PROFIL UŽIVATELE

L6L

Offline: 21.11.2022 Hlavní stránka sekce

Skupina: Registrovaný
Pohlaví: Muž
Věk: 48
Město: Miroslav
Lokalita: Znojmo Jihomo...
Komentářů: 5x
Poděkoval: 2x
Založil témat: 5x
Napsal příspěvků: 63x
Body komentářů: 47 / 83
ID uživatele: 398230
Registrace: 28.9.2020

Adresa profilu:http://l6l.motorkari.cz (Sdílet)


Náklady na palivo bez hmotnosti

Noční elektřina. Symbióza petrolhedí.

Dnes nám v dědině nesvítí už druhý den v ulici veřejné osvětlení, tak mám v hlavě úvahu, se kterou se podělím s odkazem na článek https://www.motorkari.cz/profil/?uid=398230&act=clanky&cid=2689

V článku popisuji funkci jákekoliv akumulační elektrárny a vzhledem k dnešní ceně elektřiny, kdy jsou obecní pokladny nuceny šetřit na nočním osvětlení, si dovolím úvahu nad hrozícím plýtváním energií a přínosnou funkcí akumulace noční energie do e-motorek aj. e-vozítek a vůbec aku spotřebičů.

Doba je zlá a tak šetření na osvětlení z obecních pokladem povede u výrobců noční elektriky ke ztrátám na výdělku, to se musí projevit na celkové bilanci ceny eletřiny. Nemyslím si, že výrobci budou rádí za ztrátu nočních odběratelů, jediné možné řešení je nabíjení akumulátorů převážně v noci, ideálně krátce před půlnocí do 4 hodin, kdo potřebuje více stačí interval zvětšit.

Tzn. platí s výhledově větší silou dosud nepochopený paradox: elektrické motocykly srazí cenu elektřiny pro všechny, jelikož jsou s úhradou e-motorkářů nabíjeny převážně v noci, kdy je elektřiny nadbytek a nechává se jednoduše po zaplnění přečerpávacích elektráren bez užitku vyplýtvat. Malá náplast pro ortodoxní milce petrolhedí je alespoň v mírném snížení jejich životních nákladů a jasnější vyhlídkou, až se opět rozběhne ropovod Družba, při nákupu více ropných produktů z ušetřených výdajů za elektřinu. Opravdu zajímavá symbióza.

Jak se Vám líbil tento článek?

Hodnocení (0x):

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.
Komentáře k článku
L6L napsal 20.11.2022 v 21:50

Ondra Celkom Blský, prázdny komentár. Ďakujem velmi pekne, ušetril si mi odpoveď

Ad Ondros, bohužel mykolog jsem velmi slabý a souhru žampiónů s hnojem nemám nastudovanou. Jen o plísni mezi prsty s trochou znoje poreferovat mohu.

Kémoši máte ánunk enom o beneli, tak gómu, že v gebeňi máte betálný šalinový brajgl. Dyť nechcu po vás šalinovó šlajfku do šaškecu. Módra ševelte na retychu a uniknete kartágu. Hnus fialové.

OndraCB napsal 19.11.2022 v 16:09

Autor má v hlavě nasráno. A dokazuje to opakovaně..

Ondros napsal 18.11.2022 v 18:01

Tak to je hnůj


TOPlist