PROFIL UŽIVATELE

moto-lisy-motoskola

Offline: Dnes v 08:35 Hlavní stránka sekce

Skupina: Firemní
Pohlaví: Muž
Věk: -
Město: Koněprusy
Lokalita: Beroun Středo...
ID uživatele: 475100
Registrace: 5.5.2025

Adresa profilu:http://moto-lisy-motoskola.motorkari.cz (Sdílet)


Dakar Experience Kemp 2025 vol. 2: Nová lokalita, nové výzvy

První Dakar Experience Kemp se povedl na jedničku s hvězdičkou a díky obrovskému nadšení všech zúčastněných se okamžitě začalo pracovat na dalším ročníku. Na přelomu května a června proběhl druhý offroadový kemp s příchutí Dakaru a nemohlo tomu být jinak,

 

Po píseckém dobrodružství se bivak přestěhoval do Bělé pod Bezdězem, přesněji řečeno do areálu Adventure Land, který offroadovému dovádění doslova přeje. Pro některé účastníky začala dvoudenní akce už v pátek večer a pro ty ostatní v soboru ráno, kdy byl kemp oficiálně zahájen.

Dva úžasné dny ježdění v terénu odstartovala rozprava, během které byly představeni instruktoři z řad motoškoly MOTO LISÝ a týmu Orion-Moto Racing Group a program kempu. Také letos byli připraveni předávat zkušenosti instruktoři týmu motoškoly v čele s Mírou Lisým a Ervínem Krajčovičem mladším, ale tréninku se chopil i jedenáctinásobný účastník Rally Dakar Milan Engel nebo bývalý motokrosař a šéf dakarského týmu Ervín Krajčovič.

Netrvalo dlouho a vypuklo to, na co se všichni těšili a za čím na kemp vyrazili. Začalo se jezdit a ochutnávat parádní trať Adventure Landu, která myslí jak na začínající enduráky, co se rozhodli položit základy terénního ježdění, tak na ty pokročilejší, co přijeli posunout své dovednosti o další level výš. Účastníci se rozdělili do několika skupin a začalo se trénovat na několika stanovištích. Rozmanitý terén myslel úplně na všechno a prověřil nejen jezdce, ale také jejich stroje na chlupatých pneumatikách. Trénovalo se jak v náročném členitém terénu, tak na pomalejších technických tratích, kde to bylo hlavně o plynulosti a rovnováze. Konec konců, ovládání a manévrování s motorkou v nízkých rychlostech je alfou a omegou, a to nikdo neokecá.

Sobotní program umocnila bouřka a průtrž mračen a nutno dodat, že teprve potom začalo to pravé offroadové peklo. Kdo by si teď myslel, že rozmočený terén zúčastněné odradí, ten se pletl. Pilování dovedností nabralo velké grády a o silné zážitky nebyla nouze. Na pořad dne přišla soutěž a na připravené dráze došlo na poměření sil a nutno dodat, že výsledky byly více než překvapivé.

Během akce došlo na veledůležitou zdravovědu, kterou měl tradičně pod palcem rally záchranář Honza Smolucha. Když ve večerních hodinách dospěl první den do finále, alespoň co se ježdění týče, přišla řada na zábavu a opékání buřtů, ale i diskuzi s přítomnými dakaráky o nejtěžší rally pod sluncem, kterou Dakar rozhodně je. Další den odstartoval rozcvičkou a další porcí tréninku a ježdění v úžasném prostředí Adventure Landu v Bělé pod Bezdězem.

Nedělním odpolednem druhý Dakar Experience Kemp vzal za své a podle spokojených tváří všech zúčastněných se opět skvěle podařil. Proto nezbývá než všem účastníkům poděkovat a slíbit, že se mohou těšit na příští rok, kdy proběhne třetí ročník. Termín a lokace budou včas upřesněny, nicméně to opět bude hlavně o tréninku, nasazení a pohodové atmosféře v kruhu offroadových nadšenců, kteří ježděním na motorkách žijí. Všichni z MOTO LISÝ motoškoly a týmu Orion-Moto Racing Group se na další ročník moc těší a opět připraví dva dny offroadové zábavy na trati i v plnohodnotném dakarském bivaku.

Jak se Vám líbil tento článek?

Hodnocení (0x):

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.

TOPlist