsme na inzerátech na 2,které se mu líbí,ale jeden majitel píše ře motor je 2tis po GO,když napíšu dotaz jestli má doklady k té GO,napsal že je automechanik a vše si dělá sám a má jen fotky jak to dělal,tomu můžu věřit,ale taky nemusím,sám jsem automechanik a dělám auta 24 let.Spotřeba prý 7 až 10 litrů to si myslím že je na dvácu nějak moc,moje Kawasaki Z 500 brala 5 a Shadow 600 jezdí pod 4.Vůbec s touto motorkou nemám zkušenosti,proto prosím majitele těchto strojů pište mi sem svoje postřehy a spokojenost jestli ano či nebrat.
Díky Máří
Anketa: spolehlivá nebo nespolehlivá Honda 125 NSR
spolehlivá
76%
19
nespolehlivá
24%
6
Předchozí
1 2
Následující

Potřebuji info o Honda 125 nsr

Skvělá odpověď, děkuji! 14.9.2011 v 18:32 | Nahoru | #1
Byl jsem na tom jako tvůj mladej, umanul jsem si že chci NSR a po dlouhé době jsem ho koupil s tátou, všichni jeho kámoši (motorkáři) říkali že jsu blázen at radsi koupim CBR. NSR je moje první motorka, předtím jsem jezdil na strojích od kámošů. Jestli budeš chodit po inzerátech tak si všimneš že každý NSR bylo aspoň jednou položený, já jsem nepoložený NSR najít nemohl (taky by stálo od 40 tis vejš). Co se spolehlivosti týče za tuhle sezónu jsem pouze měnil brzdový desky (vpředu), jinak žadné jiné investice. Hodně lidí říká že je dobré koupit NSR po GO, já koupil 27 tis km bez GO, ale zavřená na 11kW. Je potřeba se dívat jestli je motor otevřený (až na 23kW) nebo zavřený (vložka ve výfuku), podle toho motor vydrží. Tahle motorka ale potřebuje taky dobrou údržbu, to je pravidelná výměna převodového oleje, napínaní řetězu, ale hlavně lít kvalitní plno-syntetický olej, to se na této motorce nešetří! Takže jestli mladej bude údržbu flákat tak jako na každým 2-t 125ccm stroji se mu to oplatí. Na rok se nedívej, každý NSR je stejný (98-03), dívej se na celkový stav, nejde vyloučit že je jich hodně stočených (nevím, myslím si to protože je to 10 let stará motorka). Já jsem vybral dobře, ale až na potřetí, první návštěva byla katastrofální přes celou ČR, vybíral jsem samozřejmě očima podle inzerátu, všechno se zdálo být OK a na místě, tekly vidle, trochu křivej přední rám, různě poopravovany, profík co tam byl semnou řekl že by za to dal maximálně 15 tisíc. Takže doporučuji tohle: nedívat se na fotky a seřadit si motorky podle kraje, pak je všechny objet a vybrat tu nejlepší, ty fotky můžou být dost upravený a ani tam nejsou focený vady, nebo si jich nevšimneš a lepší než jezdit přes celou ČR. Postřehy při kontrole NSR: jako u všech motocyklů prozkoumat celkový stav, u NSR vyzkoušet plynulost motoru a jestli neslyšíš divné zvuky, motocykl taky na plný plyn musí pravidelně akcelerovat a přes 7 tis ucítíš menší škubnutí, pak zkontrolovat kvalty a doporučuju si nechat sundat oba boční plasty, abys nedopadl jak tady někdo koupil prasklej rám. No za mě je to suprová motorka, jen je potřeba pečlivě vybírat! Podle mě nejlepší stroj pro mladý s poměrem výkon/spolehlivost. A spotřeba ? na 9 litrů ujedu 225km (4l/100km) a to motor nešetřím. Mám to ale výkonově zavřený takže otevřený co jsem slyšel si veme 5 až 6 víc opravdu ne. Jinak jestli přemýšlíš o zavřeném NSR tak počítej stím že si to mladej setejně otevře, časem ho ten výkon omrzí . Můj celkový verdikt: Koupíš dobrej kus a budeš ty i tvůj syn spokojenej.

1 reakcí na tento příspěvek Potřebuji info o Honda 125 nsr

Skvělá odpověď, děkuji! 14.9.2011 v 18:35 | Nahoru | #2
Mam NSRko a podle mě když se bude mladej o něj starat, tak mu to NSRko oplatí, mě za ten rok co jí mám nikde nenechala a to jsem na ní nalítal cca 12000 km, žere mi 4-5L 5,5 když za ní tahám a jedu pilu. Ale jde taky o to jestli je zavřená nebo otevřená. Olej si vezme 1L na cca 1000 km ... Každopádně bych bral nějakou po GO ale s fakturama ( nevěřil bych tomu, protože to může nakecat každej a za týden je v prd** ). Jinak třeba když sem jí já kupoval tak sem si jí nechal odplastovat a pořádně koukal na rám jestli neni prasklej a nejsou třeba předkoplý vidle, což se stává často. Jinak jestli vám někdo bude nakecávat, že mu spadla moto ze stojánku tak tomu nevěřte :D Tohle říká každej druhej a sám jí poslal někam do pangejtu. Btw_ jetli někoho znáte kdo měl NSRko tak určitě bych ho vzal sebou ke koupi a poradil na místě. Jinak co se týče oprav ad, tak sem jenom kupoval si pneu, a destičky. Udržba je u 2T důležitá a jestli se na ní mladej vybodne tak se moto podle toho bude chovat. Hlavně lít Plnou-syntetyku ( castrol TTS 2T ) podle mě nejlepší napínat řetěz, je to prostě 2T kterej jde pořád do otáček aby to jelo a za mě je to nejlepší a nejspolehlivější za dobrou cenu moto ! Tak doufám že dobře pořídíte :)

Naposledy editováno 14.09.2011 18:40:22

2 reakcí na tento příspěvek Potřebuji info o Honda 125 nsr

14.9.2011 v 19:08 | Nahoru | #3
Nechápu jak může někdo prohlásit že je tahle motorka spolehlivá, když jsou tady na fóru tak 4x do týdne debaty o tom komu to zrovna umřelo.

Tvrdit že "pokud se o ní minulý majitel dobře staral, takže to bude ok" je nesmysl. Přece se každý majitel o svou motorku dobře stará, vždy vám to všichni při prodeji tvrdí. Jeto na nejlepší olej apod. Pak to přivezeš domů, ujedeš 2-3 tis a nestačíš se divit.

Můj názor že jako nová motorka to muselo být super. Ale 10 let lítaný 2T pily, co dostávaly pořád "napít" už prostě postupně vymírají. NSR je větší riziko než třeba CBR, jakkoliv se ty motorky vpodstatě ani nedají srovnávat

O spolehlivosti této motorky se můžeš dočíst ZDE

Naposledy editováno 14.09.2011 20:34:41

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Potřebuji info o Honda 125 nsr

14.9.2011 v 19:25 | Nahoru | #4
seikos> CBRko o proti NSRku se nemůže srovnávat, CBRko je shit, nedělá mi problém ho narvat :)

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Potřebuji info o Honda 125 nsr

14.9.2011 v 19:33 | Nahoru | #5

SUPERMAN_ píše: seikos> CBRko o proti NSRku se nemůže srovnávat, CBRko je shit, nedělá mi problém ho narvat :)...NSR je větší riziko než třeba CBR, jakkoliv se ty motorky vpodstatě ani nedají srovnávat

chápeš?

(reakce na) Potřebuji info o Honda 125 nsr

14.9.2011 v 19:41 | Nahoru | #6
seikos> Máš pravdu, nedají se srovnat, protože CBRko není motorka, ale motokolo.

Potřebuji info o Honda 125 nsr

Skvělá odpověď, děkuji! 14.9.2011 v 19:44 | Nahoru | #7
Jinak, napiš tady Shiftymu a pošli mu ty inzeráty, on ti poví, co na to. Věř mi, lepšího člověka ohledně dvác neznám.

(reakce na) Potřebuji info o Honda 125 nsr

14.9.2011 v 20:02 | Nahoru | #8

seikos píše: Tvrdit že "pokud se o ní minulý majitel dobře staral, takže to bude ok" je nesmysl. Přece se každý majitel o svou motorku dobře stará, vždy vám to všichni při prodeji tvrdí. Jeto na nejlepší olej apod. Pak to přivezeš domů, ujedeš 2-3 tis a nestačíš se divit.No to by ses divil, tady ty NSRka mají mladí lidi a ti na údržbu kašlou, většinou jim to koupí tatínek a pak si toho neváží. Borec od kterýho jsem to kupoval tam lil nějakou žlutou polosyntetickou sračku, pak jsem to ještě dostával z nádržky a dole byly nějaký usazeniny, kdybych to neudělal tak se zacpe čerpadlo, ted tam liju Motul 710 a žadný problémy (zatím, doufám že ani nebudou).

1 reakcí na tento příspěvek Potřebuji info o Honda 125 nsr

14.9.2011 v 20:24 | Nahoru | #9
Joo většina témat je tu odemně ale většina závad skončila takto ..uklepanej drátek na indukčce,ucpanaá triska nebo povolený kontakty na baterce takže jsem tu dělal z komára velblouda ..jinak k NSR ..hold musíš trefit na dobrej kus každý NSR bude padený i to moje je Hold motorka pro začátečníka která docela jede (a někdy docela překvapí) ..jinak jezdim průměr za 5,5litrů ..mam jí otevřenou na 17kw cca ..olej vydrží tak na 800-900km/1l ..kdyby měl někdo zájem v zimě je na prodej

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Potřebuji info o Honda 125 nsr

14.9.2011 v 20:30 | Nahoru | #10
The_Kučí> Nevolal si mi teď? borec chce elektriku ...

Naposledy editováno 14.09.2011 20:30:59

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Potřebuji info o Honda 125 nsr

14.9.2011 v 20:32 | Nahoru | #11

SUPERMAN_ píše: Mam NSRko a podle mě když se bude mladej o něj starat, tak mu to NSRko oplatí, mě za ten rok co jí mám nikde nenechala a to jsem na ní nalítal cca 12000 km, žere mi 4-5L 5,5 když za ní tahám a jedu pilu. Ale jde taky o to jestli je zavřená nebo otevřená. Olej si vezme 1L na cca 1000 km ... Každopádně bych bral nějakou po GO ale s fakturama ( nevěřil bych tomu, protože to může nakecat každej a za týden je v prd** ). Jinak třeba když sem jí já kupoval tak sem si jí nechal odplastovat a pořádně koukal na rám jestli neni prasklej a nejsou třeba předkoplý vidle, což se stává často. Jinak jestli vám někdo bude nakecávat, že mu spadla moto ze stojánku tak tomu nevěřte :D Tohle říká každej druhej a sám jí poslal někam do pangejtu. Btw_ jetli někoho znáte kdo měl NSRko tak určitě bych ho vzal sebou ke koupi a poradil na místě. Jinak co se týče oprav ad, tak sem jenom kupoval si pneu, a destičky. Udržba je u 2T důležitá a jestli se na ní mladej vybodne tak se moto podle toho bude chovat. Hlavně lít Plnou-syntetyku ( castrol TTS 2T ) podle mě nejlepší napínat řetěz, je to prostě 2T kterej jde pořád do otáček aby to jelo a za mě je to nejlepší a nejspolehlivější za dobrou cenu moto ! Tak doufám že dobře pořídíte :)jsem se teď koukal na témata který jsi založil za posledních 14 dní o NSR, tak to máš pořád rozesraný. Tak tady netvrď že to je "to nejlepší a nejspolehlivější"

(reakce na) Potřebuji info o Honda 125 nsr

14.9.2011 v 20:37 | Nahoru | #12

Donardson píše: The_Kučí> Nevolal si mi teď? borec chce elektriku ...


Nene ..prodej jí ..byli to jen špatně dotažený kontakty na baterce ..už to lítá jak ďas,ale tu stupačku mi tam nech

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Potřebuji info o Honda 125 nsr

14.9.2011 v 22:31 | Nahoru | #13
seikos> Divíš se ? když sem jí před cca týdnem poslal ve 120km/h do p**e ? A jinak jestli sis nevšim řešim jen ten otáčkoměr a nevim jak si mam vyčistit přívěru toť vše pusinko :)

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Potřebuji info o Honda 125 nsr

14.9.2011 v 22:41 | Nahoru | #14

SUPERMAN_ píše: seikos> Divíš se ? když sem jí před cca týdnem poslal ve 120km/h do p**e ? A jinak jestli sis nevšim řešim jen ten otáčkoměr a nevim jak si mam vyčistit přívěru toť vše pusinko :)


Nevšiměj si ho ..místní rejpal

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Potřebuji info o Honda 125 nsr

14.9.2011 v 22:45 | Nahoru | #15

The_Kučí píše: Nevšiměj si ho ..místní rejpalmá pravdu a je tu jeden z mála rozumných

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Potřebuji info o Honda 125 nsr

14.9.2011 v 22:48 | Nahoru | #16

VlastíkPlamínek píše: má pravdu a je tu jeden z mála rozumných


kdykoliv čtu jeho příspěvky tak buď nadává nebo mele mimo téma ..ještě jsem tu od něj neviděl užitečnou radu,ale jak myslíš

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Potřebuji info o Honda 125 nsr

14.9.2011 v 22:51 | Nahoru | #17

The_Kučí píše: kdykoliv čtu jeho příspěvky tak buď nadává nebo mele mimo téma ..ještě jsem tu od něj neviděl užitečnou radu,ale jak myslíšnaopak, díky tomu že má něco nalítáno je schopný věci posuzovat s chladnou hlavou a ne horkou krví omladiny a s těma 125ccm má pravdu.

(reakce na) Potřebuji info o Honda 125 nsr

14.9.2011 v 22:53 | Nahoru | #18

VlastíkPlamínek píše: naopak, díky tomu že má něco nalítáno je schopný věci posuzovat s chladnou hlavou a ne horkou krví omladiny a s těma 125ccm má pravdu.


To každopádně ..To se hold musí točit aby to jelo ..ale jeho příspěvky se mi vážne zdají mimo takže asi na to máme lehce odlišněj názor,ale to bude věkem třeba taky dospěju

Potřebuji info o Honda 125 nsr

14.9.2011 v 23:16 | Nahoru | #19
já se nechcu zastávat NSRek, když sama mám CBR 4 roky, ale musím říct že ten Něměc, co to měl přede mnou byl hovad, do motoru při první sezoně opravář musel též záleží na svini před váma

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Potřebuji info o Honda 125 nsr

15.9.2011 v 06:17 | Nahoru | #20

The_Kučí píše: kdykoliv čtu jeho příspěvky tak buď nadává nebo mele mimo téma ..ještě jsem tu od něj neviděl užitečnou radu,ale jak myslíš


Pro zhodnocení užitečnosti rad tady bylo zavedeno tzv "poděkování". Ten údaj je veřejný
Jinak tedy sorry že se zrovna bavíme o tvé motorce. Ale až ti bude o 20 víc a vyzkoušís pár velkých motorek, taky už budeš mít na NSR jiný názor

Potřebuji info o Honda 125 nsr

15.9.2011 v 08:38 | Nahoru | #21
Po svejch zkusenostech s motorkama "po GO" doporucuju koupit nejakou levnou klidne tesne pred zadrenim a tu GO si na ni udelat nebo nechat udelat sam.

1 reakcí na tento příspěvek Potřebuji info o Honda 125 nsr

15.9.2011 v 12:58 | Nahoru | #22
Díky za názory poslal jsem k nahlédnutí inzeráty Shiftymu a vím že ta co jsem našel NEBRAT,takže hledám dál a budu v kontaktu se Shiftym a doufám že najdu stroj který se povedl.

Potřebuji info o Honda 125 nsr

15.9.2011 v 13:07 | Nahoru | #23
Jo a k tomu mladýmu.On nemá zkušenosti jen na tom simsonu.Honil i moje motorky,ne jen to Shadow,ale i GS 500,Z500,a FZR750.Neříkám že toho najel moc ale jsem Táta a když vím,že ví jak jezdit,záměrně neříkám,že umí jezdit,ale ví jak jezdit,protože na 100 procent neumí jezdit většina z nás a to nechci nikoho urazit,vždy je situace kdy člověk neví co má udělat.No prostě má zkušenosti na silnějších strojích,kdy jsme spolu jeli na sraz protože tam byla vždy menší šance na odchyt policie,nebo na vyhlídkovou jízdu na místa,kde vím že nejsou.Ale protože má zatím papíry na 125 tak chce to NSR.Je mu srdcem nejblíž.Dofám že jsem nikoho z Vás neurazil to bych nerad.Vy se mi tu snažíte poradit a urazil bych Vás moc nerad.Díky.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Potřebuji info o Honda 125 nsr

15.9.2011 v 16:45 | Nahoru | #24

seikos píše: Pro zhodnocení užitečnosti rad tady bylo zavedeno tzv "poděkování". Ten údaj je veřejný
Jinak tedy sorry že se zrovna bavíme o tvé motorce. Ale až ti bude o 20 víc a vyzkoušís pár velkých motorek, taky už budeš mít na NSR jiný názorDivíš se že nemáme moc zkušeností ze silnějšíma ? řekl bych že to bude tim že na to nemáme věk ...

(reakce na) Potřebuji info o Honda 125 nsr

15.9.2011 v 17:03 | Nahoru | #25

seikos píše: Pro zhodnocení užitečnosti rad tady bylo zavedeno tzv "poděkování". Ten údaj je veřejný
Jinak tedy sorry že se zrovna bavíme o tvé motorce. Ale až ti bude o 20 víc a vyzkoušís pár velkých motorek, taky už budeš mít na NSR jiný názor


neboj snad okusim na jaře

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Potřebuji info o Honda 125 nsr

15.9.2011 v 17:08 | Nahoru | #26

SUPERMAN_ píše: Divíš se že nemáme moc zkušeností ze silnějšíma ? řekl bych že to bude tim že na to nemáme věk ...No tak hlavne ze mas vek na to, abys naprosto presne vedel jaka je NSR uzasna motorka ... .

(reakce na) Potřebuji info o Honda 125 nsr

15.9.2011 v 17:12 | Nahoru | #27

Medved píše: No tak hlavne ze mas vek na to, abys naprosto presne vedel jaka je NSR uzasna motorka ... .


To neni,ale v 16cti ti hold nic jinýho nezbejvá pokud chceš jezdit trošku svižnějš

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Potřebuji info o Honda 125 nsr

15.9.2011 v 17:17 | Nahoru | #28

Vítězslav_Máří píše: Díky za názory poslal jsem k nahlédnutí inzeráty Shiftymu a vím že ta co jsem našel NEBRAT,takže hledám dál a budu v kontaktu se Shiftym a doufám že najdu stroj který se povedl.Obavam se ze nenajdes. Na jare jsem objizdel s kamaradovym synem (ktery pojal tu silenou myslenku si nejakou takovouhle hustokrutou ostrou hondu koupit) asi dva mesice snad vsechno co bylo v CR k mani a vsechno to byly vraky neskutecne.
Scenar pokazde stejny - nastoupil sebevedomy uhrovity mladik se slovy "je to v perfektnim stavu, vsechno je tam vymeneny, vsechno jsem si delal sam protoze tomu rozumim". Vetsina z nich byli vyuceni automechanici - goldene tschechische hande ... kdyz se mi to zacalo sypat pod rukama, sebejisty vyraz v tvari mizel a dostavovalo se rozcarovani.

Nakonec koupil CBR125 a je celkem spokojeny. Sice mu kazdy zavodnik z leknuti nalozi a jeho pritelkyne (imaginarni, jak uz to tak v tomto veku byva ) je z jeho stroje o neco mene vlhka, na druhou stranu zase nemusi resit vsechny ty palcive otazky ktere zde na serveru probiraji ti ostri hosi s NSR a misto toho muze jezdit a sbirat zkusenosti.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Potřebuji info o Honda 125 nsr

15.9.2011 v 17:38 | Nahoru | #29
Medved> jak rozsypávat?

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Potřebuji info o Honda 125 nsr

15.9.2011 v 18:04 | Nahoru | #30

The_Kučí píše: Medved> jak rozsypávat?normálně. Víš jak vypadá nákaza leprou? Tak asi tak
Předchozí
1 2
Následující
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.
Související témata
Téma Autor Odp. Posl. příspěvek
Přibližná cena laku [1, 2] Honda NSR 125R sůůzůůkíí 41 11.1.2021 v 09:10 strimoto
Kamera místo zrcátek Honda NSR 125R mbejbl 17 30.12.2020 v 20:17 Borntobewild
Problémy s CDI Honda NSR 125R _NeuBi_ 5 7.10.2020 v 20:17 wedness
Jak nastavit oilmaster Honda NSR 125R Pačmi 11 30.9.2020 v 07:27 mito7
NSRko nejde do otáček Honda NSR 125R _NeuBi_ 6 27.7.2020 v 18:41 _NeuBi_

TOPlist