PROFIL UŽIVATELE

volkswagen

Offline: Dnes v 17:37 Hlavní stránka sekce

Skupina: Registrovaný
Pohlaví: Muž
Věk: -
Město: Zeleneč
Lokalita: Praha-východ ...
Pomohl: 5x
Založil témat: 2x
Napsal příspěvků: 1142x
ID uživatele: 7694
Registrace: 29.7.2008
ICQ:246731651

Adresa profilu:http://volkswagen.motorkari.cz (Sdílet)


10. narozeniny Czech Kawasaki Clubu na Tesáku.

Když se potká dobrá parta, stojí to za to.

10 - 12 června se konal tradiční sraz Tesák, na kterém se sjeli členové Czech Kawasaki Clubu i jiní příznivci značky Kawasaki. Jeden z dlouholetých členů napsal při hodnocení Tesáku větu, která vše vystihuje. Dovolím si ji zde citovat: "Tesák má jen jednu jedinou vadu...vždycky hrozně rychle uteče!". S tím se nedá nic jiného, než souhlasit.

Když Czech Kawasaki Club před 10 lety vznikal nikoho možná ani nenapadlo, že to všechno  vydrží tak dlouho. Vydrželo a nezbývá než doufat, že vydrží i nadále. Za dobu jeho existence se konalo hodně srazů. Ale perfektní organizací i návštěvností z nich vždy vyčníval právě Tesák. Bylo tedy logické, že právě on se stane místem oslavy 10. narozenin.

Pomyslný startovní výstřel zazněl v pátek odpoledne a dozníval až do noci, kdy se účastníci ze všech koutů republiky sjížděli. Přeci jen dorazit do Bystřice pod Hostýnem z Chomutova nějakou tu hodinku zabere, ale to, že se na tu cestu někdo vydá jen dokresluje úroveň akce.  

Dostavil se i bikový potěr. A to je dobře, protože to vypadá, že po nás tu pochodeň někdo ponese dál. 

I když při vyslovení značky Kawasaki naskočí člověku asi instintkivně sport a Ninja, na Tesáku se jako obvykle sešel nádherný průřez modely Od  Rexů v původním znění i vytuněných

 

přes nádhenou Estrellku až po to nejsilnější, co Kawasaki umí.

Prostě byly tu motorky sportovní, cestovní, naháči, cruisery, youngtimery i samostatná sekce nazvaná Garáže Kačerov  

 

Po zimě bylo o čem si povídat, ale vesměs byl páteční večírek spíše usedlejšího rázu. Vždyť druhý den nás čekal bohatý program a bylo třeba být fit.

Druhý den ráno jsme se probudili do drobného mrholení, ale jak praví jedno z nepravdivějších, a nejkrutějších úsloví - není špatné počasí, jen špatně oblečený motorkář - vyjelo se. Sice na dvě skupiny, protože přeci jenom každému se z vyhřátého klobouku nechtělo, ale nakonec se obě perutě slétly v zámku v Náměšti na Hané 

Působivá skupina různobarevných potvor z dílen pana Kawsakiho se pak přesunula do Střížova aby jejich krotitelé popatřili na místní pamětihodnost - zahradní železnici. Člověk se při pohledu na nadšence, kterému se po dvorku prohání vláčky neubrání myšlence "to muselo dát práce a přitom je..." no však zelení už vědí. Ale nemyslím to nijak posměšně, před autorem klobouk dolů, je to krásné místo.

Abychom ani nadále netrpěli kulturní abstinencí a když už jsou naším koníčkem a srdeční záležitostí dopravní prostředky, pokračovali jsme do Čech pod Kosířem do místního muzea kočárů. Přeci jen stojí zato podívat se, jak to měli předkové, když si mohli dovolit jednoho, dva nebo čtyři koně (všímáte si, jak to pěkně ladí s dnešním počtem válců?). A návštěva nebyla tak nudná, jak by se podle názvu mohlo zdát.

.

Dojem na vás udělá nejen zpracování a detail, ale u některých exponátů i velikost, řeknu vám, je to věc.

Potrava ducha je sice krásná věc, ale bylo třeba nasytit i tělo, takže konvoj se poté přesunul do Kojetína, kde jsme pojedli, dobře pojedli. A protože nás paní učitelky ve školních jídelnách marně upomínaly abychom jedli rychleji, letka se zase maličko rozdělila, nicméně jsme se opět šťastně sešli u nádherné kroměřížské květné zahrady, kde už konečně svítilo sluníčko a po vesměs industriální náplni dne to byla hezká zelená (jaká taky jiná) tečka za tím naším příběhem.

Ale ona to úplná tečka nebyla. To hlavní totiž teprve přišlo. Samozřejmě skupinové focení. I když se na fotku nesešli ani náhodou všichni účastníci je počet úctyhodný.

 

A pak, jako na každých správných narozeninách, nesměl chybět dort. A ten náš stál zato.

 

Bylo to organizátorovo překvapení všem. Na každého se kousek dostal i když se muselo krájet hodně natenko. .

Došlo i na předání putovního poháru a druhého poháru za desetiletou službu. A pak už se zase sedělo a povídalo až za půlnoc. 

Neděle už byla ve znamení smutného loučení, pocity, které se honily v hlavě snad každému už nahoře jsou, ale ta formulace se mi tak líbí, že jí zase zopakuju "Tesák má jen jednu jedinou vadu...vždycky hrozně rychle uteče!". Není dost slov, kterými by se dalo poděkovat organizátorovi a jeho blízkým za to, že něco takového dokázal zorganizovat a to tak, že si sraz Tesák drží obrovskou úroveň tak dlouho. Díky Marku!

 

a díky všem, kdo Ti pomáhali!

A ještě jedna věc - nejsem idiot a psát umím, nicméně z nějakého důvodu místní redakční systém někdy spojuje slova navzdory tomu, že tam tu mezeru  s a k r a  p í š u!!!!!

 

 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 9x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.
Komentáře k článku
70angel napsal 26.02.2017 v 11:32

Kawasaki je jediný Japonec, který má duši.

Nedcars napsal 17.06.2016 v 15:08

Alarm napsal 17.06.2016 v 11:35

Máš pravdu předsedo


TOPlist