PROFIL UŽIVATELE

hansdorf

Offline: Včera v 18:22 Hlavní stránka sekce

Skupina: Registrovaný
Pohlaví: Muž
Věk: 63
Město: Šumperk
Lokalita: Šumperk Olomo...
Pomohl: 2x
Založil témat: 6x
Napsal příspěvků: 80x
Body komentářů: 79 / 66
ID uživatele: 400901
Registrace: 25.11.2020

Adresa profilu:http://hansdorf.motorkari.cz (Sdílet)


Záludné cesty a záhadná benzínka

Kdy už se ti mladí konečně naučí dopravní předpisy (především tu kapitolu o nejvyšší povolené rychlosti) a hlavně....nepolezou na motorku opilí a zkouřený !!!!!!! /Orlické noviny/

Když jsem ve špíglu uviděl siluetu osobáku s rozblikaným modrým pásem na vrchu čelního skla  , dostal jsem takovou divnou předtuchu, že tentokrát půjdu domů po svých. Na tachasu jsem měl kolem 150 a před chvílí  jsem vyjel z nějaké polské obce směr Klodzko , abych se rozloučil s motorkářskou sezónou 2021, ale takhle jsem si to teda nepředstavoval.

Nedělám vlny, hodím blinkr doprava a pokorně zastavuji na nějakým plácku mimo silnici. Z BMW vyskakuje dvojka polských uniforem , mohl bych jim dělat tátu, a jde to ráz na ráz.  Řidičák, techničák, zelená karta ,občanka , pak mi pustí zábavné video ,můj Zephyr 1100 zezadu , 83 konec obce,147 silnice. Policejní auta, maskovaná jako civilní, technicky patřičně vybavená ,jsou velkým hitem represivních složek skoro po celé Evropě .

Jsou těžký okamžiky v životě lidským (Švejk) ,mám odpovědět na otázku proč tak spěchám. Pravdivou odpověď – měl jsem radost ze života- si nechávám pro sebe a kalím vodu nějakým blekotáním.Pak zjihlý čekám spravedlivý ortel, stejně jako krasobruslař po volné jízdě čeká na známku za technické provedení jízdy  a její umělecký dojem  od komise rozhodčích. Řekl bych, že ze mě muselo vyzařovat nějaký divný fluidum ,kterému synci podlehli. Je mi sice udělen „Mandat karny“ , ale státní rozpočet našeho severního souseda posiluji o nelikvidačních 300 zlotých. Digitalizace jde dopředu i tam, spláchnuto kreditkou. 

Čekal jsem, že to bude horší, zrovna evropský soud rozhodl , že kvůli dolu Turów a české žalobě budou Poláci platit 500tis. €/den a že mi zákonem padajícího hovna zvednou mandle hodně vysoko. Kluci od policie ale byli slušní , politiku sem netahali, prostě dělali svoji práci.

Maně jsem si vzpomněl na naše buzeranty- provokatéry. Jednou se mi takhle v Rapotíně nalepili na zadek, doslova mi dejchali na zátylek. Měl jsem je za nějakýho vidláka, tak jsem kvůli vlastní bezpečnosti zrychlil. Vidlák taky a tak se to opakovalo až na výjezd, kde rozsvítili lampióny a osolili mě za rychlou jízdu. Čistá provokace.

Skoro přátelsky se loučíme , dělám bleskovou analýzu,kde jsem to zvoral a odpověď mám hned v ruce. Vůbec mi nedošlo, že místňáci ,které jsem předjížděl, byli dnes nějací pomalí oproti běžnému stavu, což muselo znamenat jediné – v revíru je škodná. A já blb to správně nevyhodnotil ,ačkoli se  to  přímo nabízelo. Dobře mi tak, nepozornost se nevyplácí a na motorce stokrát. 

Přešla mě radost ze života , musím na ošetřovnu , potřebuji duševní útěchu. Otáčím to a místo  zatáček na  Černé hoře  (Czarna kupa) poblíž  Stronie Śląskie to beru na „Drogu sudetsku“ , skvělou 12ti km  úzkou ale novou asfaltku mezi Miedzylesie  a Bartošovicemi v Orlických horách. Potom 319 do  Rokytnice za Rampušákem  a po 310 - nádherné východočeské záležitosti s táhlými rovinkami , přehlednými zatáčkami a kvalitním povrchem do relexačního centra pro motorkáře, a  jsem v Helvíkovicích, kousek od cíle.Tím  je benzínka v Žamberku, která  je místem, kde se až nápadně často potkávají motorkáři a podle mě patří k místům, která jsou obdařena   doslova zvláštní  přírodní mocí , „Magia naturalis"  –   cítíte se tady dobře a pokud máte  chmury na duši,tak se  za čtvrt hodiny  rozplynou jak nad ohýnkem dým. 

Zní to asi dost potrhle, ale tahle to tady chodí a proč ta pumpa   funguje na motorkáře jako striptýz na puberťáka , vysvětlit rozumem nedovedu  . Pokud proberu všechny benzinky na trasách mezi Šumperkem- Vamberkem (východ –západ)    , pak tvrdím, že tam v širém okolí nenachází ani jedna, která  by něco podobného s duší prováděla.

Přitom k tomu není navenek žádný zvláštní důvod, klasická Benzina s průměrnými cenami paliva, standardním zázemím a ženskou osádkou za pokladnami. O nějaké strategické pozici se taky mluvit nedá,dalších benzinek je po okolí naseto dost , Žamberk má do 7tis. obyvatel,  tak proč ? Od dubna do listopadu jsem se tam dost často objevoval a potkal spoustu zajímavých motorek i motorkářů – od lehkýho endura Husqarna přes BMW,Yamaha ,kawi ,suzi, KTM … po harýky,tygříky  i nablýskaného Indiana, naháče,cesťáky,sporťáky prostě celý pestrý pelmel  .

Dorazím, natočím si kávu a vylezu na bok,kde je stůl a lavice, vedle stojan-popelník , zapálím si ,popíjím kávu a relaxuji.  Nejsem žádný pitralon a nevnucuji se, prostě buď jiskra přeskočí a dáme řeč ,nebo si hledím svého.

Dva případy mě zcela dostaly , nejspíše dvojka matka- syn, ona drobná a štíhlá  brunetka asi 52+, on kolem 190 , vousatý pořízek od kterýho bych nechtěl dostat housku a který taky dostal chuť na kávu. Jejich první společný výjezd na motorkách, právě před týdnem si mamka udělala papíry a je to její první výlet , kluka sebou vzala jako osobního strážce , aby na ni dohlížel a řekl jí taky , co ještě dělá blbě. Bez vytáček  se jí  přiznávám k   lítosti -  takové terno, abych si užíval s potomkem na mašině , mě bohužel nepotrefilo.  

O dva týdny později, koncem října ,kdy motorkářů už na cestách poskrovnu, tam natrefím na Honzu z České Třebové ,má  hezkýho  choppera . Úvod stejný, popíjíme kávu a chválíme si  navzájem motorky, pak mi ovšem káva málem vypadne z ruky neboť na vlastní uši slyším: “ Já sem jezdím dost  často, ani nevím proč . Taková benzínka ,kde  je dobře a dá se s někým pokecat  u mě  není ….“ 

 Záhada místa mi nedala a tak jsem hledal další informace o místě a našel alespoň  odkaz na dnes neexistující Mazurovu vinárnu na náměstí  – posuďte sami : "Byla to vlastně taková Mekka pro Žamberk. Scházeli se zde dobří přátelé a to nejenom proto, aby zde popili doušek dobrého vína, ale aby mohli pohovořit o všech důležitých událostech . Například sem přicházel herec Zdeněk Štěpánek, Jan Pivec i majitel firmy Jawa Ing. Janeček, který dojížděl z Prahy do závodu v Kvasinách.“    Podobnost čistě náhodná ?

Faktem je, že pramen pozitivní energie opět funguje spolehlivě , dám si kávu a skořicový cukr, škrtnu zapalovačem a je mi dobře. Špatné myšlenky i s mandatem karnym mizí za obzorem a zůstává motorkářská radost ze života. Zapínám bundu, stisknu  startér a přes Suchý vrch, kde se vyblbnu  v zatáčkách i na rovinkách ,  mířím domů. Na dotaz jak jsem si dnes užil , odpovídám, že to nemělo chybu, nebudu přece na sebe hned žalovat. Další den motorku zazimuji  a finito, sezóna 2021  pro mě skončila. 

Jak se Vám líbil tento článek?

Hodnocení (7x):

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.
Komentáře k článku
Olďas59 napsal 02.01.2022 v 10:44

moc pravdivě a hezky napsané,přečteno jedním dechem,bylo i pousmání až jsem málem zapoměl,že mám teplý kafe.Díky chlape za hezký den...

r13 napsal 24.12.2021 v 04:15

Ondros napsal 16.12.2021 v 04:38

Přečteno u snídaně a hned se mi jde lépe do práce, myšlenky z tohoto příspěvku si "přeberu" postupně během dne diky


TOPlist