resim tisickrat omylane tema..:)
Rozhoduji se mezi DRkem a XTckem,predpoklad je sehnat po technicke strance trochu slusny stroj nenarocny na udrzbu vicemene na jezdeni po Praze a okoli,vikendy na polnackach a lesnich cestach a sem tam nejakej vylet po CR s kuframa a pritelkyni za zadama,s tim ze vzhled absolutne neresim,jen po technicke strance aby to bylo ok:) cenovy strop mam nekde okolo 25tisic a to z casti proto ze planuju parkovat pres leto pred barakem ve Vrsovicicha nechci trnout ze mi to nekdo ukradne... vybral jsme dva inzeraty ktere me vcelku zaujali tak bych vam je sem predhodil na porovnani.jsou obe z 89 roku,ceny cca stejne.
A jde mi o to ktery z tech motoru je spise drzak a mene poruchovy, pripadne co u ktere motorky odchazia zkratka kterou by jset zvolili vy a proc...vsem diky za reakce.
btw. prochazel jsem tu temata o XT a DR ale neasel jsem to co jsem hledal...
http://motorky.bazos...280/dr-600-dakar.php
http://motorky.bazos...63/IAMAHA-xt-600.php
1 reakcí na tento příspěvek DR 600 dakar / XT 600




Edit: ....o...TOHLETO ...bych se zajímal.


Naposledy editováno 10.04.2011 23:36:27




3 reakcí na tento příspěvek DR 600 dakar / XT 600

Ted sem tu narazil na nejaky vlakno kde se podobnej pripad resi a o DRkach se pise ze jsou citlivy na pridreni vacky pri lajdacky udrzbe..a ze ty stary XTcka jsou tanky ktery drzej.... DR se mi vzhledove libi nejvic,o tom zadna.... XT taky neurazi,ale je fakt ze ten starter by to chtelo... Sestikilo sem nenaslapaval,mel sem tuarega 350 a ten kdyz si postavil hlavu tak ukopnout skoro nesel...
Ale nevim od jakyho roku se ty el.startery pouzivaly?
Daji se najit inzeraty treba na ty DRka okolo roku 95-96 ale uz tak lehce pres 30tisic....
1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) DR 600 dakar / XT 600
1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) DR 600 dakar / XT 600
Jinak tyhle starý DR jsou velký a pohodlný motorky se stabilnim podvozkem a slušnejma brzdama. Na silnici dobrý, v terénu těžkopádný.
Starý XT je na tom opačně, takže pokud hodláš jezdit víc v terénu, volil bych XT, pokud na silnici nebo nenáročný terén tak DR.
Nakopávačky bych se taky nebál, je to jen o zvyku, jak dostaneš grif, tak to jde samo.
1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) DR 600 dakar / XT 600
A ted jak ppznat pri koupi ze je to pridreny? kdyz se zeptam majitele kterej se snazi prodat pres 20 let starej stroj tak je jasny ze mi odprisahne ze olej kontroloval obden...:) bude to znat treba na neprevidelnym volnobehu?
Jafoun píše: Humusus> tak podle zamereni se asi spis priklanim k tomu DRku..zadny extra tereny s tim jezdit nechci,sem tam nejaky polnacky nebo lesni cesty...precejen ta motorku ma tak 160kg? a zvedat to nekde v lese v kopci...no nevim...
A ted jak ppznat pri koupi ze je to pridreny?
...nemusíš to poznat vůbec.


1 reakcí na tento příspěvek DR 600 dakar / XT 600
Pokud máš 25tis,tak máš i něco bokem na případný opravy? Výbavu?
Kupuješ >20 let starou vránu,u ní musíš počítat s nějakou tou investicí,samo můžeš koupit velice dobře a nějakou dobu vydrží,ale může to s tebou taky pěkně vyjebat


Největší průser je ten,že plno lidí vymění olej a pak už ho nehlídá a vono s těma cenťákovejma vůlema tam občas trochu proteče

Jináč poznáš to,že v tom dosti cinká,jenže to u DRka může bejt x dalších věcí,například špatně zeštelovanej vyvažovák.
1 reakcí na tento příspěvek DR 600 dakar / XT 600

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) DR 600 dakar / XT 600
Jafoun: Za ty prachy, co máš, se těžko kupuje motorka tvému srdci nejbližší. Být v tvý situaci, tak se chovám trochu "pragmaticky" a ne jak nějaká patnáctiletá nanynka, která musí mít zrovna to, co se ji líbí, bez ohledu na praktický užitek.
Jinak zvedaj se v lese a v kopci i mnohem těžší motorky a zvedaj je i mnohem starší "pánové"


Pokud ale přeci jen chceš to DRko, tak, alespoň co jsem si o tom načetl já, když jsem sháněl nějaký cenduro, bych chtěl jen DR 650 SE, nic jinýho - pokud se bojíš váhy. Jenže na to si se svýma 28000,- nech zajít chuť. Nebo Biga, ale na toho to už asi chce mít v terénu nějaký zkušenosti, ale zas polňačky nejsou žádnej terén, na kterej bys musel trénovat.
Jinak Matess má čuch na dobrý motorky

U těch starších XT mi docela vadí, že jsou snad všechny ježděný v terénu. Ale nechaj se občas sehnat i pěkný kousky XT 600Z, která je kráááásná, ale na tvůj vkus asi moc kapotovaná

A i takhle stará motorka se dá sehnat v pěknym stavu jenom to chce mít trochu trpělivosti než na ní narazíš.
1 reakcí na tento příspěvek DR 600 dakar / XT 600


1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) DR 600 dakar / XT 600
1 reakcí na tento příspěvek DR 600 dakar / XT 600

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) DR 600 dakar / XT 600
a co bys rikal na tohle?
2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) DR 600 dakar / XT 600
Jafoun píše: Matess727x> http://www.motorkar...-vymnena-242305.html
a co bys rikal na tohle?
...bál bych se toho GO motoru.


Naposledy editováno 11.04.2011 17:03:42
2 reakcí na tento příspěvek DR 600 dakar / XT 600


2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) DR 600 dakar / XT 600
Kdybych to měl popsat podrobně-Motor:
píst,nicasil,rozvody,olej+filtr-2x,svíčka karbec,všechny těsnění atd.
Taky je nově udělaná eletrika neboť tam byli nějaké ty nedostatky,je tam i nová baterka tak to všechno šlape jak hodiny.
sice to na oko neni tak pekny jako ta predchozi ale pokud je tohle vsechno pravda tak by to stalo urcite za zvazeni
Co myslis?
Naposledy editováno 11.04.2011 20:51:28
1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) DR 600 dakar / XT 600
Jafoun píše: Matess727x> jeste mi ted psal nejaky clovek ohledne tohodto inzeratu http://www.motoinze.../509832-klx-650.html a na dotaz mi odpovedel takhle Motorka má 42 000 najeto s toho asi 400km po GO takže skoro zajetá,STK je do května,a potřeba není dělat již nic jenom sednout a jezdit vychytal sem ji do poslední mouchy takže asi takový je stav,ale radši bych spátky silnic.
Kdybych to měl popsat podrobně-Motor:
píst,nicasil,rozvody,olej+filtr-2x,svíčka karbec,všechny těsnění atd.
Taky je nově udělaná eletrika neboť tam byli nějaké ty nedostatky,je tam i nová baterka tak to všechno šlape jak hodiny.
sice to na oko neni tak pekny jako ta predchozi ale pokud je tohle vsechno pravda tak by to stalo urcite za zvazeni
Co myslis?
....jenomže jak se dozvíš, co je z toho pravda?Co si pamatuju, tak mu tady Kadeloid posílal hlavu, kterou on zadžel (možná to ale motám),...ale ani ta myslím nebyla v nejlepší kondici.Ale k tomu ti jistě napíše něco Kadeloid,...já si to možná pletu s někým jiným.




Dobrý den, zatím nabídka prodeje platná je.
STK jsem absolvoval v červenci minulého roka, takže platná je do 7 nebo 8/2012
S výfukem jsem to koupil, sice tam momentálně namontován nebyl, majitel mi ho dal mimo, ale já ho tam namontoval, homologaci neřešil, prošel bez problému technickou kontrolou a zase to s ním prodávám. Originál bych ale možná našel.
GO motoru jsem v servisu samozřejmě nedělal, jelikoš by to stálo asi 2x víc než je hodnota tohoto motocyklu. Prováděli to dva známí - jeden automechanik dělal klasické montážní práce a klikovku lisoval a vyvažoval člověk, který má doma vybavenou dílnu a zabývá se úpravami motorů závodních motocyklů. Doložit to mohu maximálně doklady o koupi a možná starými díly, které byly vyměněny (například ojniční sada..)
Přední pneu cca 60%.
Zadní "silniční drapák" je sjetý uprostřed a zbývá tam už jen cca 3 mm. Mohu ovšem darovat úplně novou zadní pneu - je to ale klasický drapák.
Narovinu ale radši předem přiznávám, že se mi minulou neděli stala první nehoda, přičemž motorka zas tak špatně nedopadla.
Jel jsem po polní cestě podél rybníka, který ovšem momentálně vypouštěli a "inteligentní rybáři" překopali tuto cestou 3m hlubokou a širokou dírou a vůbec to neoznačili. Naštěstí jsem začal intenzivně brzdit "docela brzo", díky smyku s motorkou spadl ještě před touto dírou, ta zůstala nahoře a já do té díry spadl.
Motorka je na pravém boku trochu odřená, naprasklý zadní plast pod sedlem, ulomené platstové blinkry v hodnotě cca 200 Kč, lehce ohlá řidítka a ulomená páčka přední brzdy.
Toto samozřejmě jsem schopen zohlednit a poskytnout slevu na opravu.
To uz s emi jen podle toho pristupu toho cloveka ibi o fous vic i kdyz ji ted polozil....
Téma | Autor | Odp. | Posl. příspěvek |
---|---|---|---|
Základní nastavení karburátoru suzu... Suzuki DR 600 | Debnys | 3 | 26.4.2023 v 16:02 vmz00 |
Suzuki DR 600 nejde za plynem Suzuki DR 600 | ladis321 | 6 | 27.3.2023 v 09:42 ladis321 |
Suzuki DR 600 zapalování Suzuki DR 600 | ladis321 | 13 | 26.3.2023 v 12:40 combust |
Suzuki DR 600 slabá jiskra Suzuki DR 600 | ladis321 | 1 | 28.2.2023 v 22:14 combust |
Suzuki dr 600 Suzuki DR 600 | Adrian211 | 2 | 28.8.2022 v 17:52 Adrian211 |