PROFIL UŽIVATELE

Suzukář

Offline: 20.8.2018 Hlavní stránka sekce

Skupina: Registrovaný
Pohlaví: Muž
Věk: 44
Město: Liberec XVIII - Karlinky
Lokalita: Liberec Liber...
Založil témat: 1x
Napsal příspěvků: 1x
Body komentářů: 2 / 5
ID uživatele: 63891
Registrace: 16.2.2008

Adresa profilu:http://suzukar.motorkari.cz (Sdílet)


Vibrace GSX1400 při brždění

Řešení vibrací řidítek při brždění

Zdravím kolegové v jedné stopě. Vloni jsem konečně našel svoji další vytouženou motorku. Pro Suzuki magora to nemohlo bejt nic jinýho než Suza. Po vyzkoušení blbnutí na okruzích se chci zase vrátit ke kochání a případně cestování. Proto padla volba na GSX1400. Samozřejmě musí mít dva krásný chromový vejfuky a tzn do r.v. 2004. Dále musí být jako správná Suzuki modrá a dle mého je nejzdařilejší design z roku 2004. A hledal a hledal až našel... Počítal jsem s drobnými neduhy staršího stroje s 50.000km. Bývalý majitel z německa se velmi dobře staral takže vše ok... jen se začaly projevovat vibrace řidítek při brždění při 80-110km/h ......

Omlouvám se za delší úvod, ale chci aby bylo jasno, že je to srdcovka a chtěl jsem to vyřešit za každou cenu...

Po progůglování českých i zahraničních diskuzí jsem nebyl moudřejší. Naopak... možných příčin bylo napsáno různými teoretiky spousty a já si mohl vybrat s čím začnu. Bludu, že jsou šestipístky od NISSINu špatné a jsou potřeba vyměnit za čtyřpístky, jsem se ihned vysmál a vynechal.             Takže od nejjednoduššího :

1) nevyvážené kolo - vyváženo - bez efektu

2) volné/poškozené ložisko v krku řízení - utaženo - bez efektu

3) vadné ložisko předního kola - vyměněno - bez efektu

4) opotřebený futra ve vidlicích - repase - bez efektu

5) zatuhlé pístky ve třmenech - repase - bez efektu

6) zvlnění/opotřebení předních kotoučů - měření a optické ohledání - opotřebení OK

7) poškozená přední pneu - rovnoměrně minimálně jetá, bez známek nárazu apod...

Takže jsme se dostali k nejdražším řešením - nové pneu, nebo kotouče. Vymontoval jsem přední kolo a pořádně jsem zatahal za kotouče a hle - na jedné straně je jedna část volnější než druhá. A hle - dva nýty neměly vymezovací pružnou podložku a třetí ji měl již na odchodu. Znamenalo to, že se jedna část kotouče chovala jinak než zbytek a při brždění v určitých otáčkách (80-110km/h) vyvolával vibrace vidlic a řidítek.

Vynechal jsem tedy nákup nové pneu a koupil nové kotouče s deskami. Po delším studiu a konzultacích se zkušenými jsem vynechal Čínu za půlku a šel do kvality - BREMBO. Do druhého dne dodal ELIT i s deskami a už jsem šrouboval. HEURÉKA zpočátku si sedají desky, ale vibrace jsou pryč !!!

Závěrem bych řekl, že jsem pátral po původu polorozpadlých kotoučů. Je na nich vyraženo SUNSTAR. Tato společnost je jaksi spojena s firmou BRAKING. SUNSTAR je dodavatelem do prvovýroby a tzn. že kotouče jsou originál šroubovány v Hamamatsu v Suzuki. Což je pro mne velkým zklamáním. Že se jedná o shit dokazují četné výskyty těchto potíží u motorek, které se osazují těmito kotouči podřadné kvality. Již okraje jsou potrhané od střižného nástroje a ostatní detaily vykazují šlendrián bůhvíjakých pokoutných garážových výrobců někde v přístavu.... :-(                   Velký rozdíl dílenského zpracování shledáte u BREMBO kotoučů. Srdce strojaře zaplesá ;-)

Jak se Vám líbil tento článek?

Hodnocení (5x):

Motorky: Suzuki GSX 1400

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.
Komentáře k článku
mistrmax napsal 12.03.2017 v 19:21

Na těch nýtech možná něco bude... Po závodech v Mostě mi začaly řidítka taky drnčet, kotouče měly sem tam fleky do modra, takže myslím že se určitě pokroutily. Měl jsem rozdělaný i brzdiče, ty byly v pořádku, krk taky, ložiska ok. Jinak proti šestipístkům ani slovo... Najeto mám taky 50t.

karelsk napsal 16.01.2017 v 18:49

Ahoj
On ten problém je to ,že nýtky musí být volné. Bohužel třmeny nejsou plovoucí a neumí vykompenzovat kroucení kotouče. Tak proto je kotouč volný na nitkách tzv plovoucí. Také jsem řešil vibrace a stačilo pročistit prostor kolem nýtů od nečistot prachu a drobného písečku . a opět kotouč fungoval jak má. Již jsem se setkal s kolegou co ty nýtky nechal zaklepat ,že jsou volné.

TomyNav napsal 31.07.2016 v 19:58

Tomu říkám technologický postup!!! Mám podobný problém i za jízdy bez brždění, ale vibrace jdou až od cca 140 km/h výš. Kola jsou po přezutí a vyvážení, ale byl jsem upozorněn, že většina pneuservisů nemusí mít dostatečně citlivé vyvažovačky a i pár gramů může škodit víc než by se dalo čekat. Takže mám tipa na moto pneuservis a pak se uvidí... Jak jsem psal, klepe se to až ve vyšší rychlosti, a protože jezdím spíš na kochačku, tak mně to moc netrápí, nanejvýš při předjíždění. Takže pokud nezačnu jezdit na prasáka, tak to asi počká na konec sezóny Přeju ať to jezdí!!!

PS: GSX 14 je výborná volba!! Vím o čem mluvíš!!!

Merick4 napsal 21.07.2016 v 22:33

Toto je problem vsetkych GSX a Hayabusa. Kotuce su celkovo z napicu materialu a odchadzaju. Tiez som to riesil na GSX.

JirkaCL napsal 20.07.2016 v 14:54

Pak ještě vyměň ložisko v krku za kuželíková a budeš spokojenej.Ať slouží.

Emmette napsal 16.07.2016 v 01:09

Pěkný článek, dobrá práce, škoda, žes to kolo nesundal dřív ale ted at to fici

musak1978 napsal 10.07.2016 v 20:27

Ahoj musim napsat ze jsem na znacu kotoucu nez jsem si precetl tvuj clanek nekoukal a sun star tam mam a naprosto bez problemu


renocar_prosinec
Objednat reklamu
TOPlist